Skoči na vsebino

Razlika v letih - praktične izkušnje


Nearrain

Priporočene objave

...a ima kdo kakšne prave izkušnje???...pa ne mi kakšne plagiate kopirat z drugih web site-ov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep :) Če je razlika v letih velika, je potrebno toliko več "ljubezni" in potrebe po takem partnerstvu, da uspé... No, verjetno je pa tudi že vsak "moto-senior" kakšne "mladenke" podiral, a ne? :twisted: Ampak tisto ni "razmerje" ampak "odnos" :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razlika v letih?

kera? mentalna al fizična???

fizična nima veze....sej veste uno z malarjem pa očmi pa tko

una mentalna je pa lahko velik problem.....ze samo to da imajo razlicne generacije različne fore in različne poglede na zadeve je lahko prvi vir težav.... :? :?

že tako je težko najti nekoga s komer se ujameš, nato je potebno kar nekja dela (skozi leta če govorimo o nečem dolgotrajnem) ....tako da razlika v letih ne pomaga pretirano....večja kot je.... :? :? :? :(

je pa res da se z leti..starejši kot smo...razlika (psihična) nekako manjša ker se človek počasi vedno pocasneje spreminja in razvija...tako je med nekom ki ima 14 let in ( še odrašča) ter nekom ki jih ima 24 veliko večja razlika kot med nekom ki ima 44 in nekom s 54 leti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj hecno je, če si nekdo pri 24-ih najde infantilnega, a okoli 10 let starejšega partnerja - potem sta mentalno skoraj na istem :) ... Je pa fora v tem, da un starejši lahko začne hitro frustrirati, zaradi raznih fizioloških razlikosti, pa tudi v vrstnikih svojega mlajšega partnerja lahko vidi problem, oviro, jedro ljubosumja mogoče...

Eh, kaj naj rečem - podloženo z izkušnjami :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in tak partner (starješi) se lahko hitro počuti ogorzenega..zaradi elana ki ga ima mlaši, zaradi večje sproščenosti v odnosu do sveta (tko pač je), celo zaradi izgleda....... :x :x :x

..potem se travme zdravijo s pokroviteljstvom in zgovarjanjem na leta oziroma starost.... :x :x :x .

boh ne dej ša da bi bil maljši partner uspešnješi finančno! :!: :!:

presura

zatiranje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf mater zivi bla bla... kolk sta pa vidva, tejka in symru v letih razlike, da lahko takole govorita o razmerju, razlika v letih recimo vec kot pet let... :evil:

prvo kot prvo... tistih 14. in 24. let sploh ni vajina stvar (vecino nas ve zakaj gre)... berita: brigajta se zase... :P

drugo kot drugo... govorita pa o tem (pa upam, da vajino "pametno" besedicenje dobro razumem :roll: :oops: ), da dva osebi t.i razlicnih generaciji ne gresta skupaj pa, ce se na glavo postavis... totalna bedarija... :wink:

in tretje... mislim, da je nearrain hotel odgovore oz. prave izkusnje :wink:

p.s. in se pravzaprav sprasujem, zakaj sem zacela pisat v to temo, ker je ze s ta prvim odgovorom postala privat tema by tejka in symru... :twisted: :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, ja.......očitno razlika v letih ni bistvena........ :twisted: 8)

Alla

Jest tut tko mislim. In mogoče bi bilo čisto brezveze, da bi na dolgo razlagala, zakaj. Mogoče samo na srednje dolgo (kratko). Al pa še to ne.

Srečna sem. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veš kaj vragica

takole napadanje je pa že malo žaljivo....

...oba s symom govoriv iz osebnih izkušenj...pa ne iz najinega razmerja...med nama je ,...če te slučajno zanima..1 leto razlike...

nisem rekla da dva iz različnih generacij ne gresta skupaj..rekla sem da je težko, kar sem tud sama vidla ..in če boš ti kdaj mela "srečo" boš tud ti....do takrat ti pa niti slucajno ne bo jasno nič...ker tudi meni ni blo in sm bla prepricana da take zadeve laufajo.

če maš komu kej za povedat maš tud PM....sploh če zeliš pljuvat....

.....sploh pa ...a bi ti mogoce kej povedala al niti nimaš izkušenj s fanti??

sploh pa ni nihce omenjal nikogar konkretno...je pa vzeto kot primer.....ker pač obstaja..........če pa se bo kdo bolj počutil bom napisala tkole

med partnerjema kjer ima en 18 in drugi 28 let je veliko večja razlika (načeloma) kot pa med partnerjema kjer ima en 44 in en 54 let..ker sta slednja praviloma popolnoma fomirana kot osebnosti ....

a bo tko zadovoljivo????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veš kaj vragica

takole napadanje je pa že malo žaljivo....

