Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

še najmanj bi se sekiral če vobla pr 200, kolkokrat pa rabiš to brzino? Mal poterese jebiga :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tega da nekaterim trese drugim ne imaš veliko napisanega na nemškem MT09 forumu. 

Nekateri so nekaj omenjali, da naj nebi bil pravilno zategnjen prednji križ pri vilicah (upam da veš kam mislim) oz. da po tovarniških specifikacijah ni dovolj privito. Ne vem vem točno zakaj se je šlo, pa iskati se mi tudi ne da, se pa mogoče splača malo pogledati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni ce ga ozamem na 140 150 zacne razmetavati na avtocesti potem je potrebno zmanjsati da te ne razmece in lepo pocasi pospesevati in nezno drzati krmilo in se nevem kaj vse potrebno narediti da prides na cca 180 uglavnem bz vse skp , do zdej se z nobenim motorjem nisem imel takih tezav ; pred kratkim sem imel z1000 , mt03 , ducati 696 , sbk 848 , in samo mt 09 je potrebno dobesedno  bozati da prides na visje hitrosti pol se pa pejd , zanc me je avto dol pocu k ga nism mogu pravocasno stabilizerat mislm wtf kle pa res ni uzitka .....zacne sejkat pa zmanjsas pa probas spet pa spet sejka pa zmanjsas spet pa opet opet pol mi ga je koncno ratal da je slo 210 mislm wtf...gajba.....posnamem ob priliki , jst nevem a folk spara al nevem , pejd na avtocesto nagn se naprej cez balanco da nau slo na zadno gas punim kokr da druga treta pa pol povej ....ne mi turisticke furat pol pa men ga ne trejsa....

ce bi izbiral motor do 140kmh imam veliko vec in cenejsih opcij kot pa tole k se sami nevejo zakaj so ga nardil , c c c yamaha me razocarala na celi crti , drug let nazaj na ducatija ...pa naj folk govori cez ducati kar ce, tist saj pele k to ne... ce nardis motor k gre 220kmh pol saj nared da je vozn na 80 90% ne pa 50% to je zame polizdelk...matr sm jezn pa se 1200€ za fedre pa se vedno on trese.mater mu...

dami34 ni to mal potrese vem kaj misls sm meu cestaka tist ni nc , to zacne ornk pa hoce vedno bl ce ne zmanjsas pa pol spet probas pa spet in tko se zaj*bavas u tri pm , da ne recem kako ga strese v ovinku cez kksno lukno na cesti , cestak je majka prot temu...al pa res nujno rab se stabilizator sam aves kako je ,pa bom dou se 500€ pa spet nau to to ,nakonc bom tok vrgu nanga kt da bi kupu novga mt10 sam da tist upam da ne wobbla ,  prov ne upam dat stabilizatorja gor ker mu ne zaupam prov nc vec in je skoda kakrsnga kol kesa vec , ker k ga bom prodaju zih naum nc vec dobu ...tko da vse skp bz prodat pa kupt MOTOR :)

Popravljeno . Popravil blue0n3
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, blue0n3 said:

....ne mi turisticke furat pol pa men ga ne trejsa....

 

Lohk greva enkrat skup, pa boš ocenu al se vozim turističko in če mi trejsa. Mam pa MT 09 Tracer z zamenjanim vizirjem. Ti maš pa (verjetno) MT 09?

Definitivno se pa strinjam, da obsajajo precej boljši motorji. Sam ne za tak dnar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, skalar36 pravi:

 

Definitivno se pa strinjam, da obsajajo precej boljši motorji. Sam ne za tak dnar.

Kolk pa te stane ta motor? 6k ? Ne spremljam cen, zato vprašam.
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DL650 pravi:

Kolk pa te stane ta motor? 6k ? Ne spremljam 

Popravljeno . Popravil blue0n3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, DL650 said:

Kolk pa te stane ta motor? 6k ? Ne spremljam cen, zato vprašam.
 

