Skoči na vsebino

Črna gora, Makedonija ...Kosovo ali Albanija


Priporočene objave

pred 2 urami, sbp pravi:

Lep pozdrav.Načrtujem turo čez Albanijo in Kosovo.Če je kdo že bil naj napiše česa ne smem izpustiti oz. kje se da kaj videti.

 

Najbolje pogledat glavne znamenitosti in najlepše ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, sbp pravi:

Lep pozdrav.Načrtujem turo čez Albanijo in Kosovo.Če je kdo že bil naj napiše česa ne smem izpustiti oz. kje se da kaj videti.

 

Sem te premaknil kar v to temo, tule dobiš več informacij. (preberi tudi strani nazaj)

Kam in kako in koliko čez Albanijo bi bilo tudi fajn vedet. A boš šel dol do Grčije?

al se boš vrtel bolj ob Črni gori?

Trdnjava Kruje ni za spustit, LLgora pass tudi ne, plaže ob morju, Alipašina trdnjava....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, DAMI34 pravi:

Sem te premaknil kar v to temo, tule dobiš več informacij. (preberi tudi strani nazaj)

Kam in kako in koliko čez Albanijo bi bilo tudi fajn vedet. A boš šel dol do Grčije?

al se boš vrtel bolj ob Črni gori?

Trdnjava Kruje ni za spustit, LLgora pass tudi ne, plaže ob morju, Alipašina trdnjava....

 

Plan je Albanija ,Kosovo, Srbija.....Letos gre žena s svojim motorjem zato bomo pustili Makedonijo in Grčijo za drugo leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, sbp pravi:

Plan je Albanija ,Kosovo, Srbija.....Letos gre žena s svojim motorjem zato bomo pustili Makedonijo in Grčijo za drugo leto.

Greš ja raje Srbija, Makedonija, Albanija in MNE....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sbp pravi:

Plan je Albanija ,Kosovo, Srbija.....Letos gre žena s svojim motorjem zato bomo pustili Makedonijo in Grčijo za drugo leto.

Najenostavneje (tako tudi jaz delam) narišem plan, pot, potem poiščem ob poti zanimivosti. Gugl pozna top 10 things to see in ....pa potem vidim, če sovpada s potjo in koliko moram zaviti ven.

Srbija je relativno dolgočasna (beri ravno) razen obmejnih krajev z ČG in nekaj etno sel, Kosovo kot Kosovo ( ta čiwša ta juri, njet posebno do Prištin), Albanijo boš potem nekak oplazil, vsekakor SH20 in Kruje tudi ni daleč. Vse ostalo, najprej daj kako risbico, pa bodo nasveti padali kot bombe :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎3‎.‎2‎.‎2018 ob 13:16, DAMI34 pravi:

Najenostavneje (tako tudi jaz delam) narišem plan, pot, potem poiščem ob poti zanimivosti. Gugl pozna top 10 things to see in ....pa potem vidim, če sovpada s potjo in koliko moram zaviti ven.

Srbija je relativno dolgočasna (beri ravno) razen obmejnih krajev z ČG in nekaj etno sel, Kosovo kot Kosovo ( ta čiwša ta juri, njet posebno do Prištin), Albanijo boš potem nekak oplazil, vsekakor SH20 in Kruje tudi ni daleč. Vse ostalo, najprej daj kako risbico, pa bodo nasveti padali kot bombe :D

ti si dolgočasen, ne Srbija.... kaj pa veš o Kosovu? tuki še vedno pametujete tsti ki sploh tam niste bli...

Kosovo ne spustit... v albaniji je pa precej stvari za videt ne sam ta Kruje pa neka cesta bv ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, pajkica pravi:

ti si dolgočasen, ne Srbija.... kaj pa veš o Kosovu? tuki še vedno pametujete tsti ki sploh tam niste bli...

Kosovo ne spustit... v albaniji je pa precej stvari za videt ne sam ta Kruje pa neka cesta bv ....