SE OPRAVICUJEM, ker si drznem karkoli kdaj rect nazaj :wink: ... res kje je moja olike, saj me vednar starsi take "nesramnost" nikoli niso ucili... opa prepovedovali pa tudi ne... :wink: :twisted:

...oba s symom govoriv iz osebnih izkušenj...pa ne iz najinega razmerja...med nama je ,...če te slučajno zanima..1 leto razlike...

torej, ce prav berem, ne gre iz osebnih izkusenj... a ne :wink:

nisem rekla da dva iz različnih generacij ne gresta skupaj..rekla sem da je težko, kar sem tud sama vidla ..in če boš ti kdaj mela "srečo" boš tud ti....do takrat ti pa niti slucajno ne bo jasno nič...ker tudi meni ni blo in sm bla prepricana da take zadeve laufajo.

vsaka zveza (starejsi, mlajsi, priblizno enaka leta) bo obstala samo na sklepanju primernih kompromisov. ne trdim pa, da bo vedno kompromis obdrzal zvezo. ti pa lahko iz opazovanja (to niso osebne izkusnje) ljudi okoli mene povem, da so se nekatere (pa jih kar nekaj poznam) zveze med partnerji razlicnih let (10 let razlike) odlicno obnesle... zal pa to mi je pa res naprekleto zal :cry: je pri eni zvezi za razpad zakona poskrbela sama mati narava (samo to je ze druga tema) :cry:

če maš komu kej za povedat maš tud PM....sploh če zeliš pljuvat....

.....sploh pa ...a bi ti mogoce kej povedala al niti nimaš izkušenj s fanti??

halooooooooooooo... PM :?: ... zakaj ze... da drugi ne bi videli kaj si jaz mislim... pozabi... :wink:

se spomnis tegale posta:

prave punce = ženske ali dekleta s pozitivno samopodobo in temu primernim obnašanjem. samozavestne, zadovoljne s seboj, sposobne nošenja odgovornosti za lastna dejanja, samostojne, odločne.....take potme niso popadljive ampak znajo lepo povedati kdaj s s čem ne strinjajo, spoštujejo okolico in se je ne bojijo....blah blah itd....

:wink: ... hehe mogoce ne znam lepo povedat :oops: , si pa upam povedat kar si mislim :wink: :twisted: :twisted:

aja pa draga dama... naj te opomnim, da tudi ti znas bit zaljiva... :wink:

izkusnje s fanti... mlajsi, mojih let, starejsi... in damica... razlika v letih med mano in Desmotom je dobrih 11 let... torej... TIHO, PROSIM, HVALA :wink: :twisted:

sploh pa ni nihce omenjal nikogar konkretno...je pa vzeto kot primer.....ker pač obstaja..........če pa se bo kdo bolj počutil bom napisala tkole

med partnerjema kjer ima en 18 in drugi 28 let je veliko večja razlika (načeloma) kot pa med partnerjema kjer ima en 44 in en 54 let..ker sta slednja praviloma popolnoma fomirana kot osebnosti ....

u pisuka je bilo hitro popravljeno iz 14 na 18 in 24 na 28... noooooooo comment :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 8)

a bo tko zadovoljivo????

ti srecna, jaz zelo srecna (imam FEJST fanta, malce starejsega od mene, pa a kdo to sploh steje (Desmo?), rada ga imam, pa srecna sem)... in lahko smo srecni, da smo srecni :wink:

p.s. MATER sem zleht :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zveze med partnerji razlicnih let (10 let razlike) odlicno obnesle... (imam FEJST fanta, malce starejsega od mene, pa a kdo to sploh steje (Desmo?), rada ga imam, pa srecna sem)... in lahko smo srecni, da smo srecni :wink: ...

Ane, ane, ane :?: :?: Vragica, a 15 let tut še šteje :?: A sm lohk srečna :?:

TNX. :P :lol: 8) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, stvar je sledeča! 8)

Če se mene vpraša (kar se me ne, pa vseeno), je osnovna razlika v mentaliteti, odraslosti. Težje bosta shajala 15 letnica in 25 letnik kot pa 25 letnica in 35 letnik! Bolj si odrasel, bolj si na določenem nivoju (vsaj naj bi blo tak v teoriji) in če mata dva skupne interese, če se sprejmeta drug drugega kot sta, se štekata, se znata drug drugemu prilagodit, je lahko tud 20 let razlike.

