Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

pred 6 urami, krucymucy pravi:

Evo ce vas zanima se mnenje Bolgarskih kolegov.

 

Romunskih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Dobro jutro. 

IMG_20200703_070619_copy_1612x1209.thumb.jpg.1a0df53eeab24455979ca8733616d9fc.jpg

Cuvam moped, ne vozim od oktobra do aprila, dokler dobro ne spere soli in ostalega govna s cest. Zato se mi tocno poklopi 10.000km letno. 

29.6.2018 0km

20.07.2018 1.000 km servis

5.7.2019 10.000 km

3.7.2020 20.000 km

2028 bo 100.000 sem se odlocil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred dvema tednoma, nekje na poti proti morju. Smo 50.000 praznovali na obali .. :OK:

No, danes ima nekaj čez 51.500. Priden garač, priden.

IMG_20200618_125148.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj imate to vsi neke mopede že direkt za generalko delat..

 

Tracer.jpg

Od kar sem ga imel na centralnem stojalu in sem ga laufal na mestu mi gori lučka za motor...ve kdo kako lahko to rešim brez obiska uradnega servisa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Tex said:

Pred dvema tednoma, nekje na poti proti morju. Smo 50.000 praznovali na obali .. :OK:

No, danes ima nekaj čez 51.500. Priden garač, priden.

IMG_20200618_125148.jpg

Kolega je imel vceraj 50.000km. tocno tri leta star moped. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, HyperJack said:

Pa kaj imate to vsi neke mopede že direkt za generalko delat..

 

Tracer.jpg

Od kar sem ga imel na centralnem stojalu in sem ga laufal na mestu mi gori lučka za motor...ve kdo kako lahko to rešim brez obiska uradnega servisa?

Hmm .. jaz sem ga že dostikrat laufal na centralcu pa se mi samo ABS prižge (ki pa pol zgine po nekaj min vožnje). Si ga probal peljati, pa ostane prižgana?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, HyperJack said:

Pa kaj imate to vsi neke mopede že direkt za generalko delat..

 

Tracer.jpg

Od kar sem ga imel na centralnem stojalu in sem ga laufal na mestu mi gori lučka za motor...ve kdo kako lahko to rešim brez obiska uradnega servisa?

Kolega ma tester z ebaya za resetirat. 

Sej ves zakaj sveti a ne? ABS je zmrkalo.

Edit: generalka, starejsi mozakar v penziji ima 2015 letnik z 210.000 milj, 340.000km. 

En drugi pa mt09 z okrog 150.000 milj prevozenih. 

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ABS se poresetira po nekaj prevoženih metrih. Sem pa nekoč bral, da je pametno TCS izklopit, če ga na centralcu "voziš" .. kot rečeno, meni se vedno samo ABS vklopi, ampak jaz sem nežen in umirjen voznik, ti pa verjetno bolj agresiven in divjak, tudi ko je na centralnem .. :hmm::naughty: 

Ampak ja, engine light boš samo z testerjem resetiral (servis al pa ebay varianta, kot je krucy zgoraj napisal).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 7. 2020 ob 12:22, krucymucy pravi:

Kolega ma tester z ebaya za resetirat. 

Sej ves zakaj sveti a ne? ABS je zmrkalo.

Edit: generalka, starejsi mozakar v penziji ima 2015 letnik z 210.000 milj, 340.000km. 

En drugi pa mt09 z okrog 150.000 milj prevozenih. 

Kateri tester pa ima? Lučka mi sveti že dljje časa. Tudi odklopil sem aku, vendar ista zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/5/2020 at 9:37 AM, HyperJack said:

Kateri tester pa ima? Lučka mi sveti že dljje časa. Tudi odklopil sem aku, vendar ista zadeva.

Najcenejsega iz ebaya. Bere pa brise napake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, sem lastnik Tracerke 900, 2018 od vsega začetka. Ker sem bil začetnik in sem se vozil sam mi je vzmetenje kot tako bilo ok. No sedaj pa sem se odločil da ga menjam. Sam imam kar dosti kg plus sopotnica je dostikrat zraven in non stop drgneva štender, tačke, motor plava itd. Ko sem sam še nekako gre ampak tudi ni za neko malo bolj dinamično vožnjo. Torej več ali manj se predlaga  Wilberse pri Carmanu. To res reši zadevo ali bi kdo priporočil še kaj drugega. No kakorkoli hvala za predloge. Pa srečno vožnjo!

 

Popravljeno . Popravil Kodi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To res resi zadevo. Ti pa priporocam ce bos menjal zadnji amortizer in vzmet da menjas se vzmeti in olje spredaj. Podrazi zadevo za ~150€ ampak je vredno.