Sori, gre se za moje osebno mnenje, mogoče si ti uživala v Prištini, jaz nisem. Pa tudi v Albaniji sem bil še marsikje drugje kot tam, kar sem napisal. Sedaj, če je tvoj post samo in zgolj zato napisan, da se z mano prepiraš in v smislu "jaz vem več kot ti", potem je malce slabo in švoh napisan. Namreč raje svetuj temu, ki je napisal kam bi šel kam naj gre, osebno obračunavanje z mano pa izpusti.

Zakaj sem tako mnenje napisal? Ker sem te dežele prevozil tudi pred 30- 40 leti, fotr je imel kamion, jaz sem pa redno bil z njim, eno leto sem se v vojski valil po vseh krajih okoli Niša in bližnji ter daljni okolici .

Kar pa ne pomeni, da je folk v tistih krajih slab, ali pa da ni zgodovine in umetnosti, kar si človek rad ogleda. Ampak za motoristične užitke, no ja...bolj boooring kot ne.

ampak tako je samo moje mišlenje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno to, nekateri živite v preteklosti.. drugi sprašujejo za danes ali jutri, razlika je očitna. če se kdorkoli počuti ogroženega, užaljenega, res njegov problem. Poleg Prištine je na Kosovu še kaj drugega.

Glede Niša: faking vreden ogleda.... z okolico vred. Včasih je potrebno oči odpret, pozabit gledat na Garmina, ker ti to vzame preveč časa in omeji pogled na okolico. Tudi predpriprave so fajn, za vse ki želijo kaj videt.

pred 40 leti pa še zase nisem vedla, blagor enim z dobrim spominom :D :lol1:

glede Kosova in Albanije sem napisala že precej, obstaja iskalnik, precej fotk je naloženih, torej če kdo išče tudi najde, je pa žalostno da moderatorji tega ne vedo, še vedno ne.... ne vidim smisla ponavljati se a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 2. 2018 ob 8:23, pajkica pravi:

ti si dolgočasen, ne Srbija.... kaj pa veš o Kosovu? tuki še vedno pametujete tsti ki sploh tam niste bli...

Kosovo ne spustit... v albaniji je pa precej stvari za videt ne sam ta Kruje pa neka cesta bv ....

Peljal sem se čez Šarplanino (srbska enklava), dol na Prizren, Djakovica, Peć.

Po videnem, videl sem Kosovo, šiptarija.

SH20 v Albaniji je iz vidika asfaltiranega motorista top destinacija za prevozit, pa na jugu ob obali in prelaz.

No Kruje sem pa tudi videl :) pač trdnjava z razgledom, pa Tirano tudi.

Kaj pa je po tvoje takega videt na Kosovu, da bo treba še enkrat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, pajkica pravi:

.... sem napisala že precej, obstaja iskalnik, precej fotk je naloženih, torej če kdo išče tudi najde, je pa žalostno da moderatorji tega ne vedo, še vedno ne.... ne vidim smisla ponavljati se a ne?

Sori, ampak problem, ki ga omenjaš nima veze z moderatorji. Se pa strinjam z ostalim, kar si napisala ( boldano v citatu). 

Očitno gre za širši problem prenasičenosti z informacijami, slikami, teksti... Pa še za nek splošni odnos, ki marsikomu manjka... Se velikokrat tule dogaja, da novi člani, ko pridejo na forum po informacijo, kar takoj odprejo svojo temo z nekim vprašanjem. Namesto, da bi si vzeli par minut, malce pobrskali z iskalnikom...

In potem se ponavljajo podobna vprašanja in podobni odgovori...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, pajkica pravi:

točno to, nekateri živite v preteklosti.. drugi sprašujejo za danes ali jutri, razlika je očitna. če se kdorkoli počuti ogroženega, užaljenega, res njegov problem. Poleg Prištine je na Kosovu še kaj drugega.

