Skoči na vsebino

Legalizacija vožnje med pasovi "Lane Splitting"


Nearrain
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezava do internetne strani: ZA LEGALIZACIJO FILTRIRANJA

Priporočene objave

pred 13 urami, twom pravi:

Bravo DAMI, kar tako naprej, vidim da zmoreš tudi kej pametnega napisat (pa mislim da je to eden zelo redkih tvojih postov da lhako kaj takega rečem)...

pa ji ne beri, beri samo pametne :P

sam predlog zakona je čisto normalen in že nekaj let sprovajan v tujini. Pri nas smo pa zaplankani do amena.

Velikokrat prebiram, kako se v tujini umikajo motoristom (in se nam zdi fajn), pri nas bi te zgazili. In s takimi floskulami kot jih tule prebiram se ne čudim. Še vedno smo zaprti v škatli varni pred vsem in ni potrebe po gledanju ter zaznavanju okolice.

Preverjeno velikokrat, ker sem na cesti in vidim zadeve. Občasno sem tudi izven SLO in spet vidim zadeve, ker če jih ne bi videl, bi kmalu imel kakega tržaškega skuterista na grbi. In kljub vsej gneči, gre promet hitreje kot pa pri nas.

Sem prebral en blesav komentar na FBju, ko tip pravi:

a zdej bomo pa čakali tiste motoriste, ki so nas prehiteli pri semaforju? Človek ne zna zračunat, da bo stal veliko več metrov nazaj, če bodo motoristi in skuteristi stali lepo v vrsti.

 

 

 

pred 11 urami, DinDiin pravi:

Pa kdo sploh lejnsplita? ?

jaz vedno, sam mam mal širše okvirje kar se tiče omejevanja splitanja. Sploh ko po AC gre vozni pas 90, prehitevalni pa 88. Pol ga pa užgeš umes  braaap, braaap, pk, pk :D da se mal userjejo sanjači.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, DAMI34 pravi:

pa ji ne beri, beri samo pametne :P

sam predlog zakona je čisto normalen in že nekaj let sprovajan v tujini. Pri nas smo pa zaplankani do amena.

Velikokrat prebiram, kako se v tujini umikajo motoristom (in se nam zdi fajn), pri nas bi te zgazili. In s takimi floskulami kot jih tule prebiram se ne čudim. Še vedno smo zaprti v škatli varni pred vsem in ni potrebe po gledanju ter zaznavanju okolice.

Preverjeno velikokrat, ker sem na cesti in vidim zadeve. Občasno sem tudi izven SLO in spet vidim zadeve, ker če jih ne bi videl, bi kmalu imel kakega tržaškega skuterista na grbi. In kljub vsej gneči, gre promet hitreje kot pa pri nas.

Sem prebral en blesav komentar na FBju, ko tip pravi:

a zdej bomo pa čakali tiste motoriste, ki so nas prehiteli pri semaforju? Človek ne zna zračunat, da bo stal veliko več metrov nazaj, če bodo motoristi in skuteristi stali lepo v vrsti.

 

 

 

jaz vedno, sam mam mal širše okvirje kar se tiče omejevanja splitanja. Sploh ko po AC gre vozni pas 90, prehitevalni pa 88. Pol ga pa užgeš umes  braaap, braaap, pk, pk :D da se mal userjejo sanjači.

 

Si videl moja vprašanja predlagatelju? Poskusi odgovoriti na njih, pa boš videl, koliko je ta predlog normalen. 

Poleg tega sam napišeš, kako si ogrožen s strani avtomobilistov in, kako se voziš med njimi in jih strašiš. In potem ti misliš, kako bo neko vijuganje med vozili varno oziroma bolj varno. Resnično se ne zavedaš, kaj sploh je to vijuganje med vozili. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Si videl moja vprašanja predlagatelju? Poskusi odgovoriti na njih, pa boš videl, koliko je ta predlog normalen. 

Poleg tega sam napišeš, kako si ogrožen s strani avtomobilistov in, kako se voziš med njimi in jih strašiš. In potem ti misliš, kako bo neko vijuganje med vozili varno oziroma bolj varno. Resnično se ne zavedaš, kaj sploh je to vijuganje med vozili. 

stvar je blesavo preprosta:

koliko enoslednikov te je do sedaj ogrozilo (ko si bil v škatli s 4 kolesi), ko so šli bodisi na pole position, ali med kolonama, ali na meji mimo?

