Skoči na vsebino

Legalizacija vožnje med pasovi "Lane Splitting"


Nearrain
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezava do internetne strani: ZA LEGALIZACIJO FILTRIRANJA

Priporočene objave

2 minutes ago, Snečer said:

Lej, eni se pa s tem ne strinjamo in zato ne poklikamo s sigenco...

Za moje pojme je bolje, da se tega ne uzakoni.

I. Really. Don't. Care.

Niste problem tisti, ki se ne strinjate (razen ko "nekateri" iz vasih vrst zacnejo kritizirati zadevo na nivoju "zemlja je ploscata, ker vesoljska agencija, ki je potrdila, da ni, ni slovenska). Problem so lenobe :P

 

Just now, jskrablin said:

Lobiranje za spremembo zakonodaje je vedno politična zadeva. Tvoja odločitev sicer. Sam mimo politikov ne bo šlo...

To ni lobiranje za spremembo zakonodaje ampak je prepricevanje motoristov, da naredijo nekaj v svojo korist.

Ko pride cas za lobiranje, bomo ze lobirali, ne bom pa vlagal se vec casa, denarja, energije itd. v nekaj, kar ljudem ocitno ni dovolj pomembno.

Ce se zberejo podpisi, se bomo takrat menili o politicnem delu.

 

2 minutes ago, Snečer said:

v ZDA tudi od države do države

Ce Policija izda guideline kot so bili tisti od CHP (in kot so trenutno na DMV CA - quote spodaj) in ce se to dekriminalizira, je to ze to. Ampak ker pac ljudje hocejo reglce, ima predlog not reglce. Sicer pa je v ZDA to legal oz ni illegal v Californiji in v Utah, drugje ni. Pa to nima veze, ker smo se zgledovali po EU ureditvah, ne po ZDA. iz ZDA so samo nekatere studije.

https://www.dmv.ca.gov/portal/dmv/detail/about/lane_splitting

Quote

California law does not allow or prohibit motorcycles from passing other vehicles proceeding in the same direction within the same lane, a practice often called "lane splitting," "lane sharing" or "filtering."

Creating a safer highway environment is the shared responsibility of drivers and motorcyclists alike. This is achieved by staying alert and using common sense and courtesy while on the road. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, benf86 pravi:

To ni lobiranje za spremembo zakonodaje ampak je prepricevanje motoristov, da naredijo nekaj v svojo korist.

Ko pride cas za lobiranje, bomo ze lobirali, ne bom pa vlagal se vec casa, denarja, energije itd. v nekaj, kar ljudem ocitno ni dovolj pomembno.

Ce se zberejo podpisi, se bomo takrat menili o politicnem delu.

Zveni logično, sem oddal svoj podpis.

 

@DAMI34 A bi lahko dal povezavo do spletne strani https://filtriranje.com/ na vrh teme, kot je to narejeno za zanimive povezave v temi o Jadranki? Sem se kr namučil da sem našel povezavo in bi verjetno pomagalo če je bolj dosegljiva. Thnx.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, jskrablin pravi:

Zveni logično, sem oddal svoj podpis.

 

@DAMI34 A bi lahko dal povezavo do spletne strani https://filtriranje.com/ na vrh teme, kot je to narejeno za zanimive povezave v temi o Jadranki? Sem se kr namučil da sem našel povezavo in bi verjetno pomagalo če je bolj dosegljiva. Thnx.

bom, hvala za opozorilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj se nekdo čudi, ker ga nihče ne posluša in se mu jih samo malo pridružuje. Sploh ni čudno, saj je predlog kr neki in ne doprinese ničesar, kar bi bilo boljše, varnejše in bi zmanjševalo ne vem kaj. Poleg tega ta nekdo ni sposoben odgovoriti na tista enostavna vprašanja. Zato ta predlog odpira več vprašanj, kot daje odgovorov. Ampak nikogar od podpisanih ne briga, da predlagatelj ni zmožen odgovoriti na enostavna vprašanja, ni svojega predloga podkrepil z ničemer, ki bi dokazovalo te njegove besede, ni podal niti enega člena zakonske ureditve te vožnje v Evropi, ... Zna pa žaliti in se zaviti v molk, ko se od njega pričakuje odgovore in pojasnila ter podajati neke študije države, kjer je marsikaj najmanj bebavo, da sploh pišem o njegovem nepoznavanju naše zakonodaje. Nič zato, nekdo bo vedno mahal v pozdrav. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je pa čisto qul, podpisal tralala :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Ampak nikogar od podpisanih ne briga, da predlagatelj ni zmožen odgovoriti na enostavna vprašanja, ni svojega predloga podkrepil z ničemer, ki bi dokazovalo te njegove besede, ni podal niti enega člena zakonske ureditve te vožnje v Evropi, ...