Stopnja visje je k-tech ventile spredaj kar je se malo drazje. Level 3 je pa öhlins kartuse in vzmeti, ampak potem si na okoli 2.300€ z zadnjim amortizerjem vred.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj mi je Carman predlagal tudi servis PREDNJIH VILIC PAKET 4 (podrazi pa to za kar nekaj več kot 150 vsaj pri njemu ....) :
- VZMETI PREDNJIH VILIC WILBERS
- OLJNA TESNILA PREDNJIH VILIC
- OLJE PREDNJIH VILIC

Mislim da se bom kar odločil. Stopnjo višje pa bom zaenkrat pustil za drugič ;)

Me je pa sedaj na neravnih delih konkretno nabijalo štenderja oz. še sam ne vem kam. Ko je pa cesta ravna pa motor gre ko po tračnicah.... Sam cesta je cesta :))))))    

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Kodi said:

Prav tako me zanima če kdo zna našteti razlike med Wilbers 640 in 641. In katerega priporočate.

640 ima nastavljiv rebound, 641 pa zunanji rezervoar in nastavljivo tudi kompresijo. Je pa precej drazji.

Moras vedeti da paket za prednje vilice zajema tudi kompletno obnovo prednjih vilic, ki je tako ali tako priporocljiva vsake toliko.

Pa priporocil bi ti da vzames se moznost nastavitve preloada s hidravliko. Tako bos zlahka privil in odvil par klikov za solo voznjo ali v dvoje.

Popravljeno . Popravil krucymucy
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Kodi said:

641 je dražji za cca 200 eur. Bi mi potem svetoval tudi nastavljivo kompresijo? 

Kolega ima 640 s hidravlicnim preloadom in vzmeti ter olje spredaj. Je zelo zadovoljen. 

Izbira je tvoja kaj bos vzel. 

Jaz sem kupil komplet ohlins spredaj in zadaj, ampak gre cena proti 2.300€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam Ohlins s hidravlično nastavitvijo preloada zadnje vzmeti in mislim, da sem enkrat preload spreminjal za ženo. Če bi želel ohraniti geometrijo, bi moral nastaviti še preload spredaj in se mi ne ljubi. Iz tega stališča bi brez problema preživel brez hidravlične nastavitve.

A sag spredaj si lahko nastavil za svojo težo? Da ne boš imel potem motor nagnjen naprej, ko bo zadaj nova vzmet.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič sem naročil tako kot svetuje pri Čarmanu, da naj bi bila standardna rešitev za Tracerja: 

SERVIS PREDNJIH VILIC PAKET 4 
- VZMETI PREDNJIH VILIC WILBERS
- OLJNA TESNILA PREDNJIH VILIC
- OLJE PREDNJIH VILIC
ZADNJI AMORTIZER WILBERS TIP 640
HIIDRAVLIČNA NASTAVITEV ZAD. VZMETI

Ko bo zmontirano vsekakor poročam ;) Hvala za vse nasvete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Kodi pravi:

Nič sem naročil tako kot svetuje pri Čarmanu, da naj bi bila standardna rešitev za Tracerja: 

SERVIS PREDNJIH VILIC PAKET 4 
- VZMETI PREDNJIH VILIC WILBERS
- OLJNA TESNILA PREDNJIH VILIC
- OLJE PREDNJIH VILIC
ZADNJI AMORTIZER WILBERS TIP 640
HIIDRAVLIČNA NASTAVITEV ZAD. VZMETI

Ko bo zmontirano vsekakor poročam ;) Hvala za vse nasvete.

Čakamo na poročilo, če bo kakšna razlika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, Snečer said:

Čakamo na poročilo, če bo kakšna razlika.

Bo konkretna, pri max obremenitvi. Žal, kitajec je stock fedrovje očitno dizajniral po svojih povprečnih dimenzijah (on 51kg, ona 42kg, "japonke" oprema in morda 1 kufer) .. stock je na max nastavitvah/obremenitvi plavalo po ovinkih, sem parkrat samo upal, da bo ovinka čimprej konec .. no, tiste 3 mesce, preden sem vseskup upgradejal ..

Za solo vožnjo pa bi blo, to pa ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma tud solo bolj kot ne plava. 

Pospesis, pocepne. Zaviras, potone.

Jest sem stelal od julija do oktobra, potem pa menjal vse skupaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, krucymucy pravi:

Ma tud solo bolj kot ne plava. 

Pospesis, pocepne. Zaviras, potone.

Jest sem stelal od julija do oktobra, potem pa menjal vse skupaj

Dva različna sem peljal (še woblerja), tudi malo jaće (Golica itd.) pa nisem zaznal plavanja, je lepo pobiral.

Bolj me je hlodovinast sedež motil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tracerki se da kar ugodno poštimat vzmetenje, ki je v serijski izvedbi blago rečeno obupno...:slap:, Lani smo se lotili prijateljeve  yamahe in po posegu je bil to čisto drug moped. Tudi po pisti je šel presenetljivo dobro. Recept je pa: 

-spredaj komplet kartuče od Andreani cena cca 500 eur v akciji plus delo

.zadaj rabljen amortizer od nindže 6 ali 9, cena 50 do 100 eur.

Zadeva deluje  zelo dobro in ni potrebno komplicirati in nabijati stroške z Wilbersi in Ohlinsi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!