Nimam pojma jest sm rabljenga kupu. Pomoje je nov 13.450 eur. Al pa če sam pogledaš. Sej če si najdu MS, boš tud AN.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skalar dej u privat kontakt da vids kaj dela z motorja bova sla enkrat skp , ja cca 7 jurckov je cena , ja navadnega imam pa nebos verjel tukaj v blizini mene kjer delam sta se nasla dva ki imata tracer oba sta potrnala tam cca 160 to je pa to :(((...pa okej da mi en rece zamenji feder in dodaj stabilizator in bo to to - nardim takoj ma kaj ko ni zihr....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info, sem pa zdaj res malo poklikal in si pogledal .... za tak motor 10-12.000 € !!?
Pa kaj si nor, ni teorije, da za to plastiko dam tak denar. To je dokaj nov model in dejstvo je, da stvar ni dodelana in ta motor bo vrhunski čez cca. 2 leti, ko bodo dobili vse feedback info od uporabnikov in bodo porihtali slabosti. Začetni kupci so pač poskusni zajčki.
Dobi se v tem rangu dosti boljši motor: TDM900 , DL650 .... pa še bi se našlo kaj, kar je preverjeno in dobro.

Normalno pa je, da vsak ima svoj okus. Meni osebno ta motor ni všeč, ker zgleda tako ceneno in nedokončan.

Je pa vas samo nekaj, ki ste pripravljeni priznat, da ste slabo kupili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, blue0n3 pravi:

meni ce ga ozamem na 140 150 zacne razmetavati na avtocesti potem je potrebno zmanjsati da te ne razmece in lepo pocasi pospesevati in nezno drzati krmilo in se nevem kaj vse potrebno narediti da prides na cca 180 uglavnem bz vse skp , do zdej se z nobenim motorjem nisem imel takih tezav ; pred kratkim sem imel z1000 , mt03 , ducati 696 , sbk 848 , in samo mt 09 je potrebno dobesedno  bozati da prides na visje hitrosti pol se pa pejd , zanc me je avto dol pocu k ga nism mogu pravocasno stabilizerat mislm wtf kle pa res ni uzitka...

dami34 ni to mal potrese vem kaj misls sm meu cestaka tist ni nc , to zacne ornk pa hoce vedno bl ce ne zmanjsas pa pol spet probas pa spet in tko se zaj*bavas u tri pm , da ne recem kako ga strese v ovinku cez kk....

Absolutno se strinjam, pravo woblanje in to pri 140 je hudo nevarno in popolnoma te razumem. Jaz osebno bi prodal, če ne bi odpravili problema. Še mojga Gtja bom, če se pojavi sam še ena reklamacija, ker enostavno nimam časa, da bi se s tem ubadal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DL650 said:

Hvala za info, sem pa zdaj res malo poklikal in si pogledal .... za tak motor 10-12.000 € !!?
Pa kaj si nor, ni teorije, da za to plastiko dam tak denar. To je dokaj nov model in dejstvo je, da stvar ni dodelana in ta motor bo vrhunski čez cca. 2 leti, ko bodo dobili vse feedback info od uporabnikov in bodo porihtali slabosti. Začetni kupci so pač poskusni zajčki.
Dobi se v tem rangu dosti boljši motor: TDM900 , DL650 .... pa še bi se našlo kaj, kar je preverjeno in dobro.

Normalno pa je, da vsak ima svoj okus. Meni osebno ta motor ni všeč, ker zgleda tako ceneno in nedokončan.

Je pa vas samo nekaj, ki ste pripravljeni priznat, da ste slabo kupili.

tole jezno čebelo 

2016-Yamaha-MT-09-EU-Matt-Grey-Studio-002.jpg

 

 

primerjaš s tema kračama iz devetdesetih? mt09 ima 85kW, strom pa 49. 

 

TDM900_01.jpg

 

2010-Suzuki-VStrom650-DL650a.jpg

 

Tega res ne morš primerjat. Ne narobe razumet, TDM mi je ful všel in Strom se mi ne zdi napačen. So pa popolnoma neprimerljivi z MT09. Tako bom reku, ko brskam net, pogledam oglase za TDM in Stroma 1000. za MT09 nikoli. 

