Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

no da se ne meša tema tracerja in nakeda se lahko nadaljuje tukaj ker bo lažje iskanje kogar bo kaj zanimalo...

 

danes izvedel da yamaha še testira zadnji nosilec za kovček in se pričakuje zadeve aprila da bodo že zunaj...

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko srečnih km....malo jo šparaj od začetka na obratih.....(včeraj sem v salonu samo probal ergonomijo je ok, ampak premajhna za moje potrebe :grim )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame osebno je motor zelo dober približek idealu. Kar se tiče videza ne najdem ene stvari ki bi me motila, mi je ušeč točno tak kot je  :) Kako se obnese v vožnji se bo pa še slišalo. Morda edino minus ker sedež baje ni ravno udoben, ampak tudi to bomo še izvedeli. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Vetrne zaščite nisem preizkusil neki dosti na današnji burji je pa v garaži in ne verjamem da bi zaščita dosti pomagala  :grrr

 

Bomo videli v soboto.

 

Mene zaenkrat moti to da je sprednja šipca pritrjena na plastičen nosilec ki se nastavlja in ta je pritrjen na še en plasičen nosilec in vsi tej plastični nosilci dodajo potem šipi kake 4-5mm lufta... nič takega vendar bi lahko glavni nosilec bil iz pločevine in bi blo vseskupaj na miru.  :OK:  jah strojnik sem in vem da se da dosti kaj izboljšat z ne preveč vložka €...

 

 

Sedež je precej ploščat in tanek treba videt kako je po 1 uri vožnje.

 

 

Ulaufavanje pa ja strogo do 1000km potem postopoma po gasu  :grim

 

 

 

Zelo zanimiva mi je bila trenutna poraba ko sem speljal je kazalo 20l/100km po 8ih kilometrih do doma je padla na 8.3  :grrr  aja pa vsakič ko voziš PRIJAZNO OKOLJU se spodaj na števcu prikaže napis ECO  :grim  Zeleni me bodo meli radi  :kva2:

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no glede na to, da mora ta isti nosilec zdržat še tisti večji originalni vizir... dvomim, da je tok švoh narejen :) glede porabe pa zanimivo, da je tok kazal iz testov sodeč so bili vsi navdušeni nad zelo majhno porabo boš pa videl kako bo, ko boš naredil 100km :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 aja pa vsakič ko voziš PRIJAZNO OKOLJU se spodaj na števcu prikaže napis ECO  :grim  Zeleni me bodo meli radi  :kva2:

 

Ne upaj preveč.  :grrr Meni nekaj podobnega gori od leta 2012, pa me še nihče od zelenih ni potrepljal...

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no glede na to, da mora ta isti nosilec zdržat še tisti večji originalni vizir... dvomim, da je tok švoh narejen :) glede porabe pa zanimivo, da je tok kazal iz testov sodeč so bili vsi navdušeni nad zelo majhno porabo boš pa videl kako bo, ko boš naredil 100km :)

 

Ne sej nisem rekel da je švoh ampak če šipico primer in premikaš naprej nazaj ali levo desno ima 3mm lufta... to ne pišem kot napako ampak sem bil prej navajen da je šipica bila prišraufana in na mestu. :OK:

 

 

 

 

 aja pa vsakič ko voziš PRIJAZNO OKOLJU se spodaj na števcu prikaže napis ECO  :grim  Zeleni me bodo meli radi  :kva2:

 

Ne upaj preveč.  :grrr Meni nekaj podobnega gori od leta 2012, pa me še nihče od zelenih ni potrepljal...

 

 

Upanje umre zadnje  :OK:  po izpustih pa je itak motor komaj EURO 3 pri avtih pa mamo že EURO 5? 6 ?  :smoke:  :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah kaj češ tole je pa slabost premičnega vezirja :) ampak tak kot si napisu vse se, da rešit in narediti zadevo bolj fiksno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

mah kaj češ tole je pa slabost premičnega vezirja :) ampak tak kot si napisu vse se, da rešit in narediti zadevo bolj fiksno :)

 

Sej dejansko ni treba popravit, če pa bo kakšna možnost ko bom kej imel na kosih bom probal kako fiksirati.

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sekiraj se pri porabi, le ta ti bo še krepko padla (povprečna), motor je še nov, temp so nizke, pa nič se še nisi vozil. Po moje boš imel tam okrog 5,5l/100km al pa še manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje boš imel tam okrog 5,5l/100km al pa še manj.

5,5 niti GS nima, ta mlinček mora imeti vsaj liter manj...pa na računalnik se ni preveč za zanašat.  :smoke:

na GS-u sicer kaže še kar točno vendar kaže povprečno porabo ne trenutno...v avtu se pa računalnik moti 100 na uro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5,5 niti GS nima, ta mlinček mora imeti vsaj liter manj...pa na računalnik se ni preveč za zanašat.  :smoke:

na GS-u sicer kaže še kar točno vendar kaže povprečno porabo ne trenutno...v avtu se pa računalnik moti 100 na uro

Uf na SXu kaže trenutno in povprečno :P pa še indikator varčne vožnje ima (do 140 km/h  je varčna :D)

jaz mam povprečno 5,6, z ozirom da ima tracer malce manj konjičev bi lahko mnj pil ,je pa zato malce več zračnega upora, zato bo poraba verjetno nekje med 5-6 litri.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma nej clovk vsaj do prvih 1000km pride, boste pole o porabi razpravljali. sicer pa al bo pil 4,5 al 5,8 je prou isti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole o porabi je brezvezna debata... ker jo tudi sam redno spremljam sem ugotovil da ni povezana kaj dosti niti s konji niti s kubiki niti s težo,,, Zgolj za primer:  na skupnih vožnjah ni blo praktično nobene razlike v tankanju fazerce 600, RTja1100, vfr800 xjr1300 ali vn-1700... In slednji mi s svojimi 380 kilami ter ogromno šajbo pije polno obložen med 5,5 in 5,8 l... govorim seveda o touring vožnjah... in po mojem tracer bistveno več ali manj od 5 litrov ne bo pil!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poraba vem da se zniža ko se motor ulaufa.

Sicer me ne zanima oziroma tega sploh ne gledam pri nakupu.

Kaže pa tudi trenutno porabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vetrne zaščite nisem preizkusil neki dosti na današnji burji je pa v garaži in ne verjamem da bi zaščita dosti pomagala  :grrr

 

Bomo videli v soboto.

 

Mene zaenkrat moti to da je sprednja šipca pritrjena na plastičen nosilec ki se nastavlja in ta je pritrjen na še en plasičen nosilec in vsi tej plastični nosilci dodajo potem šipi kake 4-5mm lufta... nič takega vendar bi lahko glavni nosilec bil iz pločevine in bi blo vseskupaj na miru.  :OK:  jah strojnik sem in vem da se da dosti kaj izboljšat z ne preveč vložka €...

 

 

Sedež je precej ploščat in tanek treba videt kako je po 1 uri vožnje.

 

 

Ulaufavanje pa ja strogo do 1000km potem postopoma po gasu  :grim

 

 

 

Zelo zanimiva mi je bila trenutna poraba ko sem speljal je kazalo 20l/100km po 8ih kilometrih do doma je padla na 8.3  :grrr  aja pa vsakič ko voziš PRIJAZNO OKOLJU se spodaj na števcu prikaže napis ECO  :grim  Zeleni me bodo meli radi  :kva2:

Mogoče imaš menu porabo napačno nastavljeno n.pr. 20km/L  šipice pa ne fiksiraj z razno raznimi metal ojačitvami to je namensko iz varnostnih razlogov..boš se že navadil :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!