Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

2 hours ago, MiNa said:

Vijak.thumb.JPG.603c938bae3e45f852e876f8c7437e03.JPG

tele...

Saj bi slikal jaz tudi, pa sem opazil, da jih več ni .. :O;)

Bi pa nabavil kakšne iz kremna, mhm, da bi bolj prasketalo zadaj .. ve kdo kje bi se dalo dobit?

Popravljeno . Popravil Tex
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Tex pravi:

Saj bi slikal jaz tudi, pa sem opazil, da jih več ni .. :O;)

Bi pa nabavil kakšne iz kremna, mhm, da bi bolj prasketalo zadaj .. ve kdo kje bi se dalo dobit?

Ti postružim nove not pa zalimava kremen za zipote :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, HyperJack said:

Ti postružim nove not pa zalimava kremen za zipote :D

V kombinaciji z oilerjem zadaj bom kar bombastično zgledal v ovinkih! :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Tex pravi:

Saj bi slikal jaz tudi, pa sem opazil, da jih več ni .. :O;)

Bi pa nabavil kakšne iz kremna, mhm, da bi bolj prasketalo zadaj .. ve kdo kje bi se dalo dobit?

Zgleda, da so še iz FZ6. Zadnjič pospravljam nekaj doma in sem jih našel zapakirane original :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Lipstick pravi:

Titan GR 5  se lepš iskri......

Ma imam in to, pa ga ni dnarja, da grem stružit nastavke :D. Ročni CNC pa titan, hvala ne ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Tex pravi:

Saj bi slikal jaz tudi, pa sem opazil, da jih več ni .. :O;)

Bi pa nabavil kakšne iz kremna, mhm, da bi bolj prasketalo zadaj .. ve kdo kje bi se dalo dobit?

odrežeš okroglo ploščo pa navariš ušesa za v nosilec - spodaj pa daš od mausa kolenske drsnike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, HyperJack said:

Ma imam in to, pa ga ni dnarja, da grem stružit nastavke :D. Ročni CNC pa titan, hvala ne ne.

Za tako sitnico ne rabiš kurblat CNC,  navadna stružnica je čist zadost, je..a se začne pri urezovanju navoja ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Lipstick pravi:

Za tako sitnico ne rabiš kurblat CNC,  navadna stružnica je čist zadost, je..a se začne pri urezovanju navoja ......

inbus iz titana notr pa mir..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/11/2020 at 5:17 PM, 25cm said:

Pozdravljeni

Sem nov lastnik tracerja 2016. Najprej bi omenil, da je nemogoče prebrati 160 strani o motorju, tudi če se odločaš zanj. Tistih 40-50 strani, ki pa sem jih prebral, pa ni pomagalo. 

Imam 2 vprašanja glede stvari, ki me moti pri tracerju

1. Original tačke itak takoj ruzijo po tleh, te bom zamenjal, vendar pa me skrbi, ker dostikrat tudi z štendrom rajsam po tleh, pa ni ravno prijetno, verjetno tudi nevarno. Ali je smiselno dati dol stojalo, ali se ga da kako adaptirat (porezat) 

2. Mene osebno tole "woblanje" (upam da sem prav napisal) ob hitrem pospesevanju in veliki hitrosti zelo moti, ali je kdo ze montiral stabilizator in ali se odnese? 

 

... meni je nehal "woblat" ko sem malce spremenil nastavitve vzmetenja (podobno kot so napisali lastna priporočila pri Motorradu), odstranil ščitnike rok ter zamenjal originalno šipo z manjšo Ermaxovo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 8. 2020 ob 15:41, Tex pravi:

Saj bi slikal jaz tudi, pa sem opazil, da jih več ni .. :O;)

Bi pa nabavil kakšne iz kremna, mhm, da bi bolj prasketalo zadaj .. ve kdo kje bi se dalo dobit?

