Skoči na vsebino

Legalizacija vožnje med pasovi "Lane Splitting"


Nearrain
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezava do internetne strani: ZA LEGALIZACIJO FILTRIRANJA

Priporočene objave

Lahko poskusiš razložiti tisto o vožnji v južni Franciji? Nisi povedal ali je tam legalno ali ni. In če je, zakaj je to pomembno za vožnjo v majhnem mestecu, kjer je pozimi mrtvilo in ni nikogar na cestah, podobno kot v Opatiji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, ni me kaznoval, vrnil me je na konec kolone, policist na mejnem prehodu, drugi policist, ki mi je kasneje pregledoval dokumente, se mi je "opravičeval", češ, da kolega ni motorist, pa ga biksa :kva2:

 

večina policistov je motoristov, vsaj kolikor jih jaz poznam, ne komplicirajo, razen če res ne izzivaš in resno ogrožaš, takšno početje pa itak ne sodi na cesto :grim, obstajajo pa izjeme, če si baksuz, si njegova lovina :grim  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko kilometrov delas letno?

 

Motorizem je za prosti cas?

 

 

 

Vcas je dobro potegnit glavo iz riti in pogledat okol sebe Sneckica.

 

Probaj in se pol oglasi.

v povprečju z motorjem 10k letno

imam ga za prosti čas in izlete, ko se ne mudi

za vse ostalo je avto bistveno boljša izbira

pa ti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko poskusiš razložiti tisto o vožnji v južni Franciji? Nisi povedal ali je tam legalno ali ni. In če je, zakaj je to pomembno za vožnjo v majhnem mestecu, kjer je pozimi mrtvilo in ni nikogar na cestah, podobno kot v Opatiji.

 

Formalno ni urejeno in se francoski motoristi zdruzeno borijo za to da bi se to uredilo .  http://ukfrancebikers.com/

Ravno tako v Angliji, Nemciji etc . . . 

 

V Franciji je neformalno Lane splitting prakticno obvezen. Da se avtomobilisti umaknejo in naredijo ob crti prostor za motoriste je v vecini mest z strani oblasti priporoceno. Zdrava pamet. 

Obstajajo pa mesta, kjer lokalni "serifi" polnijo budget na racun tega in temu zelijo motoristi narediti konec z formalno legalizacijo.

 

Ce bi vsi stali pred semaforjem v koloni, bi prisel skozi semafor v 16 intervalu, tako pa v tretjem.

Pri nas je veliko vecji problem od kao "preozkih, luknjastih "vozisc Zlovenska fousarija in zlehtnoba.

Ce sem jaz, Kranjski Janez dal za Passata 40K eurov bodo vsi stal za mano v koloni, pa makar, ce moram vrata odpret in s tem vrocino v klimatiziran avto spustit.

 

Za primerjavo si dal malo obmorsko turisticno mosto na Hrvaskem. Nisi realen.

Nica ima cca 350K prebivalcev, Cannes 70K, Frejus 55K, St. Raphael 30K etc.

Tudi pozimi ni mrtvilo, ker je klima malo bolj prizanesljiva in vecina motoristov je lokalcev in ne vikend turistov.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v povprečju z motorjem 10k letno

imam ga za prosti čas in izlete, ko se ne mudi

za vse ostalo je avto bistveno boljša izbira

pa ti?

 

V lanskim letu cca 22K.

 

V letosnjem 4K

 

Uporabljam motor vsak dan, (v Slo in v tujini)  ce je le mogoce. 

 

Motor mi je neprimerno boljsa izbira od avta za uporabo v mestih.

Parking, prebijanje skozi promet po opravkih je painless v primerjavi, da bi to pocel z avtom.

 

Velika razlika je med uporabo motorja in priloznostnim nedeljskim vozikanjem

 

PS: 6 mesecev na leto so motorji v mirovanju, ker nimam ne casa, ne priloznosti za voznjo/uporabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Jaz kot npr. avtomobilist bom izkoristil celoten vozni pas, so ceste tako uničene, da se je potrebno veliko umikati luknjam, tako da paziti še na motoriste, nesmisel."

