Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Jaz bi ga imel sam mi je premali....:kmet: kot da sedim na neki otroški igrači:naughty:

11061205_1560053584254177_7967519591660565535_n.jpg

Pa saj je! Igrača!

Za vozit otročje lahek. Pa tudi igrača je za odrasle :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, GucciSLO pravi:

Pa saj je! Igrača!

Za vozit otročje lahek. Pa tudi igrača je za odrasle :OK:

Res je, sem ga vozil cca 1000km, mal prešvoh vzmetenje za mene drugače pa za ta denar:OK:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Kmet2 pravi:

Res je, sem ga vozil cca 1000km, mal prešvoh vzmetenje za mene drugače pa za ta denar:OK:

Spravi se na enih 72 kil, pa ne boš rabil vzmetenja menjat :lol1:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Solit se pejte, men so taki mopedi ful všeč, sam k so se ta stari na men učil so me naredl prekratkiga pa na nobenem mopedu ne dosežem tal, mater. In pol morm zmeri z mopeda k ga je treba kje prestavt, obračat, rint, whatever, ker z nogami si nimam kej pomagat.

Klinc pa tak trg motorjev k delajo vse sam za nizozemce 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, farang pravi:

Solit se pejte, men so taki mopedi ful všeč, sam k so se ta stari na men učil so me naredl prekratkiga pa na nobenem mopedu ne dosežem tal, mater. In pol morm zmeri z mopeda k ga je treba kje prestavt, obračat, rint, whatever, ker z nogami si nimam kej pomagat.

Klinc pa tak trg motorjev k delajo vse sam za nizozemce 

znižat ne bo druge

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 4. 2020 ob 17:25, Kmet2 pravi:

Jaz bi ga imel sam mi je premali....:kmet: kot da sedim na neki otroški igrači:naughty:

11061205_1560053584254177_7967519591660565535_n.jpg

Uh pa res zgleda majhen. Mene full zanima ta motor, nisem pa se se usedel nanj. Zdaj se tud zarad karantene se nekaj casa ne bom.

Kako velik si, upam da si blizu 2m in da bo potem za mojih 182cm bolj primeren...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Endlich said:

Uh pa res zgleda majhen. Mene full zanima ta motor, nisem pa se se usedel nanj. Zdaj se tud zarad karantene se nekaj casa ne bom.

Kako velik si, upam da si blizu 2m in da bo potem za mojih 182cm bolj primeren...

Jaz sem tudi 182, sedež je sicer nastavljen na višjo varianto, pa dosežem ravno prav.  Na Tracerju sediš NA motorju, na Multistradi npr, sediš bolj V motorju. Pa je večji.

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Endlich pravi:

Uh pa res zgleda majhen. Mene full zanima ta motor, nisem pa se se usedel nanj. Zdaj se tud zarad karantene se nekaj casa ne bom.

Kako velik si, upam da si blizu 2m in da bo potem za mojih 182cm bolj primeren...

187----110kg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kmet2 pravi:

187----110kg

Hvala. 

Verjetno bo potem zame glih se dovolj velik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Wilberse (montaža Čarman) sva strimala s @tomaz69

A ma kdo defolt nastavitve zanje, da naredimo primerjavo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rebound zapres do konca in potem stejes nazaj 12 klikov.

Sag sta pa nastavila koliko? Optimalno je 39mm z njim v sedlu z vso opremo.

wilber640.jpg

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, krucymucy pravi:

Za default rebound nastavitve sem kolega vprašal.

Sag sta pa nastavila koliko?

Mislim, da je Čarman mal slabo zapisal zadeve.

Preload:

56klikov je total klikov zadaj, mel je pa na 0 (full odprto). S tem, da iz zapiskov je razbrati static sag 11mm. (kar pa ni bilo ko je bila nula, sicer se mi zdi hudo malo)

Kakorkol, šel sem na filing (ne na računanje) in sem prestavil na 14 klikov (+) prednapetost. 14/56

Rebound pa je imel 12/23, pa nisva nič kaj čarala, dodala sva 2 (+) 14/23

Vse skupaj za cca 80kg šofer z opremo. 

Voznik je stestiral motor se pelje bolje, bolj mirno, krivulja v ovinek je natančnejša in pri odpiranju ne poseda zadaj. Ko porineš moped na rezervoarju navzdol (težišče) se lepo in enakomerno posede. Tudi med vožnjo sta prednji in zadnji konec "sinhronizirana" delujeta enako, uravnoteženo. Zdej bo en teden mal testiral, potem pa ponovno preverimo, pa mal uglasimo bolj po parametrih.

Kok ma kolega defolt?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 je default pri vseh teh 640 amortizerjih za tracerja IMHO. Ampak se meri od zaprtega proti odprtemu. Ce sta v desno privila 2 klika sta sedaj na 10 ne na 14.