Glede Niša: faking vreden ogleda.... z okolico vred. Včasih je potrebno oči odpret, pozabit gledat na Garmina, ker ti to vzame preveč časa in omeji pogled na okolico. Tudi predpriprave so fajn, za vse ki želijo kaj videt.

pred 40 leti pa še zase nisem vedla, blagor enim z dobrim spominom :D :lol1:

glede Kosova in Albanije sem napisala že precej, obstaja iskalnik, precej fotk je naloženih, torej če kdo išče tudi najde, je pa žalostno da moderatorji tega ne vedo, še vedno ne.... ne vidim smisla ponavljati se a ne?

in še vedno ti ni jasno, da ne mislim spremeniti mnenja o tem kaj je zame vredno videti. In sem ti že napisal, predlagaj človeku kam in kako, kaj je po tvoji oceni zanimivo, ne vidim pa potrebe, da se nabijaš z mano, niti o tem da ocenjuješ moje znanje uporabe garmina :P

Namesto da si citirala moj post, bi lahko njegovega in vsega tega klobasanja ne bi bilo.

aja, jaz mu tudi znam napisat:

uporabi iskalnik al pa tripadvisor :P

in na tej točki zaključujeva, drži se teme!!!

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem,ker sem vprašal.Nikakor nisem želel,da se zaradi mene tukaj dajete.Pač te novodobne mašinerije ne obvladam zato bom raje povabil na pivo tistega,ki bo hotel kaj predlagati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, sbp pravi:

Se opravičujem,ker sem vprašal.Nikakor nisem želel,da se zaradi mene tukaj dajete.Pač te novodobne mašinerije ne obvladam zato bom raje povabil na pivo tistega,ki bo hotel kaj predlagati.

Napisi mi za koliko dni gres in ti naredim ruto. Ce tako zelis na Kosovo ti tudi to. Kosovo, ce gres enkrat imas dosti zavidet to svinjarijo in bedo za en dan.

Albanija je druga pesem. Tukaj lahko ostanes nekaj dni in je dosti lepsa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, solorider pravi:

Napisi mi za koliko dni gres in ti naredim ruto. Ce tako zelis na Kosovo ti tudi to. Kosovo, ce gres enkrat imas dosti zavidet to svinjarijo in bedo za en dan.

 

Reality life.

Kaj pa je narobe, če za nekaj dni vidi, kako lepo mu gre. Takšnega življenja v Evropi skoraj več ni in se ti globoko vtisne v spomin. Neprecenljivi vtisi, ki jih verjetno čez 10 let več ne boš mogel doživeti, če bo šlo vse v pravo smer. 

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi se ponavadi Kosova izogibamo .... lahko se ti zgodi, da te ne spustijo v Srbijo ...

sicer pa .. povsod je lahko lepo ali grdo .... ko se kakšni tujci vozijo poleti po ljubljanskem barju komot mislijo, da živimo v celi Sloveniji v takem smradu ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6. 2. 2018 at 8:34 AM, DAMI34 said:

...

Ampak za motoristične užitke, no ja...bolj boooring kot ne.

...za nekatere je vse od Dinkota dalje booring.

Smo si pač različni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, tomash pravi:

Tako pač je na tem forumu. V glavnem se eni in isti med sabo kregajo.

Torej Albanija. Jaz sem žel relacija Skoder-Vlore-Ksamil. Dva dni porabiš za tole je pa zanimivo predvsem na odseku od Vlore do Sarande (cesta SH8). Do drača je predvsem zanimivo opazovati okolico, navade, prevozna sredstva elektroinštalacije... Malo naprej od Drača (Durres) je soliden kamp Pa Amer (priporočam).  Restavracija in recepcija sta zgrajeni  na večjem bunkerju, medtem ko je nekaj ostankov manjših videti ob obali in po hribu. Sama cesta skozi Albanijo je dokaj specifična, kajti smerokazi so tako, tako. Na AC je kar makedamski odsek in greš naprimer proti kampu. V nadaljevanju prideš mimo mesta Vlore na cesto SH8, ki je tipo Vršič iz severne strani na južni strani pa se s štirimi serpentinami spusti iz cca 1000 m nadmorske višine na nulo. Tu je tudi najlepča plaža (kar sem jih videl jaz) v Albaniji. Se pravi s severa navzgor, na vrhu spiješ pivo za pogun, potem pa dol. Ko se spuščaš boš videl te plaže in priporočam postanek. Voda čista, prod na plaži in v globino vidiš neskončno globoko. Tu sem bil v manjšem kampu (mislim da v kraju Dhermi, kamp minus tri zvezdice) pa je bilo prav tako kar cool. Od tu dalje po cesti SH8 vse do Sarande, cesta je  fina, precej zavita. Sedaj si skoraj v Grčiji. Podalšaš malenkost do Ksamila in tu sem bil v kampu, ki so nebesa Albanije. Vsaj kar se prijaznosti lastnice tiče, urejenosti sanitarij... Sam kamp sicer ni nič posebnega, nam je pa lastnica ob prihodu najprej ponudila hladno vodo, dober kapučin in nekaj sadja. Cene so bile smešno nizke. Nazaj sem jo pičil po kao AC E853, SH4 in E762. Vsekakor se bom še podal v Albanijo saj mi je tovrstna eksotika zanimiva. Ljudje so OK, prav tako ceste. Ker sem bol morski tip se ponavadi gibljem bolj ob obalah, vem pa da je notranjost tudi zanimiva. Po moje se je potrebno izogibati samo večjih mest in je to to. Tudi v Solčavi je bolj zanimivo kot Ljubljani.

