Skoči na vsebino

Predelave, Cafe Racer, Brat, Bobber, Scrambler, itd.


Noise

Priporočene objave

Danes po nočni sem ravno prav zadet, da se mi da odgovarjati na to temo, ki pa .... če to napišem bo zbrisano. V glavnem je v bistvu žalostno, da je v Sloveniji tudi na tem področju kot na vseh ostalih vse sfu...no.

V podjetjih, kjer bi naj mi naše "mojstrovine" legalizirali za cestno uporabo so zaposleni slovenceljni, ki so službe dobili po sistemu:" Joža, kaj tvoja tam dela, daj mi zrihtaj za mojega...."

In zato je potem problem, da tam gospodje nimajo dovolj znanja, da bi lahko ocenili, če je nekaj v redu ali je za zavrečt. Najlažje je odobrit, če ima neka stvar TUV, ker potem je že to nekdo pogledal iz nemčije in on ve! Če pa nima, pa že ni vedu. In apriorij se vse zavrne z razmišljanjem po tiho:" jaz že nebom podpisal, ker pol jamčim, pa če se kaj zgodi bom najebal pa službo mam fajn, ker se ne zmantram in popoldan delam oni avto na fuš ( ležaj bom menjal, nimam kaj zaf...at, ono kaj mu pa lučka sveti pa naj gre na servis, ker toti avti so danes tako čudo, sama elektronika....)

Jap, ni dosti od resnice...

Posebna sorta pa ste določeni, tudi na tem forumu, ki pa za čisto vse veste kako in kaj. Tako imenovani "sveznalice". Najlažje se vas identificira po tem , da vas večina ima v svoji garaži skrbno zložen mojstrski kotiček in v predalu oni kovček z vsem orodjem. Vozite pa avtomobile in motorje, ki so bili svetovna prodajna uspešnica, prodani v velikem številu, preverjena kvaliteta. Porabo računate na tri decimalke! Vaše najljubše opravilo pa je skeniranje foruma. In kadar naletite na kakšen post o predelavi, ga je treba v kali zatret saj, če si jaz tega ne upam, nima on kaj.

V bistvu vas razumem....

Niso vse predelave dobre, niso vse za na cesto! Ampak, če bi vedeli kaj določene firme , ki predelujejo vozila v specialna ( za reševalana vam povem iz prve roke ) spravijo skozi homologacijao, se nebi hoteli vsest ali vlečt v njih. Kako pa pa to naredijo pa vam najbrž ni treba razlagat, živite v Sloveniji in gledate poročila.

Forumi so namenjeni predvsem zato, da se družimo istomisleči, z istimi interesi, hobiji,... Da si širimo obzorja, spoznavamo...

Nekaj pa bi vas vse vprašal. Koliko vas je tu, ki bi šli neznanemu pokavcu v nedeljo zjutraj sestavljat amortizer, ki si ga je po neumnosti razturil v prafaktorje. Nujno ga rabi, ker se mora z njim peljat iz MB v LJ v službo?

Vas ni dosti, vem. No, 503bobber je šel, in to za đabe. Hvala še enkrat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strinjam 100%. Kar se tiče homologacije sem se za mojga zatrdno odločil, da jo to zimo poskušam uredit. Ampak mam zlo slab občutek.glede na to da na določenih za to pristojnih institucijah še sami točno ne vedo kaj pa kako pa v kakšni obliki je potrebno oddat poročilo. Sem pa dobil poročilo od predelave rešilca od enga prijaznga gospoda, tko da se bom poskušal po tem zgledovat. Bom poročal kako je šlo.

P.S.-zlo je tud čudn da razni predelovalci (z redkimi izjemami) zlo neradi govorijo o postopkih homologacije-se ti pol začne dozdevat kakako se pri nas pride čez pregled...veze in poznanstva.

Kar se pa tiče bobberjev so mi pa zadnje čase dost všeč postal. Pa še en prijatelj je izrazil željo po kakšnem bobberju v prihodnosti, tko da ni hudič da se ga nekega dne ne bom spravu delat. Je pa supr da je to ledino pri nas nekdo že zoral, je za vse naknaden predelave laže (informacije itd.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismo mojstra iz Berlina. :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Steffen Bühring - Germany.

Hi,

Some pics from Berlin Germany.

This bike cost 3 month hard work, the weight is 180 kilo, 105HP, its look like a BMW, but it is an Ducati (because the frame is from a Duc!)

post-11340-0-24903300-1299493809_thumb.jpg

post-11340-0-62208800-1299493843_thumb.jpg

post-11340-0-10899000-1299493873_thumb.jpg

post-11340-0-37764600-1299493897_thumb.jpg

post-11340-0-26884200-1299493929_thumb.jpg

post-11340-0-78435900-1299493951_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MZ cafe racer

worship.gif Neki podobnega sem imel namen narest iz Moje Jawe. MOgoč pa bom-en geštel pa mašino še mam trance_19_hmm.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda cb 750 cafe racer

Pa še stric, ki jih izdeluje + njegovi motorji in delavnica

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem :). Sem ga enkrat kontaktiral, še takrat ko sem svojo Jawo 350 hotu predelat v cafe racerja-kar je potem padlo v vodo. Drugač je pa kolega, tudi član tega foruma nik: Ramious naredu cafe racerja iz CB 750...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

kristusove gate, saj je najbrz detajlno dobro izdelan, samo izgled........... me prevec spominja na oso.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!