Skoči na vsebino

Legalizacija vožnje med pasovi "Lane Splitting"


Nearrain
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezava do internetne strani: ZA LEGALIZACIJO FILTRIRANJA

Priporočene objave

Ste (smo) že doktorirali! :O  Vse povedano. Prevedli smo celo, kaj "Lane Splitting" pomeni po slovensko.

Zaprite temo, ki je tako kot vsaka, ušla izpod nadzora!  :yes:  (Razen tiste o ljubezni...)

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še rešilcem in gasilcem ne dajo prostora, bodo pa motoristom... 

Sj ni štos, da ti dajo placa (tega si pač izboriš), ampak da te ne kaznujejo organi v primeru take vožnje

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proti LJ se vozim dnevno (iz primorske smeri) in skoraj vsak dan je nenormalna gneča (večinoma zaradi konstantne uporabe prehitevalnega pasu, na katerem zaradi tega nastajajo zastoji), tako da se očitno ne voziva v isto Ljubljano? Ker vsakodnevno se "navdušujem" nad dejstvom da sem na voznem pasu hitrejša od dripcev na prehitevalnem, ki se od tam ne spravijo tudi ko je vozni pas prazen. Na izvoz LJ-zahod ne grem nikoli, razen ob vikendih ker se mi ne da premikat po par cm na minuto. Z AC grem na izvozu Brezovica.

 

Da ne izgubljam besed o vožnji po LJ (o tem sem že enkrat pisala). Rdeča luč in neprednostna cesta - kaj je to... ?

 

Me prav zanima kako nervozen bi bil ti če bi dnevno za pot dolgo vsega skupaj dobrih 20 km porabil slabo uro, kadar je kakšna nesreča ali sneg tudi do dve uri ali še več? Tako da ne bi o scenah in nervozi - najprej poskusi to početi vsak delovni dan na poti v službo in potem še iz nje do doma - me zanima koliko časa boš še tako stoičen :)

Sneči visi na levi, pa sploh ni nervozen :D (razn če ga po desni prehitiš) :D

 

Aja: sm ZA in obkrožim, drgač pa  po domače "vmes se rinem" itak vedno in povsod, sam z enim okam pazim na organe :P

 

"Splitam" pa od takrat, ko so me v Trstu skuteraši začeli prehitevat, pa grdo gledat, k sm za avti vozil. A bo kdaj v tej "fouš" državci to in še kaj drugega pametnega uzakonjeno, sicer ne vem, vem pa tole da nas bo itak situacija prisilila, da bomo začeli voziti kot vozijo drugje kjer je miljon skuterjev in miljarda avtov.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm za.

Zdaj mormo sam kakšnega poslanca najt da bo začel man naprej tiščat.

 

Sm za.

Zdaj mormo sam kakšnega poslanca najt da bo začel man naprej tiščat.

Bo tiščal samo prej mu moraš par vijoličnih napotnic prinesti  :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Rimu se se z avti grejo lane splitting.... :lol1:  Pa nobenga ne moti. Kok vs je pa preteklo sezono dobil kazen za to pocetje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje, če bo to kdaj zaživelo pri nas. Počasi premikajoča se kolona, pa da te bo spustil... ja, ja. Še ko koga prehitiš, mu je pod čast in te 'mora' prehiteti nazaj. Edino med stoječima kolonama, takrat pa ja. Pa še takrat se najdejo bebci, ki imajo odprta vrata (da bo klima bolj hladila, ali zakaj že?).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo tiščal samo prej mu moraš par vijoličnih napotnic prinesti  :grim

tam pri 5000€ se začne ..pa na gor.. javna tajna..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tam pri 5000€ se začne ..pa na gor.. javna tajna..

Neb vedu ,vedu sm sam da morajo biti vijoličasti,vsaj tok si mi reku nooo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal OT, najbolši lane splitting katerega sam biu deležen ker sem sedel v avtu, taksisti v bakuju (azerjbajđan), kaki žmigavci, avtomatik, ena roka drži vola druga pa na hupi prau wtf  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

##########################

Kolikor vem je vožnja po sredinski črti med pasovoma v isto smer dovoljena že sedaj, če sta koloni počasni ali stojita.

 

Seveda moraš to početi počasi in previdno. Ni pa dovoljeno v kolonah pred križišči.

V križiščih pa tako početje kaznujejo.

 

Se motim?

Popravljeno . Popravil peter.nn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

 

mal grafike tudi za tiste motosvetovce, ki ne razumejo.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, kaj razpravljate o nečem, ki je prepovedano drugod. Pri nas nas zaradi tega nihče ne gnjavi in pustimo raje tako, kot je.