 

je pa definitivno totaln qurac de se motorja ne da pelat. porkafix, 30 let star gpz je šibal 250 in bil miren ko skala. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri TDM-ki je tako, da je stvar preverjena. Res je, da ima že nekaj časa enaako obliko, ampak je kvalitetna.
Isto je pri Mercedesu ... ne glede kakšen model kupiš - kabrio, dvosedežni ali družinski model, vsi so enako veliki. To je, da vse skozi imajo isto ohišje, izboljšuje pa se tehnologija.

Roko na srce, raje dam nekaj € zraven, pa kupim Stroma 2016, kot pa te lego kocke. Saj pravim, to je moje mnenje!

P.S.
Ni vse v kW ! Če je to tak, te pa najbolje izbrat kakšno R1 ali R6 - kilowatof za izvoz! :cool:

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, DL650 said:

Pri TDM-ki je tako, da je stvar preverjena. Res je, da ima že nekaj časa enaako obliko, ampak je kvalitetna.
Isto je pri Mercedesu ... ne glede kakšen model kupiš - kabrio, dvosedežni ali družinski model, vsi so enako veliki. To je, da vse skozi imajo isto ohišje, izboljšuje pa se tehnologija.

Roko na srce, raje dam nekaj € zraven, pa kupim Stroma 2016, kot pa te lego kocke. Saj pravim, to je moje mnenje!

P.S.
Ni vse v kW ! Če je to tak, te pa najbolje izbrat kakšno R1 ali R6 - kilowatof za izvoz! :cool:

pa koga briga kaj jaz pa ti hočeva in se nama zdi pametno? Dec je hotel in kupil mt 09. za videt super zadeva in z odličnim motorjem. Nov, sodoben športni naked. Ti pa primerjaš s TDM. ajd, ko da bi primerjal Civic type R z MB W124 200D.. Res je, da ni vse v kW, je pa lajf brez njih lahko naporen. Sm vozil tdm 850, z mojo za hrbtom, redko sm dal v peto. in precej časa mel gas odprt do tilta....na 80kw motorju se mi to ne dogaja. 

 

Ne zdi se mi normalno, da se novega nakeda ne bi dalo pelat 180km/h. jebenti to zna vsak 15 let star hornet. Problem verjetno ni konstrukcijski, ampak je nekaj na dotičnem motorju. Verjamem pa da je težko najdet kako malenkost ki jeble...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Cartman, tu je razlika ... jaz se vozim sam in ne pogrešam kW, kot si že sam omenil ni vse v kW. Če se vozita dva na motorju z prtljago, pa je vseeno fajn poseči globje v žep po € in vzet več ccm z več kW.

Zato pa je potrebno v štartu narest nek načrt, zakaj bomo motor uporabljali, ali bo zraven sopotnik, prtljaga ... itd. Temu se reče, premišljen nakup. Jaz osebno si ne bi nikoli kupil tega Tracera, razen če bi bil star nekje 22let in bi "špilal" šminkera od kafiča do kafiča, pa še takrat bi si omislil nekaj lepšega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole mal za intermezzo. A je že kdo opazu tole tablo?:

travel-slovenia-omejitev-130.jpg

Al vi blj takele videvate?:

46076.jpg

Po temle planu je edin varianta, da ste vsi gastarbeiterji alpa po Afriki furate :chase::

Highway_speed_limits_europe_with_indicat

Aja no, mrbit je še kdo, ki mu napol wobla po Poljski...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po mojih ocenah se z1000 letnik 2004 katerega dobis za 2000 3000€ bolje pelje kot to , morda je problem v obliki in kilazi motorja , nevem samo sem res razocaran...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DL650 said:

Hvala za info, sem pa zdaj res malo poklikal in si pogledal .... za tak motor 10-12.000 € !!?
Pa kaj si nor, ni teorije, da za to plastiko dam tak denar. To je dokaj nov model in dejstvo je, da stvar ni dodelana in ta motor bo vrhunski čez cca. 2 leti, ko bodo dobili vse feedback info od uporabnikov in bodo porihtali slabosti. Začetni kupci so pač poskusni zajčki.
Dobi se v tem rangu dosti boljši motor: TDM900 , DL650 .... pa še bi se našlo kaj, kar je preverjeno in dobro.

Normalno pa je, da vsak ima svoj okus. Meni osebno ta motor ni všeč, ker zgleda tako ceneno in nedokončan.

