Skoči na vsebino

Legalizacija vožnje med pasovi "Lane Splitting"


Nearrain
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezava do internetne strani: ZA LEGALIZACIJO FILTRIRANJA

Priporočene objave

pred 1 uro, benf86 pravi:

@Bg te stekam, don't get me wrong, pravi pa statistika o nesrecah med filtriranjem v primerjavi z voznjo v koloni nekaj, kar se ne sklada s "filingom". Jaz se v takem primeru zmeraj zanesem na strokovna mnenja, ne na lasten "filing", ker je slednji obicajno napacen (ploscata zemlja, cepiva povzrocajo avtizem, chemtraili ipd. so lep prikaz natancnosti "zdrave kmecke pameti" na delu). Bi pa tudi dodal, da motorist, ki izklopi mozgane med voznjo, ne bo dolgo motorist, ne glede na to, ali je filtriranje legalno ali ne. V koncni fazi je predlog zgolj uzakonitev necesa, kar ze tako pocne vecina motoristov, pri cemer je se zmeraj dvojna hitrostna omejitev, ki je nizja od prakse vecine.

To, da je zadevo tezko izmeriti, je pa dokaj irelevantno, razen ce na predpise gledamo kot na sredstvo za financiranje namesto kot na sredstvo za varnost. Dinamicna omejitev res ni nekaj, cesar bi bili vajeni, ampak v koncni fazi je tu zato, da se lahko zagotovi delta-v 15 km/h do max 50 km/h in da obstaja neka omejitev, da divjanje ne bo legalno. 50 km/h kot absolutni limit je zato, ker smo te stevilke ze vajeni. V naseljih pa itak veljajo omejitve, kot veljajo.

Naloga Parlamenta kot zastopnika ljudstva je, da sprejme zakone. Naloga Policije in sodnega sistema pa je, da se spomni nacina, kako te zakone izvajati. Glede na to, da obstajajo radarji, ki lahko nadzorujejo milijon pa pol pasov hkrati in pri tem izvajajo se facial recognition, me bo tezko prepricati, da bi bilo tezko postaviti take radarje na mesta, kjer pogosto prihaja do zastojev, in jih nastaviti tako, da merijo tudi motoriste in primerjajo hitrost s hitrostjo kolone.

 

Ce gledamo striktno matematicno na profit legalizacije - v najslabsem primeru bodo vozniki enako pozorni kot zdaj, v najboljsem primeru bo pa halo okoli filtriranja vec voznikov navadil gledati ogledala. Ze ce samo enega, je to napredek, ceprav minimalen, pa verjetno ne bo samo enega. Poleg tega se bo vec voznikov v strahu za svoje konjicke umaknilo na rob vozisca, kar bo olajsalo zivljenje tudi npr. resevalcem, ki morajo priti skozi guzvo. Zopet profit. Motoristi pa bodo tako ali tako poceli isto, kot ze zdaj. Da bodo zaradi legalnosti bolj na avtomatiki, kot bi bili sicer, no, to pa ne vem. Tisti, za katere to velja, potemtakem tako ali tako vozijo 90% casa na avtomatiki in brez glave, tako da tistih dodatnih nekaj %, ko bodo dejansko filtrirali, ne bo bistveno poslabsalo njihove ze tako nizke verjetnosti prezivetja.

Statistika katere države? Ali ste mogoče dobili podatke iz naših krajev? Kar na plan z njimi. Ampak se mi zdi, da so možgani izklopljeni, kot pri veliko voznikih. 

Da je težko izmeriti nekaj, kar ste sami predlagali? In, da je to irelevantno? Pa saj ste sami določili hitrost. In sedaj naj bo to nepomembno in menda celo težko izmerljivo. To je pa resnost vas predlagateljev. Torej bo nekaj na lepe oči, kot celoten predlog, kajne. Zelo resno, znanstveno in študirano s polnim trebuhom hamburgerjev. 

Zdaj je pa kar na državi, da sprejme neki vaš neresen, nedodelan, brez odgovorov na enostavna vprašanja, brez nekih naših primerov obnašanja in ravnanja v takšnih situacijah, brez nekih meritev in resnih preizkusov, predlog in ga uzakoni? In, ko bi bilo to na papirju, naj pa policija in sodišče išče načine, kako izvajati? Ti pa si res neresnost vzel preveč resno. 

