Skoči na vsebino

Legalizacija vožnje med pasovi "Lane Splitting"


Nearrain
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezava do internetne strani: ZA LEGALIZACIJO FILTRIRANJA

Priporočene objave

Kdor zdj ne zna počas med avtomobili, tut če bo lejnspliting ne bo rinu.

Ampak matematika je pa le matematika.

Pa poglejmo še 1x nazorni prikaz....pa prosim skeptike, bodite pozorni tudi na besedilo, seveda če razumete

 

https://www.youtube.com/watch?t=10&v=wSRY7RxMF1g

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu ga je avto od zadaj nabil ,ker ga kao ni videl :hmm:  ,tam ga bo pa avto s strani nabil ko bo menjal pas pa ga kao ni videl  :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje, da če maš pravo opremo nič ne svičaš na 40+...

 

Take berem v drugi temi. Torej čakaj, saj v pravi opremi te hladi, verjetno še bolj kot klima avtomobila.

 

Nerodno je, ko delaš neke izjeme, stvar se ponavadi izrodi.

 

Spet lupetas kt razglasena tercialka.

 

S pravo/boljso/kvalitetno opremo manj svicas, ne pa ne svicas. Sploh pa si ti objestna trola, katera se v slapah v kolonah vozis.

 

Micken nasvet: Manj beri o tujih izkusnjah po internetu in vec dozivi na lastni kozi. 

 

Tale tvoj umotvor mi je sploh uspesnica: Jaz kot npr. avtomobilist bom izkoristil celoten vozni pas, so ceste tako uničene, da se je potrebno veliko umikati luknjam, tako da paziti še na motoriste, nesmisel."

 

V bistvu bi se ti moral zahvalit, ker s takim nastopom/izjavo nazorno dokazujes s kaksnimi Zlovenceljskimi budalami se motoristi srecujemo na cesti.

Hvala

 

 

Skratka . . . Vozi se se naprej s papucami v koloni, ce ti pase in cimprej se s fantom pobotaj, da bos malo manj gnojil po internetu.

 

PS: O izrojenost pa ne bi. Ne zelis si.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Budala je tisti, ki z motorjem uničuje naravo, pa fotke še javno objavi

Špegla nimaš doma?

In takšen objestnež bo sedaj pametoval o varnem prometu...

To pa je tipično za slo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko nas vozi v koloni po AC? Jaz ne, prvi razlog, ker večinoma ne vozim po AC. Zakaj mi to ni treba? Ker k sreči (več) ne živim v Los Angelesu in mi ni treba voziti tri ure, da pridem do normalne ceste. Problemov velikih ameriških in evropskih mest mi pravzaprav nimamo in zato je ta tema za nas popolnoma mimo. Lahko sicer debatiramo o tem, je pa isto, kot bi v Nigeriji debatirali kakšno sol naj posipajo po cestah, če bo snežilo.

Debata o čakanju na mejah, ne spada v to temo, ker to ni lane splitting. Vseeno si bom drznil še enkrat ponoviti, da se temu da izogniti s tem, da v glavni sezoni ne hodiš čez večje mejne prehode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Jaz kot npr. avtomobilist bom izkoristil celoten vozni pas, so ceste tako uničene, da se je potrebno veliko umikati luknjam, tako da paziti še na motoriste, nesmisel."

 

Ravno to se dogaja  folk vozi avto po celem pasu pa še precej čez pa se pelješ za njim pa ne veš al je zadet od alkohola ,mamil,tipka sms po telefonu,ali je šlutast pa čorov tak, da nič ne vidi kje je  pa kaj dela vglavnem vse drugo samo prometa ne spremlja ker pri pedeset na uro pa to sploh ni potrebno .Jaz pa naj gužvam mimo tam ob njemu :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno zaradi varnosti nima smisla to legalizirati in tudi ne bodo. Kako bodo ta manever učili v šolah vožnje? Že tam se jih bo pol pobilo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Budala je tisti, ki z motorjem uničuje naravo, pa fotke še javno objavi

Špegla nimaš doma?

In takšen objestnež bo sedaj pametoval o varnem prometu...

To pa je tipično za slo...

 

Sneckica moja....le cevlje sodi naj kopitar   :smoke:  Tipicen kocijazek si.

 

Pojma nimas od kje so slike. Zaenkrat mi nisi nic nakazal, da bi mi lahko oporekal, da se po tvojem vozim.  Zatorej .... pst

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drzte se racunalnika in vozite se, ko bodo ceste prazne, da bo "Varno".

 

Udelezencev v prometu je vedno vec. Enih in drugih. Promet je vse gostejsi in mislim, da je treba zadevo zacet urejat preden postane kriticna.

 

To kar pravi Mavti je nazalost kruta realnost. Folk dela vse, samo prometa ne spremlja. Lane splitting je samo delcek mozaika.