 

Ravno to se dogaja  folk vozi avto po celem pasu pa še precej čez pa se pelješ za njim pa ne veš al je zadet od alkohola ,mamil,tipka sms po telefonu,ali je šlutast pa čorov tak, da nič ne vidi kje je  pa kaj dela vglavnem vse drugo samo prometa ne spremlja ker pri pedeset na uro pa to sploh ni potrebno .Jaz pa naj gužvam mimo tam ob njemu :surrender:

Njemu je pažnja na šibkejše v prometu "nesmisel"  :kva1: le kaj se pretaka po Snecerjevih žilah  :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno živiš sam, a ne...

 

Za mesto, če bi že moral, bi imel skuter, ki je precej bolj uporaben napram motociklom, je tak?

 

Ne zivim sam. 

 

Ce bi moja boljsa polovica imela izpit za motor, bi bil sigurno tudi skuter pri hisi.

 

Za v sluzbo se vozit v krilu ali v obleki je skuter definitivno najboljsa izbira.

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim sem na družino 2+

Ker potem motor za vsak dan hitro odpade, nepraktičen in neuporaben in max za dva brez prostora za prtljago.

 

Koliko imas otrok?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njemu je pažnja na šibkejše v prometu "nesmisel"  :kva1: le kaj se pretaka po Snecerjevih žilah  :huh:

 

Nesmisel je, da moram paziti na objestneže, ki sami niso pripravljeni storiti prav nič za varnost v prometu.

 

Sicer, če imam motorista zadaj in je nervozen, mu dam znak, ko je fraj in ga ne oviram. A teh primerov je sila, sila malo, ker večina motoristov je itak objestnih divjakov, prehitijo s prve.

 

Dejstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nesmisel je, da moram paziti na objestneže, ki sami niso pripravljeni storiti prav nič za varnost v prometu.

 

Sicer, če imam motorista zadaj in je nervozen, mu dam znak, ko je fraj in ga ne oviram. A teh primerov je sila, sila malo, ker večina motoristov je itak objestnih divjakov, prehitijo s prve.

 

Dejstvo.

V prvi vrsti je beseda "objestni" pri tebi zlorabljena kot ministrant pri pedofilskem župniku :grim Zate je objestnost vse kar odstopa od točno določenih in zapisanih cestnoprometnih pravil v katerih najdemo polno nesmislov ,ki so jih napisali tebi podobni čistuni ki nimajo ravno veliko z realnostjo.

Pa naprimer da je v tvojih očeh vsak motorist ki se prebije po sredini kolone objestnež.OK sam ti ljudje-motoristi imajo na sebi popolno zaščitno opremo ,se pravi da so za svojo varnost naredili že veliko več kot ti ki se pri 40+ voziš v copatkah in kavbojkah......

Motoriste po mojem mišljenju narediš nervozne prav ti ,zaradi takih zaprek na cestišču kot si sam se potem dogajajo nezgode :glare:

 

P.S. upam da nas ne boš oviral na dopustu,to bi bilo skrajno neprijazno od tebe :P  :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko si na cesti in če bi imel vsaj malo objektivnosti, bi moral ugotoviti enako = večina motoristov vozi objestno.

 

Ne gre za to, če se kakšen prebije do semaforje na pole in kje drugje "izrabi" kakšno ugodnost.

 

Druga zgodba je serijska kršitev, zavestna, predpisov, pravil prometa, ogrožanje drugih. 

 

O kakšnih zaprekah govoriš? gostilniška?

Raje se o svojih zastojih zamisli, ki si jih povzročil z nevarno in objestno vožnjo.

 

Brez skrbi, na dopustu se ne bomo videli, ne na ladji, ne na cesti, itak je drug termin pa tudi sicer se bom potrudil, da bo trasa povsem kontra. Pa ne zaradi tebe, ampak zaradi nas, ker s svojo nevarno vožnjo in razbijanjem po cestah si izjemno nevaren in takim se je dobro izogniti že na daleč.

 

Očitno se nisi nič naučil oziroma te ni izučilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objestno in hitro ni isto. Če prehitiš po sredini med dvema v isto smer vozečima avtoma, je najbolje to narediti zelo hitro. S tem ne mislim, da priletiš z nenormalno hitrostjo, ampak, da se približaš, ko vidiš, da je varno pa po gasu, preden se pot zapre ali bolje rečeno, preden ti jo kak objesten in zavisten avtomobilist zapre.

