Skoči na vsebino

Metzeler gume iz kitajske


DASK

Priporočene objave

Niso. Enako velja za Nutello. Receptura je odvisna od lokacije proizvodnje. In raje, kateri je proizvod namenjen.

 

Cena je pa ista, neglede ali je za bogate zahodnjake ali revne vzhodnjake.  :BUA:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater ste kljukci, ej.

 

A kdo od vas slučajno uporablja, kajpavem... iPhone, Samsungove telefone, avtomobile, računalnike, obleke, športne rekvizite, kuhinjsko opremo, posteljnino in VSE OSTALO OKROG NAS??

Ja dejte mal pogledat kje piše MADE IN CHINA! Pa če mi okrog sebe najdete 10% stvari, k NISO "Made in China", no, skoraj ne verjamem. V roki držim miš od Geniusa, gledam Samsungov ekran in tipkam po Logitechovi tipkovnici. Made in China? S E V E D A !!!

eni pač nočejo, ali pa ne zmorejo razumet.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Kitajsko gumo bi morala biti kitajska cena.

 

Preveri ceno na sliki....  :grim ....da, prav vidiš. Počutim se rahlo nategnjenega  :blink:

 

post-40971-0-93971800-1424934862_thumb.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če je neki iznajdljivi trgovec uvozil kontejner gum iz Kitajske, katere so namenjene azijskemu trgu in si povečal zaslužek? Zanimivo bi bilo prebrati odziv Metzlerja iz Nemčije. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je sicer možno. A nič manj možnosti ni, da je Metzeler sklenil povečati svoj zaslužek s selitvijo proizvodnje na Kitajsko. Dokler bodo Kitajci delali "za pest riža", delavci v EU nimajo šans, da bi bili lahko dovolj konkurenčni oziroma ne morejo zadovoljiti apetitov lastnika(ov) po zaslužku. Pri enaki končni ceni in občutno nižjih stroških dela bo v žepke kapnilo precej več....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno imata oba prav .. se spomnim pred nekaj leti so ameriški košarkarji protestirali ke so opazili, da imajo na dresih znamke Champion oznako made in China ...

 

 

 

:whistle:

 

verjetno te gume niso kaj dosti slabše, saj imajo isto kontrolo kakovosti kot v EU. Ne morejo si privoščiti napak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja. Če je v eni tovarni določena stvar narejena kvalitetno, to še ne pomeni da je isti izdelek narejen isto kvalitetno v drugi tovarni! Kljub kontroli kakovosti.

Verjemite meni, sam imam opravka z izdelki, ki jih delamo v LJ ter pakiramo za US&RU trg. Nato dobivamo isti izdelek iz Nemčije&Indije, samo pakira se v LJ za druge države in kakovosti ni niti podobna našemu izdelku...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teoretično bi moral izdelek enake znamke in tipa biti enake kakovosti ne glede na lokacijo proizvodnje, če imajo v obeh proizvodnih enotah enake standarde zagotavljanja in kontrole kakovosti. Teoretično. V praksi pa ni nujno vedno tako. Pa s tem ne mislim, da v primeru Metzelerjevih pnevmatik to ne drži. Ampak - videti (preizkusiti) in šele potem verjeti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

V teoriji ja.

V praksi ti pa lahko povem, da je pri izdelku, ki je narejen v Turčiji ter nato spakiran v LJ, veliko, veliko več reklamacij kot na izdelku, ki je narejen in spakiran v Ljubljani.

 

No ja poglejmo že primer na avtomobilskih gumah - Sava Eskimo narejena v Sloveniji ter Turčiji.

Pa moj primer ni mišljen na Savo.

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to je. Poznam precej podobnih primerov. Enak izdelek, različne lokacije tovarn, razlika v kakovosti. Zato je to zgolj teorija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikakor se ne morem strinjat, da je kitajska kvaliteta enakovredna npr. nemški kvaliteti ali pač nekemu originalu.

