Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

Eh? Glede baterije, letnik 2016, čez zime na vzdrževalcu, danes po cca 1,5msc mirovanja brez vzdrzevalca, v prvo brez obotavljanja .. prvovgradnja accuja ..

XT600 me je rahlo skrbel, ampak tudi brez problema po 3msc .. 5lt star accu ..

No, od danes naprej vsi na vzdrzevalcu .. bi blo pametno se kakšnega kupit .. ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o novi tracerki je je tem tule:

a mi lahko kdo pove, kdaj so začeli izdelovat GT verzijo, da uredim pravilno naslov?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/29/2020 at 12:36 PM, DAMI34 said:

a mi lahko kdo pove, kdaj so začeli izdelovat GT verzijo, da uredim pravilno naslov?

 

2015 do 2017 je bila prva verzija, MT09 Tracer
2018 sta bila dva modela, Tracer 900 in Tracer 900 GT, opustili so MT09 v imenu.

2018 verzije so imele podaljsano zadnjo nihajko za 60mm in pa na novo dizajnirane vse plastike.

GT je dobila moznost nastavitve kompresije spredaj, zadaj pa hidravlicni preload.

Poleg tega pa se armaturko od R1, quick shifter, tempomat, gretje rocic, trde kovcke.

Okvir in agregat sta bila od 2015 do 2020 enaka, razen prej omenjene zadnje nihajke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No saj potem je ok naslov.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, krucymucy pravi:

Je, samo na kratko sem opisal razlike.

saj s temi imeni ga vsi po malem serjejo, da človek ene teme ne more prav urediti. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mimogrede, dobil sem vabilo da se javim na servisu.

Vpoklic zaradi stikala prednje zavore. Dvostopenjsko je, za prekinitev tempomata in signal za zavorno luc.

Zna tempomat zajebavat, meni je letos poleti v Avstriji in nisem mogel aktivirati tempomata.

Ker je potem delalo ok, se nisem prevec poglabljal, vem pa sedaj v cem je bil problem.

  • Šokiran 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Spasku pravi:

Sem vidu da link od Yamaha Tracer Service manual mt09trah 2017 ni več aktivem  če kdo rabi sem postavil  tu   :

https://www.mediafire.com/file/v390bq8znrt74w5/Yamaha_Tracer_Service_manual_mt09trah_2017.pdf/file

 

 

 

bom dal na vrh povezavo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred eno uro, denko46 pravi:

Zanima me kere svečke uporabljate na Yamaha Tracer nt09. Navadne ali Iridium. 
Hvala.

po moje je original iridium, itak da daš iridium, če so zanj delane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predpisane, na vrhu je manual, če ti ga rata snet, drgač pa gugl točno ve..

Spark plug Yamaha MT-09 Tracer 2015-2020 NGK CPR9EA9

Spark plug Yamaha MT-09 Tracer 2015-2020 NGK CPR9EA9

Fits on the following motorcycle:

Yamaha MT-09 Tracer
year:

2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020

 

kot kaže so navadne..več ve gugl

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2/24/2021 at 12:11 PM, denko46 said:

Zanima me kere svečke uporabljate na Yamaha Tracer nt09. Navadne ali Iridium. 
Hvala.

Original svecke na Tracerju so navadne če jih pa menjaš kupi Iridium je moj prijatelj ravno zamenjal vse tri Iridium svečke stanejo okrog 25 Eurov.Je pa zajebancija menjat ker je potrebno imet neke posebne klešče tiste zavite pod kotom lahko uporabiš da lahko stakneč kable. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Spasku pravi:

Original svecke na Tracerju so navadne če jih pa menjaš kupi Iridium je moj prijatelj ravno zamenjal vse tri Iridium svečke stanejo okrog 25 Eurov.Je pa zajebancija menjat ker je potrebno imet neke posebne klešče tiste zavite pod kotom lahko uporabiš da lahko stakneč kable. 

se lahko prosim pozanimaš kere je nabavil. pa kje. prosim. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Situacija je taka da menjava svecki na Tracerju je jeb.. delo potrebno je zdret pol motorja najprej oklepe po tocno dolocenem vrstnem redu da se kaj ne odlomi.Se pa splaca dat Iridium ker zdrzijo 40t Km po priporocilu proizvajalca ampak mirno jih lahko pustis vec gor.Sicer nisem bil zraven ko ja prijatelj zdiral motor sem, pa vidu razdrto dela je kar nekaj.Jaz osebno bi peljal menjat na servis ce ne racunajo prevec.Iz lastnih izkusen na Hondi sem se zaj...z menjavo.  

