Skoči na vsebino

Upoštevanje motorja pri otroškem dodatku


imm

Priporočene objave

Hey zanima me če motor upoštevajo pri otroškem dodatku in izračunu za vrtec ... Motor je nadstandard in po tem takem naj bi ga upoštevali ? 

Je pa razlika če imaš doma motor vreden recimo 3000 evrov ali pa 8000 evrov ... 

ima durs določeno kako vrednostno mejo , ali se upošteva vsak motor ???

Hvala za odgovore LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne mi reči, da si vpisal motor....? V napoved vpišeš samo avto. Nič ne piše, da moraš kakšno drugo vozilo (motor, kolo, ATV,...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi čisto jasno zakaj bi posedovanje avta ali motorja vplivalo socialni status. Pomembni so prihodki. Če pa denar zagoniš za hišo, avto, motor ali pa ga investiraš v alkohol, babe, igre na srečo pa je povsem drugotnega pomena. Razen, če imaš dobrine, ki si jih po prikazanih prihodkih ne moreš privoščiti.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vpisal nisem ničesar , razmišljam pa ko bom letos kupil motor da bi ga pisal na očeta jaz bi bil pa uporabnik :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hey zanima me če motor upoštevajo pri otroškem dodatku in izračunu za vrtec ...

............

 

Upoštevajo ja. Nad 8.000 eur

Kupi tamal'ga V-Stroma, ki je menda 7.999 eur, pa si se zlizu!! :O  :grim  :010

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni res,tko kot je moto rider napisal,šteje se če je vrednost eurotaxa nad 8060 eur,v odločbi je vpisano vse sam pod to mejo ni upoštevano v izračunu...leasing pa res ni zraven...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, je res -upoštevajo, ker 'ga lahko prodaš' in imaš sredstva za vzdrževanje otroka. Nekdo z istimi prihodki, kot ti, pa vse zagoni za qrbe in alko...ta pa dobi polno.... Banda smrdljiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem klical na socijalno pa vprašal o dodatku iz prve roke ...

 

-če je avto ali motor starejši od 10 let se ti ne šteje nikamor ... 

-vse kar je vrednosti pod 8060 evr se ti prav tako ne šteje 

 

sam je pa ženska trdila da se upošteva vrednost vozila na dan prve registracije vozila..

kar ne more držati ker vsak avto bi bil pol več  vreden od 8060 eur ... in je logično da se upošteva evrotax 

 

aja pa ženska je vse kar je povedala prebirala iz listov  , nič ni vedela iz glave ... naši javni uslužbenci pač :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva ni tako katastrofalna. Moj primer: ženin avto so dvignili za ene dve kategoriji( glede na kw in kubike) kar sami dodali x-drive in prišli na sedanjo vrednost 3000 € več kot je bil lani nov. Moj avto In motor so ocenili tako, da bi se mi smejalo če bi ju lahko prodal za tak denar. Ko sem poklical , mi je prijazna uslužbenka razložila, da cene pač vzamejo in če mi kaj ni prav, naj dostavim pogodbe za koliko sem jih kupil, pa bodo popravili. Ko sem pa vprašal koliko premičnine vplivajo na končno odločbo mi pa odgovori tako: od seštevka vseh družinskih premičnin upoštevajo samo znesek, ki bi ga dobil, če bi imel ta denar na banki - ene 3%, tako da vsaj v našem primeru, kakršna koli pritožba za izračun nove vrednosti ne bi nič spremenila...

Je pa res, da vse kar imaš na svoje ime hitro najdejo in upoštevajo... Čeprav glavna zadeva je itak nepremičnina. Ta se šteje kompletno in očitno, če karkoli takega imaš (in pa jasno redni dohodki obeh) ni šans, da karkoli dobiš ( subvencija malice, otroški dodatek...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@imm: Kupi motor na ime mame ali babice. Nekaj podobnega kot smo mi uvažali motorje v 70-ih letih prejšnjega stoletja. Potem si na varni strani radarja :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........ Čeprav glavna zadeva je itak nepremičnina. Ta se šteje kompletno in očitno, če karkoli takega imaš (in pa jasno redni dohodki obeh) ni šans, da karkoli dobiš ( subvencija malice, otroški dodatek.. .)

 

To, da imaš za to nepremičnino lahko še kredita za 15 let in da je v bistvu zaenkrat bolj od banke kot od tebe jih seveda ne briga.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja upoštevajo kot je že napisano. Na novih prošnjah celo vpišeš koliko imaš "krede", da ti v primeru če imaš zaradi tega večje stanje na TRR to ne upoštevajo. In čeprav jim skenirano pošlješ z vsemi dokazi itd. ti še vedno upoštevajo...

Če izpadeš zaradi 60 centov kot sem eno leto prej se ti zdi že vse skupaj smešno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!