Je pa vas samo nekaj, ki ste pripravljeni priznat, da ste slabo kupili.

Fant uporaba interneta ti ne gre najbolje. Nov stane 10.190 eur. Pojma nimam kje si ti najdu 12 k. Ti ne daš tok dnarja za to plastiko-ok, tvoj problem. Sem full srečen zate, da si zadovoljen z DL 650, ki ga pa jaz nebi kupil niti pod razno. Glede na to da sem ogromno vozil bratovo TDM 900 letnik 2004 in lahko rečem da v NIČEMER ni boljša od tracer-ja.

Bi blo pa pošteno od tebe, da nam poveš, kako se je tebi zdelo ko si vozil T-ja?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, blue0n3 pravi:

Sicer nimam tracerja ampak navadnega in kot kaže imamo vsi enake probleme  , motorju pri zelo močnem pospeševanju začne tresti krmilo. Opažal sem problem oz testiral na več načinov : za počasno vožjo oz bolj kolenčkanje je priporočljivo sedeti čimbolj na tanku medtem ko za hitrejšo bolj na zadnjem delu sedeže , medtem ko pri hitri vožnji krmilo držati čimbolj nežno kajti čim primeš malo bolj začne tresti zadevo . Zamenjal komplet vzmetenje za cca 1200€ , kar se tiče poskakovanja motorja je zadeva nekako uštimana , še vedno pa ostaja problem tresenja krmila . Opažam pa naprimer da na avtocesti je zelo velik problem s tem ker imaš veliko vetrov medtem ko na stari cesti sploh čez kakšne gozdove ni nekih problemov tudi pri visokih histrostih recimo do cca 160 ...je pa motor brez vizirja...razmišljam o nakupu vizirja in stabilizatorja oz menjavo komplet motorja :D:D  ....

Že dolgo nazaj zapisal da je motor katastrofa, mi niso verjel ......

Ne se preveč razburjat, kmalu pride novi MT O9 ( tudi Đamamaha je ugotovila-spoznala, da nekej ne štima ) ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vonAxl pravi:

Tkole mal za intermezzo. A je že kdo opazu tole tablo?:

travel-slovenia-omejitev-130.jpg

Al vi blj takele videvate?:

46076.jpg

Po temle planu je edin varianta, da ste vsi gastarbeiterji alpa po Afriki furate :chase::

Highway_speed_limits_europe_with_indicat

Aja no, mrbit je še kdo, ki mu napol wobla po Poljski...

zakaj pa po Nemčiji ni znakov? A 150 po našh AC je pa že letenje v smrt...no fajn so ti mozak oprali :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jez ga prodam. Opreme za cca 2k eur. Dal bi ga tam za ene 8.5k. Še najraje bi pa menjal za KTM 350 EXC-F (utopija?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100 ljudi, 100 čudes. Zakaj bi priznal, da sem nezadovoljen, če sem zaenkrat zadovoljen. Za vikend obkrožil slovenske alpe (750km vse skupaj) s sopotnico, polnim kovčkom in tank torbo, pa ni nič voblalo, pelal sem se kot 22 letni frajer. 

Motor je vsestranski, za tak denar preveč dober. 

Predlagam pa lastniku MT-09, da se obrne s svojimi težavami v ustrezno temo, ker v tej temi več ni za razbrati na keteri model motorja letijo kritike.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Andrejcer said:

100 ljudi, 100 čudes. Zakaj bi priznal, da sem nezadovoljen, če sem zaenkrat zadovoljen. Za vikend obkrožil slovenske alpe (750km vse skupaj) s sopotnico, polnim kovčkom in tank torbo, pa ni nič voblalo, pelal sem se kot 22 letni frajer. 

Motor je vsestranski, za tak denar preveč dober. 

Predlagam pa lastniku MT-09, da se obrne s svojimi težavami v ustrezno temo, ker v tej temi več ni za razbrati na keteri model motorja letijo kritike.

 

Se strinjam. Jaz bi edino menjal še vzmetenje, ker pač vozim tako kot se ne sme.

Če bi pa verjel  MS, potem je edini motor, ki je vsaj vozen kakšen Ural.