IMG_20210228_112557.thumb.jpg.c65924c90f9f9d7cc543cecf113b2bd1.jpg

Tukaj je postopek zdiranja za pomoc ni ravno 100% ja pa vredu

https://www.fz09.org/threads/diy-sparkplug-change.31689/

In se tukaj:

Lahko pogledas na Ebayu ali kje drugje če jih dobis se ceneje.Ponavadi iz Anglije so bile svecke v pol cene kot pri nas.

V tej trgovini na Ebayu prodajajo original svecke in sem siuren da niso ponaredek

https://www.ebay.com/itm/NEW-ON-SALE-NGK-IRIDIUM-IX-PLATINUM-LPG-SPARK-PLUGS-FAST-SHIPPING-WORLDWIDE/173448243187?var=472150095897&hash=item28625227f3:g:iQQAAOSwHp5bZDvf

Prjatelj je  kupil svecke tukaj :

https://www.autodoc.si/ngk/7008362

PS: Poglej za tvoj letnik motorja verjetno da so za vse letnike enake nisem raziskoval.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 28. 2. 2021 ob 12:48, Spasku pravi:

Situacija je taka da menjava svecki na Tracerju je jeb.. delo potrebno je zdret pol motorja najprej oklepe po tocno dolocenem vrstnem redu da se kaj ne odlomi.Se pa splaca dat Iridium ker zdrzijo 40t Km po priporocilu proizvajalca ampak mirno jih lahko pustis vec gor.Sicer nisem bil zraven ko ja prijatelj zdiral motor sem, pa vidu razdrto dela je kar nekaj.Jaz osebno bi peljal menjat na servis ce ne racunajo prevec.Iz lastnih izkusen na Hondi sem se zaj...z menjavo.  

IMG_20210228_112557.thumb.jpg.c65924c90f9f9d7cc543cecf113b2bd1.jpg

Tukaj je postopek zdiranja za pomoc ni ravno 100% ja pa vredu

https://www.fz09.org/threads/diy-sparkplug-change.31689/

In se tukaj:

Lahko pogledas na Ebayu ali kje drugje če jih dobis se ceneje.Ponavadi iz Anglije so bile svecke v pol cene kot pri nas.

V tej trgovini na Ebayu prodajajo original svecke in sem siuren da niso ponaredek

https://www.ebay.com/itm/NEW-ON-SALE-NGK-IRIDIUM-IX-PLATINUM-LPG-SPARK-PLUGS-FAST-SHIPPING-WORLDWIDE/173448243187?var=472150095897&hash=item28625227f3:g:iQQAAOSwHp5bZDvf

Prjatelj je  kupil svecke tukaj :

https://www.autodoc.si/ngk/7008362

PS: Poglej za tvoj letnik motorja verjetno da so za vse letnike enake nisem raziskoval.

 

 

zelo enostavno je menjat. jaz sem jih sam menjal. 2h dela počasi. Svečke sem montiral NGK IRIDIUM CR9EIX. dobil sem jih za 35e vse 3 na adriamerkur koper.  nimam pa slike ko sem dal dol tank. uglaunem 2h dela na sončku in ste prišparali 50-100e

IMG_20210304_104442.jpg

IMG_20210304_110104.jpg

IMG_20210304_110057.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni, meni je pa moj Tracer 900 GT padel po tleh. Poškodoval se je desni kovček, malo sprednja vilica in malo desni smernik. K sreči ni bilo hujšega. Ali imate kakšne izkušnje z zaščitami . frame sliders, engine oovers, fork sliders, ... Kaj se najbolje obnese? Hvala in lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
On 3/16/2021 at 12:47 PM, HyperJack said:

Katere nosilce in zadnje kovčke uporabljate? 

Zadnje kovčke? Sem imel prednje, pa ni blo ravno nekak uporabno .. :hmm::jezik:

Givi V35 tech, custom pobarvani coverji. In PLXR nosilci, lepo telirani .. glede na litražo in zelo lepo linijo na motor, top ..

Edit: naj te ne zamoti kvaliteta žene, to je neglede na kufre .. je pa res, da sem vseskup prodal prvemu kupcu, ki je videl prvo sliko .... pa je jasno pisalo, da žena ni del deal-a/ni vključena v ceno ...  :hmm:

 

 

 

 

 

IMG_3262-Edit-Edit2-marin.jpg

IMG_5362-Edit-Edit.jpg

IMG_5787-Edit.jpg

G0183510-Edit2.jpg

IMG_1823-Edit.jpg

IMG_6419-Edit.jpg

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!