Nastavita sag na 39mm pa naj se gre pol peljat. static sag ti ne pomeni skoraj nic, 5-10mm je dovolj.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, krucymucy pravi:

12 je default pri vseh teh 640 amortizerjih za tracerja IMHO. Ampak se meri od zaprtega proti odprtemu. Ce sta v desno privila 2 klika sta sedaj na 10 ne na 14.

Nastavita sag na 39mm pa naj se gre pol peljat. static sag ti ne pomeni skoraj nic, 5-10mm je dovolj.

static 11mm pisano po listu od Čarmana. Rider sag nima zabeleženo.

cca 33-39mm je rider sag (zlo odvisno od želja riderja.) vsaj tako sem na Tracer forumu zasledil

Preload je prej imel do konca kontra uri. Odvijačeno. Na 0. na "L" .Sedaj ima 14 klikov v smeri ure. Od 58 možnih. Torej zašraufano 14 klikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, DAMI34 said:

static 11mm pisano po listu od Čarmana. Rider sag nima zabeleženo.

cca 33-39mm je rider sag (zlo odvisno od želja riderja.) vsaj tako sem na Tracer forumu zasledil

Preload je prej imel do konca kontra uri. Odvijačeno. Na 0. na "L" .Sedaj ima 14 klikov v smeri ure. Od 56 možnih. Torej zašraufano 14 klikov.

Ti kliki mi ne pomenijo nic, ce ne vemo koliko je kolega tezak.

postavita moped na centralca, izmerita razdaljo med nihajko (v centru osovine) navpicno gor. Jaz nalimam krep trak pa merim do traku ali pa narisi crtico na trak.

no in recimo da sta dami in kolega izmerila 560mm. en si zapomni cifro, drugi pa odsteje 39mm od tega.

motor s centralca dol, kolega sedi na mopedu, noge ima tudi na tackah, ne na tleh.

in potem pomeris se enkrat. preload potem prvijas v desno dokler ne dobis med temi istimi tockami kjer sta prej merila 521mm.

to je osnova.

rebound pa potem na default, privijes do konca in odvijes 12 klikov. Finese pri kompresiji in reboundu pa potem po obcutku. sag se pa ne dela po obcutku.

Popravljeno . Popravil krucymucy
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, krucymucy pravi:

Ti kliki mi ne pomenijo nic, ce ne vemo koliko je kolega tezak.

postavita moped na centralca, izmerita razdaljo med nihajko (v centru osovine) navpicno gor. Jaz nalimam krep trak pa merim do traku ali pa narisi crtico na trak.

no in recimo da sta dami in kolega izmerila 560mm. en si zapomni cifro, drugi pa odsteje 39mm od tega.

motor s centralca dol, kolega sedi na mopedu, noge ima tudi na tackah ne na tleh.

in potem pomeris se enkrat. preload potem prvijas v desno dokler ne dobis med temi istimi tockami kjer sta prej merila 521mm.

to je osnova.

rebound pa potem na default, privijes do konca in odvijes 12 klikov. Finese pa obcutku.

to je to, vse bo /je že) ok. Zmerjeno, stestirano :D

Preload zadaj je bil neprivit. simpl, moped je plaval. Kdo in zakaj ga je odvil...pojma nimam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

to je to, vse bo ok. Zmerjeno, stestirano :D

Preload je bil neprivit. simpl, moped je plaval. Kdo in zakaj ga je odvil...pojma nimam

pa kolk sta potem namerila sag s 14. kliki?

pa se nekaj ti bom izdal. preload nima nic s plavanjem.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, krucymucy pravi:

pa kolk sta potem namerila sag s 14. kliki?

ravno prav :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, krucymucy pravi:

A ti celi vipavski dolini narobe nastavljas vzmetenje ali samo dobrim kolegom?

Sam dobrim prjatlom. :)

 

pred 14 urami, krucymucy pravi:

 

pa se nekaj ti bom izdal. preload nima nic s plavanjem.

Vem. Ima pa z vi$ino. Ter maso. Daj 2 osebi na preload ki je za eno pa boš videl kak šlajsa in vlači rit po tleh. Mene je zmotilo ker je preload bil na čisti nuli od 58 klikov.  Baje pa za 2 osebi naj bi dva klika privil. Nea gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, tomaz69 pravi:

HVALA prjatu @DAMI34 za tvojo pomoč...hvala pa tudi @krucymucy za tvoj doprinos. @DAMI34, najbolje da se, da ko Kacin in Hojs sprostita ukrepe, zapeljeva do Cjrknce in primerjamo različne teze oz. mnenja. OK?

