Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

jany kdaj pa si začel opažat tale problem ? Že prvič, ko si se peljal več kot 150 ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GS ne opleta s kovčki pa je vzmetenje že slabo in tudi s spreminjanjem nastavitev se nič ne spremeni....govorim za vožnjo po ravnem.

 

Ja pa za kovčke menda tudi predpisana najvišja dovoljena hitrost in do nekje 150 km/h tudi v praksi ni problema, pri neoriginalnih zadevah, kot sem jih imel na TDM. Pri višjih hitrostih je aerodinamika še kako pomembna, če imaš zadaj ob strani dve bule, ki štrlita navzven brez pravilne usmeritve vetra spredaj je podobno, kot bi imel zadaj padalo.

Neorginalni(givi, kapa) imajo 110 km/h verjetno ne brez veze...če tega guncanja brez kovčkov ni  je odgovor na dlani...(pred leti je st 1300 imela ta problem oz. mogoče še ga ima nad 150km/h ) ....(no moja kišta je do 250km/h je kot utirjena z vsemi kufri in sopotnico) :OK:

 

Pa še odgovor Yamaha 09

v salonu je bil nov Tracer z vsemi tremi kovčki ...ne vem odkod se je ta vzel, če je potrebno do junija čakat :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvih 1000km sem vozil zelo počasi nekje največ do 5000 obratov in 130-140km/h kakšenkrat malo čez.

 

potem ko sem naredil servis sem začel do 7000/8000 obratov in 150-160 km/h to so bli vse krajši intervali.

 

Zdej nad 1500km sem pa probal it bolj agresivno do 150 km/h in vlečt tam do 210 km/h takrat sem začutil, šel sem večkrat in vedno čutil.

 

Prvo sem mislil da je problem v tlaku pneumatik z katerim sem mel problem na začetku ki so mi precej drsele, tlak sem preveril pri hladnih in je bil skoraj enak 2,4 in 2,8  torej mi je padel za 0,1 bar kar ne more bit problem.

 

Nato sem začel zadevo raziskovat in na FJ 09 forumu videl da nekaj jih čuti isto, nekateri tega sploh ne čutijo, nekateri čutijo pa jih ne moti.

 

Mene lih ne moti ker 200 m/h vozim redko ko se počutim mi je pa neprijetno da se ta mikro nihanja dogajajo.

 

Danes sem omenil na servisu in bomo težave probali odpravit tako da se bom en dan vozil in bomo nastavljali amortizacijo, takoj so pa pomislili na premehko amortizacijo.

 

pa še neki na začetku mi je bil motor lepo trd, po 1000km se je pa začel v vožnji v dveh zadaj precej guncat nato mi je malo nastavil serviser amortizerje in sedaj je bolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Pa še odgovor Yamaha 09

v salonu je bil nov Tracer z vsemi tremi kovčki ...ne vem odkod se je ta vzel, če je potrebno do junija čakat :grim

 

Si si ogledal zadnji nosilec kovčka ?

 

Ker možno je da daš tistega železnega ter gor ploščo za kovček.

 

Nosilec ki bo dejansko za kovček kot je na spodnji sliki je na voljo samo v ameriki zaenkrat in naj bi bil konec aprila ali maja bil na voljo pri nas..

 

 

$_35.JPG

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si si ogledal zadnji nosilec kovčka ?

 

Ker možno je da daš tistega železnega ter gor ploščo za kovček.

 

Nosilec ki bo dejansko za kovček kot je na spodnji sliki je na voljo samo v ameriki zaenkrat in naj bi bil konec aprila ali maja bil na voljo pri nas..

 

 

$_35.JPG

nisem gledal v podrobnosti v glavnem ima ga :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

royal 

si ziher, da so bili vsi kovčki original od yamahe ? razni givi in kappa mene osebno ne zanimajo. V kolikor so pa bili vsi original je pa verjetno tako kot je jany napisal, ker zaenkrat še ni možno dobiti zadnjega nosilca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

royal 

si ziher, da so bili vsi kovčki original od yamahe ? razni givi in kappa mene osebno ne zanimajo. V kolikor so pa bili vsi original je pa verjetno tako kot je jany napisal, ker zaenkrat še ni možno dobiti zadnjega nosilca.

pojma nimam, bom pa šel preverit, zakaj pa givi ne bi bil dober....v večini je boljši od originala :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom samo tole napisal...