Mene nobeden...

 

 

Med avti vijugajo samo tisti, ki naravnost niso v stanju voziti.

lp

Kralj ravnin :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

For the record, ker vidim, da očitno Borutt nekaj piše - jaz ga imam na ignoru, tako da mi njegovih postov ne kaže, ker je nazadnje, ko smo se menili, pametoval, ne da bi sploh prebral predlog, poleg tega je pa napadal slamnate može. Če je vprašal kaj pametnega, pa še koga zanima odgovor, prosim, da quotate vprašanje. Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, benf86 pravi:

For the record, ker vidim, da očitno Borutt nekaj piše - jaz ga imam na ignoru, tako da mi njegovih postov ne kaže, ker je nazadnje, ko smo se menili, pametoval, ne da bi sploh prebral predlog, poleg tega je pa napadal slamnate može. Če je vprašal kaj pametnega, pa še koga zanima odgovor, prosim, da quotate vprašanje. Hvala :)

Tu spodaj je odgovor. Dedu se lahko še bolj utrga, če ne bo jebal ljudi in jim kasiral. 

pred 28 minutami, DinDiin pravi:

Ah, Pulcaja resno jemat je brezveze, ker nimajo veze z logiko, sam z pobiranjem dnarja.... To je cilj. 

Sam je motorist in dobro ve, če mora čakati v vrsti 5-10 minut na žgočem suncu. Avtomobilisti pa v majčkah in pod klimo pijejo sok.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, DAMI34 pravi:

stvar je blesavo preprosta:

koliko enoslednikov te je do sedaj ogrozilo (ko si bil v škatli s 4 kolesi), ko so šli bodisi na pole position, ali med kolonama, ali na meji mimo?

Mene nobeden...

 

 

Med avti vijugajo samo tisti, ki naravnost niso v stanju voziti.

lp

Kralj ravnin :P

 

V prvem stavku si s tretjo besedo zadel bistvo predloga. 

Si odgovoril na tista vprašanja? Nisi, kajne. Zato si tudi zgrešil bistvo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, DinDiin pravi:

Ah, Pulcaja resno jemat je brezveze, ker nimajo veze z logiko, sam z pobiranjem dnarja.... To je cilj. 

Vprašaj predlagatelja za zakonsko ureditev tega vijuganja med vozili v tujini. Ker zaenkrat samo neko študijo omenja. In to iz dežele, kjer poleg znaka stop piše ustavi. 

Da ti še za logiko odgovorim; zakonov ne piše in ne sprejema policija. Torej moraš nekoga drugega vprašati, zakaj so napisali, da se kršitelja kaznuje. 

pred 9 minutami, solorider pravi:

Tu spodaj je odgovor. Dedu se lahko še bolj utrga, če ne bo jebal ljudi in jim kasiral. 

 

To pišeš zame? Piši zase in za svojo familijo in ne zame, ker me ne poznaš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Vprašaj predlagatelja za zakonsko ureditev tega vijuganja med vozili v tujini. Ker zaenkrat samo neko študijo omenja. In to iz dežele, kjer poleg znaka stop piše ustavi. 

Da ti še za logiko odgovorim; zakonov ne piše in ne sprejema policija. Torej moraš nekoga drugega vprašati, zakaj so napisali, da se kršitelja kaznuje. 

To pišeš zame? Piši zase in za svojo familijo in ne zame, ker me ne poznaš. 

Ne razumem te kot motorista, da stojiš v kilometerski koloni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, solorider pravi:

Ne razumem te kot motorista, da stojiš v kilometerski koloni.

Si videl moja vprašanja? Odgovori, pa boš vse zvedel. 

Pa en mičken namig; motorist gre lahko mimo kolone. Je v zakonu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Španija, Andaluzija Sevilija...

903341889_SoloMotoESP.thumb.JPG.e3c8af3d867cca4361c55929916cb275.JPG

Praktično pred vsakim semaforjem je takšen box in vsi dvokolesniki se "prebijejo" do tu na način, ki je pri nas prepovedan.

Očitno ponekot to deluje...Midva sva se takoj prilagodila B).

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, MiNa pravi:

Španija, Andaluzija Sevilija...