 

Evo iz prve roke. Do sedaj sem vozil v glavnem Tourance in lani sem, tako kot vedno, v Radljah menjal sprednjo gumo. Nisem bil posebej pozoren in šele čez čas sem videl da je kitajska (pa ne piše gor Tulans amak Tourance in cena ni bila kitajska). Prejšnje sprednje gume so praviloma zdržale 2x zadnjo, se pravi tam okrog 20kkm, ta kao nemško-kitajski iber žlauf pa je pri 12kkm samo še za okras na felni. Bo treba spet menjat...ampak tokrat in v prihodnje bom raje izbral drugega proizvajalca. Ne model gume, proizvajalca! Zanimivo bo videti kakšen test, a bo v nemški reviji ta "nemška" guma pri vrhu?

 

Sicer pa še kot zanimivost - lani sem sredi Turčije menjal zadnjo gumo, tudi Tourance, ampak ta pa je "Made in Germany". Zdaj pa bodi pameten. A naj se po Aziji vozim, da kupim evropsko gumo?

 

 

Še beseda ali dve o kitajski robi

Po naključju sodelujem z ameriškim proizvajalcem elektronskih naprav, ki si je v zadnjih 50 letih ustvaril renome v svetu in patentiral en kup tehničnih rešitev. Seveda ima proizvodnjo doma, v Teksasu in ne pomišlja, da bi se selil na Kitajsko. Po drugi strani pa so Kitajci že pred časom začeli izdelovati ponaredke njegovih naprav in jih veselo prodajajo po svetu za (kupcem) smešno ceno, (poznavalcem) pa smešno kvaliteto. Saj ne rečem, znajo ponarediti embalažo, ohišje, natisnejo znamko...ampak to kar vgradijo je pa tri generacije zadaj in tako tudi deluje. Pri Metzelerju bo podobno, čeprav tu ne gre za ponaredek ampak delo po naročilu. Če bi jedel nore gobe, bi morda še verjel, da bodo lakomni Kitajci za te gume uporabili enako maso in orodje kot pohlepni Metzeler, tako pa si lahko samo rečem, naj si jih vtaknejo nekam in pač izberem drugo firmo. 

Popravljeno . Popravil eltrinajst
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a niso Američani preselili vso hardwersko opremo IBM na Kitajsko ?

 

nč se sekirat ... kitajci kupijo tudi tisto v Ameriki ... izdelajo na kitajskem in prodajo kot made in USA :P

 

ogromno polizdelkov je narejenih na kitajskem, tudi za velike nemške avto moto gigante ... umazana tehnologija je večinoma dovoljena samo še na kitajskem .. in brez te umazane poceni proizvodnje ne gre ... na žalost ... Američani se še malo upirajo Kjotskemu sporazumu ... le zakaj ... ???

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teoretično bi moral izdelek enake znamke in tipa biti enake kakovosti ne glede na lokacijo proizvodnje, če imajo v obeh proizvodnih enotah enake standarde zagotavljanja in kontrole kakovosti. Teoretično. V praksi pa ni nujno vedno tako. Pa s tem ne mislim, da v primeru Metzelerjevih pnevmatik to ne drži. Ampak - videti (preizkusiti) in šele potem verjeti.

Točno tako, še posebej če izhajamo iz predpostavke " zadovoljen delavec- dober delavec-kvaliteten izdelek".

S pestjo riža izplačan delavec mi pa deluje bolj kot kakšen apatičen robot. Apatični so pa verjetno tudi izdelki, verjetno?????

preizkusi in testira  pa naj  kdo drug, meni pri tej konkurenci  na srečo ni treba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teoretično bi moral izdelek enake znamke in tipa biti enake kakovosti ne glede na lokacijo proizvodnje, če imajo v obeh proizvodnih enotah enake standarde zagotavljanja in kontrole kakovosti. Teoretično. V praksi pa ni nujno vedno tako. Pa s tem ne mislim, da v primeru Metzelerjevih pnevmatik to ne drži. Ampak - videti (preizkusiti) in šele potem verjeti.

 

Se strinjam.

Pri avtih ipd. je drugače, ker določene dele proizvajajo npr. v Evropi (tesnila, zavorne ploščice, amortizerje, stikala itd... ) Problem je le v "zagnanosti" delavcev, (beri, kakovosti montaže).

Če se seli "tovarna", torej stroji, na azijsko področje, je edina šibka točka delavec, ki jih upravlja.  In če ima ta doslednjega revizorja nad sabo, bi moral biti izdelek enak, kakor v Evropi.

