Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

Vzmetenje. 

Ce se drzim tiste klasicne nastavitve preloada, torej 30% poseda na mestu z voznikom, moram spredaj zategnit na 6mm (max je 4mm, min 16mm original je na 14mm)

Torej je treba precej pojacat default nastavitev

Zadaj, pa ce se drzim istega pravila moram celo spustiti dve stopnji. 

Vi ostali kako imate? Jaz sem stelal zase, 80kg, pripravljen za voznjo, sit, s praznim mehurjem. 

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima ce morm samo jaz zategnit preload do konca (skoraj) da se posede kot se mora. 

Nisem se peljal vec kot 110, pa se to me je presenetilo. 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam original nastavitev, pa se veliko 2 voziva. Nobenih problemov.... Tudi včeraj na GG in nazaj vožnja prijetna. Gume držijo, bremze primejo, žena ni sitna.... Za ostalo je pa MasterGard... :P

 

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, C eagle said:

Jaz imam original nastavitev, pa se veliko 2 voziva. Nobenih problemov.... Tudi včeraj na GG in nazaj vožnja prijetna. Gume držijo, bremze primejo, žena ni sitna.... Za ostalo je pa MasterGard... 

Super, rabim pa vseeno odgovor koga ki je nastavljal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, krucymucy pravi:

Super, rabim pa vseeno odgovor koga ki je nastavljal. 

nič ni treba, vse je ok fabriško že

razen če ma gt kak feler

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma saj to je problem. 90% folka sploh ne ve, da bi se sploh dalo kje kaj nastavljat.. Pol pa wobla, plava, vse po tleh vlece.. Je treba malo volje in casa pa nastavit.. 

Meni tovarniske nastavitve niso spilale. Sem ze takoj zategoval.. Spredaj in zadaj.. Ne vem pa, na kolko in kolko bi sploh 'tovarniske' naj bile. A to dealer na 'nultem servisu' nadtavlja ali dejansko iz fabrike pridejo vsi na isto/default nastimani? 

Popravljeno . Popravil Tex
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Tex said:

Ma saj to je problem. 90% folka sploh ne ve, da bi se sploh dalo kje kaj nastavljat.. Pol pa wobla, plava, vse po tleh vlece.. Je treba malo volje in casa pa nastavit.. 

Meni tovarniske nastavitve niso spilale. Sem ze takoj zategoval.. Spredaj in zadaj.. Ne vem pa, na kolko in kolko bi sploh 'tovarniske' naj bile. A to dealer na 'nultem servisu' nadtavlja ali dejansko iz fabrike pridejo vsi na isto/default nastimani? 

Pise v navodilih kako je fabrisko nastavljeno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, krucymucy said:

Pise v navodilih kako je fabrisko nastavljeno. 

Vem,ja. Govorim o tem, da ne vem, ce je bilo tako nastavljeno na zacetku ali ne. Nisem primerjal prvotnih nastavitev z predvidenimi v knjizici. 

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pretrd, prednapeto je bilo prevec. 

"Trd" postane ko ne zmore vec kompenzirati lukenj, ce prevec zapres rebound un kompresijo. 

Seveda po tistem pravilu da naj bi z voznikom na motorju vzmetenje bilo posedeno 30% celotnega hoda. 

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se spomnil zakaj sem kupil sledilca!

Tole sem prebral pred leti https://www.avto-magazin.si/moto/vozili-smo/vozili-smo-yamaha-mt09-tracer/

In potem se mi je med kupovanjem skornjev sprozila informacija v cerebralnem korteksu in v kombinaciji s procesiranjem informacije v hipokampusu sem potem zahteval predracun.

Ti novinarji sploh ne vedo kako veliko odgovornost imajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a naredimo eno anketo tisti, ki nas boli rit na Tracerju. Je mogoče problem v opremi oz. hlačah? Ker nosim moto jeans sem razmišljal, če mogoče ti debelejši šivi in šivi od žepov preveč ne pritiskajo in sprožajo te bolečine oz. neprijeten občutek?

Torej

nosim jeans in me boli rit :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, tomaz69 pravi:

ne vem, sem šel do nekoga, ki ve kako se stvari streže in "popravlja" sedeže in mi je rekel, da bi ga on oblazinil na še trše:(

v Sloveniji je kar nekaj predelovalcev sedežev poglej v temi sedeži zici

če ti ni previsok, si daj malo več pene pa gel, rit ti bo hvaležna :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba se je vozit z motorjem, pol ne boste razmišljalji o sedežu, ker boste imeli več drugih stvari, ki vas bodo tiščale. Leta ko naredim 5-10kkm, se proti koncu vsake vožnje začnem presedati. Leta ko sem jih naredil 30+kkm, na rit še pomislil nisem, ne glede na motor ki sem ga vozil. Malo km in neudoben sedež, gresta z roko v roki z jambranjem in tarnanjem nad sedežem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, tomaz69 said:

a naredimo eno anketo tisti, ki nas boli rit na Tracerju.

Mene je zadnjic, po 500km in desetih urah.

28 minutes ago, DAMI34 said:

v Sloveniji je kar nekaj predelovalcev sedežev poglej v temi sedeži zici

če ti ni previsok, si daj malo več pene pa gel, rit ti bo hvaležna :D

 

V sloveniji se ima za predelovalca sedezev ze vsak ki je kdaj kaj tapeciral.

Sedez motorja ni fotelj v dnevni sobi.

Je je treba nekaj vedeti in ne samo bezati pene in gela po rit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, krucymucy pravi:

Mene je zadnjic, po 500km in desetih urah.

V sloveniji se ima za predelovalca sedezev ze vsak ki je kdaj kaj tapeciral.

Sedez motorja ni fotelj v dnevni sobi.

Je je treba nekaj vedeti in ne samo bezati pene in gela po rit.

jaz pa vem, da si je kar nekaj ljudi preobleklo pri nas sedeže in so močno zadovoljni.

Z900 ima leseno klopco, pa si tudi dajo povečat peno pa gel. Preberi si v temi z900 kje in kako so zadovoljni. Nekaj informacij pa je tudi tule. 

Sicer pa samo preobleči sedež res ni problem, pri topsellerie ali kom drugem kupiš prevleko in jo preklamfaš. Preverjeno in deluje čisto ok. Sem si naredil sam na Yamahi XJ6 pred leti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, tomaz69 pravi:

a naredimo eno anketo tisti, ki nas boli rit na Tracerju. Je mogoče problem v opremi oz. hlačah? Ker nosim moto jeans sem razmišljal, če mogoče ti debelejši šivi in šivi od žepov preveč ne pritiskajo in sprožajo te bolečine oz. neprijeten občutek?

Torej

nosim jeans in me boli rit :blush:

Mene v usnju še ni nikoli žulilo, v jeansu pa že večkrat na celodnevni vožnji.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!