Skoči na vsebino

Predelave, Cafe Racer, Brat, Bobber, Scrambler, itd.


Noise

Priporočene objave

pred 33 minutami, HyperJack pravi:

... kaj pravite =)?

Takole na prvi pogled zgleda vrhunsko. :worship:.

Ne bi pa škodilo, če bi napisal še kaj v smislu kje si to nabavil, kdo je delal predelavo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, izibajker pravi:

Takole na prvi pogled zgleda vrhunsko. :worship:.

Ne bi pa škodilo, če bi napisal še kaj v smislu kje si to nabavil, kdo je delal predelavo...

Kaj dost ne vem, ker je pri meni le na čuvanju...oz. da je na toplem, tak izdelek si glih ne zasluži prašnega in vlažnega prostora :P

Ko vidim lastnika povprašam malo več. Je pa slo proizvod. Ko dobim ključe posnamem še malo, kako stvar zalaufa :)

20191206154306.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, HyperJack pravi:

.. je pri meni le na čuvanju...oz. da je na toplem, tak izdelek si glih ne zasluži prašnega in vlažnega prostora :P

Smo ravno v fazi rekonstrukcije domače garaže. Keramični podi, gretje prostora, idealna vlaga in temp.. Tako da lahko lastniku omeniš, če bi morda hotel kakšno svojo predelavo trajno deponirat...:naughty: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, ciciban pravi:

Meni izgleda super. Upam da se bo izkazal dolgoročno....

Nizka nabavna cena in velik faktor "value for money" . RE Interceptor bo (med ostalim) tudi zelo dobra platforma za razne predelave. Tule je nekaj vrhunskih primerov:

 

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mislim da sem v tej temi že parkrat omenil "moredne klasike" torej oživitve staih modelov iz strani kitajcev

MASH, Romet, AS, še in še jih je..

To je eden od IT dobavciteljev ki ima vse to in tudi Royale.

https://www.royalmotoitalia.it/index.html

in Kitajski proizvajalec ki proizvaja tole

SOMOTO

http://www.somoto.cn/index.php?s=mall

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo,

precej nov sem v moto svetu in imam nekaj vprašanj.

Verjamem da je bila ta tema že obdelana nekje, ampak jo nisem našel nikjer.

Zanima me pa sledeče:

-Kako je ubistvu s homologacijo predelav na motorju? Bolj konkretno; kupil bi motor in bi ga rad pretvoril v bobberja. Zdi se mi lušten projekt, končni izdelek pa je zelo lep (vsaj moj okus tako pravi).

-Ali se da narediti "hardtail" na motorju in narediti podobne modifikacije na motorju, brez da bi se soočil z zakonskimi problemi?

-Kako globoko greš lahko v modifikacije na motorju in da je vse "bp"?

Upam da ste razumeli moja vprašanja ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 4. 2020 ob 20:05, pobanick123 pravi:

.... Upam da ste razumeli moja vprašanja ?

Problem ni razumevanje. Problem je, ker tule gor skoraj da ni več nikogar, ki bi imel v domači garaži vsaj približno podobno predelavo, kot jo imaš ti v mislih...

En moj frend je zase predelal kawo vn900 v bobber stilu, ampak ni delal hardtail...

Lahko pa poguglaš  Analogmotors Ljubljana. Je dober stručko za klasične motorje, morda ti bo lahko kaj svetoval...

Veliko uspeha.

 

Ob 3. 4. 2020 ob 20:05, pobanick123 pravi:

...-Kako je ubistvu s homologacijo predelav na motorju? Bolj konkretno; kupil bi motor in bi ga rad pretvoril v bobberja. ...

Par let nazaj je bil na tem forumu aktiven @503bobbers, ki je naredil nekaj odličnih bobber predelav. Probaj ga poiskat preko Googla, FB-ja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@pobanick123, torej, preberi temo, in boš videl da pri nas težijo za žmigavce, barvo... Teoretično so bolj papeški od papeža, še preden prideš do hard tejla je kar nekaj papirjev če bi želel vse legalno. Če pa variš okvir pa potrebuješ potem še potrdilo kvalificiranega varilca... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 4. 2020 ob 20:05, pobanick123 pravi:

-Kako je ubistvu s homologacijo predelav na motorju? Bolj konkretno; kupil bi motor in bi ga rad pretvoril v bobberja. Zdi se mi lušten projekt, končni izdelek pa je zelo lep (vsaj moj okus tako pravi).

-Ali se da narediti "hardtail" na motorju in narediti podobne modifikacije na motorju, brez da bi se soočil z zakonskimi problemi?

-Kako globoko greš lahko v modifikacije na motorju in da je vse "bp"?

-potrebuješ cca.3 fascikle za dokumentacijo , ki jo boš moral že pred predelavo vložiti na homologacijo - tehnične risbe , izračuni , za vsak kos material , ki ga nameravaš in ga tudi boš uporabil (sebeda boš moral imeti dokaz /račun).