Izkušnje iz družinskih krogov :lol: : en bratranec ma 36 let in 10 let starejšo ženo, drugi bratranec ma 28 let in 9 let starejšo ženo- stvari že nekaj časa klapajo in nič ne kaže na slabše (čeprav ugotavljam da imamo v družini morda gen pogojen z "ojdipovim sindromom", no to zdaj ni pomembno :wink: )

Če pa klapa pr starostni razliki 14 let, me pa vprašaj drug teden ko ti bom vedla povedat iz prve roke! :lol:

No, to bi blo vse za enkrat,

L.P. stigmata :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drug teden? Kdaj? V torek? Bedarija!!!!!! Saj nisem 14 let mlajši! :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf mater zivi bla bla... kolk sta pa vidva, tejka in symru v letih razlike, da lahko takole govorita o razmerju, razlika v letih recimo vec kot pet let... :evil:

prvo kot prvo... tistih 14. in 24. let sploh ni vajina stvar (vecino nas ve zakaj gre)... berita: brigajta se zase... :P

drugo kot drugo... govorita pa o tem (pa upam, da vajino "pametno" besedicenje dobro razumem :roll: :oops: ), da dva osebi t.i razlicnih generaciji ne gresta skupaj pa, ce se na glavo postavis... totalna bedarija... :wink:

in tretje... mislim, da je nearrain hotel odgovore oz. prave izkusnje :wink:

p.s. in se pravzaprav sprasujem, zakaj sem zacela pisat v to temo, ker je ze s ta prvim odgovorom postala privat tema by tejka in symru... :twisted: :twisted: :twisted:

Vragica, ne vem kaj ti ven tolče, ampak žlehtnoba običajno malo drugače zgleda. Ker si nekam čudno popadljiva, morš pazit, da si roke ne odgrizneš (avtolisičji sindrom pa to :twisted: )... Viš, to je bla recimo zdajle žlahtna žlehtnoba :) Sicer pa je tema takoj s tvojim odgovorom postala menage-a-trois :twisted: :twisted: ne vem, kako si lahko Desmota pozabila :?: no, vidiš - toliko o tvoji reakciji.

Poglej - jasno kot beli dan je, da se je razprava porodila na podlagi nekih blebetanj okoli starostnih razlik na CHAT-u. In smo se pač vprašali, kakšne so izkušnje. Če ne bi Nearrain dal posta, bi ga v retorični maniri dal jaz.

Predvsem nas je zanimalo, kako in zakaj se formirajo generacijsko-mešana partnerstva, če lahko zadevo izrazim bolj akademsko. Lastne izkušnje mi pravijo, da so vse starejše ženske, ki so nastopale v mojem življenjskem scenosledu, nekakšne "iskalke" ali "čuvajke" lastne "mladostnosti", zato sem to tudi, morda nekoliko preveč igrivo ali celo malček terminološko krivično, poimenoval "infantilnost". Torej, nazadnje se mi je takšna štorija dogajala pred 2 letoma, z 8 let starejšo osebo. Jaz sem morda imel dovolj sveta mladostnic, ona pa morda ni bla zadovoljna s starim zaležanim mesom :) No, seveda do teh razlik v glavnem prihaja pri starostnih razredih nad 20. letom. In tudi zato so nas zanimale izkušnje drugih, predvsem pa morebitna, nikakor pa ne nujna, pritrditev/zanikanje teze, da je najbolje za partnerja imeti "vrstnika". Seveda bi lahko še naprej razpredali, ampak naj bo to zaenkrat dovelj.

Skratka, s iskušnjama na planu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja bohnedej da slučajno ne bi kdo vedu kaj si kdo drug misli..... :(

jest sem govorila iz osebnih izkušenj. symru pač ni moj prvi fant in jest ne njegova prva punca.

in iz mojih dveh prejšnjih partnerstev s starejšima fantoma/moškima (10 in več) lahko povem le to da se pač ni izšlo...pa ne zato ker se nismo meli radi ali se ne bi zanli pogovarjat...ampak ker so bile razlike preprosto prevelike in ne glede na to kako smo se trudili ni šlo.....vse je bilo lepo in krasno dokler se nismo odločili da bi bilo lepo zaživet skupaj...samostojno.....takrat pa se je pokazalo da je to vse prej kot lahko in da zna domače gnezdo (hotel mama) pri obeh partnerjih delovati kot fin ovoj ki zakriva razlike.

pa tudi iz zvez znank, prijateljic in sodelavk vidim da so generacijske razlike lahko huda ovira....in težave ki jih omenjajo so več ali manj enake....

