Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

Mene predvsem moti prekratek razmak med stopalkami za voznika in sopotnika. Kdor ima manjšo št. noge, tega niti ne opazi, jaz ko imam 47 pa sem že v normalnih čevljih zadel v stopalko zadaj in predvidevam da je v škornjih to samo še hujše. Drugače pa zelo všečen motor.

Popravljeno . Popravil igor0203
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ga dans gledal in mi je "zanimiv". Predvsem mi deluje ko ena mala agilna kobilica, verjetno bo ful uporaben tudi za nižje rasle voznike. Nekaj malega dodalev bo sicer potrebno, kot npr. zaščita hladilnika, zaščita kolektorjev, vse ostalo pa mi je kar dobro in lično skup spravljeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem prvič videl Tracerja v živo na cesti, voznik + sopotnik. Hm, ne vem, mene zelo asocira kot na nekega vzhajanega Versysa. Nekako majhen, suhcen se mi zdi. Kot bi se mu preveč poznal razvoj iz naked brata.

Verjetno pa je dober nakup in z veseljem bi ga preizkusil.

 

Če je bil race blu sva bla jaz pa moja  :OK:

 

Mene predvsem moti prekratek razmak med stopalkami za voznika in sopotnika. Kdor ima manjšo št. noge, tega niti ne opazi, jaz ko imam 47 pa sem že v normalnih čevljih zadel v stopalko zadaj in predvidevam da je v škornjih to samo še hujše. Drugače pa zelo všečen motor.

 

Res je ! Jaz imam 41-42 in če dam prste na stopalko z peto ruknem stopalke od sopotnika, na srečo mam majhno nogo in normalno ne tikam.

 

 

Včeraj testiral 50km v dvoje in komaj se opazi da maš koga gor, zadnji amortizer sem napel na predzadnjo pozicijo vse ostalo tovarniško in motor se še vedno pelje zelo lahkotno  :OK:

Pa sedež tudi po 50km ni kazalo da bi bili pretrdi.. 

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sta bila v Luciji, pol sta bila res.

 

Jap  :OK: Drugače je pa res majhen glede na to da je zamenjava za TDM, dosti ki so šli iz TDM na tega probat se jim je zdel premajhen in lahek. To je pa bi pri meni med glavnimi kriteriji  da je čimlažji.

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Drugače je pa res majhen glede na to da je zamenjava za TDM, dosti ki so šli iz TDM na tega probat se jim je zdel premajhen in lahek.

 

Točno to se zdi tudi meni. Seveda pa ga nisem probal in ne dvomim, da je zelo zabaven motor.

Tukaj veliko vlogo igra tudi osebni okus. Meni mora motorja biti en kos. Ker tudi mene ni malo skupaj. :)

Sem pa vesel, da so spregledali in šli na 3 cilindre. Meni se zdi krasen kompromis. Od dvocilindraša pogrešam samo zvok, je pa res da ima 3cilindraš tudi svoj lasten značilen zvok.

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sej mopedov za "velike" je kar nekaj, je prav da je nekaj tudi za manjše. meni je pr 170cm s sedežem na najvišji stopnji bil glih prav.

sicer pa to komu je prav in komu ne je tudi malo subjektivno. vazno da se dobro pocutis in si zadovoln pa al si ku na minimoto al pa k ena balerinca prav na konjici prstov.

drgac voznikov sedez se meni ne zdi slab, zadi so pa stopalke zame previsoko, za neko udobno voznjo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo jaz pri 177cm  imam sedež na nižji poziciji in ne dam celega stopala na tla  :grrr  Sicer me to ne moti vendar je zanimivo kako je lahko tako različno  :OK:

 

To da so stopalke višje čuti tudi voznik ker ima sovoznikove noge dosti bolj ob telesu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo jaz pri 177cm imam sedež na nižji poziciji in ne dam celega stopala na tla :grrr Sicer me to ne moti vendar je zanimivo kako je lahko tako različno :OK:

To da so stopalke višje čuti tudi voznik ker ima sovoznikove noge dosti bolj ob telesu.

eni smo bolj pajkci :P;)

sej zato k kdo sprašuje a mu bo moped "prav" glede na višino je težko dat odgovor, saj smo si zelo različni.

drgač ne pridem do tal s peto, ampak dovolj, da ga dam s stranske tace in sigurno sedim. je pa fajn višji sedež ker maš pol manj pokrčene noge.

tko da sam podatki na papirju ne dajejo realne slike o ergonomiji je treba probat.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem ga malo premeril z metrom.

Gledano s ptičje perspektive ima razmik med voznikovimi in sopotnikovimi stopalkami okoli 20cm, oziroma okoli 10cm manj kot vstrom.

Dolžina od stopalke do stopalke preko sredine zadnjega sedeža je za okoli 10cm krajša kot pri vstromu.

Tako, da to ni motor za dva, ga lahko kar pozabim, pa še kdo - ni pravo nadomestilo TDM - a. 

Je pa zelo dobra igrača za enega.

 

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem ga malo premeril z metrom.

