Skoči na vsebino

Legalizacija vožnje med pasovi "Lane Splitting"


Nearrain
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezava do internetne strani: ZA LEGALIZACIJO FILTRIRANJA

Priporočene objave

pred 2 minutami, jskrablin pravi:

To gre, dokler se enkrat ne zatakneš v kaki meci. Pol pa bo poleg takih in onakih zapletov še spodobna kazen za nelegalno filtriranje. Z legalizacijo katerega se ne strinjaš, raje ostajaš v ilegali in tvegaš precej več, kot bi v kolikor bi bilo filtriranje legalno. Sam podpisa ne daš, ker se ti zdi legalizirano filtriranje preveč tvegano?

Naj mi nekdo to logiko razloži. Očitno nisem dovolj brihten da bi jo doumel.

 

Zelo slovenska pripomba. Nekdo bo od nečesa nekaj imel ?

Ta logika je v tem, da je bolje izvajati ilegalno, ker tega ne počnejo vsi, samo tisti, ki to znajo, kot pa da to počnejo legalno vsi in povzročijo še nove zastoje, nezgode in sitnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj če se z nečim ne strinjam, nisem nikomur dolžna to utemeljevati. Pač, se ne strinjam in to je to!

Glede na to, da je zbranih šele 2000 podpisov, mislim, da se še kdo ne strinja, ali pa mu je vseeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, jskrablin pravi:

 

 

Zelo slovenska pripomba. Nekdo bo od nečesa nekaj imel ?

a pa se ti zdi, da imam kaj proti temu, da ima nekdo reklamo s tem? Al se ti zdi, da sem samo povedal?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

Ta logika je v tem, da je bolje izvajati ilegalno, ker tega ne počnejo vsi, samo tisti, ki to znajo, kot pa da to počnejo legalno vsi in povzročijo še nove zastoje, nezgode in sitnosti.

tudi v primeru legalizacije, ne bo obvezno, ampak kdor bo hotel :D in znal.

Stanje v koloni ni prepovedano, pa tudi potem ne bi bilo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

tudi v primeru legalizacije, ne bo obvezno, ampak kdor bo hotel :D in znal.

Stanje v koloni ni prepovedano, pa tudi potem ne bi bilo.

 

Nekje se je treba naučiti, nekje moraš probati in to bo na cesti, al bodo tečaji za to :) 

V glavnem glede na reklamo in angažiranje nekih klubov je 2000 podpisov kar mizerna številka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

V glavnem glede na reklamo in angažiranje nekih klubov je 2000 podpisov kar mizerna številka.

glede na to, da je ogromno motoristov, ki že sedaj to nelegalno uporabljajo se strinjam, da je to mizerna številka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, motozajebant pravi:

a pa se ti zdi, da imam kaj proti temu, da ima nekdo reklamo s tem? Al se ti zdi, da sem samo povedal?

Ko se to pove... se ponavadi kaj s tem tudi misli. Vseeno smo v Sloveniji ane :)

 

pred 14 minutami, Snečer pravi:

Ta logika je v tem, da je bolje izvajati ilegalno, ker tega ne počnejo vsi, samo tisti, ki to znajo, kot pa da to počnejo legalno vsi in povzročijo še nove zastoje, nezgode in sitnosti.

Tale logika ne drži vode. Sam verjetno to tud sam veš. Bilokako izvajanje nelegalne dejavnosti je že s stališče prekrškovne/kazenske odgovornosti dosti bolj tvegano kot izvajanje legalne dejavnosti. Sej si menda pravnik? Ko sem dodaš še sitnosti okoli zavarovalnic in škodne odgovornosti je pa jasno - trenutne izvajalce filtriranja bi mogla legalizacija le-tega še kako zanimati. Sam jih ne.

Pol pa beremo po forumih o prokletih policajih pa prokletih zavarovalnicah. Nekaj mi ne gre skup tule, res ne.

 

pred 14 minutami, KARMEN1 pravi:

Saj če se z nečim ne strinjam, nisem nikomur dolžna to utemeljevati. Pač, se ne strinjam in to je to!

A sem rekel da moraš karkoli utemeljevati? A te kdo k temu sili? Sam pokazal da je tvoja logika kr ornk nelogična. In to je to. Ti še kr naprej misli in delaj karkoli hočeš. Tvoje življenje, tvoja odgovornost in te fore. Jaz sem se zgolj odzval na tvoj prispevek. Če odziv ni v skladu s pričakovanji je to tvoj, ne moj 'problem'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, jskrablin pravi:

Ko se to pove... se ponavadi kaj s tem tudi misli. Vseeno smo v Sloveniji ane :)

 

 

ne sklepaj prehitro ;) nisem nevoščljiv...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Snečer pravi:

Nekje se je treba naučiti, nekje moraš probati in to bo na cesti, al bodo tečaji za to :) 

V glavnem glede na reklamo in angažiranje nekih klubov je 2000 podpisov kar mizerna številka.

to se pa strinjam, cifra je mala, mogoče je celo odraz situacije, kjer birokracija ustavi pol zadev, da ne gredo naprej.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, DAMI34 said:

mogoče je celo odraz situacije, kjer birokracija ustavi pol zadev, da ne gredo naprej.