Jaz sem utemeljitev prebral, pregruntal, podal svoja razmišljanja in če jih greš prebrat boš videl da se ne strinjam z vsem navedenim. Ampak... in to je pomemben ampak. Če spravimo skupaj dovolj podpisov, bo mogoče kdo od tako ali drugače pristojnih zadevo pogledal pobliže in se bodo v nadaljnjih procedurah iz vsega skupaj izcimili boljši predlogi, usklajeni z lokalno zakonodajo in običaji. Lahko skačeš v luft, človeka kritiziraš, se z njim trolaš po forumu. Lahko podaš kak konstruktiven predlog, al pa tudi ne. Sam v resnici se je zadeve lotil na pravilen način.

Okoli zakonodaje na splošno pa hja. Bolj pristojni nemalokrat zmasakrirajo dobre predloge v faširan in fermentiran drek. Al pa zavestno sprejmejo protiustavno zakonodajo. Sej to sam veš kot tudi veš kako se je mlatit z mlini na veter. Česar v tej sliki ne razumem je - zakaj imaš tako zelo negativen odnos do predloga? Ni najboljši, ni najslabši. Če se ne strinjaš je dosti da to napišeš enkrat, ajde dvakrat. Skoz eno in isto gonit... ne vem no. Je kr kontraproduktivno. Definitivno doprinese bolj malo k debati, kolker je pač od nje ostalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fckof pajkan.. ker debi.. l ..

pred 11 urami, jskrablin pravi:

Sej resda živimo v demokratični ureditvi (načeloma, ne mi zdaj iz tega neskončnega nabijanja delati, prosim), sam nikjer ne piše da je enostavno doseči spremembo zakonodaje. Podpisi pomenijo obravnavo v DZ... kjer lahko poslanci rečejo meh, nas ne zanima in je zadeve konec v 3 minutah. Pomoje bo za tole spremeniti treba vložiti precej več dela in brez podpore kake večje organizacije ne bo šlo.

pred par leti , ko so v zvezi motorjev vprašali enega poslanca - odgovor je bil točen in hladen : 5000e za vložitev v parlamentu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, jskrablin said:

Ampak nikogar od podpisanih ne briga, da predlagatelj ni zmožen odgovoriti na enostavna vprašanja, ni svojega predloga podkrepil z ničemer, ki bi dokazovalo te njegove besede, ni podal niti enega člena zakonske ureditve te vožnje v Evropi, ...

Glede na to, da Borutt očitno še zmeri nabija neumnosti, hvala @jskrablin, da si ga quotal:

Dobesedno vse, česar baje ni, je v predlogu, ki ga Borutt v dobri maniri spletnega trolanja seveda ni prebral.

https://docs.google.com/document/d/15rXunhW_2V3lyIL1LZPFB6eNt4XuxdO6kGPGSOcOspY/edit?usp=drivesdk

Borutt, stari, jaz upam, da bo sprejeto, samo zato, da si boš moral ti predlog prebrati po uradni dolžnosti xD

Pa ne se mi truditi odgovarjati, Borči, ne bom trošil energije na klikanju show reply ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, jskrablin pravi:

Jaz sem utemeljitev prebral, pregruntal, podal svoja razmišljanja in če jih greš prebrat boš videl da se ne strinjam z vsem navedenim. Ampak... in to je pomemben ampak. Če spravimo skupaj dovolj podpisov, bo mogoče kdo od tako ali drugače pristojnih zadevo pogledal pobliže in se bodo v nadaljnjih procedurah iz vsega skupaj izcimili boljši predlogi, usklajeni z lokalno zakonodajo in običaji. Lahko skačeš v luft, človeka kritiziraš, se z njim trolaš po forumu. Lahko podaš kak konstruktiven predlog, al pa tudi ne. Sam v resnici se je zadeve lotil na pravilen način.

Okoli zakonodaje na splošno pa hja. Bolj pristojni nemalokrat zmasakrirajo dobre predloge v faširan in fermentiran drek. Al pa zavestno sprejmejo protiustavno zakonodajo. Sej to sam veš kot tudi veš kako se je mlatit z mlini na veter. Česar v tej sliki ne razumem je - zakaj imaš tako zelo negativen odnos do predloga? Ni najboljši, ni najslabši. Če se ne strinjaš je dosti da to napišeš enkrat, ajde dvakrat. Skoz eno in isto gonit... ne vem no. Je kr kontraproduktivno. Definitivno doprinese bolj malo k debati, kolker je pač od nje ostalo.

