Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

Kaže pa tudi trenutno porabo.

Zakaj je pomembna trenutna poraba mi ni jasno, morda le kot zanimivost, saj ta lahko varira od skoraj nule do 20+ litrov...za avtonomijo vožnje šteje edino povprečna, da približno veš, koliko lahko prevoziš z enim tankom.

 

Me pa zanima, kako bo s čiščenjem mrčesa iz tistega "satovja" okoli žarometov in veliko špranj na sprednjem delu... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@jany srečno na novem motorju.

 

Glede porabe je pa tako, naj se motor uteče potem boš pa poročal o porabi. Kratke relacije "vozakanje" okrog doma nikakor ne more bit merodajni podatek. Z motorjem, ki ga trenutno imam sem po prevzemu v salonu takoj opravil vožnjo v dolžini cca 200km. Takoj sem opazil, da je od prejšnjega GS-a precej bolj "šparoven".

 

ps, tudi po prevoženih 58Kkm je ostalo enako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

No sej poraba mene osebno ne skrbi ko se vžge lučka tankaš in to je to...

 

 

Danes opravil 50km sicer po burji vendar gre  :OK:  Ker sem še vedno začetniki lahko napišem samo moje osebne vtise in primerjavo proti versysu 650 2009.

 

Super lepo pada v ovinke, 

Agregat sem vozil na mode B torej 95konjev, vozim do 5000rpm in od 0 do 5000 nikjer nimam občutka da mu zmanjka moči, pravtako v 6i prestavi od 60km/h do 110km/h pospešuje presneto lepo...

v 6. se od nekje 4000 obratov sliši ležaj ki tuli vendar je prišlo pismo od Yamahe da je to čisto normalno  :grim

 

No zdj pojest kosilo pa naprej kilometrino nabirat...  :OK:

 

 

V četrtek sem govoril z gospodom iz Yamahe kjer sem kupil in mi je razložil da je to zamenjava TDM. Reku je da se jih dosti pritožuje ki so iz TDM šli na tole da je motor prelahek, osebno sem tega vesel ker TDMke spet nebi izbral zaradi same velikosti in teže. 

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes naredil prvih 100km, lahko rečem samo hudo k svina :-) Motor gre presneto lepo v ovinke, bistveno bolje potegne kot tdm 900, agilnejši kot z750s ki je bil moj prvi motor, poraba je bila 5,1 res pa je da ga nisem prevec tiscal ker je še cisto nov. Jutri nov dan in novi km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jany in Deki, obilo zabave na novem motorinu želim. Naj bodo vajini km varni in polni lepih doživljajev. Kot je bilo rečeno, na začetku bolj na easy. Ko pa bo par tisoč km. na števcu pa po penzlu.  :OK:  :bike:  :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jany vidim, da je iz obale.... deki28, sem mogoče tebe srečal v šempetru pri žalcu?  :D

 

Lep je tale trejser :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vetrne zaščite nisem preizkusil neki dosti na današnji burji je pa v garaži in ne verjamem da bi zaščita dosti pomagala  :grrr

 

Bomo videli v soboto.

 

Mene zaenkrat moti to da je sprednja šipca pritrjena na plastičen nosilec ki se nastavlja in ta je pritrjen na še en plasičen nosilec in vsi tej plastični nosilci dodajo potem šipi kake 4-5mm lufta... nič takega vendar bi lahko glavni nosilec bil iz pločevine in bi blo vseskupaj na miru.  :OK:  jah strojnik sem in vem da se da dosti kaj izboljšat z ne preveč vložka €...

 

 

Sedež je precej ploščat in tanek treba videt kako je po 1 uri vožnje.

 

 

Ulaufavanje pa ja strogo do 1000km potem postopoma po gasu  :grim    ???????

 

 

 

Zelo zanimiva mi je bila trenutna poraba ko sem speljal je kazalo 20l/100km po 8ih kilometrih do doma je padla na 8.3  :grrr  aja pa vsakič ko voziš PRIJAZNO OKOLJU se spodaj na števcu prikaže napis ECO  :grim  Zeleni me bodo meli radi  :kva2:

 

 

 

Morda samo v imformacijo :

 

http://www.mototuneusa.com/break_in_secrets.htm

Popravljeno . Popravil Vezalka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala.

Teh motorjev bo ogromno vsaj za 4 vem ki jih bodo ta teden naročili.

Včeraj sem dal dvem probat in oba sta bila zelo navdušena pa sta motorista kar nekaj let.eden vozi varaderota eden pa gsa.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Tole me izredno zanima. Vezalka si ti slučajno poskusil to? Sam svojega avta nisem ulavfaval( itaq ima 5 let garancije do takrat ga bom že zamenjal) pa z njim nimam nobenih težav. Tudni novo hondo transalp, ki sem jo imel nisem ravno "šparal" prvih 1000 km, ker sem bil preveč neučakan, pa tudi nobenih težav. Se pa spomnim, ko smo ulavfavali tomose, če ga nisi dobro, potem ko je bil celinder pobrušen in zamenjan bat, ni bilo dobro. Je pa res, da je bil tomos sestavljen z ogromnimi tolerancami, ter 2T.

 

Da ne bom čist off topic. Srečno vožnjo vsem Tracerjevim novim lastnikom. Pa se vam drugo leto pridružim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Pomojem hitro ulaufavanje oziroma hitro ogrevanje in hlajenje motorja ni lih pametna zadeva. Če bi bilo to toliko boljše potem bi ti napisali v navodilih da 10 minut drži limitator in je ulaufan. 

