Skoči na vsebino

Črna gora, Makedonija ...Kosovo ali Albanija


Priporočene objave

pred 3 urami, gasperX pravi:

Pocen glih ni tale trajekt. Kolk casa traja voznja? 

kot sem napisal" prenočišče+zajtrk+trajekt ki vozi približno 4 ure je 35 eurov in meni se je to zdelo ugodno

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 2. 2018 ob 10:03, Snecer pravi:

utrinek

IMG_20140426_114424985.jpg

P4265733.JPG

kar vleče te, da bi se ustavil

kako lepa narava................

Ob 8. 2. 2018 ob 19:06, DinDiin pravi:

Se prav mrz. Bljek. 

lansko leto tud u Pakli ni blo lih topl u aprilu,al pač..:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, gasperX pravi:

Pocen glih ni tale trajekt. Kolk casa traja voznja? 

Pri Berishi vzamejo 20€ na motor in 5€ na osebo, pelje pa 2 uri in pol. Iz prve roke:

http://motosvet.com/tabla/topic/40486-hrvaška-črna-gora-albanija/?do=findComment&comment=2364181

Bilo pa je to lani julija...

http://motosvet.com/tabla/topic/40486-hrvaška-črna-gora-albanija/?do=findComment&comment=2363918

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Tedybear pravi:

Gašper....do podatka sem preko strica googla prisel v par sekundah. 

Vozi tri ure in pol, cena za motor je 20€, za osebo pa 5.

komanilakeferryrozafa.com

Lahko potrdim iz prakse...:yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10.2.2018 ob 11:30, Tedybear pravi:

Gašper....do podatka sem preko strica googla prisel v par sekundah. 

Vozi tri ure in pol, cena za motor je 20€, za osebo pa 5.

komanilakeferryrozafa.com

Lepo da si si vzel potem se teh par sekund tvojega dragocenega casa in odgovoril. Vidim pa da stic gugl in ostali govorijo precej razlicno tako ni tolk slabo ce kdo odgovori po svojih izkusnjah. Ce ti je pa odvec pa zadrzi zase in pojdi dalj enostavno... 

 

Ostalim pa hvala za odgovore iz prve roke in lastnih izkusnjah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj jest to prov vidm al voz trajekt res samo zjutrej iz komana? al imajo poleti drugacen vozni red? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, gasperX pravi:

Kaj jest to prov vidm al voz trajekt res samo zjutrej iz komana? al imajo poleti drugacen vozni red? 

 

lahko se zmeniš z lokalcem pa vaju s čolnom pelje...

to bi bilo za vaju majstra, nenačrtovano, prava avantura...

p.s.

poleti vozijo samo 1x na dan ja, spomladi pa jeseni pa na 15 minut :)

Popravljeno . Popravil Snecer
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, za prvomajske praznike imamo v planu naslednjo furo:

6 dni, 5 nočitev

1. dan: Maribor - Ploće (604km)

2. dan: Ploće - Dubrovnik - Budva - Skadar (296km)

3. dan: Skadar - Drač - Ohrid (278km)

4. dan brez motorja (Ohrid)

5. dan: Ohrid - Tirana - Skadar - Podgorica - Sarajevo (519km)

6. dan: Sarajevo - Zenica - Slavonski Brod - Maribor (518km)
_____________________________________________________________________________

Skupaj caa: 2.214km (6.držav - SLO, HR, AL, ČG, MKD, BIH) 2, 3, 4 dan bodo namenjeni predvsem ogledom, zato tudi manjše kilometrine oz. 4 dan celo brez motorja. Ker bodo na zadnjih sedežih poleg dekline, je temu primeren tudi tempo. Cilj nam ni samo vožnja, ampak tudi kaj zanimivega videt. Prespali bi skoraj vsak dan v drugi državi.

https://goo.gl/maps/cAY3gVawvSB2

Bi kaj spremenili, dodali? Katere znamenitosti se splača na tej poti pogledati? Kosova se bomo izognili.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slapove reke Krke - v tem obdobju imajo veliko vode.

Bačinska jezera - blizu Ploč. Lahko se zapeljete tudi z ladjico, če že delajo v tem obdobju.

V Ohridu https://goo.gl/maps/MdB9ewwbAzJ2     https://goo.gl/maps/2N6KqKd2EMS2   https://goo.gl/maps/WM6pzMGEqGw  

https://goo.gl/maps/RP8oChVuHnA2 sprehod ob obali, lepo se je tudi zapeljati s čolnom malo po jezeru

 https://goo.gl/maps/MYyS3yP2VjN2

Herakleja https://goo.gl/maps/N1UhcPhUQgy

Pa bo verjetno še kdo kaj dodal. Uživajte.