Nazaj k temi. Moje mnenje  je, da legalizacija ne pomaga, ker bi še vedno tak voznik na sodišču rekel, da te ni videl, ker si divjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko si na cesti in če bi imel vsaj malo objektivnosti, bi moral ugotoviti enako = večina motoristov vozi objestno.

 

Ne gre za to, če se kakšen prebije do semaforje na pole in kje drugje "izrabi" kakšno ugodnost.

 

Druga zgodba je serijska kršitev, zavestna, predpisov, pravil prometa, ogrožanje drugih. 

 

O kakšnih zaprekah govoriš? gostilniška?

Raje se o svojih zastojih zamisli, ki si jih povzročil z nevarno in objestno vožnjo.

 

Brez skrbi, na dopustu se ne bomo videli, ne na ladji, ne na cesti, itak je drug termin pa tudi sicer se bom potrudil, da bo trasa povsem kontra. Pa ne zaradi tebe, ampak zaradi nas, ker s svojo nevarno vožnjo in razbijanjem po cestah si izjemno nevaren in takim se je dobro izogniti že na daleč.

 

Očitno se nisi nič naučil oziroma te ni izučilo.

Večina motoristov vozi dinamično,kar je za tebe že objestno,tisti tapravi objestneži kot so Nearrein,Dami34,KrucyMucy pa so v manjšini  :P  :lol:

Aha v drugem odstavku se že vidi da mal popuščaš :D

Tretji odstavek...........ne poznam nobenega :grrr se vozim samo z "dobro družbo" :OK:

O zaprekah ki jih narediš na cesti ko ti trobijo kamioni da se umakni da te prehitijo  :kva1:

Uf sreča saj drugače bi moral podaljšati dopust zaradi ovir na cesti .

Seveda sem se naučil,potrebujem močnejši in hitrejši motor  :grim

Imel že par nesreč in nikoli povzročil zastoja,ponavadi sva jaz in motor obležala izven cestišča kjer nisva ovirala pretočnosti prometa :glare:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nesmisel je, da moram paziti na objestneže, ki sami niso pripravljeni storiti prav nič za varnost v prometu.

 

Sicer, če imam motorista zadaj in je nervozen, mu dam znak, ko je fraj in ga ne oviram. A teh primerov je sila, sila malo, ker večina motoristov je itak objestnih divjakov, prehitijo s prve.

 

Dejstvo.

Ej oprosti, res se nerad mešam med spore, a mi ne da, da ti nebi napisal. A si ti sploh motorist a imaš motor zato, ker hočeš bit tako kot mi motoristi, samo ti to ne uspeva. Včasih pišeš take bedarije da je groza. Daj ne bodi taka punčka! Pa stalno nekaj kontra sekaš, kakšen odziv potem pričakuješ!? Prodaj motor pa kupi traktor... ali pa helikopter...

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večina motoristov vozi dinamično,kar je za tebe že objestno,tisti tapravi objestneži kot so Nearrein,Dami34,KrucyMucy pa so v manjšini  :P  :lol:

Aha v drugem odstavku se že vidi da mal popuščaš :D

Tretji odstavek...........ne poznam nobenega :grrr se vozim samo z "dobro družbo" :OK:

O zaprekah ki jih narediš na cesti ko ti trobijo kamioni da se umakni da te prehitijo  :kva1:

Uf sreča saj drugače bi moral podaljšati dopust zaradi ovir na cesti .

Seveda sem se naučil,potrebujem močnejši in hitrejši motor  :grim

Imel že par nesreč in nikoli povzročil zastoja,ponavadi sva jaz in motor obležala izven cestišča kjer nisva ovirala pretočnosti prometa :glare:

 

Kakšni kamioni, prvič slišim za to, tam ko se večinoma vozim, sploh ne vidiš kamionov.

 

Si pa oviral kompanjone, ki so morali čakati in urejati zadevo. 