Za podrobnosti sem vedno na voljo. lp

image.thumb.png.8e70f4931c13c33f6e5dfa95969237fe.png

Zanimivo.Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, ftp pravi:

...za nekatere je vse od Dinkota dalje booring.

Smo si pač različni.

da smo si različni je normalno, in da vsak napiše svoje mnenje je normalno. Jaz sem napisal pač svoje in še 1x če kdo išče dobre ceste v Srbiji, pač išče v napačnih koncih, pa grem vsako leto ćez Srbijo. Ni mi všeč asfalt, ki drsi, niti neskončne ravnine, mi je pa lepo v okolici Donave, sploh proti Đerdapu, mi je zanimivo tudi v smeri Mokre gore, potem pa se zadeva konča. Srbija ima čisto druge adute, kot so ceste. Ampak s tem, kar sem napisal, nisem napisal da so nekateri neumni in da nimajo pojma, kje in kako se vozit. Nekateri pa zelo radi to napišejo, a štekaš?

Prav tako sem nekaj zanimivih točk v Albaniji omenil, in prav tako nisem pisal, da so ostali, ki gredo drugje po Albaniji neumni in nimajo pojma, a štekaš.

Vsak lahko mirno napiše, kje in kako bo/je šel in kaj mu je všeč/ni všeč, ne bom pa prenašal postov v smislu

"ne seri, ne klobasaj, nimaš pojma, a si sploh vidu svet, nauč se garmina uporabljat, v Albaniji je še kaka cesta razen Sh20, pa Kruj, pa LLgora prelaza, pa plaž pa Alipašine trdnjave. Bo šlo???

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko je še bolj simpl.

Na Kosovu si "moraš" pogledat:

1.

2.

....

Drugače pa mislim, da se pajkcia buni zaradi prastare pobude, kjer je bilo predlagano, da bi se nekako posortiralo potopise ipd. po državah itd. podobno kot imajo na enem južnem forumu. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

57 minutes ago, DAMI34 said:

 ...če kdo išče dobre ceste v Srbiji, pač išče v napačnih koncih...

Saj večina ne gre tako daleč zaradi ceste. Dlje se gre zaradi doživetja, okolice, ljudi, običajev, zanimivosti in ceste so večinoma drugega, tretjega,... pomena. Kdor hodi okoli samo zaradi ceste, naj pač kampira na Grobniku in kroži in kroži in kroži....

Vsakemu svoje veselje.

Albanijo se sem večkrat in dosti prevozil, precej še po makadamu in vedno užival. Ni vse v cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj mojih vtisov po pol leta Kosova.......

 

Spominski park Adem Jashari v Skendaraju/Srbici

20161226_103914.jpg

Pečka patriarharija ("Srbski pravoslavni Vatikan")

20161030_124506.jpg

Gazimestan (kasno stiže Marko na Kosovo polje)

20161029_141624.jpg

Dolina Rugove

20161030_105408.jpg

Dolina Rugove (Čakor)

 

20161030_113340.jpg

Da se boste lahko zmenili......

20161025_072423.jpg

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!