Tako je to v teoriji. Upam, tudi v praksi?! :hmm:

Verjamem, da konkretno v tovarni Metzeler, to nebi smelo biti problem? Če pa, bomo menjali proizvajalca... Ampak ne verjamem. Predolgo že kotira v samem vrhu.

 

P.S.

Tule bi dodal še eno (spološno) zanimivost;

Dolgo nazaj sva šla s kolegom in boljšima 1/2 na eno moto pot. Preko 15.000 kilometrov. Vozila sva na gumah Metzeler (isti tip pnevmatike) kar pa v bistvu niti ni pomembno. Jaz sem imel motor s 67 KM. Kolega s 95 KM.

Vozila sva enako. Pospeševala eden z drugim. Po ravnem tiščala, eden kakor drugi... Skratka, identična vožnja z ramo ob rami, bi dejali.

Pri 14.000 prevoženih kilometrih je kolega drgnil "platno"!! - Jaz pa sem s to isto in enako gumo prevozil skoraj 22.000 kilometrov (a o "platnu" še ni bilo sledu.) Vem, težko verjeti, ampak, tako je bilo.

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako, še posebej če izhajamo iz predpostavke " zadovoljen delavec- dober delavec-kvaliteten izdelek".

S pestjo riža izplačan delavec mi pa deluje bolj kot kakšen apatičen robot. Apatični so pa verjetno tudi izdelki, verjetno?????

preizkusi in testira  pa naj  kdo drug, meni pri tej konkurenci  na srečo ni treba.

 

 

a rent-a-worker Slovak za 500€ v Nemčiji pa skače u luft od veselja, in komej čaka da bo naredu da best možno gumo ever?

 

 

Imamo preveč predsodkov in premalo poznamo kulturo azijcev. To je dejstvo. Kitajc bo naredil točno tako stvar kot mu "gospodar" ukaže. Not bo stresel točno tako zmes kot zahteva recept. Če je kitajska guma slabša, je slabša po izbiri/zahtevi/želji Metzelerja.

 

Šlamparije in nezadololjnih delavcev se bolk bojim doma kot na kitajskem. Predlani bi raje uzel kitajski Metzeler kot slovenski Mitas. Pa se mi tud nemški Metzeler (M5) zdi blesava guma.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pireli je lastnik Metzelerja, barabe POHLEPNE, zaradi tega sm v neki naši internetni trgovini za gume zasledil dosti nisko ceno TOURANCE za Varadero okoli 170 € za par

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Kilaža & tlak v gumah?"

Po predpisih!

 

BMW R100 (teža = med lažjimi tisočaki; 67 KM)

Yamaha XS 1100  (težka cca 280 kg; 95 KM)

 

Hotel sem le reči, kako enaka vožnja vpliva na obrabo pnevmatik pri različni moči (tudi teži!)

Potem so še dejavniki, kot jih navajate+.....itd (pri identični vožnji.) Samo to.

Obrabo pnevmatik sem pa že omenil - (osebno, na asfaltu.)

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Kilaža & tlak v gumah?"

Po predpisih!

 

BMW R100 (teža = med lažjimi tisočaki; 67 KM)

Yamaha XS 1100  (težka cca 280 kg; 95 KM)

 

Hotel sem le reči, kako enaka vožnja vpliva na obrabo pnevmatik pri različni moči (tudi teži!)

Potem so še dejavniki, kot jih navajate+.....itd (pri identični vožnji.) Samo to.

Obrabo pnevmatik sem pa že omenil - (osebno, na asfaltu.)

 

 

Ja iz napisanega je se, da potegniti tudi bistvo na katerega se preveč pozablja.

Že dolgo nisem videl vulkanizerja, da bi zadnjo gumo centriral na edini način, ki je najbolj točen!!!

S primerjalno pripravo določiti enako dolžino med vrtiščem zadnje nihajke in med os-jo zadnjega kolesa.

 

chain112.jpg

 

To je bil in bo najbolj natančen način centriranja!

Poznam primer: dve africa twin, se skupaj odpravita na nordcapp, obe z novimi pnevmatikami.