 

Nabavili ste Yamaho Tracer in ne super duper potovalno, športno ali enduro raketo z vrhunsko ciklistiko, udobjem, vzmetenjem in ne vem kakimi komponentami še... Pričakovati in iskati sedaj primerljivost s 5000 € dražjimi motorji je utopija!

 

Tolažite se s tem, da ste za svoj denar dobili odličen motor, nikakor pa ne vrhunski... Za 200 na uro s kovčki pa za isti dnar dobite rabljenega FJRja, GTRja, GSa itd... itd... tk da... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Givi je dober vendar meni osebno plošča deluje prevelika, pa vzel bom Yamahine da dam še enake ključavnice in imam en ključ za vse.  :OK:

 

tudi tukaj je kovček montiran  :OK:

 

21328_10206628709064467_4114220310321755

 

Drugače še vedno sem vsak krog navdušen nad Tracerjem !

 

Agregat od 0 do 5000 vleče pri 5000 še malo znori in vleče do 10000 brez prekinitve  :kva2:  3 cilindraš je res posrečen agregat, dejansko en bat zmeraj deluje in tu je velika prednost. Ni čudno da še v avte dajajo 3 cilindraše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom samo tole napisal...

 

Nabavili ste Yamaho Tracer in ne super duper potovalno, športno ali enduro raketo z vrhunsko ciklistiko, udobjem, vzmetenjem in ne vem kakimi komponentami še... Pričakovati in iskati sedaj primerljivost s 5000 € dražjimi motorji je utopija!

 

Tolažite se s tem, da ste za svoj denar dobili odličen motor, nikakor pa ne vrhunski... Za 200 na uro s kovčki pa za isti dnar dobite rabljenega FJRja, GTRja, GSa itd... itd... tk da... 

 

Jaz sem še vedno prepričan da bo šel 230 z kovčki kot po tirnicah.

 

 

Motor je za to ceno več kot odličen tu ni dvoma. Ciklistika je vrhunska ker dejansko se pelje lahkotno kot bicikel  :OK:

 

Motor je čisto nov in nobeden ne more vedet kako se bo motor obnašal ko pride do ljudi, lahko oni motorje testirajo 1.000.000km z nevem kolkimi vozniki in nikakor ne morejo prit do vseh možnih varjacij ki bodo prišle potem pri strankah.

Glavno je da se potem težavi ki jo ima stranka posvetijo in to probajo rešit to je meni dosti bolj pomembno.  :OK:

 

Tudi motorji za 20.000€+ ni nujno da se za vse stranke vozijo enako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

jany bravo podpis iz moje strani  :grim

 

Največja zanimivost Slovenskih forumov je to da nekdo napiše neko težavo ali napako ker želi ostalim pomagat oziroma opomnit da so nato pozorni če se tudi pri njih dogaja če imajo isti motor.

Nekateri ti resnično želijo pomagat in ti svetujejo te komentarje takoj prepoznaš,

 

ostalih 80% pa samo piše kako si lahko yamaha to privošči in kakšna jajca od motorja so to oni sami si pa itak niti enkrat v življenju ne bojo mogli privoščit novega motorja

 

in pol je še 0,5% snecer ki ti napiše da kupi versysa  :OK:

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največja zanimivost Slovenskih forumov je to da nekdo napiše neko težavo ali napako ker želi ostalim pomagat oziroma opomnit da so nato pozorni če se tudi pri njih dogaja če imajo isti motor.

Nekateri ti resnično želijo pomagat in ti svetujejo te komentarje takoj prepoznaš,

 

ostalih 80% pa samo piše kako si lahko yamaha to privošči in kakšna jajca od motorja so to oni sami si pa itak niti enkrat v življenju ne bojo mogli privoščit novega motorja

 

in pol je še 0,5% snecer ki ti napiše da kupi versysa  :OK:

Tega ti pa nisem predlagal

Meni je tracer všeč in sen prepričan, da z njim ni nič narobe, ni pa narejen za ms motogp eksperte.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

in pol je še 0,5% snecer ki ti napiše da kupi versysa  :OK:

Pol ne bi imel o čem pisat. Da je grd, napišeš v prvem stavku, pol pa  čez 3 leta samo dodaš, da še zmeraj vse dela in da so občutki taki, kot prvi dan. Lepi. In seveda dodaš, da je še vedno grd. :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom samo tole napisal...

