Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

On 10/1/2020 at 10:12 AM, Dejstrum said:

Zdravo, sem lastnik MT09 Tracer-ja letnik 2015 pa me zanima ce je imel ze kdo tezavo z ABS enoto. 14 dni nazaj se je prizgala lucka za ABS, motor ima 45K km prevozenih. Uceri sem bil na servisu in na racunalniku mu je pokazal da zajebava ABS enota. Nova je pa 1700€

 

Pred menjavo ABS enote preveri še to vzmet...

https://www.tracer900.net/topic/594-warning-brake-light-actuator-flashing-abs-light/

Quote

I dropped it off at the dealer, and they found the problem. There is a spring in the brake light actuator in the brake pedal assembly that was installed backwards. This was causing it to catch and hold the brake light on constantly.

.....

the dealer checked all of the other FJ's they had in stock, and all of them had this spring installed backwards too. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobro si tole našu... včasih je res kakšna malenkost lahko...

pr men naprimer ni svetila zadnja zavorna luč če si normalno pritisnu žlajf... da je posvetilo si mogu skor cel stopit na žlajf... to pa med vožnjo nikol ne boš.... rešitev... nastavt je blo treba stikalo za par obratov nižje da je fedr prej potegnil.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 10. 2020 ob 15:13, XTR pravi:

Nimam jaz tezave z zavorno lucjo. Ko lucka sveti za ABS niti ne dela ABS. Pa tudi na testerju je pokazal napako za enoto ceprav jo je pobrisal se je spet pojavila nazaj. Sem se pa pogovarjal z nekom, ki ima GS-a pri teh naj bi bila celo hiba pri starejsih modelih in je reku, da je imel popolnoma enak problem ampak je njegov mehanik to enoto nekak razdru pa zamenjal neke krtacke in da je blo pol ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 10. 2020 ob 19:06, Dejstrum pravi:

Nimam jaz tezave z zavorno lucjo. Ko lucka sveti za ABS niti ne dela ABS. Pa tudi na testerju je pokazal napako za enoto ceprav jo je pobrisal se je spet pojavila nazaj. Sem se pa pogovarjal z nekom, ki ima GS-a pri teh naj bi bila celo hiba pri starejsih modelih in je reku, da je imel popolnoma enak problem ampak je njegov mehanik to enoto nekak razdru pa zamenjal neke krtacke in da je blo pol ok.

Tudi jaz sem popravil abs na gs-u.Pri gsju se zapiše napaka ....napajanje abs motorja, prekinitev....krtačke šteknejo v vodilih.

Morda veš kaj je bila napaka pri tvoje?Koda napake tekst karkoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Wakasaki pravi:

Tudi jaz sem popravil abs na gs-u.Pri gsju se zapiše napaka ....napajanje abs motorja, prekinitev....krtačke šteknejo v vodilih.

Morda veš kaj je bila napaka pri tvoje?Koda napake tekst karkoli.

Ne zal nimam. Sam mehanik si je poslikal,  da bo poslal naprej na uradni servis oz. povprasal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10/6/2020 at 7:12 PM, Snečer said:

tracer ima od gs abs?

Pri starih BMW-jih, leta 2004-2006 je bil problem s tistimi servo zavorami.

Tam je bil dejansko elektromotor ki je pognal crpalko. Potem so spremenili in sli na take ABS enote kot jih poznamo se danes.

Da bi pa se kdo imel problem z ABS na tracerju pa nisem se zasledil.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, krucymucy pravi:

Pri starih BMW-jih, leta 2004-2006 je bil problem s tistimi servo zavorami.

Tam je bil dejansko elektromotor ki je pognal crpalko. Potem so spremenili in sli na take ABS enote kot jih poznamo se danes.

Da bi pa se kdo imel problem z ABS na tracerju pa nisem se zasledil.

 

ti itak ne bremzaš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Snečer said:

ti itak ne bremzaš :)

neracionalno ravnanje. izguba energije zaradi neucinkovitosti. napeta voznja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Lepo zgleda. Končno ima tudi 900 ccm, če zaokrožimo navzgor. Stranska panela jo naredita bolj "polno". Lep izdelek. Razen sedežev, ki se ne skladata. Dobila je tudi elektronsko vzmetenje, GT verzija. Tempomat je na obeh modelih. Cena GT bo v ZDA okrog 14k usd. Potem bo nekje okrog te cifre v evrih pri nas. Baje bodo najprej prišle ven GT verzije. Konec marca do aprila.

Agregat pa, 7% povečanje moči. Huh, pa že navaden je res dober. 

Dodano na seznam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo opazil, da so občutno znižali višino sedeža?

Sem dvakrat preveril (tudi na UK strani): nova višina je 810 - 825mm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Somrak pravi:

A namesto izpuha so namontiral odtok iz tuš kabine?!? Upam da se bodo proizvajalci aftermarket auspuhov bolj odrezal kot Yamaha....

EU je tu problem pri teh izpuhih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Somrak pravi:

A namesto izpuha so namontiral odtok iz tuš kabine?!? Upam da se bodo proizvajalci aftermarket auspuhov bolj odrezal kot Yamaha....

To je zato, da te ob visokih vrtljajih malo dviga od tal :naughty: pa luže na tleh razpihuje in na malo višji luži dela mehurčke. :naughty: ...šele sedaj sem opazil, da so ga pozabili namontirat :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eu nima nic pri tem... je loh lep zakrivlen ...dolg... izpuh mislm .... in ima se vedno malo hrupa in emisij.... 

mal izpuha more bit, to res ni nč

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dragi moji, sej ga ne gledate med vožnjo. Moj ma teš6, pa se mi čisto jebe :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega mi je sel po dveh mesecih malo motorje premaknit in prizgat.

Ugibajte kateri je bil mrtev. No, to sem itak vedel ze prej da bo.

KLX je vzgal kot da bi bil vzgan deset minut prej.

TDM tudi normalno.

Tracer pa totalno prazna baterija.

No, bo pa weight reduction. LFP baterijo bo treba vgradit.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud meni je na MT09 po prvi zimi krepnu akumulator, pa je bil na toplem pa vse. Tud nafilat se ga ni več dalo. Pa kao YUASA.

Popravljeno . Popravil Rubuz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Rubuz pravi:

Tud meni je na MT09 po prvi zimi krepnu akumulator, pa je bil na toplem pa vse. Tud nafilat se ga ni več dalo. Pa kao YUASA.

ni pa bil odklopljen, ali?  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to je nov design MT9-ke? Jaooo, zgleda so to vzeli iz 30 let starega Night Riderja ?

Screenshot 2020-11-22 at 18.15.15.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!