Skoči na vsebino

Legalizacija vožnje med pasovi "Lane Splitting"


Nearrain
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezava do internetne strani: ZA LEGALIZACIJO FILTRIRANJA

Priporočene objave

1 hour ago, ChuckNorris said:

Da bi se pa prepričalo kakšnega poslanca??? Najpej je treba najdet nekoga ki dejansko vozi motor.

Prepricati 1, 3, 5 ali 10 poslancev ne naredi nic, ker jih se zmeraj manjka precej do potrebne vecine.

Ce bi jim na mizo lahko vrgel pok 10k podpisov, bi pa vsi skupaj 2x premislili, preden bi se zamerili 10k volivcem (in posredno njihovim druzinam), sploh ker jih predlog ne stane dobesedno nic politicnega kapitala in je pravzaprav totalen freebie - izboljsajo prometne razmere, resujejo zivljenja, znizajo raven izpustov vozil, Boruttu stopijo na zivec ... Vse, kar si clovek lahko zeli ;)

Popravljeno . Popravil benf86
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 9. 2019 ob 18:52, Andrejcer pravi:

Ne mi zamerit, ampak  komentarji pa zmagajo...že dolgo si nisem tako lomil jezik pri branju.....sem mislil da ga mi belokranjci jezikovno lomimo, ampak vi prekmurci ga pa zmagate na polno z gučanjem, sploh v pisni obliki :lol1:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalaprava pravi:

...že dolgo si nisem tako lomil jezik pri branju.....

tale tut zmaga :lol1:

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, maus pravi:

tale tut zmaga :lol1:

 

Samo je res....sem bral naglas, da sem se slišal...za crknit, ti pravim :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, skalaprava pravi:

Samo je res....sem bral naglas, da sem se slišal...za crknit, ti pravim :slap:

...bi jih moral v živo slišat....pa prleke tudi....?...prav lepo gučijo...slovenska narečja so meni fenomenalna ??...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako vam kaj kaže s podpisi? :)  Se mi zdi da se zadnje dni malo več o tem govori spet, pa folk deli po FB (celo jaz sem hehe), itd... Ima to kaj haska, ali vsi samo nabijajo prazno, pa sedijo v foteljih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S to tematiko se je ubadal tudi janševik poslanec Lisec, ki je spraševal ministrico.

https://www.sds.si/novica/tomaz-lisec-lahko-motoristi-pricakujejo-spremembo-zakonodaje-ki-bi-omogocila-tako-imenovano

Očitno je, da ne bo podpore temu predlogu s strani pozicije.

Me pa čudi, zakaj ni Lisec kar sam predlagal spremembe zakona oziroma da se sedanji predlagatelj, ki zbira podpise, preprosto ni povezal z njim in bi odpadlo samo zbiranje podpisov.

 

 

Rezultat iskanja slik za poslanec lisec in mahnič

če bi še levega nagovoril, bi bila to zmagovalna kombinacija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler infrastruktura ne bo podpirala "filtriranja" je stvar bolj tako, tako...

Evo "zarukani" balkanci ki naj bi bili stoletja za nami,  imajo na mejnem prehodu Vladimir prehod za pešce, kolesarje v zadnjem času pa so ga lepo namenili tudi nam motoristom.

Policist mejne kontrole nama je na daleč namignil naj se zapeljeva tu skozi, sicer to za naju ni bilo prvič na tem prehodu. Do začetka kolone sva se do tu lepo "filtrirala".

IMG_6005.thumb.JPG.c064a21b44fa97b92b59a80d017c2dd8.JPG

Kako imajo zadevo rešeno v Španiji sem pa tudi prilepil že pred časom.

 

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/24/2019 at 8:55 AM, Bg said:

Kako vam kaj kaže s podpisi? :)  Se mi zdi da se zadnje dni malo več o tem govori spet, pa folk deli po FB (celo jaz sem hehe), itd... Ima to kaj haska, ali vsi samo nabijajo prazno, pa sedijo v foteljih?

Zadeva je krepko pospesila zadnje dni, pri cemer gre najvecja zahvala motoklubom, ki so se zdaj aktivirali, ter predsednikoma Stajersko-Koroske regije in Hermanov Celjskih, ki sta se na polno aktivirala in brcata vse po vrsti :)

1 hour ago, Snečer said:

S to tematiko se je ubadal tudi janševik poslanec Lisec, ki je spraševal ministrico.

Je vprasal ministrico, ni pa se s tem ubadal. Ko sem sestavil predlog in zacel iskati supporterje na FB, me je kontaktiral motorist, ki ga pozna, z vprasanjem, ali imam kaj proti, ce se zgodi poslansko vprasanje na to temo.

1 hour ago, Snečer said:

Me pa čudi, zakaj ni Lisec kar sam predlagal spremembe zakona oziroma da se sedanji predlagatelj, ki zbira podpise, preprosto ni povezal z njim in bi odpadlo samo zbiranje podpisov.

Ker o tem ne ve nic in je zgolj povzel besedilo predloga.

