Skoči na vsebino

Dirkališče v Cerkljah


nsignific

Priporočene objave

Nas itaq vse moti, še vetrne elektrarne, Avstrijci pa z njimi oskrbujejo 2miljona družin, veste koliko pol moti ljudi šele prdenje mopedov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od dalec se zdi smesn ja, ko bi pa vam bager zraven bajte zaril, bi bil pa vik pa krik. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od dalec se zdi smesn ja, ko bi pa vam bager zraven bajte zaril, bi bil pa vik pa krik. :grim

Jaz šenkam zemljo če hoče kdo vetrnico postavt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okoli dirkališča naj naredijo protihrupno zaščito. Tako kot je na avtocestah in okoliški prebivalci nebojo imeli večjega hrupa kot ga ima večina prebivalcev ob glavnih cestah in avtocestah. Če gre res za 30 mio.€ naložbo, je to vse izvedljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nas itaq vse moti, še vetrne elektrarne, Avstrijci pa z njimi oskrbujejo 2miljona družin, veste koliko pol moti ljudi šele prdenje mopedov

Tudi Avstrijce zadnje čase motijo vetrne elektrarne. Vsaj tiste v okolici Dunaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od dalec se zdi smesn ja, ko bi pa vam bager zraven bajte zaril, bi bil pa vik pa krik. :grim

 

Je nekaj na tem. Podobno kot pri ciganih - vsi smo na papirju zelo tolerantni, noben pa jih ne bi imel zraven sebe.

Dejstavo je, da so tiste vasi tam blizu že sedaj precej obremenjene s hrupom iz letališča. Obljubljali so jim v preteklosti boga in pol, naredili pa praktično nič (le eno obvoznico, ki služi bolj letališču).

Ne moreš pa primerjati Imole in ostalih dirkališč tipa motoGP s tako zadevo - tu nekega velikega dobička in dohodkov za lokalce ne bo. Če bo dirkališče preživljalo le samo sebe, bo že veliko.

 

Ne uživajo vsi v tuljenju motorjev - kdor tega ne razume, je malce omejen v svoji glavi. Protihrupne ograje so nuje v takem primeru, brez tega dirkališče ne bi smelo dobiti uporabnega dovoljenja. Je pa lokacija le toliko odmaknjena, da bi se to dalo izvesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bivši državi so dnevno letali tudi ponoči z reaktivci, tega se še dobro spomnim. Hrup, kaj je že to?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda. Upam, da jih ne bo več v Cerkljah. So pa novejše generacije reaktivcev dosti tišje, ampak za tiste mi nimamo perja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pista je na kranjski strani :grim , čeb bla na štajerski, bi že zdavnaj laufalo :glare: , tak ko Raceland :kva2: , na  uni strani Save so 100 let za leseno žlico :kva2: ,  po moje še vsem ni jasno, da je vojne konec :grim , je pa fajn tam živet, ker imajo pa lepši razgled na drugo stran Save :kva2:

In do kam na severovzhod seže ta famozna štajerska , ki je 100 let pred leseno žlico ??

 

aja konča se glih 273m pred unim propadlim projektom dirkališča gor na severovzhodu  ane ...ja ja tam je pa slovenski del madžarske al kaj? ma ne zaplankani prekmurci so  ..

 

včasih mi deluješ neprepričljiv in površen :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da zvok zvonov presega decibele motorja :yawn:

 

kakorkoli ... skoraj prepričan sem, da se naujo mogl zment

 

predlagal bi nekje v zaledju krasa ... največ sončnih dni, najmanj prebivalcev, ki bi ovirali ... polno bi bilo Italijanov in bi okoliške gostilne in prenočišča imeli od tega ogromno

 

pač .. moje mnenje :smoke:

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli že. Obrobne dejavnosti dirkališča, bi lahko okoličani s pridom uporabili sebi v prid! O tem smo govorili.

Od letališča pa, razen obupnega hrupa, ki prihaja "iz neba", nimajo zagvišno nič!

 

Pa še tole; Dirke so le sem in tja (razen testiranj, ki niso tako bučna.)

Še čudno, da Slovenci ne prepovemo avtocest, ki hrumijo noč in dan, pa se noben ne pritožuje...

V Italijanskem Misani je dirkališče tako rekoč v naselju, pa nikogar nič ne moti - ker so ljudje malo bolj razplankani od nas in v tem vidijo zaslužek - od katerega pa vemo, je odvisna naša eksistenca (pa se že skoraj desetletje ne ukvarjajo z globalno krizo, kakor mi!)