Ena se vrne z platneno zadnjo gumo, druga z normalno obrabo.

Pol moto kluba je skoraj doktoriralo, druga polovica pa skregala, ker niso našli vzroka!?!

Kočno so preverili tudi razdaljo, ki jo prikazuje zgornja slika....

Ja na eni je vulkanizer zadel dokaj točno, na drugi (isti vulkanizer) falil, zelo malo, rezulat je huda obraba pnevmatike.

Razne zareze, črtice ki so vtisnjene na zadnji nihajki so bolj za orentacijo. Določanje centričnosti, po naleganju verige med verižnikoma tudi ni ravno merilo točnosti.

V Moto rider-jevem primeru lahko ta teorija pade, ker sta oba motocikla kardanarja, tam je malce težje faliti centričnost zadnje pnevmatike.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za obrabo (in tudi porabo) je tudi pomemben način vožnje. Za isto hitrost lahko voziš "mehko" ali pa se bolj "zaletavaš", se pravi mehko zaviranje in pospeševanje - tekoča vožnja ali pa močnejše pospeševanje in močnejše zaviranje. Pa tudi teža naredi svoje.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še enkrat mejčken pameten in bom izrazil svoje mnenje.

Dva motorja, različnih moči in teže sta najverjetnejši in ključni vzrok obrabe gum.

Čeprav se vozita enako hitro, z močnejšim motorjem nehote hitreje pospešujejš. In tu je glavni vzrok.

 

Nekdo je omenil tlak v zračnicah. - Tudi to. A je pri močnejših motociklih tudi dimenzija gum širša. Se pravi, večja tekalna površina. Vsak pameten pa gleda, (midva takrat pa sploh na taki furi,) da je tlak v pnevmatikah, kot je predpisan v navodilih.

V bistvu, sem hotel le povedati kot zanimivost o obrabi gum na identični vožnji in v identičnih pogojih.

 

Obraba gum pri R-ih je veliko večja, kot pri endurah z manjšo močjo! - Zakaj?

Zato! :O

To = to! :hmm:  :yes:

 

Je pa tale meritev s tardečo štango zanimiva!!

Res je, nikoli nisi dost' natančen.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za obrabo (in tudi porabo) je tudi pomemben način vožnje. Za isto hitrost lahko voziš "mehko" ali pa se bolj "zaletavaš", se pravi mehko zaviranje in pospeševanje - tekoča vožnja ali pa močnejše pospeševanje in močnejše zaviranje. Pa tudi teža naredi svoje.

.spet si mi prišparal pisanje...  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... a ta štanga rdeče barve je zato rdeča, ker je RACING?  :P

 

... ...s tem se štela "špura"...in če imaš to "špuro" razštelano na motorju, se ne bodo gume nič bolj obrabljale, kot če jo imaš naštelano. V osnovi je motorno kolo enosledno vozilo.... če pa imaš razštelano, pa postane dvosledno. Zakaj?... zato, ker se motor takoj ko spelješ, postavi po liniji najmanjšega odpora.... to pa pomeni, da s prvim kolesom pokompeziraš zamik zadnjega kolesa. Sej nastajajo neke minimalne bočne sile, vendar je po moje to neznatna sila in na obrabo gum nima vpliva. ... samo hecen filing je, ko ti v enem ovinku rit sili v ovinek... v drugem pa misliš, da te odnaša iz ovinka...

Druga stvar je pri avtomobilu, če imaš razštelano optiko. eno kolo rine nekam....drugo kolo pa v kontra. Tu pa pride do radiranja gum.

 

Obraba gum je največ odvisna od "mehkobe vožnje". Lahko se dva peljeta z enakimi gumami in enakomi motorji z ramo ob rami..... Eden vozi lepo konstantno, nekdo pa samo stalno pumpa po gasu... kar pomeni pospeševanje in pojemanje. Načeloma pa peljeta z "ramo ob rami" ...a odločilni so tisti pospeški in pojemki za nekaj metrov, ko tisti tadrugi stalno lovi prvega, da imata enako hitrost.... v bistvu pa tisti mnooogo bolj pumpa po gasu, kot prvivozeči... sploh, če mu vozi precej za ritjo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!