Skoči na vsebino

Metzeler gume iz kitajske


DASK

Priporočene objave

Po 20 letih zadovoljstva  z metzeler-om bom verjetno  moral zamenjati proizvajalca, saj kitajski :BUA:  izdelavi nekako ne zaupam......

Mogoče se motim :kva2:

Že kakšne izkušnje :glare: , je izdelek enakovreden  :smoke: ...

Popravljeno . Popravil DASK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz lastnih izkušenj ti lahko za metzeler povem samo tole : made in brazil so za en k***c !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je masa za gume OK, potem ne vidim problema, tudi če je narejena na Luni.

zanimivo bo videti teste teh kitajk..

in ja - znajo biti boljše kot brazilke .. ker se bolj potrudijo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 20 letih zadovoljstva  z metzeler-om bom verjetno  moral zamenjati proizvajalca, saj kitajski :BUA:  izdelavi nekako ne zaupam......

Mogoče se motim :kva2:

Že kakšne izkušnje :glare: , je izdelek enakovreden  :smoke: ...

Od kdaj pa to?, oz. ta info :BUA:  ....sigurno jih ne dam gor, s takimi vitalnimi deli ni šale.. :grrr .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej je vse na kitajskm narjen :) Ampak mas prov....glede na to kolk jih je,bi res podvomil v to,da znajo gume delat :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je sama "masa" pomembna za dober oprijem. Enako velja za tisto, kar pnevmatiko povezuje. To pa je "struktura" same gume.

 

S tem zna biti nap'renglih enako, kot je bilo z japonskimi avtomobili. Toyota, Suzuki, Honda itd...

Konkretno vozim hondina vozila že 25 let. Razne tipe, po večini rabljene, a dobre. V tem času na mojih avtih ni crknila niti ena stvar!! (Odmislimo žarnice, ki so potrošni material.) Moj naslednji hondin proizvod bo - angleški, ker je tovarna proizvodnjo zaradi potnih stroškov preselila v Evropo. In ve se tudi, da tega, (brezhibnost) kot v preteklosti, ne morem več pričakovati.

Nekako tako zna biti tudi s pnevmatikami Metzeler!! (Pa glih nanje sem prešaltal.. .) :slap:

Morda nas pa v tem primeru "rižev narastek" preseneti?!  :?  Bomo vid'li,  :quad:  ko bo dež!!? :hmm::O

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče so pa čisto O.K..... da so to le predsodki (kot je bilo in je še) glede Sava gum za sportake...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A če ne bodo tok držale jih boš lohk vrnu, kaj vse veliki koncerni delajo zaradi POHLEPA pa ni važno tudi če gre za človeška življenja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, roko na srce, tudi sam ne bi namontiral kitajskih gum... Pa čeprav z Metzeler znakom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ce ti miska crkne ni panike... guma je cist neki druzga....

Sm narocu kitajske zmigauce...ne dela pol kurca nc.... narocu kitajska ogledala, narjena iz dreka ob montazi pocila...itd ..itd

Od zdej naprej raje rabljeno pa ornh narjeno vzamem.... se za gumo to velja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče so pa čisto O.K..... da so to le predsodki (kot je bilo in je še) glede Sava gum za sportake...

veš mogoče za kakšno kitajsko firmo gum , ki se je v preteklem desetletju uveljavila s kakšnimi dirkalnimi gumami za asfalt ??? jaz ne ..

 

vem pa , da je sava dosegla kar nekaj uspehov v dirkalnih športih na asfaltu.. poudarjen je asfalt ..

sava velja v skuter programu za top znamko - kar za kitajce še ne moremo trditi... tako da ..ja rajš savo definitivno..

 

khmm..koliko je kitajskega okoli mene ? ja nekaj je ... kar se compa tiče in gsm-ja... to j to..

mašine - italjanske.. fajrcajg ameriški.. orodje - nemško ..elektroomarica - slovenska..repromaterial - nemški /eu ...

če stopim ven pa : en avto evropski en japonski .. dva slovenska mopeda - s slovenskimi sava gumami...en motorinčk japanc z eno brazilko(da jo j***m) in eno mitasko - ali letna izvedba  z angleškimi gumami..drug motorinčk anglež z angleškimi gumami.. tret motorinčk italjan no za gume pa ne vem od kje so ..

v avtih plinske naprave - nizozemske top šit svetovnega ranga..

še plastičn kladu mam k na njem piše germany..

še ključi za šraufat so slovenski , nemški ali s tajvana ..

 

ne ne najdem veliko stvari made in china nažalost..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

ne ne najdem veliko stvari made in china nažalost..

Si se slučajno poglobil v detajle? Veliko evropskih firm namreč naroča dele oz. izdeluje svoje izdelke na Kitajskem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja..vrjetn še na euro bankovcih piše mejd in čajna..

 

ok nazaj na gume .. ko bo ene evropskih 15 testov in par mio km pokazalo da so v redu zakaj pa ne..

 

upam pa , da bom lahko še zmeraj  uporabljal  gume iz bolj domače proizvodnje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj so policaji dobili ena čunga lunga gume za svoja vozila in testi na Vranskem so pokazali, da so dobre gume :P

 

:krneki:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj bi bila Metzelerka iz Kitajske kaj slabša od " domače" ?

 

Na mojih, voženih 2 sezoni, ca. 10.000 km je na gumah še dovolj profila.

Zadnja guma je nekako enakomerno obrabljena (roba je še veliko:( ), pa imam občutek,

da mi včasih odnese rit, sprednja pa je nekam čudne večkotne oblike.

 

Tako da bom pomladi poskusil kaj drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sem se res malo nespretno izjasnil glede kitajskega Metzelerja... ko sem primerjal z Savo. Dolga leta so Sava gume bile 'le za' Tomose. Ko so začeli delati še za skuterje in sportake, so rabili kar nekaj časa, da so se otresli stereotipov o moped gumah... Danes vemo, da so odlične gume. Tako bodo tudi Kitajci morali najprej dokazati, da so gume kvalitetne (če so pod okriljem Metzelerja, morajo veljati standardi in kvaliteta, kot za evropske Metzelerke...). Potem pa še lep čas, da se ljudje znebijo predsodkov. Če imam na izbiro nemško Metzelerko in kitajsko... veš, da bom izbral evropsko. Sicer pa, po moje,so tako namenjene za kitajski trg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da eni malo zamenjujete kitajske izdelke in izdelke narejene na kitajskem. Bo treba prvo to razjasniti, da bo lahko debata normalno tekla.

 

Se pa v Evropi prodajajo pnevmatike Metzeler, katere so narejene na kitajskem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isto je z Milko. Ni isto, če je narejena v Nemčiji, na Poljskem ali kje drugje. In živ bog me ne prepriča, da so iste, ker niso.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako "veliki" poberejo še več pri nas uporabnikih. Preselijo proizvodnjo v okolje kjer je proizvodnja cenejša in ostane jim več...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isto je z Milko. Ni isto, če je narejena v Nemčiji, na Poljskem ali kje drugje. In živ bog me ne prepriča, da so iste, ker niso.

Niso. Enako velja za Nutello. Receptura je odvisna od lokacije proizvodnje. In raje, kateri je proizvod namenjen.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!