Skoči na vsebino

Črna gora, Makedonija ...Kosovo ali Albanija


Priporočene objave

A so že kakšne spremembe, glede prehoda meje iz Kosova v Srbijo in glede zavarovanj?

Moja trasa bi bila: Ohrid – Kičevo – prehoda Đeneral Jankovič – Uroševac/Farizaj – Priština – Kosovska Mitrovica – Novi Pazar – Kraljevo.

Kakšna je kaj cesta?

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Pozdravljeni sovozniki !

 

Dilema : skozi katero "državo " je najracionalneje priti iz Makedonije ( Ohridsko jezero ) do Črne gore ?

Skozi Kosovo ali Albanijo ? Ker še nikoli nisem bil imam malce ( verjetno neupravičenih) dvomov.

Če ima kdo izkušnje, prosim za pomoč....tisti, ki pa boste pisali, da je tema že obdelana pa se prosim vzdržite komentarjev.....HVALA in čimprej lepega vremena za vožnjo Vam želim !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo šli maja preko Albanije

 

http://www.motosvet.com/tabla/topic/38765-vtisi-vo%C5%BEenj-z-avtodomom-ali-prikolico/?hl=avtodomom

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz prve roke...Ob vračanju iz Grčije, minulega septembra... Čez Kosovo te pride dražje, ker moraš ob prestopu meje plačati zavarovanje za motor (10 dnevno)... Kosovo namreč ni v sistemu zelene karte...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevozil sem pot, ki ti jo je predlagal Vencel.

Lepo, najkrajše, najceneje, najhitreje. Tirana, promet malo kaotičen.

Mi smo šli kontra, malo fotk za občutek. Prehod v Albanijo ima poseben koridor za motoriste in kolesarje, zato ni potrebno biti v vrsti z avti.

 

http://www.motosvet.com/album/2560-z-lejo-ob-jadranu-skozi-tirano-do-ohrida.html

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa tudi tako...

 

 

 

... lepša pokrajina kot preko Elbasana in se izogneš Tirani

Sem šel tam čez pred 10 leti.

Ali so ceste kaj porihtali, kajti takrat smo prevozili 100km v štirih urah, ni šlo hitreje, same luknje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel tam čez pred 10 leti.

Ali so ceste kaj porihtali, kajti takrat smo prevozili 100km v štirih urah, ni šlo hitreje, same luknje.

 

Spodobna cesta, nič slabša kot so ceste pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako lepo ste prepevali "Od Vardara pa do Triglava", da bi se marsikomu v Murglah orosile očke.... :grrr

Drugače pa...lepo druženje, lepa pot....predvsem pa lepe dežele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spodobna cesta, nič slabša kot so ceste pri nas.

 

Po Albaniji sem vozil lani in leta 2009. Neprimerljivo. Ceste so od takrat do zdaj precej uredili in pokrpali. Leta 2009 sem za pot z avtom od Korce čez Elbasan do Berata porabil skoraj 5 ur...za slabih 200 km. Na glavni cesti so bile take luknje, da bi mi mimogrede kolo odtrgalo, če bi vanjo zapeljal. Pa random so bile nametane po cesti.

 

Letos oziroma lani poleti sem prevozil del Albanije z motorjem, pa so bile ceste v dosti boljšem stanju kot takrat. Je pa res, da sem se vozil po drugih cestah....a bi rekel, da manj pomembnih, kot takrat.

 

Sicer pa predlagam pot čez Albanijo, Kosovo mi ni bilo všeč. Je pa res, da sem bil tam 2009.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako lepo ste prepevali "Od Vardara pa do Triglava", da bi se marsikomu v Murglah orosile očke.... :grrr

Drugače pa...lepo druženje, lepa pot....predvsem pa lepe dežele.

Tu se vidi da JUGOSLAVIJA še obstaja in bo vedno vsaj za nas ki smo služili jugo arminjo,in da pri motoristih ni mej saj nas družijo motorji .

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu se vidi da JUGOSLAVIJA še obstaja in bo vedno vsaj za nas ki smo služili jugo arminjo,in da pri motoristih ni mej saj nas družijo motorji .

JUGOSLAVIJA več ne obstaja....obstaja le v glavah nekaterih in nima veze z druženjem. Ljudje se družimo povsod...vsaj tisti, ki smo normalni in smo tudi služili jugo-armijo.... In to niso le motoristi. Je pa zanimivo, da si Jugoslavije ni pred leti nihče več želel....zadnje čase pa je taka ihta. Kot kaže so zbledeli spomini zakaj smo šli narazen.

So se pa ljudje družili pred jugo, med jugo in po jugi...z motorji, avtomobili, na kolesih, peš, rdeči, rumeni, svetlo zeleni, temno zeleni...in prav je tako.

In Albanija ni bila nikoli del Jugoslavije in sem jo lani prevozil enako, kot Makedonijo, Srbijo, Romunijo...in smo se vsepovsod lepo družili...tisti,ki smo služili jugo vojsko in tisti ki niso.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po prebranem sem skoraj prepričan, da bom šel čez Albanijo ......

Vsekakor bo bolje kot čez Kosovo.Lani sem bil doli 4 dni in povem ti ,da je na cestah katastrofa.Že z avtomobilom so problemi kaj šele z motorjem.Promet in vozniki pod vsako kritiko,ker tudi tukaj velja zakon močnejšega.Letos grem z motorjem v Srbijo,in upam na povratek preko Madžarske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je hotel samo povedati, da imajo nizke kazni in da ga lahko biksaš, razen tistega zavarovanja. :lol:

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje je bilo via Albanija ali via Kosovo. Moj glas gre Albaniji.

 

Hotel sem povedati dvoje:

1. Da sem Kosovo prevozil po dolgem in počez pa se ne spomnim stvari ali dogodivščine vredne 30€.

2. Da na strani AMZS piše tole:

 

OPOZORILO: Srbski obmejni organi vam ob vstopu v Srbijo iz Kosova ne dajo vstopnega žiga za Srbijo, zato v primeru vstopa na Kosovo iz Makedonije, Črne gore ali Albanije ni možen izstop iz Kosova v Srbijo brez predhodnega dokazila o vstopu v Srbijo (brez srbskega vstopnega pečata v potnem listu). Dovoljen je le izstop v eno izmed ostalih treh držav. Slovenskim državljanom zato priporočamo, da zaradi težav z žigi v potnih listih pri prestopu mej vstopajo / izstopajo v Srbijo z osebno izkaznico.

 

 

Sicer pa se strinjam z Motoriderjem. Če nekje še nisem bil ne sprašujem prav dosti kako je tam, ker ima vsakdo svoje oči. Za nekoga zanimivo, za nekoga ne. Za nekoga nevarno, za drugega samo dogodivščina več... Grem in se prepričam...

Popravljeno . Popravil Joker
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!