 

Organi, zakonodaja, izobrazevanje so bodo morali resno lotit drkalcev telefonov, make-up artistk in samooklicanih vigilantov za volanom.

Ce lahko Dars gleda s teleskopom mojo vinjeto, lahko tudi mestni redar gleda telefoniste. 

Ko bo kazen za drkanje po tel. visja od cene instalacije za prostorocno telefoniranje sem 100%, da se bo spremljanje prometa z strani avtomobilistov mocno povecala.  

 

Vse to je samo kaplja v morje s primerjavo Zlovenjceljskega mind-seta.  Slabe ceste? Nimamo tako slabih cest kot cvilite.

Pri nas so se najslabse avtoceste v primerjavi s tujimi. Druga, tretja kategorija v Italiji je vecinoma neprimerno slabsa, kakor pri nas.

Pustimo Dolomite, ker niso merodajni. Tam so ceste zaradi turisticne meke tako urejene.

Imamo pa slabe voznike, kateri mislijo, da je treba zrtvovati novorojencka samo, da ne bi opraskali svoje super-duper 19 colske feltne in zaradi tega krizarijo po cesti med "gromozanskimi" luknjami, kot da vozijo po Atlantiku in ne po Dolenjski cesti.

 

In se enkrat...

 

Lane Splitting ni misljen za tiscanje med avtomobili ! Ni tudi misljen za cesto med Dekani in Viki burgerjem. 

 

Misljen je:  Do 30km/h mimo stojecih avtomobilov ali pocasnejsih od 30km/h v prometu na dveh ali vec pasovnih cestah v isto smer.

Popravljeno . Popravil Nearrain
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri sebi prvo začni, če bi vsak prvo pri sebi uredil zadeve, ne bi potrebovali "lame splittinga".

 

Pri nas imamo slabe ceste, malo se odtrgaj od računalnika in zapelji.

 

Imamo en prelaz, Vršič, cesta gor je obupna, Logarsko sedaj urejajo že leta. AC in glavne so še nekak.

 

Saj pa so letos objavili, da je 2/3 cest katastrofalnih.

 

Motorizem je za prosti čas in ni nobene potrebe, da si gužvaš, se pelješ drugje in po cestah, kjer ni prometa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ,drugače nimam nič proti , osebno me  zelo moti :huh:  teorija, ki pravi tako ,praksa pa drugače pokaže. .)

Sem optimist upajmo na najbolše za motoriste seveda :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri sebi prvo začni, če bi vsak prvo pri sebi uredil zadeve, ne bi potrebovali "lame splittinga".

 

Pri nas imamo slabe ceste, malo se odtrgaj od računalnika in zapelji.

 

Imamo en prelaz, Vršič, cesta gor je obupna, Logarsko sedaj urejajo že leta. AC in glavne so še nekak.

 

Saj pa so letos objavili, da je 2/3 cest katastrofalnih.

 

Motorizem je za prosti čas in ni nobene potrebe, da si gužvaš, se pelješ drugje in po cestah, kjer ni prometa.

 

 

Koliko kilometrov delas letno?

 

Motorizem je za prosti cas?

 

 

 

Vcas je dobro potegnit glavo iz riti in pogledat okol sebe Sneckica.

 

Probaj in se pol oglasi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Motorizem je za prosti čas in ni nobene potrebe, da si gužvaš, se pelješ drugje in po cestah, kjer ni prometa.

Se strinjam.

 

 

Lane Splitting ni misljen za tiscanje med avtomobili ! Ni tudi misljen za cesto med Dekani in Viki burgerjem. 

 

Misljen je:  Do 30km/h mimo stojecih avtomobilov ali pocasnejsih od 30km/h v prometu na dveh ali vec pasovnih cestah v isto smer.

Ne vem, kolikokrat sem naletel na tak problem. Prav velikokrat ne, če kdaj sem, sem se lepo počasi odpeljal vmes, nisem nikogar za dovoljenje vprašal in nihče mi ni zato težil. Kje je tu problem in zakaj naj bi to legalizirali, če niti preganjajo ne? Ko mi bo policaj zato težil, bom mogoče govoril drugače, do zdaj nisem slišal za tak primer. Lahko ostali člani povedo ali se jim je v Sloveniji to zgodilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko kilometrov delas letno?

 

Motorizem je za prosti cas?

 

 

 

Vcas je dobro potegnit glavo iz riti in pogledat okol sebe Sneckica.

 

Probaj in se pol oglasi.

Ne obnašaš se prav kulturno, da se milo izrazim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam.

 

Ne vem, kolikokrat sem naletel na tak problem. Prav velikokrat ne, če kdaj sem, sem se lepo počasi odpeljal vmes, nisem nikogar za dovoljenje vprašal in nihče mi ni zato težil. Kje je tu problem in zakaj naj bi to legalizirali, če niti preganjajo ne? Ko mi bo policaj zato težil, bom mogoče govoril drugače, do zdaj nisem slišal za tak primer. Lahko ostali člani povedo ali se jim je v Sloveniji to zgodilo.