- da se narediti hardtail ..potem potrebuješ dober sedež z lastnim vzmetenjem - nekje od 500e naprej.. vozne lastnosti se drastično poslabšajo..

- koliko denarja , časa in živcev si pripravljen vložiti.. za papirologijo kar ti bodo verjetno morali narisati , izračunati izračune trdnosti /debeline varov la-la-la drugi (en fascikel delavniškig risb in en fascikel izračunov) boš plačal   koliko? ne malo..

še ena - vse postopke boš moral detaljno poslikati sproti - torej boš skoraj več časa porabil za dokazni material kot za delo..

tak "lušten" projekt je na koncu brez motorja v znesku od 5/6000e naprej. traja cca.od 2 leti naprej.. 

srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Za stroske in cas se strinjam :D :D

 Moja predelava bo dobila vpisane vse luci smerokaze izpuh pa se kako malenkost.

Kolikor vem je vazno, da če že se kdo loti gledat, da je vpisni prostor kot planinska knjizica poštempljan :)

Ce smo posteni predelave niso namenjene blaznemu nabiranju kilometrov ampak predvsem želja lastiti si unikatno izdelan motocikel s katerim se zapeljes kak krog, ko je lepo in toplo.

Za ostalo so tu serijski motorji :)

Skratka moj point je, da če zadeva izgleda...hm kako napisat urejeno, lepo in ne kot da je iz raznih motorjev skup naneseno je dovolj, da so vpisane zadeve katere zna pogledat vsak varuh reda na cestah.

Se pravi pac luci smerokazi izpuh in mrbit vzvratna ogledala...

 

Popravljeno . Popravil T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Danes sem na Slomškovem trgu v Mariboru videl enga lepega BMW Cafe Racerja z oranžnim rezervoarjem in KR registracijo.

Kdo iz Motosveta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Zdravo,

Omislil bi si Custom made Scramblerja, nekaj na osnovi 600-800 kubičnih motorjev iz cca 80 let. (Honde oz BMW R80/100)

Sam se ne mislim s tem ukvarjati, ker nimam niti dovolj znanja niti časa.

Bi pa rad aktivno sodeloval pri projektu..

 

Zanima me, kdo v Sloveniji se ukvarja s takšnimi predelavami.  Na Madžarskem sem zasledil Mokka Cycles. Je kaj podobnega pri nas?

 

lp

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, japke pravi:

Zdravo,

Omislil bi si Custom made Scramblerja, nekaj na osnovi 600-800 kubičnih motorjev iz cca 80 let. (Honde oz BMW R80/100)

Sam se ne mislim s tem ukvarjati, ker nimam niti dovolj znanja niti časa.

Bi pa rad aktivno sodeloval pri projektu..

Zanima me, kdo v Sloveniji se ukvarja s takšnimi predelavami.  Na Madžarskem sem zasledil Mokka Cycles. Je kaj podobnega pri nas?

Za začetek probaj kontaktirat: www.7seven.si

Lastnik ima zelo dober vpogled na custom sceno pri nas, in te bo usmeril k pravemu mojstru...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Zelo zanimiva garaža (kjer se delajo Custom predelave) iz domačih logov. GAS & RETRO. Več info najdete na Fb in Inst.

IMG_20220318_140012_1.thumb.jpg.377a3dfcdd9c0643007ee61e56e42077.jpg

IMG_20220318_140031.thumb.jpg.49c1dade511730fff5e37d61c69f28e0.jpg

IMG_20220318_140053.thumb.jpg.001724794d8cfb58cccf650fdf3007de.jpg

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...

Zdravo družba. nevem če sem glih izbral ravo temo glede na to da se tukaj ukvarjate z predelavami mogoče veste tudi o švasanju plastike. Sledeče imam en problem, iformativno me zanima če se da kako popravit en blatnik priložim slike en del pastike fali.

312239680_672103417676277_1382027364344643573_n.jpg

311978730_1816727551999181_8723912036027424730_n.jpg

312225049_480964937150537_63815570966345116_n.jpg

312240091_5816456388405569_2513276470576244646_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če bi kaj očistil in slikal tako, da se sploh vidi, kaj to je.... bi ti znal mogoče kdo kaj pomagati....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je že nekdo poskušal zvarit. No edini ki to dela baje to službeno da jaz vem je Analog Motors na koncu viča za snago.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, celjan89 pravi:

Zdravo družba. nevem če sem glih izbral ravo temo glede na to da se tukaj ukvarjate z predelavami mogoče veste tudi o švasanju plastike. Sledeče imam en problem, iformativno me zanima če se da kako popravit en blatnik priložim slike en del pastike fali.

312239680_672103417676277_1382027364344643573_n.jpg

311978730_1816727551999181_8723912036027424730_n.jpg

312225049_480964937150537_63815570966345116_n.jpg

312240091_5816456388405569_2513276470576244646_n.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!