.....tisti ki so srečni s starejšim partenerjem, v trdni in dolgotrajni zvezi želim tako kot vsem ostalim zgolj srečo in upam da jim bo tako šlo tudi v prihodnje.....

toda točno vem zakaj je moj fant le eno leto starejši od mene....

in kar se unega posta o pravih puncah tiče.....ja fino...:

-niso popadljive

-spoštujejo okolico ...ergo se obašajo primerno, vljudno (kar jim omogoča njihova pravilna samopodoba in zadvoljiva samozavest)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) prvo kot prvo... tistih 14. in 24. let sploh ni vajina stvar (vecino nas ve zakaj gre)... berita: brigajta se zase... :P

2) drugo kot drugo... govorita pa o tem (pa upam, da vajino "pametno" besedicenje dobro razumem :roll: :oops: ), da dva osebi t.i razlicnih generaciji ne gresta skupaj pa, ce se na glavo postavis... totalna bedarija... :wink:

3) in tretje... mislim, da je nearrain hotel odgovore oz. prave izkusnje :wink:

4) p.s. in se pravzaprav sprasujem, zakaj sem zacela pisat v to temo, ker je ze s ta prvim odgovorom postala privat tema by tejka in symru... :twisted: :twisted: :twisted:

Sicer pa še:

1) Ja, res nas vé. A to ni opravičilo, da mularija skače po chatu in žali in bljuva po ljudeh.

2) Ne, narobe si razumela (kar bi človek od tebe tudi pričakoval :twisted: :twisted: :twisted: ) --> Lahko gredo skupaj, ni frke. Nas pa zanima psihološko in sociološko ozadje takega partnerstva. Podobno, kot če bi se vprašali, kako lahko sploh moški in ženske skupaj živijo, smo sedaj še dodali dejavnik - starost.

3) In jih je dobil :?:

4) Ja, res je, tema je moja privatna, in te prosim, da izgineš iz nje, ker v njej nimaš kaj kokodajsat (/JOKE). :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja. Naj dodam svoje izkušnje?! Ne bom se razpisala. Le toliko, da sem imela razmerje z mlajšim. Prav zaprav dva razmerja. :oops: Ni važno. Bilo je lepo in razburljivo. Sčasoma pa se pokaže razlika. Never mind!

Pa še to:

"Stara mašina rab mladga vajenca!" :lol: :lol: :lol:

Kako in kaj v razmerju je stvar vsakega posameznika zato so vse žaljive pripombe povsem odveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto na kratko.

Razlika v letih vpliva na vezo. Večja kot je, večji je vpliv. S tem ne rečem da ne more laufat, le veliko več je trba vložiti v odnos. In iz tega naslova velikokrat prihaja do konfliktov. Ni pa nepremostljivo, in će dvema paše, zakaj ne....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drug teden? Kdaj? V torek? Bedarija!!!!!! Saj nisem 14 let mlajši! :wink:

a ti to meni? :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se ti to zgodi, ne tuhtaš na razliko v letih....razlika v letih je skrb, zabava in delo tvoje neposredne okolice, ki imajo končno kej za povedat, obračat, zmišljevat, ....

Pr tem moraš bit pa 100% sebičen...če si srečen, zadovo'ljen in zadovolje'n, go for it, pa ne gledat EMŠA, pa ne poslušat pametnjakovičev z družbenimi merili, ki majo pol praviloma slabše zveze

Moj nasvetek: Listen to your heart, not your friends... :onfire:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko takole berem ene Motosvetovce, me mine želja, da bi vas sploh spoznala, ko se takole grdo obkladate v različnih temah. Je že prav, da ima vsak svoje mišljenje, sam ne drugih pri tem blatit :evil: :evil: :shocked!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se ti to zgodi, ne tuhtaš na razliko v letih....razlika v letih je skrb, zabava in delo tvoje neposredne okolice, ki imajo končno kej za povedat, obračat, zmišljevat, ....

Pr tem moraš bit pa 100% sebičen...če si srečen, zadovo'ljen in zadovolje'n, go for it, pa ne gledat EMŠA, pa ne poslušat pametnjakovičev z družbenimi merili, ki majo pol praviloma slabše zveze

Moj nasvetek: Listen to your heart, not your friends... :onfire:

Jep Tomy se strinjam s tvojim razmišlanjem, čeravno ni vse tako enostavno, kot prvo so pritiski lahko zelo hudi, ampak, če je zveza trdna zdrži tudi najhujše. Se splača upoštevati nasvetek. :D 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moram vnaprej povedat da se bom pošalil...

starejš k je dec mlajšo babo nuca

starejš k je baba, manj deca nuca

zdej pa zares...

starejš k je dec mlajšo babo nuca

starejš k je baba, manj deca nuca

še vedno šala :wink:

vseeno, kaj ,kje, kdo, koga, samo da ni vzrok € ali kaki drugi okoristki

sex ni okoristek, je le dvojno zadovljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!