903341889_SoloMotoESP.thumb.JPG.e3c8af3d867cca4361c55929916cb275.JPG

Praktično pred vsakim semaforjem je takšen box in vsi dvokolesniki se "prebijejo" do tu na način, ki je pri nas prepovedan.

Očitno ponekot to deluje...Midva sva se takoj prilagodila B).

 

Vožnja mimo? To pri nas ni prepovedano. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Borutt pravi:

Si videl moja vprašanja? Odgovori, pa boš vse zvedel. 

Pa en mičken namig; motorist gre lahko mimo kolone. Je v zakonu. 

čez polno?

še policaji si tole mal usak po svoje razlagajo eden se upiči takoj če mu nisi všeč, drugi na njegovem mestu te pa še povohal ne bo

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, benf86 pravi:

For the record, ker vidim, da očitno Borutt nekaj piše - jaz ga imam na ignoru, tako da mi njegovih postov ne kaže, ....

Njegove poste (če te res zanimajo) lahko vedno pogledaš. V tisti vrstici klikneš "možnosti", potem pa "show this post".:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Xebec pravi:

čez polno?

še policaji si tole mal usak po svoje razlagajo eden se upiči takoj če mu nisi všeč, drugi na njegovem mestu te pa še povohal ne bo

Kakšno polno? Kje si ti sedaj to našel? 

Je polna črta zid? Kako si ti to razlagaš? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Borutt pravi:

Kakšno polno? Kje si ti sedaj to našel? 

Je polna črta zid? Kako si ti to razlagaš? 

To si policaji razlagajo. Vedno najdejo nekaj, prehitro, vijuganje :lol1:, polna črta, oviranje, pojdi nazaj v vrsto...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

...Velikokrat prebiram, kako se v tujini umikajo motoristom (in se nam zdi fajn), pri nas bi te zgazili. In s takimi floskulami kot jih tule prebiram se ne čudim. Še vedno smo zaprti v škatli varni pred vsem in ni potrebe po gledanju ter zaznavanju okolice....

Se mi zdi, da se motoristi, kadar vozimo na 4 kolesih, umikamo motoristom predvsem iz nekih kolegialnih vzgibov. Ker sami zelo dobro vemo, kako je stati ali se po polžje premikati na vročini in polni bojni opremi... Ampak tudi, če bi bil lane splitting uzakonjen jutri, sem precej skeptičen kako bi to pri nas funkcioniralo. Mentaliteta tipičnega slovenskega voznika je taka kakršna pač je. Bolj kot ne nenaklonjena temu, da se nekomu da prednost...

Sem že dostikrat "lane splittal, v bistvu je šlo za počasno "vožnjo mimo". Ampak ker vozim nejkida, to ni bil nek problem, saj se avtom niti ni bilo treba posebej umikat, če niso stali preveč levo od sredine svojega pasu.. Ne vem pa kako to funkcionira pri tistih, ki imajo širše motorje ali stranske kufre...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, Borutt pravi:

Pa en mičken namig; motorist gre lahko mimo kolone.

Pred Križiščem in prehodom za pešce? Tule prehoda sicer ni, so pa par križišč prej in kasneje...

pred 8 minutami, solorider pravi:

pojdi nazaj v vrsto...

Na meji je, "pojdi" nazaj na konec vrste.

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Borutt pravi:

Kakšno polno? Kje si ti sedaj to našel? 

Je polna črta zid? Kako si ti to razlagaš? 

tule smo šli 3 mimo kolone , proti vrhniki vse stalo. pri pekarni kontrola in je prvega ustavil midva sva potem čakala na prvi busni, kar čez nasproten pas mu je pokazal naj pelje do njega in potem je tam moril od polne črte, prehitevanja, oviranja, bla bla bla. proti LJ se je peljal 1 avto na 5 minut, proti vrhniki kolona, avtomobili so se premikali mogoče 2km na uro

https://www.google.si/maps/@46.0084392,14.360197,3a,75y,240.76h,74.1t/data=!3m6!1e1!3m4!1s2ISoIIpqpJf1WK5PDoBvUA!2e0!7i13312!8i6656?hl=sl

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Borutt pravi:

V prvem stavku si s tretjo besedo zadel bistvo predloga. 

Si odgovoril na tista vprašanja? Nisi, kajne. Zato si tudi zgrešil bistvo. 

a bi moral odgovoriti na tvoja vprašanja, da bi nekaj vedel? Verjetno da ne.