 

Kar se tiče lastnih interesov posameznikov pa tole;

So zakoni, ki zlorabo kaznujejo! In........ :?

Inki so že davno tega vedeli, če bo kaj ukradel, da bo ob roko. Torej, če bo funkcioniral sodni sistem, bodo "poštenjaki" vedeli vnaprej, da jih čaka nekajletna "čuza"...

Ajnfoh tole, ne!? :yes:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda. Upam, da jih ne bo več v Cerkljah. So pa novejše generacije reaktivcev dosti tišje, ampak za tiste mi nimamo perja.

 

civilni so tišji... vojaški pa tud ja - ene pol decibela so jih stišal ... :P

 

jaz bi jim nazaj postavil bazo za vojaška letala in helikopterje  , pa trening center za pilote in nočne lete ..pa še mal zemle bi dokupu za strelišče..

 

pa še šolski center v katerem bi prodajal proste termine tujim vojskam ... ma da bi laufal 26 ur na dan ..na en stran bi vzletal na dtugi pa že prstajal ..

 

pol pa da jih vidim kmetavzarje s traktorji kako zapirajo strelišče ..

 

za povrh bi jim pa okol vasi speljal avtocesto prot vinici..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda. Upam, da jih ne bo več v Cerkljah. So pa novejše generacije reaktivcev dosti tišje, ampak za tiste mi nimamo perja.

 

Sem iz teh koncev, tako da se vsega tega še dobro spomnim. Ropotali so non-stop, ko so nehali je bilo kr nekaj časa malo čudno. Sicer pa, protihrupne ograje in omejit db na motorjih in avtih pa ne bo nikogar motilo, pa še denar bodo imeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli že. Obrobne dejavnosti dirkališča, bi lahko okoličani s pridom uporabili sebi v prid! O tem smo govorili.

Od letališča pa, razen obupnega hrupa, ki prihaja "iz neba", nimajo zagvišno nič!

 

Pa še tole; Dirke so le sem in tja (razen testiranj, ki niso tako bučna.)

Še čudno, da Slovenci ne prepovemo avtocest, ki hrumijo noč in dan, pa se noben ne pritožuje...

V Italijanskem Misani je dirkališče tako rekoč v naselju, pa nikogar nič ne moti - ker so ljudje malo bolj razplankani od nas in v tem vidijo zaslužek - od katerega pa vemo, je odvisna naša eksistenca (pa se že skoraj desetletje ne ukvarjajo z globalno krizo, kakor mi!)

 

Kar se tiče lastnih interesov posameznikov pa tole;

So zakoni, ki zlorabo kaznujejo! In........ :?

Inki so že davno tega vedeli, če bo kaj ukradel, da bo ob roko. Torej, če bo funkcioniral sodni sistem, bodo "poštenjaki" vedeli vnaprej, da jih čaka nekajletna "čuza"...

Ajnfoh tole, ne!? :yes:

Ne verjamem, da bi v majčkeni Sloveniji kdaj organizirali kakšno pomembnejšo dirko svetovnega ranga. Premajhno število kupcev.

Ne moreš opravičevati hrup motorjev s tem, da pa že imajo tam hrup letal. To je kot, da bi nekomu rekel, da ga boš pa sedaj še posral, saj je že itak poscan.

Strašne dobičke od dirkališč za okoličane pa si lahko vsak ogleda na Panonijaringu ali Grobniku.  Imam bolj občutek, da je zopet nekdo zavohal dobro priliko, da narod žejn prepelje preko vode in pokrade grdne pare.

Aja, kako pa pri nas kaznujejo Al Caponeje pa verjetno ne rabim pisat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

predlagal bi nekje v zaledju krasa ... največ sončnih dni, najmanj prebivalcev, ki bi ovirali ... polno bi bilo Italijanov in bi okoliške gostilne in prenočišča imeli od tega ogromno

 

pač .. moje mnenje :smoke:

 

:krneki:

 

Jaz predlagam da pridejo kar k nam v Belo krajino in zgradijo ta klinčev asfaltni krog. To bo menda še edina možnost, da kdaj dočakamo še kak nov kilometer hitre asfaltne ceste, ker ko bo tretja razvojna os prilezla k nam pod Gorjanci, se bomo lahko najbrž že teleportirali in jo ne bomo več rabili!   :kva1:

Odročnih območji brez bližine hiš kolikor hočeš, nebi motilo nobenega, italiani pa so tu tudi že dobro znani v naših krajih, nazadnje so bili tu leta 1943 in ni razloga, da se nebi spet množično vrnili k nam....  :grim .