 

Meni je mehanik razložil en rezervar prau počasi, naslednjega lahko že malo bolj, nikakor pa držat dosti časa gas do konca odprt.

 

 

 

Lihkar sem meril če bi nosilec tablice pasal brez podaljška direktno na motor pa je razlika v luknjah lih za milimeter prevelika.  :BUA:  :grrr

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala.

Teh motorjev bo ogromno vsaj za 4 vem ki jih bodo ta teden naročili.

Včeraj sem dal dvem probat in oba sta bila zelo navdušena pa sta motorista kar nekaj let.eden vozi varaderota eden pa gsa.

 

Yamaha je spet naredila en zelo všečen in kakovosten motocikel. 

 

Tudi tebe bom pri Vikiju kej za rokav pocuknu, da si malo ogledam Tracerja, pa ob kfetu :kava:  kako rečemo.

Popravljeno . Popravil igorkr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha je spet naredila en zelo všečen in kakovosten motocikel. 

 

Tudi tebe bom pri Vikiju kej za rokav pocuknu, da si malo ogledam Tracerja, pa ob kfetu :kava:  kako rečemo.

 

Komot ni problema  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jany si mogoče ob nakupu motorja zraven nabavil stranske kovčke ? Zanima me predvsem, če bi dal drug krajši nosilec tablice bi to kej oviralo nosilce zadnjih kovčkov ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jany si mogoče ob nakupu motorja zraven nabavil stranske kovčke ? Zanima me predvsem, če bi dal drug krajši nosilec tablice bi to kej oviralo nosilce zadnjih kovčkov ?

 

Nisem še. Kolikor gledam ameriški FJ 09 forum dajo oboje brez problema.

 

iJBANjoh.jpg

 

mqn5bp8h.jpg

 

Ff4HAogh.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namig:

Jaz bi menjal blinkerje za LED, se original dobijo, isti kot na super tenere, al pa vsaj steklca, je džabe.

http://www.yamaha-motor.eu/at/products/motorcycles/mt/mt-09-sr.aspx?view=accessories&partcode=YME-W0789-00-00&year=2015

 

Precej interesantno je, da Tracer nima gumiranih "enduro" stopalk, ima jih pa model street rally?!

 

2014-yamaha-mt-09-street.jpg

 

Še nekaj robe od sw motech

http://shop.sw-motech.com/en/by+motorbike+or+scooter/YAMAHA/MT-09+Tracer/index.htm

 

Jaz bi o crashbarih precej razmišljam, saj ima tale model izjemno izpostavljene dele. Če ti čmokne zna bit veliko škode in drago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri TC-motoshopu imajo tudi sw motech opremo, da ni glih treba iz tujine naročat, ker je ista cena.

http://www.tc-motoshop.si/si/motorji/dodatna-oprema/yamaha/mt-09/sw-motech-g3208.shtml

 

No sam pri sebi vem, da si bom tule kr nekaj zadev nabavu ermax vizir, zaščite,... je precej cenej, kot original od Yamahe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Danes prilezu na 200km...  :OK:  Upam da v 14ih dneh grem na prvi servis da skinem to ulaufavanje  :grim

 

jaz imam namen zaščito za motor vzet od yamahe ker pride najlepša pa še MT 09 napis ima gor.

 

Aja pa če bo kdo nabavljal nosilec za GPS/GSM naj pazi ker krmilo v sredini je debeline 30mm, jaz nisem zmeril sem vzel 25mm od Givija sicer sem malo pobrusil in je šlo gor bomo videli če bo zdržalo.  :blush:

 

1RC-211D0-00__80781_zoom.jpg

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao kolk sm ti fouš..... lepo ulaufaj, veliko lepih in uživaških kilometrov.. pa pripelji se kaj do Villacha da ga mal uslinem :D hehehe

Jest sm tko zalublen v tamotor da bi v dveh dneh mogu na servis.

Jebemti tuki pri nas je 1.600€ dražji kot v sloveniji.... jebiga :D :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao kolk sm ti fouš..... lepo ulaufaj, veliko lepih in uživaških kilometrov.. pa pripelji se kaj do Villacha da ga mal uslinem :D hehehe

Jest sm tko zalublen v tamotor da bi v dveh dneh mogu na servis.

Jebemti tuki pri nas je 1.600€ dražji kot v sloveniji.... jebiga :D :D

razlika je zaradi dajatev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao kolk sm ti fouš..... lepo ulaufaj, veliko lepih in uživaških kilometrov.. pa pripelji se kaj do Villacha da ga mal uslinem :D hehehe

Jest sm tko zalublen v tamotor da bi v dveh dneh mogu na servis.

Jebemti tuki pri nas je 1.600€ dražji kot v sloveniji.... jebiga :D :D

 

Sem pa mislil, glede na prebiranje MS, da je pri nas vedno tisto najslabše in najdražje, skratka nek Balkan. :hmm:

Očitno je bolj to v kakih glavah ...

 

p.s.: Si pa nekam hitro ratal njihov. Gašper, drugače se Villachu po slovensko reče Beljak. ;)

Popravljeno . Popravil igorkr
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, jbg...dajatve gor al dol, tracerja še zmerej v Avstriji zaslužiš še enkrat prej kot tle :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem prvič videl Tracerja v živo na cesti, voznik + sopotnik. Hm, ne vem, mene zelo asocira kot na nekega vzhajanega Versysa. Nekako majhen, suhcen se mi zdi. Kot bi se mu preveč poznal razvoj iz naked brata.

Verjetno pa je dober nakup in z veseljem bi ga preizkusil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!