Še ko smo zbirali za volitve 2014 in med volitvami samimi, ni bilo takšnega aktivnega in zagrizenega odpora, tako da sem jaz zdaj že ziher, da je to organizirano, kar pa samo pomeni, da bo nekdo pač vložil predlog sam, tudi če tokrat ne uspe. Win-win, me je pomirilo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, solorider pravi:

 

nekaj se nič ne vidi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 10. 2019 ob 8:55, KARMEN1 pravi:

Ampak ne bom podpisala nekaj, s čimer se ne strinjam, samo zato, da bo en glas več.

Če mi bo nekdo z avtom zaprl pot, jaz bom treščila vanj, potem pa tam nekaj ur porabila za dokazovanje policajem, da sem vozila pravilno, adijo dobra volja!

Oprosti, ampak ti se že zdaj obremenjuješ s ČE-ji. Sedaj bi morala biti ZA.

Težave se rešujejo takrat, ko nastanejo, ne pa da se že sedaj obremenjuješ, kako boš komu dokazovala in kakšne volje boš.

Plus tega, pa zakaj bi treščila v koga?
Saj se med pasovi ne vozi 50 na uro, pa še skrajno previden moraš biti, da ti kakšen otrok ne odpre vrat, tako, da se, mislim vsaj, nekaj takšnega skoraj ne more zgodit, saj se motorist tam premika res počasi in v takšni situaciji pa res ni težko nenadoma se ustavit ...

DODATEK: ne bom pozabil, ko sem se prebijal v Mariboru po Proletarskih do semaforja z Tržaško ... v vrsti je bila policijska marica, jaz pa po sredini med pasovi (za ravno proti Teznu), tudi policaj je zapeljal malo vstran od sredine, da sem imel prostor prit na "Pole Position". Res pohvalno.

Popravljeno . Popravil Kričač
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 10. 2019 ob 11:02, KARMEN1 pravi:

Saj če se z nečim ne strinjam, nisem nikomur dolžna to utemeljevati. Pač, se ne strinjam in to je to!

sj se z varnostno razdaljo tut ne strinjaš, oziroma jo ne upoštevaš, pa je že zakonsko določena ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vazn je sam, kako odpeles ovink, pa s semaforja, po zadnji je kr kul za vidt, ce v uvinku mal gume pustis pa tud. Ostalo je za pussye. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 10. 2019 ob 14:13, solorider pravi:

Noter v tem članku piše: Sredi Trsta, Milana, Pariza, Madrida in še kje je povsem normalno, da se vozniki na dveh kolesih filtrirajo in promet poteka tekoče .

Super. Kaj je skupno tem mestom ?Točno, ne ležijo na balkanu... kjer je mentaliteta voznikov avtomobilov malce drugačna...

Primer od včeraj. Z sinom naredima lepih 300 kilometrov po Sloveniji, vračama že domov, v Dobu(mislim da jeDob, en kraj naprej od Tosame proki Štajerski) rdeča na semaforju. Sine se filtrira, ker je pač edini način da z 125-tko prideš kam, zelena, spelje, nakar z desne pripiči starejši kosmat možakar v stari srbrni iksari pikaso. Vedet morte, da je pri nas že gorela zelena kakšno sekundo, preden smo speljali. Če bi speljal takoj, ko je bila zelena, bi ga ata snel z 70 na uro.

Popravljeno . Popravil Buschi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, KARMEN1 pravi:

Niso navedli podatka, koliko skuteristov iz Trsta letno konča v bolnišnici.

procentualno pomoje lih tok kor tamkjer ni splitinga ;)

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, maus pravi:

procentualno pomoje lih tok kor tamkjer ni splitinga ;)

ali pa manj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, KARMEN1 pravi:

Več, ker so zaradi tega bolj predrzni in si več upajo.

Kaj pa vem, jaz grem že zdaj, če se mi zdi varno, mimo, če pa se mi ne zdi pa ne grem, enako bo tudi če bo zakon sprejet, predvidevam da je tako tudi pri večini ostalih motoristov, edina razlika je, da če (bog ne daj) se slučajno kaj zgodi, imaš kot motorist neko zakonsko kritje, da če te nek bimbo ki visi na telefonu izsili, da ne vsa krivda leti na tebe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!