 

Nabavili ste Yamaho Tracer in ne super duper potovalno, športno ali enduro raketo z vrhunsko ciklistiko, udobjem, vzmetenjem in ne vem kakimi komponentami še... Pričakovati in iskati sedaj primerljivost s 5000 € dražjimi motorji je utopija!

 

Tolažite se s tem, da ste za svoj denar dobili odličen motor, nikakor pa ne vrhunski... Za 200 na uro s kovčki pa za isti dnar dobite rabljenega FJRja, GTRja, GSa itd... itd... tk da... 

ne bi se ravno strinjal...kupili so za slabih devet čukov motor, ki sicer je korekten (odličen kot praviš) vendar z "napako". razumem, da pride do "napak", a proizvajalci, pa naj bo to katerikoli izmed večjih in uveljavljenih imen, bi morali na taka in podobna opažanja odreagirati, ker očitno ni zanemarljivo malo podobnih primerov. če pa je "napaka" še nevarna za voznike je pa še toliko bolj jasno, da jo je potrebno odpraviti še preden se komu kaj zgodi.  jasno je, da to ni motor za 15+ čukov a tudi cenejši motorji podobnih in drugih težav nimajo in jih ne bi smeli imeti. če so pa vzroki pri vsakem posamezniku oz. kje drugje, bi pa tudi bilo profesionalno, da jim jih z nasveti ali kako drugače pomagajo rešiti ali vsaj ublažiti.

pa še to... sam motorja s podobnimi težavami ne bi kupil...oz. samo v primeru, da bi ga pred nakupom lahko podrobno preizkusil in me opažanja ne bi begala. pa nimam proti tracerju nič, nasprotno, zdi se mi zelo spodoben motor.

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neko zlato pravilo je, da se takoj prvo leto ne kupi novega modela, ampak počaka na evolucijo, da odpravijo kakšne smešne zadeve.

Tracer 09 2016 bo verjetno imel odpravljene te krče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neko zlato pravilo je, da se takoj prvo leto ne kupi novega modela, ampak počaka na evolucijo, da odpravijo kakšne smešne zadeve.

Tracer 09 2016 bo verjetno imel odpravljene te krče.

bi se kr strinjal...ja...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neko zlato pravilo je, da se takoj prvo leto ne kupi novega modela, ampak počaka na evolucijo, da odpravijo kakšne smešne zadeve.

Tracer 09 2016 bo verjetno imel odpravljene te krče.

 

Tracer 2016 bo imel še malo več elektronike  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo mene pa na svojem zaenkrat čisto nič ne moti. Verjetno je nekaj z mano narobe, da se lahko brez problema peljem s tem motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo mene pa na svojem zaenkrat čisto nič ne moti. Verjetno je nekaj z mano narobe, da se lahko brez problema peljem s tem motorjem.

 

Sej veš moti tiste ki ga nimajo  :grrr

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo glih kar prišel domov danes sem naredil okoli 100km med drugim sem se peljal tudi 180 in nisem zaznal niti najmanjših tresljajev pri tej hitrosti pa sem bil kr precej pozoren. No upam, da se to ne pojavi, ko narediš z motorjem več kot 1000km.

če sedaj ne trese tut čez 1000km ne bo. Sicer pa po mojem se bo dalo "woblanje" dokaj enostavno odpraviti.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo glih kar prišel domov danes sem naredil okoli 100km med drugim sem se peljal tudi 180 in nisem zaznal niti najmanjših tresljajev pri tej hitrosti pa sem bil kr precej pozoren. No upam, da se to ne pojavi, ko narediš z motorjem več kot 1000km.

 

 

Pogledal sem video, ko Yamaho zamaje. Če mene kdo vpraša, je bistveno večja možnost da kriv šofer in njegova oprema/obleka, kot karkoli drugega. Ampak ker je pozornost zelo pomembna, se na motosvetu o temu razpravlja že cel teden. :SS:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogledal sem video, ko Yamaho zamaje. Če mene kdo vpraša, je bistveno večja možnost da kriv šofer in njegova oprema/obleka, kot karkoli drugega. Ampak ker je pozornost zelo pomembna, se na motosvetu o temu razpravlja že cel teden. :SS:

 

Kaj bi pa blo krivo pri šoferju ?

 

Dobro to na posnetku piše da ima zadaj kovček in še kamere verjetno oboje malo doprinese temu.

 

Pri mojem primeru sem opazil da če se dam čisto dol z čelado za šipico da tudi vibracie zginejo. Jutri bom šel malo potestirat pa še na kakšno drugo cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!