 

Kaj pa je to dinamična vožnja? tu se operira z nekimi gostilniškimi izrazi, ki se ne pojasnijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komi čakam ja, da bom še u avtu mela skoz nos na vzvratnih ogledalih, pa da se enmu u rit zaletim, ker se umikam motoristom ki se jim neznansko vedno nekam mudi in se morjo vozit med avti ....

men se pa ne sme nikol mudit u avtu...

 

sploh pa je to za slovenijo ful pomembna zadeva, da se zaradi tistih dveh ur prometnih konic v centru slovenije dela cel halo, k se parim motoristom ne da u koloni počakat....

in ja, fuuuuul se jih voz vsak dan ja.... sploh ac je fuuuul obremenjena z motoristi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej oprosti, res se nerad mešam med spore, a mi ne da, da ti nebi napisal. A si ti sploh motorist a imaš motor zato, ker hočeš bit tako kot mi motoristi, samo ti to ne uspeva. Včasih pišeš take bedarije da je groza. Daj ne bodi taka punčka! Pa stalno nekaj kontra sekaš, kakšen odziv potem pričakuješ!? Prodaj motor pa kupi traktor... ali pa helikopter...

To ni spor to je ljubezensko pregovarjanje s pridihom grobosti :P  :lol:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej oprosti, res se nerad mešam med spore, a mi ne da, da ti nebi napisal. A si ti sploh motorist a imaš motor zato, ker hočeš bit tako kot mi motoristi, samo ti to ne uspeva. Včasih pišeš take bedarije da je groza. Daj ne bodi taka punčka! Pa stalno nekaj kontra sekaš, kakšen odziv potem pričakuješ!? Prodaj motor pa kupi traktor... ali pa helikopter...

 

Jaz nočem biti takšen kot "vi motoristi".

 

Pomen besede motorist je na MS malo drugačen, boš moral hitro tudi ti prodati:

 

torej

+najmanj 1000ccm

+150PS+

+svetovanje karavi v motoGP

+odvisnost od kave

itd.

 

Ne gre pa za noben spor, ampak za drugačno dojemanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšni kamioni, prvič slišim za to, tam ko se večinoma vozim, sploh ne vidiš kamionov.

 

Si pa oviral kompanjone, ki so morali čakati in urejati zadevo. 

 

Kaj pa je to dinamična vožnja? tu se operira z nekimi gostilniškimi izrazi, ki se ne pojasnijo.

Sej jih ne moreš videt če so vsi za tabo,da boš pa v ogledala gledal je pa itak nesmisel a ne :kva1:

Včasih gremo na izpadanje,takrat to vsi vzamemo v zakup ,kar se more ni težko  :lol1:

Dinamična vožnja ti pomeni da lahko od svetniško upoštevajočega cestnoprometnega zakonika  odstopaš za odtenek ali dva sive :D  

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej snecer ti se skoraj v vsaki temi zapenjaš, verjetno si tak povsod. Zato ne boš nikoli tak kot mi ostali motoristi, ki se kar dobro razumemo med sabo. Takim smo mi v šoli rekli "špeca", k je takoj letu prfoksu zatožit kdo je bil. V vojski pa "štuliči" k so stalno "oblasti" lezli v rit! Ti nam delaš škodo, ker si proti nam ne z nami...

Tale tvoja nebuloza o 1000+ je spet taka bedarija, da je joj.

 

Itaq pa tebi kaj dopovedati se ne more...smo to ugotovili že zdavno nazaj.

 

Če bi šla midva po cesti, pa bi na tleh našla 2 zlatnika, se ziher nebi mogla zmenit kako jih delit, ker bi ti verjetno hotu mene prepričat, da sem jaz manj vreden od tebe, zato tebi pripada 1.25 zlatnika, ker se ga pa ne da točno porerezat je najbolje da vzameš kar oba...

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joj kok se zabavam :lol1: ... upam, da preživim do ponedeljka, da se zopet nasmejem :kva2:

 

js ponavad izpadem takrat, ko se sam vozim ... to šele u grmoulu ugotovim, da sm se sam s sabo šu igrco na izpadanje :P

 

:krneki:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joj kok se zabavam :lol1: ... upam, da preživim do ponedeljka, da se zopet nasmejem :kva2:

 

:krneki:

Si tok napisal " če preživim do ponedeljka"  a gremo jutri spet na izpadanje?  :P  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!