Vozniki bodo bolj pozorni? Kaj jemlješ? Ker mora biti hudo močna zadeva. Voznike bo strah za njihove konjičke in jih bodo umikali na rob vozišča? Preveč robe naenkrat si vzel. Ker očitno nisi v tej deželi doma, ampak nekje v dimu. 

Res swašta je to tvoje pisanje. In niti na eno vprašanje ne zmoreš odgovoriti. Ker je ta vaš predlog tako poln lukenj, da kar glava peče, nimaš niti enega odgovora. Da ne pišem o poznavanju zakonodaje. Neresnost na kubik in še čez. 

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

nekateri prenapeteži v uniformi niti ne vedo kaj je to "vožnja mimo". Sam povem za intermezzo.

Daj primer. Ker se mi zdi, da bo šlo za prehitevanje. 

pred 11 minutami, Kugelschreiber pravi:

Ti izdam skrivnost. Telefone prodajajo. Kr prideš u štacuno,  plačaš in greš. Ni treba podpisovat zapisnikov, izjav in čakat de ti na šihtu izdajo službenga. 

 

Tako de utopljenček se suši v original škatli. Kmalu jih bo polna gajba. 

V prvem odstavku si napisal nekaj na pamet oziroma iz neznanja. 

Drugič kupi takšnega, ki plava. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

 

Daj primer. Ker se mi zdi, da bo šlo za prehitevanje. 

 

ga poznaš, na meji, kolona je stala, sva govorila celo po founu :P

ampak tisto je bilo vožnja mimo, legalno početje https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/53-clen-voznja-mimo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Borutt said:

V prvem odstavku si napisal nekaj na pamet oziroma iz neznanja. 

Drugič kupi takšnega, ki plava. 

A ja? A si vedu za trgovine? Ni bla skrivnost? Le kdo bi si mislil. 

Ce ti tako reces, bom. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Tvoj primer? Osveži mi spomin.

nepomembno za tole temo, si pa izjavil naj mu rečem, da naj opravlja svoje delo, ko me je poslal na konec vrste na meji (Sočerga)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, DAMI34 pravi:

nepomembno za tole temo, si pa izjavil naj mu rečem, da naj opravlja svoje delo, ko me je poslal na konec vrste na meji (Sočerga)

Se spomnim. Ni bilo kazni, ti si se pa iz protesta obrnil in odšel :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Borutt pravi:

Se spomnim. Ni bilo kazni, ti si se pa iz protesta obrnil in odšel :D

nisem pisal o kazni, ampak o razumevanju in tolmačenju zakona

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

nisem pisal o kazni, ampak o razumevanju in tolmačenju zakona

Sorči, ampak kazni pa nisi dobil. Takrat bi lahko uradno pisal o razumevanju in tolmačenju zakona. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Borutt pravi:

Sorči, ampak kazni pa nisi dobil. Takrat bi lahko uradno pisal o razumevanju in tolmačenju zakona. 

aha...pol je bi pa samo in zgolj "žleht" ter si je privoščil nekaj, kar si ne bi smel..ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

aha...pol je bi pa samo in zgolj "žleht" ter si je privoščil nekaj, kar si ne bi smel..ajd

Tisto o vračanju je kr neki. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Tisto o vračanju je kr neki. 

on lahko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Misliš? 

vem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Odlično, sem že oddal evlogo in dobil potrjeno.

Obveščaj kako napreduje zbiranje. Držim pesti, da bo število podpisnikov konkretno preseglo 5.000 in bo potem lažje zadevo še skozi parlament spravit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm tut oddal elektronsko na UE Ljubljana .. moja številka na koncu je 000290.. ali to pomeni, da je 290 oddanih vlog v elektronski obliki :huh: 

ravno dobil :

obveščamo vas o spremembi statusa vloge, ki ste jo oddali preko spletnega portala eUprava:

Podpora volivca pobudi za vložitev Predloga zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o pravilih cestnega prometa - številka vloge: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx - status: V REŠEVANJU

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam pojma, je pa res, da iz nekaterih večjih UE še nisem dobil nobene, pa sem ziher, da so jih nekaj dobili. Upam, da je to zato, ker je tak naval, in jih zbirajo v eno pošiljko. 

Popravljeno . Popravil benf86
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bodimo pesimisti in mislimo, da so to vse vloge, ki jih na dan obdelajo. Just in case, da ne bomo potem razočarani. Če je to vse naše, pa bo itak zmaga ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oddal malo prej, stevilka 000006, tako da zaporedna ni, mogoce dnevna zaporedna, ker pred tem je datum.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!