To lahko rešiš z navojno palico (samo malo jo moraš skrajšat :)) ali odrežeš vijak in na koncu okrasna matica 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, MARE 65 said:

To lahko rešiš z navojno palico (samo malo jo moraš skrajšat :)) ali odrežeš vijak in na koncu okrasna matica 

To že, iščem pa max "iskrečo" oziroma "iskrejajočo" rešitev .. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, MARE 65 said:

To lahko rešiš z navojno palico (samo malo jo moraš skrajšat :)) ali odrežeš vijak in na koncu okrasna matica 

Namesto navojne palice uporabiš navojni zatič in se izogneš rezanju. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pocas bo dost o teh šraufkih..., celo stran prebereš pa nč o tracerki ? 

ima yamaha  orig. zavorno olje malo obarvano rjavo? ker imam yamahco  kot novo - 3 leta staro brez neke kilometrine...in ni neki svetla tekocina videti, malo na rjavo vleče....pa nevem al je taka ok al je za zamenjat... ponavad sem imel od ate tekocino katera je nova videti svetla kot jedilno olje, ko je stara pa potemni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, bajkr88 pravi:

pocas bo dost o teh šraufkih..., celo stran prebereš pa nč o tracerki ? 

ima yamaha  orig. zavorno olje malo obarvano rjavo? ker imam yamahco  kot novo - 3 leta staro brez neke kilometrine...in ni neki svetla tekocina videti, malo na rjavo vleče....pa nevem al je taka ok al je za zamenjat... ponavad sem imel od ate tekocino katera je nova videti svetla kot jedilno olje, ko je stara pa potemni....

ne..itak maš v manualu zahtevo menjave vsaki 2 leti. Lah pa tut z rjavim voziš..da ne govrim o KTM, ki konstantno pregreva olje zadnje zavore in je temno rjavo.

Tak da, menjava je prepuščena izključno tebi. ps...ni to nek dnar, da bi se sekiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne zarad denarja...zanima me  pač nasplosno zarad barve... je pa taka.. svetlo rjavkasta

menju bom sam...po stari metodi..potem vozil en dan in mal aktiviru abs da pregoni novo olje abs....in pol se enkat po stari metodi olje menju.... bo ok?

IMG_20200815_114117.jpg

IMG_20200815_114454.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, bajkr88 pravi:

ne zarad denarja...zanima me  pač nasplosno zarad barve... je pa taka.. svetlo rjavkasta

menju bom sam...po stari metodi..potem vozil en dan in mal aktiviru abs da pregoni novo olje abs....in pol se enkat po stari metodi olje menju.... bo ok?

IMG_20200815_114117.jpg

IMG_20200815_114454.jpg

tale barva je čisto ok (sampovem)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, bajkr88 said:

pocas bo dost o teh šraufkih..., celo stran prebereš pa nč o tracerki ? 

ima yamaha  orig. zavorno olje malo obarvano rjavo? ker imam yamahco  kot novo - 3 leta staro brez neke kilometrine...in ni neki svetla tekocina videti, malo na rjavo vleče....pa nevem al je taka ok al je za zamenjat... ponavad sem imel od ate tekocino katera je nova videti svetla kot jedilno olje, ko je stara pa potemni....

Je ja. Moja je bila precej temna, so mi jo pa menjali na servisu po 20.000km oz. 2 letih.

Brez potrebe po mojem mnenju. 

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Prosim za mnenje tistih, ki ste že preizkusili oba Tracer 900 in Africa Twin 1000. Kaj bi izbrali, za 95% asfalta (ostalo nezahteven makedam) in pretežno vožnja v dvoje? Brez nepotrebnih komentarjev prosim ?, samo mnenje. Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kroska pravi:

Prosim za mnenje tistih, ki ste že preizkusili oba Tracer 900 in Africa Twin 1000. Kaj bi izbrali, za 95% asfalta (ostalo nezahteven makedam) in pretežno vožnja v dvoje? Brez nepotrebnih komentarjev prosim ?, samo mnenje. Hvala!

Jaz sem imel / imam le Tracer 900 in GS1200 LC. Žal Africe nisem vozil. Bi pa Africo vzel če bi bilo to razmerje 50/50. Mogoče kaj pomaga.

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!