Ker si nisi vzel casa in prebral teme od zacetka bom se enkrat povedal:

 

thumper, on 06 Mar 2015 - 11:12, said:snapback.png

 

zanimivo je , da če delaš to sedaj ko ni dovoljeno in delaš to po ZKP kot pravi borutt  , da ti načeloma nihče ne teži če si obenem kulturen do drugih udeležencev v prometu...

 

 

Naceloma . . . 

 

Par let nazaj me je milicar kaznoval, ker sem se zadnjih 30 metrov po polzje premikal mimo stojecih avtomobilov proti semaforju na Vrhniki (pred Hotelom Mantova). 

Milicar je ves vzhicen prizagal luci ter sireno in se zapodil za menoj, kot da sem ravnokar izpraznil banko v Logatcu.

 

Aja. . . Bil sem kulturen do vseh udelezencev v prometu.   :smoke:

__________________________________________________________________________________________________________________________

Pet let nazaj sem pa dobil avto v rit na motorju na Celovski cesti v Ljubljani.

 

PS: ce se nekaj Tebi se ni zgodilo, se ne pomeni, da se ne dogaja 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne obnašaš se prav kulturno, da se milo izrazim.

 

Ti si tud kulturnik?   :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To si naletel na slab dan policaja,sem podobno plačal kazen :BUA: , ko sem se pred eno osnovno šolo nekaj počasi gužval ( palicaj ni hotel nič slišat pa ga ni nič zanimalo kako in zakaj, kazen pa pika) tak ,da če vidim uniformirano osebo v bližini ni nič gužvanja več :grim  je cenej :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neverjetni ste       HAHAHAHAHA :lol1:  :lol1:  :lol1:

 

PS: resitev je na dlani . . . doma treba pocakat, da ne bo nobenga na cesti in da bodo vsi policaji imeli "dober dan"  

 

Kralji hahahaha :smoke:

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je dva dni dez pa bi ze zakon spreminjal, sej bo za vikend sonce pa boste lahko vozili med pasovi oziroma cakali v kolonah :D

 

Jaz se strinjam z motoloverjem, ne vidim potrebe da bi spreminjali zakon. Iz stalisca varnosti se po moje ne bi spremenilo popolnoma nic, ker je problem

v populaciji in vozniski kulturi. Zato tukaj zakon ne bi resil nicesar razen da bi mogoce ce bi te kdo snel med kolonama dobil kazen, snel bi te pa se vseeno.

Lahko pa da bi se poslabsala, glede na to kako si nekateri pri nas tolmacijo svoje pravice.

 

Lanesplitting pride do izraza v velikih velemestih, mi imamo pa vsega skupaj 4 malo vecja mesta,...

 

Se dnevno vozim z motorjem po Lj pa ne vidim nekih problemov, kdor pa se zdaj ne guzva med kolonama se pa tudi potem ne bo. In tudi nimam nobenih tezav, ce se lepo

kulturno odpeljes na pole position, se ne spomnim kdaj je kdo nazadnje nakazal da bi ga to zelo motilo. Se mi je trikrat zgodilo da sem se odpeljal mimo policaja, pa me ni nihce ustavil.

Ce ga pa vidim pa seveda ne silim mimo, tako da ce se kdaj zgodi da bom moral placat bom pac placal, ubilo me ne bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi imel policaj normalen dan  jaz ne bi plačel kazni ,tako pa sem ravno v pravem trenutku bil na pravem mestu :grim  ,on si je pa normo izbolšal  in sem sigurn, da je bi potem bolše volje 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Lanesplitting pride do izraza v velikih velemestih, mi imamo pa vsega skupaj 4 malo vecja mesta,...

 

 

 

Zadnji pet mesecev sem vecino casa prezivel v juzni Franciji, kjer sem celo zimo skorajda na dnevni bazi vozil z motorjem in ti lahko iz prve roke povem, da zadeva odlicno funkcionira tudi v mestih, katera so 5x manjsa od Ljubljane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj odlično funkcionira, da imajo ali da nimajo legalizirano ali, da se tako vozijo tudi po manjših mestecih? Ali nisem dobro razumel in si hotel povedati, da se vozijo med pasovi, kot vsi ostali zemljani na motorjih?

red-light.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj odlično funkcionira, da imajo ali da nimajo legalizirano ali, da se tako vozijo tudi po manjših mestecih? Ali nisem dobro razumel in si hotel povedati, da se vozijo med pasovi, kot vsi ostali zemljani na motorjih?

 

 

 

Ti ocitno marsikaj ne razumes. Si pa kulturen ob tem, kar tudi ni od muh.   :smoke:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!