BMW je zanič, Dukati pušča olje, KTM se kvari, rižarji so slabi...Najevečkrat tistim, ki jih nimajo.

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

40 minutes ago, DAMI34 said:

zakaj pa po Nemčiji ni znakov? A 150 po našh AC je pa že letenje v smrt...no fajn so ti mozak oprali :P

 

Dvomim, da so meni kaj oprali. Zgleda pa nekaterim niso omejitev naštelali. Ne v šoli, avtošoli ali pri sopotnici. 

Enostavno ne razumem, kako lahko skoz nabijate kako se motor obnaša nad 150 pa do 200++ kmh, če je to:

-prepovedano

-nevarno (letet kot sekira mimo/naproti nič hudega slutečega soudeleženca v prometu, ...)

-uporabno morda zgolj na avtocesti (kamor motoristi sicer redkeje zahajamo)

Kaj maš pa za počet s 150+ kmh na navadni cesti z omejitvijo 90 mi pa itaq nikoli ne bo jasno.

Zato pa je tolk smrtnih. :( Objestnost bi lahko temu rekli...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, vonAxl pravi:

Dvomim, da so meni kaj oprali. Zgleda pa nekaterim niso omejitev naštelali. Ne v šoli, avtošoli ali pri sopotnici. 

Enostavno ne razumem, kako lahko skoz nabijate kako se motor obnaša nad 150 pa do 200++ kmh, če je to:

-prepovedano

-nevarno (letet kot sekira mimo/naproti nič hudega slutečega soudeleženca v prometu, ...)

-uporabno morda zgolj na avtocesti (kamor motoristi sicer redkeje zahajamo)

Kaj maš pa za počet s 150+ kmh na navadni cesti z omejitvijo 90 mi pa itaq nikoli ne bo jasno.

Zato pa je tolk smrtnih. :( Objestnost bi lahko temu rekli...

to bo to, podrobno si analiziral. Lohk zapremo temo.....zakja hudiča je pol mene avto sesul pr 60km/h, če je pa vse tok lepo kot si napisal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, skalar36 pravi:

Fant uporaba interneta ti ne gre najbolje. Nov stane 10.190 eur. Pojma nimam kje si ti najdu 12 k. Ti ne daš tok dnarja za to plastiko-ok, tvoj problem. Sem full srečen zate, da si zadovoljen z DL 650, ki ga pa jaz nebi kupil niti pod razno. Glede na to da sem ogromno vozil bratovo TDM 900 letnik 2004 in lahko rečem da v NIČEMER ni boljša od tracer-ja.

Bi blo pa pošteno od tebe, da nam poveš, kako se je tebi zdelo ko si vozil T-ja?

 

Moram te ustavit, ker se kar vidi z kakšnim veseljem in zaletom si pisal.
Cene nisem iskal na netu, ampak si mi ti nekaj postov nazaj napisal, da stane nekje 13.450, jaz pa sem zaokrožil na 12k , tukaj pa zdaj trdiš, da stane 10.190 eur. Potem pa jaz ne znam brskat, svašta.

Pošteno, da ti povem, kako se mi je zdelo, ko sem ga vozil? Ni problema!
Tega motorja jaz nisem vozil, plus tega pa niti nisem trdil, da so slabe vozne lastnosti. To nisem omenjal, ker nisem eden tistih, ki bi pametoval o nečem, kar nisem probal. Sem pa omenjal vizualni pogled na motor. Vizualno pa poudarjam, da mi ni všeč. Deluje mi preveč ... hmmm ... šminkersko in preveč plastično. To pa sem pisal in ko pogledam nazaj nisem, poudarjam nisem pisal ne o voznih lastnostih, ne o vzmetenju in ne voblanju, tako, da si bral moje poste med vrsticami.

Ko sva pred meseci kupovala motor za ženo, je poskusila tudi to, ampak ni bila najbolj navdušena. Ženske dajo več na izgled in pozicijo sedenja, pa ji ni odgovarjalo.

Ti si si ga kupil, ker ti je všeč, ti odgovarja in to je to. Tukaj te noben ne more prepričat in konec! Uživaj z njim!
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!