Zakaj se nisem povezal z njim(i) - iz dveh razlogov. Prvi je, da to ni politicni projekt (v tem primeru bi aktiviral Pirate in nase veze) ampak motoristicni in ce pri 70.000 registriranih enoslednih vozilih ne moremo zbrati 5000 podpisov, si tega tako ali tako ne zasluzimo.

Drugi pa je, da bi povezovanje s katerokoli stranjo politicnega spektra vodilo do avtomatskega nasprotovanja drugega pola, tako da bi si se bolj zmanjsali moznosti za uspeh, ce pridemo do razprave v parlamentu. Raje vidim, da smo Svica :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, MiNa said:

Dokler infrastruktura ne bo podpirala "filtriranja" je stvar bolj tako, tako...

Evo "zarukani" balkanci ki naj bi bili stoletja za nami,  imajo na mejnem prehodu Vladimir prehod za pešce, kolesarje v zadnjem času pa so ga lepo namenili tudi nam motoristom.

Policist mejne kontrole nama je na daleč namignil naj se zapeljeva tu skozi, sicer to za naju ni bilo prvič na tem prehodu. Do začetka kolone sva se do tu lepo "filtrirala".

IMG_6005.thumb.JPG.c064a21b44fa97b92b59a80d017c2dd8.JPG

Kako imajo zadevo rešeno v Španiji sem pa tudi prilepil že pred časom.

 

Vladimir? Je to od Skadarja zahodno do MNE proti Baru?

Točno tak prehod mi je v spominu ko sva šla iz Albanije v Črno goro in tudi tam je prav do naju peš prišel policaj in naju na ta "prehodek" napotil .. tam pa sva bla instant čez mejo ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

a sedaj nisi? :) 

smo in celo legalno, pa so nas obrnili, sicer pa pristanek na kapiji nima nobene veze s filtriranjem :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

smo in celo legalno, pa so nas obrnili, sicer pa pristanek na kapiji nima nobene veze s filtriranjem :D

 

škoda da nisem v nedeljo posnel v praksi, kako to zgleda na meji :) ni za vsakega to, sploh med vsemi turisti, s prometno kulturo različnih držav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, DinDiin pravi:

Se pravi, ce bo legalno, bom lahko prletu direkt na kapijo al kako? Al na semafor, al kam? 

skoz rdeč semafor lahko, boš mel absolutno prednost :P (v rešilcu)

Vožnja mimo, je vožnja mimo, filtriranje je pa druga zadeva. Ne mešat. Vožnja mimo 53 člen 3 in 4 odstavek, je tudi sedaj dovoljena pod določenimi pogoji, problem se pojavi, ko se "plavi" na meji "modro" ne strinja s tvojo vožnjo mimo in trdi svojo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, DAMI34 said:

Vožnja mimo, je vožnja mimo, filtriranje je pa druga zadeva.

Filtriranje je v kontekstu predloga dobesedno samo skupni izraz za koriscenje dodanih alinej clenoma o voznji mimo in prehitevanju, tako da je technically voznja mimo 1/2 filtriranja. Izraz filtriranje ni uporabljen nikjer v zakonskem delu, saj zadeva ne uvaja novih konceptov ampak samo uvaja par izjem k voznji mimo in prehitevanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

pred 45 minutami, Snečer pravi:

škoda da nisem v nedeljo posnel v praksi, kako to zgleda na meji :) ni za vsakega to, sploh med vsemi turisti, s prometno kulturo različnih držav

Trenutno se voziva po Krfu. Priznam nisem pogledal, če je v Grčiji filtriranje legalno. Vidim pa da v praKsi tu deluje. Nikakršne nervoze in ko si opažen v ogledalu v 99% dobiš prostor za "MIMOVOZ". Problem znajo bit le kakšni zadrteži tisti 1% v najetih vozilih.

Je pa vseeno potrebna polna mera previdnosti.

 

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, MiNa pravi:

 

 

Trenutno se voziva po Krfu. Priznam nisem pogledal, če je v Grčiji filtriranje legalno. Vidim pa da v praKsi tu deluje. Nikakršne nervoze in ko si opažen v ogledalu v 99% dobiš prostor za "MIMOVOZ". Problem znajo bit le kakšni zadrteži tisti 1% v najetih vozilih.

Je pa vseeno potrebna polna mera previdnosti.

 

povsod kjer je veliko motorjev deluje že po defoltu, pri nas pa...ajej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, MiNa pravi:

 

 

Trenutno se voziva po Krfu. Priznam nisem pogledal, če je v Grčiji filtriranje legalno. Vidim pa da v praKsi tu deluje. Nikakršne nervoze in ko si opažen v ogledalu v 99% dobiš prostor za "MIMOVOZ". Problem znajo bit le kakšni zadrteži tisti 1% v najetih vozilih.

Je pa vseeno potrebna polna mera previdnosti.

 

tam so od malega navajeni :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, na meji se ponavadi postavim v vrsto, razen, ce je ultra dolga :D . K se mi res ne da pregovarjat z folkom, k se usaja, da so v koloni ze 2 uri.....Vse ostalo pa pac kokr je volja, prehitevam ja. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!