In, kaj bo potem, ko bo dovolj podpisov? Nič ne skačem v luft, ampak, pomemben ampak, postavljam vprašanja, na katera predlagatelj ne zmore, noče in ne upa odgovoriti. To veliko pove o predlagatelju, predlogu in motoristih na splošno. Če bi ti dovolj natančno vse skupaj prebral, bi ugotovil, da nisem edini, ki ga ta predlog ne pritegne, ne zanima oziroma celo odbija. Ampak, spet ampak, je samo eden na tapeti. 

Zakonodaja je politika. Kjer želi, se vtika in doseže svoje. Če že motoriste ne zanima ta predlog, dokaz je število podpisov (UE je samo izgovor predlagatelja), bo mogoče dovolj podkupljivega politika. Pa bo šlo naprej. Kot gre vedno. 

pred eno uro, thumper pravi:

fckof pajkan.. ker debi.. l ..

pred par leti , ko so v zvezi motorjev vprašali enega poslanca - odgovor je bil točen in hladen : 5000e za vložitev v parlamentu..

Kaj je tebi? Ti bele miši mešajo črke? 

Zdaj pa naj se zbriše oboje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, thumper said:

 5000e za vložitev v parlamentu..

En glas sem dal. Lahko dam se 20 eur. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, benf86 pravi:

Glede na to, da Borutt očitno še zmeri nabija neumnosti, hvala @jskrablin, da si ga quotal:

Dobesedno vse, česar baje ni, je v predlogu, ki ga Borutt v dobri maniri spletnega trolanja seveda ni prebral.

https://docs.google.com/document/d/15rXunhW_2V3lyIL1LZPFB6eNt4XuxdO6kGPGSOcOspY/edit?usp=drivesdk

Borutt, stari, jaz upam, da bo sprejeto, samo zato, da si boš moral ti predlog prebrati po uradni dolžnosti xD

Pa ne se mi truditi odgovarjati, Borči, ne bom trošil energije na klikanju show reply ?

Očitno je predlagatelju pomembno srati in nabijati, ker ne vidi ostalih, ki so mu naravnost napisali, da ne podpirajo predlog in to tudi utemeljili. Seveda nočeš odgovoriti na vprašanja, ker se bo pokazalo, da je predlog na zelo majavih nogah, brez utemeljitev in brez neke misli na varnost vseh udeležencev. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobro, 34 strani ze serjes po predlogu. Ti ni jasno, da se doloceno stvar da videti sirse in z druge perspektive kot s tvoje?

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Zok pravi:

Pa dobro, 34 strani ze serjes po predlogu. Ti ni jasno, da se doloceno stvar da videti sirse in z druge perspektive kot s tvoje?

Ti ni jasno, da predlagatelj noče, ne zna in ne upa odgovoriti na tistih nekaj vprašanj? Odgovori na vprašanja, ker predlagatelj očitno ne bo, pa boš dobil širšo sliko in tudi neko drugo perspektivo. Ker se ne gre za neko mojo perspektivo, kot želiš prikazati, temveč za varnost, katere ni nikjer v tem predlogu. Poleg ostalega, seveda. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako bi potem komentiral legalizacijo marihuane? Tam pa dejansko ni nobene koristi, le poskus legalnega drogiranja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če pride predlog v parlament in bo v tekstu v oklepaju omenjeno "spliting lanes" bo zagotovo sprejet z veliko večino poslanskih glasov..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zok pravi:

Kako bi potem komentiral legalizacijo marihuane? Tam pa dejansko ni nobene koristi, le poskus legalnega drogiranja...

Si v napačni temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, thumper pravi:

če pride predlog v parlament in bo v tekstu v oklepaju omenjeno "spliting lanes" bo zagotovo sprejet z veliko večino poslanskih glasov..

 

Misliš da bi to dejansko prepričalo katerega od poslancev? Ne razumem najbolj namreč zakaj... ?

 

 

No, glejte pobje. Moje mnenje o predlogu zakona sem povedal; sicer se je vmes rahlo spremenilo zahvaljujoč vašim razlagam in utemeljitvam, ampak se mi še vedno zdi bolj nevarno kot pa ugodno za motorista.

 

Ker pa ste mi na dober način tudi povedali, da kdor splitat noče, pač naj ne splita, ne glede na zakone, in imate popolnoma prav, jaz pa želim tistim ki v idejo verjamete omogočit to da jo spravite kolikor daleč je pač možno, bom jutri v času malice skočil na občino si urediti sigenco, in bom tudi predlog izpolnil in podpisal.

 

Da ne boste rekli da samo serem po forumu in nabijam. :D  Želel sem samo predstaviti svoj pogled in svoja stališča. :)  Imate pa prav - v nobenem primeru jaz osebno ne izgubim čisto nič. Tako da raje podprem kot pa pljuvam in zavračam.