Gledano s ptičje perspektive ima razmik med voznikovimi in sopotnikovimi stopalkami okoli 20cm, oziroma okoli 10cm manj kot vstrom.

Dolžina od stopalke do stopalke preko sredine zadnjega sedeža je za okoli 10cm krajša kot pri vstromu.

Tako, da to ni motor za dva, ga lahko kar pozabim, pa še kdo - ni pravo nadomestilo TDM - a. 

Je pa zelo dobra igrača za enega.

 

Scarabeo

tem novi motorjem se rit konča skori sredi zadnje zadnje gume, zato zmanjka prostora za zadnji sedež in so posledično stopalke bolj naprej. poleg tega je še auspuh ravno na mestu, kjer si bilo optimalno za zadnje stopalke. sej za enodnevne fure to ne bi smel bit nek hud problem, sploh če je sopotnica manjša. za neka večdnevna potovanja je pa že manj udobno. pa tudi za potovanja je kakšen drug motor boljša izbira. 

 

sej če pogledamo po slikicah, na stromu, je stopalka za sopotnika malo nad osjo zadnjega kolesa

http://www.lindasmotos.com/wp-content/gallery/suzuki-v-strom-650-abs/suzuki-v-strom-650-abs-05.jpg

 

pr tracerju je pa v višini zgornjega roba platišča

http://www.morebikes.co.uk/wp-content/uploads/2014/11/2015-Yamaha-MT-09-Tracer-005.jpg

 

(sicer bi morali upoštevat še višine sedežev, ampak še vedno je razlika kar očitna)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se prepricujete zakaj ga ne bi mel? Prevec pozre, rit prekratka, sedez pretrd...

Jest ga ne bi mel zato k ma modre vilce..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor mislim da je narejen za nas malo nižje pomojem do 185cm višine voznika. Kar je več je kompromis voznika če mu bo pasalo ali ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://i0.wp.com/www.asphaltandrubber.com/wp-content/uploads/2014/11/2015-Yamaha-FJ-09-MT-09-Tracer-24.jpg

 

hmm tule na sliki zgleda še vseeno dovolj prostora za sopotnika.

 

http://www.motorcycle.com/blog/wp-content/uploads/2014/03/2014-Ducati-Multistrada-Granturismo_EBB6211.jpg

 

iz slike sodeč potem tudi multistrada ni namenjena za dva glede na to, da je zelo malo prostora za noge sopotnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se prepricujete zakaj ga ne bi mel? Prevec pozre, rit prekratka, sedez pretrd...

Jest ga ne bi mel zato k ma modre vilce..

nebi mela, ker me ne privlači. Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se prepricujete zakaj ga ne bi mel? Prevec pozre, rit prekratka, sedez pretrd...

Jest ga ne bi mel zato k ma modre vilce..

 

Mene motijo bolj zlate vilice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://i0.wp.com/www.asphaltandrubber.com/wp-content/uploads/2014/11/2015-Yamaha-FJ-09-MT-09-Tracer-24.jpg

 

hmm tule na sliki zgleda še vseeno dovolj prostora za sopotnika.

 

http://www.motorcycle.com/blog/wp-content/uploads/2014/03/2014-Ducati-Multistrada-Granturismo_EBB6211.jpg

 

iz slike sodeč potem tudi multistrada ni namenjena za dva glede na to, da je zelo malo prostora za noge sopotnika.

Za test in slikanje uporabijo pilote 0,20 velikosti. Potem tudi motor zgleda večji in prostornejši za sopotnika.

 

Je pa kar moteče, če stopala nimajo dovolj prostora in s peto zadevaš v prste sopotnika, del centralnega stojala ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me res zanima kak bo na testni vožnji, ko sem se usedel na motor tega nisem opazil, da bi kam zadeval z nogo opazil sem, da je malo težje najti tačko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje... s svojimi 176 cm sem se na bivši XJR 1300  ter sedanjem vulcanu 1700 definitivno razvadil... na tracerju sem pa sedel v Veroni... In o izobilju prostora nikakor ne moremo govoriti... gre za majhen motor, ki bo odlično razvajal enega (manjšega) potnika, z ne preveč razvajeno ritjo... Dva bosta pa na njem precej utesnjena - ampak to bosta opazile šele takrat, ko se bosta presedla na kaj prostornejšega.... Je pa definitivno lep in kvalitetno izdelan motor z nedvomno odličnim agregatom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sta povprečno rasla za 16K€ kupita Tracer-ja in Mt07 pa je problem rešen za oba.

Ni gužve na sedežih ne "brcata" se na stopalkah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me res zanima kak bo na testni vožnji, ko sem se usedel na motor tega nisem opazil, da bi kam zadeval z nogo opazil sem, da je malo težje najti tačko. 

 

To z tačko jih dosti piše, jaz jo zmeraj najdem sej se navadiš je takoj za nožnikom. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Igor sem sel z razlogom v avstrijo tako da zame je kr Villach.Imena Beljak pa ze prej nikoli nisem uporabljal.... Tko da je jest sm jodlar ratu...za enkrat za casno... Pa upam da za zmeri.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!