Če imate čas priporočam to cesto. Neprimerno lepša narava, prazna cesta, hiter prehod meje (do sedaj še ni bilo gužve) https://goo.gl/maps/PoST3Guh9rw

Scarabeo

 

Popravljeno . Popravil Scarabeo 500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, JamesTheMan said:

Bi kaj spremenili, dodali?

Ne bi se vračal po isti poti Elbasan - Ohrid in nazaj. Izpustil bi Tirano in se vračal po cesti preko Debar, Klos, Burel, ....

Odvisno tudi s kakšnimi motorji greste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi za nazaj  zaokrožil po ČG. Podgorica, Đurčevića most, Žabljak, pa potem Sarajevo...

Popravljeno . Popravil AlesD
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎8‎.‎2‎.‎2018 ob 9:59, Snecer pravi:

Peljal sem se čez Šarplanino (srbska enklava), dol na Prizren, Djakovica, Peć.

Po videnem, videl sem Kosovo, šiptarija.

SH20 v Albaniji je iz vidika asfaltiranega motorista top destinacija za prevozit, pa na jugu ob obali in prelaz.

No Kruje sem pa tudi videl :) pač trdnjava z razgledom, pa Tirano tudi.

Kaj pa je po tvoje takega videt na Kosovu, da bo treba še enkrat?

oprosti ker sem užalila tvoje strokovno mnenje in ogled iz čelade...men jo je ratal snet .... in se ustavt :D predlagam da ne greš več, manj takih, bolj je lušten ko kam grem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, pajkica pravi:

oprosti ker sem užalila tvoje strokovno mnenje in ogled iz čelade...men jo je ratal snet .... in se ustavt :D predlagam da ne greš več, manj takih, bolj je lušten ko kam grem :)

zadnje opozorilo pred sankcijami, linkaj objavo, pritožuj se, joči in stoči v za to namenjenih temah!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, pajkica pravi:

oprosti ker sem užalila tvoje strokovno mnenje in ogled iz čelade...men jo je ratal snet .... in se ustavt :D predlagam da ne greš več, manj takih, bolj je lušten ko kam grem :)

Sploh ni problema, ampak še vedno nisi napisala, kaj si videla, ko si snela čelado.

Iz tvojih prispevkov sem sicer doslej že videl, da fotografiraš neke statue ipd. ok ti je pač to všeč, meni pa ne.

Napiši, kaj je po tvoje top za videt pa se bo vsak sam odločil, jaz sem svoje povedal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, JamesTheMan pravi:

Pozdravljeni, za prvomajske praznike imamo v planu naslednjo furo:

6 dni, 5 nočitev

1. dan: Maribor - Ploće (604km)

2. dan: Ploće - Dubrovnik - Budva - Skadar (296km)

3. dan: Skadar - Drač - Ohrid (278km)

4. dan brez motorja (Ohrid)

5. dan: Ohrid - Tirana - Skadar - Podgorica - Sarajevo (519km)

6. dan: Sarajevo - Zenica - Slavonski Brod - Maribor (518km)
_____________________________________________________________________________

Skupaj caa: 2.214km (6.držav - SLO, HR, AL, ČG, MKD, BIH) 2, 3, 4 dan bodo namenjeni predvsem ogledom, zato tudi manjše kilometrine oz. 4 dan celo brez motorja. Ker bodo na zadnjih sedežih poleg dekline, je temu primeren tudi tempo. Cilj nam ni samo vožnja, ampak tudi kaj zanimivega videt. Prespali bi skoraj vsak dan v drugi državi.

 

Bi kaj spremenili, dodali? Katere znamenitosti se splača na tej poti pogledati? Kosova se bomo izognili.

 

Prvi, peti in šesti dan bo prehud tempo. Zavedaj se, da so zadaj dekline. Kavica, lulat, lačna, kakat, žejna, ritka buba... in postanki bodo vedno pogostejši. Izpustil si faktor vremena, katero zna biti še zelo nestabilno.  Ogledi lokalnih znamenitosti vzamejo tudi nekaj časa in dan še ni najbolj dolg v začetku maja. 