Bistvo je, da je tudi vožnja mimo nevarna, pravzaprav če dobro pomislim, je vožnja motorja nevarna.

Prepovedat :P

 

pred 42 minutami, Borutt pravi:

Vožnja mimo? To pri nas ni prepovedano. 

ne zavajaj, v križiščih ne obstaja vožnja mimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, izibajker pravi:

Se mi zdi, da se motoristi, kadar vozimo na 4 kolesih, umikamo motoristom predvsem iz nekih kolegialnih vzgibov. Ker sami zelo dobro vemo, kako je stati ali se po polžje premikati na vročini in polni bojni opremi... Ampak tudi, če bi bil lane splitting uzakonjen jutri, sem precej skeptičen kako bi to pri nas funkcioniralo. Mentaliteta tipičnega slovenskega voznika je taka kakršna pač je. Bolj kot ne nenaklonjena temu, da se nekomu da prednost...

Sem že dostikrat "lane splittal, v bistvu je šlo za počasno "vožnjo mimo". Ampak ker vozim nejkida, to ni bil nek problem, saj se avtom niti ni bilo treba posebej umikat, če niso stali preveč levo od sredine svojega pasu.. Ne vem pa kako to funkcionira pri tistih, ki imajo širše motorje ali stranske kufre...

mogoče kolegialnost, mogoče tako mislim, zase, ker imamo malo bolj razširjeno območje zaznavanja vožnje.

Bom povedal zase, umikam se tudi biciklistom, obvozim jih čimbolj na široko, če vidim pešca bom zaviral in pojdi čez. Tako da vsaj zase ne razmišljam o kolegialnosti, bolj o varnosti in razumevanju pretočnosti.

Kdor gre mimo mene in izgine naprej ali po svoje, je dejansko sprostil meni pas za vožnjo. In 90% moje vožnje je v škatli s 4mi kolesi. Tako da je tudi moje gledanje na promet bolj kot ne "avtomobilsko".

Kar pa se tiče sprememb bo tako kot povsod, potreben bo čas in spoznanje, da je nekaj koristno. Večja kot bo gneča, bolj bo folk to razumeval. 

Saj tudi škarjastega načina vožnje (princip zadrge) iz 2 v 1 se niso takoj naučili, raje so trmasto rinili ali pa že 200m pred koncem pasu gurali v kontra kolono. Počasi pa se tudi na tem področju nekaj spreminja. Vsaj kar opažam zadnje čase.

pred 5 minutami, MiNa pravi:

Pred Križiščem in prehodom za pešce? Tule prehoda sicer ni, so pa par križišč prej in kasneje...

Na meji je, "pojdi" nazaj na konec vrste.

1. zavaja

2. točno tako, odgovor: "me ne briga nič, nazaj". Globoka misel policaja, ki očitno ne ve, kaj je vožnja mimo. https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/53-clen-voznja-mimo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, MiNa pravi:

Pred Križiščem in prehodom za pešce? Tule prehoda sicer ni, so pa par križišč prej in kasneje...

Na meji je, "pojdi" nazaj na konec vrste.

Pred križiščem ne smeš po desni mimo. Prehod za pešce je stvar varnosti in se nikoli ne čaka dolgo časa. 

Na meji te nima kaj pošiljati nazaj v vrsto. Poleg tega je treba ločiti med vožnjo mimo in med prehitevanjem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Xebec pravi:

tule smo šli 3 mimo kolone , proti vrhniki vse stalo. pri pekarni kontrola in je prvega ustavil midva sva potem čakala na prvi busni, kar čez nasproten pas mu je pokazal naj pelje do njega in potem je tam moril od polne črte, prehitevanja, oviranja, bla bla bla. proti LJ se je peljal 1 avto na 5 minut, proti vrhniki kolona, avtomobili so se premikali mogoče 2km na uro

https://www.google.si/maps/@46.0084392,14.360197,3a,75y,240.76h,74.1t/data=!3m6!1e1!3m4!1s2ISoIIpqpJf1WK5PDoBvUA!2e0!7i13312!8i6656?hl=sl

 

Če moraš čez črto, potem na cesti ni dovolj prostora. Ker nasprotni pas ni tvoj in nimaš tam kaj početi. Razen, če želiš sekati ovinek, ko ti nasproti pripelje kamion. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!