 

Bravo . . . tko se govori !!!   :smoke: 

 

Se dobr, da nasi predniki niso tako razmisljal . . .  tud do srednjega veka ne bi prisli.

 

Verjetn bi se skup z opicam na drevesih po jajcih praskal  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo . . . tko se govori !!!   :smoke:

 

Se dobr, da nasi predniki niso tako razmisljal . . .  tud do srednjega veka ne bi prisli.

 

Verjetn bi se skup z opicam na drevesih po jajcih praskal  

Ja isto kot jokajo za motorje elektronika elektronika .......bicikle naj si kupijo ,pa še tam jih bo kakšen elektronski merilnik ne vem česa vsega zmotu  :grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v tujini morjo nost rumene lajbiće :O

 

šokiran sem :cry: ... raj pustmo tko kt je in ne drezimo :P

 

trekšn in abs je pa kr fajn met :ras:

 

a sm sploh u tapravi temi :hmm:

 

H2 :?

 

:krneki:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v tujini morjo nost rumene lajbiće :O

 

šokiran sem :cry: ... raj pustmo tko kt je in ne drezimo :P

 

trekšn in abs je pa kr fajn met :ras:

 

a sm sploh u tapravi temi :hmm:

 

H2 :?

 

:krneki:

res si gotof :grim , vidim, da ti sam ta H2 hodi po glav :grim , ni druge kot "lane splitting" do Elise, pa šolde na pult, tvojga ti po moje vzamejo v račun :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo . . . tko se govori !!!   :smoke:

 

Se dobr, da nasi predniki niso tako razmisljal . . .  tud do srednjega veka ne bi prisli.

 

Verjetn bi se skup z opicam na drevesih po jajcih praskal  

Nisi dojel pointa. Američani in Nemci zbirajo podpise za legalizacijo, ker jih tam za vožjo med pasovi konkretno kaznujejo. Nemci so pa nasploh discipliniran narod in ne delajo nečesa, kar ni dovoljeno. 

Pri nas še nisem slišal, da bi koga za to kaznovali, zato je tema zame brez smisla. 

Koliko se sploh vozimo po AC, da nam to predstavlja problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi dojel pointa. Američani in Nemci zbirajo podpise za legalizacijo, ker jih tam za vožjo med pasovi konkretno kaznujejo. Nemci so pa nasploh discipliniran narod in ne delajo nečesa, kar ni dovoljeno. 

Pri nas še nisem slišal, da bi koga za to kaznovali, zato je tema zame brez smisla

Koliko se sploh vozimo po AC, da nam to predstavlja problem?

http://www.motosvet.com/tabla/topic/39382-legalizacija-vožnje-med-pasovi-lane-splitting/page-3#entry2154612

če hočeš "slišat" pejta na pir pa pol napišta kaj je rekla arbitraža..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi dojel pointa. Američani in Nemci zbirajo podpise za legalizacijo, ker jih tam za vožjo med pasovi konkretno kaznujejo. Nemci so pa nasploh discipliniran narod in ne delajo nečesa, kar ni dovoljeno. 

Pri nas še nisem slišal, da bi koga za to kaznovali, zato je tema zame brez smisla. 

Koliko se sploh vozimo po AC, da nam to predstavlja problem?

Problem Nemcev je da so v manjšini,tam zelo velik vozijo naši južni bratje in turki ti pa so kot veš zelo disciplinirani v prometu  :grrr

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem Nemcev je da so v manjšini,tam zelo velik vozijo naši južni bratje in turki ti pa so kot veš zelo disciplinirani v prometu  :grrr

tudi jest pridem tu pa tam na obisk :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi dojel pointa. Američani in Nemci zbirajo podpise za legalizacijo, ker jih tam za vožjo med pasovi konkretno kaznujejo. Nemci so pa nasploh discipliniran narod in ne delajo nečesa, kar ni dovoljeno. 

Pri nas še nisem slišal, da bi koga za to kaznovali, zato je tema zame brez smisla. 

Koliko se sploh vozimo po AC, da nam to predstavlja problem?

 

Oprosti. Res ne dojamem pointa.    :smoke:

 

Res ne vidim smisla, da si nekdo vzame cas in se oglasi v temi za katero pravi, da je za njega brez smisla.   

 

 

PS: ob takih biserih mi zmanjka pasovne sirine 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preberem tudi poročila in na teme, ki jih obravnavajo, nimam vpliva.

 

Zdaj razumem.... ko preberes si ne mores pomagat, da se ne bi "usral" v temah, katere te ne zanimajo in v katerih ne vidis smisla.  :smoke:

 

PS: vis...pocas se mi svita

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!