Za tako pot z soprogami je primerna kilometrina cca 300 km dnevno z kulinaričnimi vložki, ogledi, pauzami....  Vem! Ti uživaš, ko voziš, ona ne.  :blush:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi dan bi res prevozili 600km, vendar od tega skoraj sama avtocesta. Prvi dan si najbolj spočit zato je v interesu prit čim nižje. Postanki bi bili vsako uro, že zaradi tega, ker se nam nikamor ne bi mudilo. Celi dan bi meli časa da pridemo do Ploč, kjer bi se prespalo. Četrti dan bi bili brez motorja, da si odpočijemo, zato bi peti dan štartali sveži. Najbolj naporen bi bil verjetno zadnji dan, samo takrat že imaš v glavi, da greš proti domu. Sicer pa preveč komot jima tudi ne sme zadaj bit, drugače bi hotli vedno it poleg. :blush:

 

To je okvirna pot, nič še ni dokončno dorečeno. Na vreme nisem pozabil, ravno to bo glavni faktor za odločitev ali gremo na to pot. Istočasno bo treba imeti še rezervo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, JamesTheMan pravi:

 

Bi kaj spremenili, dodali? Katere znamenitosti se splača na tej poti pogledati? Kosova se bomo izognili.

 

Obvezno pojdite na južni del ohridskega jezera v Sv. Naum. Ena najstarejših cerkva. Izredno zanimivo, brez blišča. To lahko storite ko je dan " brez motorja" ali ob povratku iz Ohrida, samo po drugi strani. Peti dan bo huda, ampak...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prvi maj je dan še lahko kratek. Junija šli po vaši poti do Ohrida, če ni AC, lahko kilometri počasi tečejo. Če pa je podlaga še mokra, ceste so marsikje zlizane, potem ... Bili brez dam, pa trije penzionisti (WC bolj pogosto). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da imaš samo 6 dni v planu, bi jaz tudi razmislil, da bi obrnil v črni gori in si kilometre malo drugače razdelil. Nevem ali vam je cilj do Ohrida in Tirane in koliko ste si bosne, hrvaške in črne gore ogledali. Jaz tako delam, da zjutraj auf pa cca. 300-400km do nekega ciljnega mesta z ogledom vmesnih točk. Menj dovolj, pa na zadnjem zicu zadovoljna :D 

Glede na napoved vremena se npr. odločiš pa greš ali po notranjosti čez bosno ali po hrvaški obali do črne gore. 

Bosna npr. Mrkonjić Grad, Jajce, Sarajevo, vrelo Bosne, Jahorina, Jablanica, Mostar, vrelo Bune,  Tjentiše, slapovi Kravica...

Črna gora npr. Žabljak, Durmitor (vrjetno ne bo prehoden), most na Tari, Cetinje (Lovčen), pa obala Kotor - Petrovac - Skadarsko jezero...

pa potem  Hrvaška... Dubrovnik, slapovi Krke, Biokovo (iz Makarske gor je lepš kt dol), Omiš,  izvir Cetine mogoče, pa po jadranki...

 :baa:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, JamesTheMan pravi:

Prvi dan bi res prevozili 600km, vendar od tega skoraj sama avtocesta. Prvi dan si najbolj spočit zato je v interesu prit čim nižje. Postanki bi bili vsako uro, že zaradi tega, ker se nam nikamor ne bi mudilo. Celi dan bi meli časa da pridemo do Ploč, kjer bi se prespalo. Četrti dan bi bili brez motorja, da si odpočijemo, zato bi peti dan štartali sveži. Najbolj naporen bi bil verjetno zadnji dan, samo takrat že imaš v glavi, da greš proti domu. Sicer pa preveč komot jima tudi ne sme zadaj bit, drugače bi hotli vedno it poleg. :blush:

 

To je okvirna pot, nič še ni dokončno dorečeno. Na vreme nisem pozabil, ravno to bo glavni faktor za odločitev ali gremo na to pot. Istočasno bo treba imeti še rezervo.

 

Prvi dan sploh ni hud, samo fail ruto si izbral.

Pelji Maribor-Karlovac po AC, na to pa po magistralki čez Plitvice-Knin-Sinj potem pa spet na AC do Ploč. Je manj kilometrov, po magistralki pa ne boš vozil nič bolj počasi, je prazna in lepa.

Po tej varianti 570km kombinirane vožnje do Ploč. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Snecer pravi:

Prvi dan sploh ni hud, samo fail ruto si izbral.

Pelji Maribor-Karlovac po AC, na to pa po magistralki čez Plitvice-Knin-Sinj potem pa spet na AC do Ploč.

 

Tudi to je opcija, lani oktobra sem peljal po tej cesti (Sinj - Knin - Plitvice do Karlovca) in je bila res prava uživancija. Edino kar je, da sem takrat na tej cesti srečal tri policijske kontrole, k sreči vse pravi čas, samo vseeno ne vem kaj jim je bilo, ker cesta je bila po večini prazna. :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se mudi je AC tudi 2x hitrejša kot normalne ceste, ampak tudi 2x bolj dolgočasna. Načeloma jo uporabim, če vidim, da bo časa zmanjkalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!