Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

pred 6 urami, mladench pravi:

ja res je nizk :D sam sem imel probleme, dobit nek višji motor in mi je bilo nepredstavljivo, kako je lahko nekomu motor previsok. Pa to tudi na mt07 nima celotnega stopala na tleh :(

Ko sedi na Traceki, je na prstih. Rešitev bi vrjetno bila, nižanje sedeža ali??

za cestne motorje..ko se voziš po cesti in lahko predvidiš vsak korak parkiranja in obračanja, ni problem. Ja 167 je že nizka višina, sedež bi  moral biti nižji od 80cm za lagano prekladanje.

Jaz imam 174cm. max višina sedeža mi je 82cm. Ampak, tudi na 86 se znajdem. Običajno so višji taki motorji tipa adv, ko potem mal pocinglajš naprej nazaj..morš bit pa dedec :P (beri kile morš met)

Šalim se, če je na prstih je dovolj, pač mal nagne motor, osebno ne maram nižanja motorjev, saj se nekaj s tem izgubi. Je bolje ožat in nižat sedež.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največji problem je dolžina v razkoraku, ne samo višina. Eni mate daljše noge pa kratek telo, eni mamo pa obratno. Eni ste suhi, eni smo pa močnih stegn (Đon Wejn stajl), pa mi je vsak moped previsok. Fajn je, da lahko moped na ravnem asfaltu porivaš nazaj sede. To je pač moje merilo?...

Da se pa seveda vozit vse, seveda. Ampak mal je pa vseeno treba prej pomislit in razmislit kaj si želiš. 171 jih imam, pa imam znižan motor in sedež, na motorju z nazivnimi 83,5 cm višine sedeža. Jebiga, še zmeraj se tal dotikam samo s prsti in sprednjim delom podplata. Kot sem napisal, toliko, da ga na ravnem asfaltu lahko rikvercam, brez da skačem dol z motorja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
On 2/4/2022 at 8:48 AM, zundapp said:

mt 09 l. 2018, 5. mesec,  je že novejši model - daljša?

Da ne berem vsega'

Ce ni bila samo prodana takrat in model 2017.

Je nova ali stara oblika? 

MT09 tracer ali Tracer 900? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
On 6/3/2022 at 11:43 AM, HyperJack said:

Evo servis na 4500km narejen, ulaufana je. Zdej lahko začnem odpirat :P?

 

Jaz nisem se zacel odpirat. Se ne spomnim kdaj je bila nazadnje nad 5.000 rpm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

 

Evo berem to temo že nekaj časa, ne vse v potankosti, vendar iščem odgovore na dve vprašanji, ker se spravljem zamenjati motor v nekaj udobnejšega za dva z nekaj prtlage ( jaz 80 kg + žena 70 kg oba 170 cm + kovčki in prtlaga ). Nikakor se ne morem sprijazniti da motor s tovarniškim vzmetenjem ne zmore te teže, oz se ne pelje kako bi pričakovali. Trenutno voziva kawasaki ER6n pa gre brez problemov, vsaj zame in moj stil touring vožnje.

Kupujem tracerja 2018 l. nadalje, navadnega ali GT verzijo.

Prosim lastnike le teh da mi dajo konkreten odgovor ali je vzmetenje res tako za nič da ne bova mogla lepo potovati, a je tisto woblanje res tak problem da se ga ne da pogoltniti, pozitivne strani tega motorja pa že poznam.

Najlepša hvala vnaprej vsem...

Popravljeno . Popravil Drosa
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Drosa said:

nič da ne bova mogla lepo potovati, a je tisto woblanje res tak problem da se ga ne da pogoltniti,

nisem lastnik, sem pa peljal Er6 in tracerja. tracer je v vsem!! boljši motor od Er6. Vzmetenje je popolnoma dostojno. Plus, ko sem vozil ta dva motorja, sem bil, well, skoraj tako težek kot ti in tvoja gospa skupaj. Tempi pasati. 

 

Za hec, pa lahko v temi Azija 2022 vprašaš, do kje je prišla popolnoma zlorabljena tracerca, in kakšno vzmetenje ima....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proti er6 je vzmetenje super. 

Vzmetenje zacne zaostajati pri malo bolj dinamicni voznji. 

Tako da bo ok.

Si pa zamudil priloznost kupiti GT s kompletnim ohlins vzmetenjem. Spredaj in zadaj. 

20220721_100951.jpg

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Texje ogromno odvozil v dvoje in mislim da je bil zelo zadovoljen. Sicer pa so v tej temi tudi njegovi posti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

@Texje ogromno odvozil v dvoje in mislim da je bil zelo zadovoljen. Sicer pa so v tej temi tudi njegovi posti.

...zadovoljen je bil,  dokler ni probal boljše...vedno oz.večinoma je tako,  da dokler ne probaš boljše ne veš kaj nimaš...ko greš na boljše,  se čudiš,  kako si zdržal...

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to pa nej sam pove :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, siks pravi:

kako si zdržal...

Khm, a zato na koncu vsi kupijo GS-ADV?

 Koliko denarja "odvališ" toliko udobja in tehnologije na koncu za ta denar dobiš...

 

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, MiNa pravi:

Khm, a zato na koncu vsi kupijo GS-ADV?

sam tisti k majo dnar :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ščasoma nekateri ugotovijo(mo), da je manj več...npr 160 konjev na adventure motorju je za veliko večino popolnoma bv...je pa fajn met spodobno vzmetenje tudi na šibkejših motorjih...praviloma pa so spodobne komponente rezervirane za boljše oz. motorje z močnejšimi agregati...

pred 8 minutami, MiNa pravi:

Koliko denarja "odvališ" toliko udobja in tehnologije na koncu za ta denar dobiš.

...žal  je res tako...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jop to, se moram strinjat. KTM je redko podhranjen, BMW tudi, če govorim o premijum zadevah. ko pa začnemo debato o motorjih za 10 do 14 jurčkov € smo pa tam tam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, siks said:

...ščasoma nekateri ugotovijo(mo), da je manj več...npr 160 konjev na adventure motorju je za veliko večino popolnoma bv...je pa fajn met spodobno vzmetenje tudi na šibkejših motorjih...praviloma pa so spodobne komponente rezervirane za boljše oz. motorje z močnejšimi agregati...

...žal  je res tako...

mnja, tudi na 1200GS je ogromna razlika med original vzmetenjem in denimo wilbers.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi, je vredu zadeva čemer je Tracerka namenjena, potovanje v dvoje ne bo predstavljalo problem, če pa iščemo dlakov jajcu pa jo itak najdemo tudi pri GS-ju.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, bajkr88 said:

Js sm na 700 dau wilbers... Top..drug motor..  za male pare velik dosezes

za male pare... kolk pa so to male ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Drosa pravi:

za male pare... kolk pa so to male ?

cca 10-15% novega motorja.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, krucymucy pravi:

mnja, tudi na 1200GS je ogromna razlika med original vzmetenjem in denimo wilbers.

 

Res ogromna. Medtem, ko se originalni amortizer nikoli ne zlomi, je pri Wilbersu takih primerov kar precej...

Je pa res, da dokler se ne zlomi, je bistveno boljši, kot original. Kot je tudi res, da se lomijo predvsem na GS-ih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napisal si kot da se vsak zlomi, da je samo vprasanje casa. 

No na tistem GS-u ima nekih 100.000km za seboj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!