 

Lp,

Bg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Zok pravi:

Pa dobro, 34 strani ze serjes po predlogu. Ti ni jasno, da se doloceno stvar da videti sirse in z druge perspektive kot s tvoje?

neko trolanje tule mi je podobno izjavi, ko se str ata vozi po AC in pizdi:

lej vsi vozijo kontra, kok so neumni :P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Borutt pravi:

In, kaj bo potem, ko bo dovolj podpisov?

Sej sem napisal. Mogoče bo kaj, mogoče ne bo kaj. Pomoje bo sicer treba malo širšo mrežo vrečt... drugače veliko iz tega ne bo. Se je pa človek za razliko od nas, forumskih jamračev, vsaj potrudil zadevo pripeljati do te stopnje.

pred 10 urami, Borutt pravi:

Če že motoriste ne zanima ta predlog, dokaz je število podpisov (UE je samo izgovor predlagatelja), bo mogoče dovolj podkupljivega politika. Pa bo šlo naprej. Kot gre vedno. 

Zelo dvomim da bo predlagatelj svoj vložek podeseteril kr tako, za hec. Če ne bo zanimanja, ne bo kaj dosti iz predloga. Tako to gre. Če namiguješ na neke strice iz ozadja... ti pa lahko garantiram da oni definitivno ne pišejo o svojih načrtih po javnih forumih. Pa tudi spletnih strani na temo dajmo spremenit zakonodajo tako, da bomo lahko nagrabili še več ne odpirajo :)

 

pred eno uro, Bg pravi:

Da ne boste rekli da samo serem po forumu in nabijam. :D  Želel sem samo predstaviti svoj pogled in svoja stališča. :)  Imate pa prav - v nobenem primeru jaz osebno ne izgubim čisto nič. Tako da raje podprem kot pa pljuvam in zavračam.

Če bi vsi nabijali tolko in tako kot ti, bi tale forum bil precej bolj uporabniku prijazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, thumper pravi:

če pride predlog v parlament in bo v tekstu v oklepaju omenjeno "spliting lanes" bo zagotovo sprejet z veliko večino poslanskih glasov..

 

pred 4 urami, Bg pravi:

Misliš da bi to dejansko prepričalo katerega od poslancev? Ne razumem najbolj namreč zakaj... ?

 

vprašaj dilerje belega..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, thumper pravi:

 

vprašaj dilerje belega..

Mislim da je tisto kvečjemu splitting lines :P  Ampak ok, zdaj vsaj vem v kakem smislu je bilo mišljeno hehe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namenoma nisem napisal pravilno angleško - ker bi jih zavedlo ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer tega zadnjega predloga nisem tako natančno prebral ampak da bi šla razprava naprej sem danes podpisal na upravni enoti, kaj bojo potem v prihodnje posranci naredili iz tega, marsi kater zakon je bil predlagan z dobrim namenom.. v politiki so potem "interesne skupine" in "strokovnjaki ki vihtijo papirje okoli"  nardili vn bolj rjav kupček...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, jskrablin pravi:

Sej sem napisal. Mogoče bo kaj, mogoče ne bo kaj. Pomoje bo sicer treba malo širšo mrežo vrečt... drugače veliko iz tega ne bo. Se je pa človek za razliko od nas, forumskih jamračev, vsaj potrudil zadevo pripeljati do te stopnje.

Zelo dvomim da bo predlagatelj svoj vložek podeseteril kr tako, za hec. Če ne bo zanimanja, ne bo kaj dosti iz predloga. Tako to gre. Če namiguješ na neke strice iz ozadja... ti pa lahko garantiram da oni definitivno ne pišejo o svojih načrtih po javnih forumih. Pa tudi spletnih strani na temo dajmo spremenit zakonodajo tako, da bomo lahko nagrabili še več ne odpirajo :)

 

Če bi vsi nabijali tolko in tako kot ti, bi tale forum bil precej bolj uporabniku prijazen.

Človek se trudi z nečim, kar postavlja več vprašanj, kot daje odgovorov. Verjamem, da bi dobil veliko podpisov za predlog ukinitve obveznega zavarovanja za motorje ali za prosto izbiro za čelado ali za odpravo omejitve hitrosti za motoriste ali za nižje kazni za motoriste ali ... Vem, da razumeš. 

Ne namigujem na nobene strice, čeprav sem videl, da je vse mogoče, če je v interesu politike (beri namazano in podmazano). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitvno sem za to da se "lane splitting" uzakoni.

Da pravila je definitivno treba definirat, ampak na motoristih je da to počenjo varno, na avtomobilistih pa da motoristom to omogočijo.

Za to pa je potrebna dovolj visoka prometna kultura, ki pa žal pri nas dosti peša.(nevem če je kdo to omenil, 34 strani nisem bral)

Da bi se pa prepričalo kakšnega poslanca??? Najpej je treba najdet nekoga ki dejansko vozi motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!