Bova šla na fine nastavitve :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preload zadaj, wilbers 640.

lCu3qGVR8_-Ttw4rvsh3RXN11SE_vOtEVQHx4mubuZhzhrdXO9PDHeg9uLM8rovIYLfXt-PAwCpkkFafCz6eCwZNdyyUtnu94U_xHaBVJuXApOIlEWdwUURidO1qRMMI4IlxOJVP1snx2uj191h3Mgljq835JOtkE7VVWUX6vKlgSxjGb4xxi34n2XWxCP_ZFn1hUpmPWunNWkqaSLTnMQlJ1hk23Rl8gTQo6Vm6OV6BloPn3Y5FGRPJY2hKqKW6wC1tA7TszSMlv3IQHYO8VgqJelkwmN68uP3XQjX32pEETfK8gpYqvurUeo_7h7hLm8UOdGLpt6TAR-ha1YFTt7nrW-oIAwH17tZZPy27uhZF2R9ma7ReTkdvSdl_BTdDZi8-zOkNNPl8WgwHd8BwYGES0MkM7Yx-DmIiXx7LrlqGzjgfgL49lhjnjqpR1G9gSOmpPpaxX6GFXryUOW4NWCNrj8754ZAQTaTnNgsI0GpN1zT1z_xhc0PQ0T0aZI6sWmCE9pQ6NsCoji7ZcjREAMX6SuXqHVH-tdS-m0zofsmJ1rT0kA8f7qywRhNxcT_AlbpjJ8kAgL_ji18NWvfMc7s8WCURNRmXYQ9vhaUpKBHy8pP8kvLSERLVxgB6C4H7Pt7wuoD-siylx543jgBe4jjdTSOYZG75pd1F4TLGQWllxsVZgtBWj5ZTmKO0WhE=w535-h947-no

Meriš "debelino" navoja

vUcxHI8rxR8vGg7qc0FWcRmr4GuHGAmK0CSdp4X2nXF29B9FSqGpcGabtfHSJW0yo1Zqzyakx_yGya3LAEcHqkt8JcYM4wpcVBjWT3vZ60Lj_2s16RK44nBGCGtFSTsYv0TKhnXEDXvGCAyJ4e03e0p5ZFF_FxHPOyKJWu3qgeh5fOiCDSM9jQKcd8Ff4pWTJVHeYd2i3f3u9FZfA3PzmT6J1cWBjTF8oYuZGzvFMxFSpFg22fvwr46_72S7b-a2eUhK5RFNvSXSa2qdRqYK7RkXoGE3bhlze4H5lwqmHkQnhEK8XjnYKtqb5tu59wDh0G2gD67AJBX6_jJmOz3YLVj3reFn4kNNQuKBzYS01C6yMWEzoDTYKW4-8nb37NwwptRd83MQPXPGLK7lZEK9_eRYNE-u4pDx8zFiB9TeG-pTU7Y1VwSScpnxUdqWR_WbAOouGpOsmf3LSXGpJ4OtmLK8fNysonn9OiarJEG6gRsB0-dM04Um59rWQjesmBij7M61x9I8n0EtfLNh-XaCE34QIfLWqCHdLcUQErJqi8SVBxnd-a1PQBPNbqkL98dDPA4ctFzmsfp4vfcKoHiXAGlZ3O7wFONQJpaRvRVG21AR9qinenzSGgZEQg8bO1RyrXIAJ5FQND032JJe_YE7Z2SjymkVvhI6RAYuHbOpdNWsBwi_Tj-UMzoDPQmOXlQ=w535-h947-no

uzCwTkxOjAP6ScX9FIleXaJ1UJ_uG75ntbsTGllX4eHlyEmwWBUEqWzmYyfmhRo0q98DpqyUfpwififP6slUtxRwBIIZg4kKwrbd2asgvy_N617uwlgKJJJHhogntAHMNUsKYp7bo2pvncd-sGsOlTSTvSpaRGZjz_yxFfDIPp0zpz5ggcvr6dYxRn4JAHN79uPcblUBrMLMsVrSAdYAk0O6CxiKPiq0JEmNgV_PCdBj-i22jDUBtb8jON6K2gxI19Gckp5S0R_AuWDyrplIflzUtuaSnhV-eO_oiorEIgKv1Ek5lSKt6vlKbNRScNZb0bJZoLPxfpE1LFw8Q_nVyGAl8qs5_SBydr2LtAlk3TbXspGXwpSVjF4uIrqEg4rcGx4d9xCBUjZeojuR0K1cyEce_1VTSlsO4n3vymAPC2oJedQsx8X85TKnLMlhz0ZD5Xt1ClDUjKY9hJqHpSKeOl8awvh4zjbggT-GvII98dFEpgh-UjtiUtn3dE8kIUUCKYuztbLVekITAXVFy4d13cn3BKb152SFa8WL9cgeORj_kescTzqZ35ik3mXuLKuvKYOctuDUbDqIZYT9T2ZKh3moKoL7BZvhjs3mNZpTdJ9mcSHjGMxo-JoSqqP_bu-CZlbQpiXyfPGd7IdG4VWccwDrgzhmhW27YjmrAQnDI7RbyK-lo3fZWetbD82FoEE=w535-h947-no

za mojega je 6mm

@tomaz69 če imaš na kartončku 11mm, potem pač kolešček vrtiš na širino 11mm (lahko pa si zapišeš tudi klike) :) 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ce vas zanima se mnenje Bolgarskih kolegov.

Jaz sem ze napisal brez da sem vozil. :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!