Samo takega projekta pri nas seveda ne bo....pri nas so imeli v načrtu manj hrupno zadevo -  sežigalnico starih gum in to sredi naselja - adijo pamet! :ninja:

 

Še dobro da smo jih v kali zatrli....nema gume, nema dima :OK:

Popravljeno . Popravil skalaprava
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

....pri nas so imeli v načrtu manj hrupno zadevo -  sežigalnico starih gum in to sredi naselja - adijo pamet! :ninja:

 

Še dobro da smo jih v kali zatrli....nema gume, nema dima :OK:

Nau nič z dirkališčem pri vas. Sem proti. Ne pustite kurit gum. Lagano turistički se lahko furamo tudi po lokalnih cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nau nič z dirkališčem pri vas. Sem proti. Ne pustite kurit gum. Lagano turistički se lahko furamo tudi po lokalnih cestah.

 

Morda sem blond, pa nisem dobro razumel, če je tvoj komentar le sarkastična pripomba.

 

Zato še enkrat: "Sežigalnica gum" ni pomenilo kuriti moto gume na dirkalni stezi, ampak kuriti na milione izrabljenih avtomobilskih in kamionskih gum ter vsega ostalega sranja, ki se tako malo "usput" pripelje s nekaj deset vlačilci dnevno, v velikih pečeh! Skratka neke vrste Lafarge na kvadrat sredi naseljenega okolja!

Če bi že imel izbiro med objektom a la "Lafarge" in dirkališčem, izberem slednjega brez pardona vsakič!

 

Kakorkoli, za vsako tako stvar se je najprej in predvsem potrebno dogovoriti z lokalno skupnostjo in predstaviti tako pozitivne kot tudi negativne učinke. Slednje so vedno prisotne ampak so za investitorja ponavadi tabu tema o kateri se ne govori. Morda bi morali ponuditi najbljižjim hišam neke vrsto rente, nekaj pač, da bodo vsi nekaj imeli od tega cirkusa. Seveda so krajani proti, če k njim kar naenkrat prihrumijo gospoda Anderlič in Šuster in že kričita, da bosta tam nekaj zgradila, pa če se vsi krajani na glavo postavijo! Če bi bil jaz v koži krajanov, bi verjetno tudi imel takega projekta že takoj na začetku poln qurac, pa čeprav bi bil morda prav dober!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne verjamem, da bi v majčkeni Sloveniji kdaj organizirali kakšno pomembnejšo dirko svetovnega ranga. Premajhno število kupcev.

Ne moreš opravičevati hrup motorjev s tem, da pa že imajo tam hrup letal. To je kot, da bi nekomu rekel, da ga boš pa sedaj še posral, saj je že itak poscan.

Strašne dobičke od dirkališč za okoličane pa si lahko vsak ogleda na Panonijaringu ali Grobniku.  Imam bolj občutek, da je zopet nekdo zavohal dobro priliko, da narod žejn prepelje preko vode in pokrade grdne pare.

Aja, kako pa pri nas kaznujejo Al Caponeje pa verjetno ne rabim pisat.

 

nazo13!

Nič ti ne oporekam! Izražamo pač svoje mnenje. Bi pa spomnil le na nekaj;

 

Ko smo nekaj let nazaj modrovali prav na temle forumu glede MotoGP-ja "da, če, naj bi bil, pa če bi bil itd." na enem od slovenskih programov "ste" me vsi popljuvali češ - premajhen trg, da bi se splačalo. Kdo pa ima sploh interes za nekaj mandelcev kakršni smo mi prenašati CHD, in še in še....

Kdor ne verjame, si lahko to vročo temo tudi najde Osebno pa sem menil, da "zakaj pa ne?!" No in...

 

Kaj pa sedajj, ko je prav MotoGp ena najbolj gledanih "oddaj"!?! Samo spomnil sem, ko se že "prerivamo", kdo je bolj pameten in kdo neumen.

nazo13, med nama pa nič osebnega, da se razume! Samo povedati sem hotel, kako se včasih zarečeni kruh poje bolj vroč, kot se speče...

Torej, jaz osebno menim, da če se drugim splačajo te dirke, zakaj se nebi tudi nam?!!

Vem pa tudi, da se celo odlična dirkališča "zapirajo", ker....... Ja, to je druga pesem!

Je pa tudi res, da bi bili za uporabo in najem pri nas verjetno konkurenčnejši od kakih Nemcev, Italijanov, Francozov itd.

Pa pustimo času čas! Presneto me zanima, kaj bodo naumili svetniki in "revni" okoliški krajani Cerkelj na Dolenjskem. Zdi se mi nekako tako, kot bi denar ležal na cesti, pa ga nebi hoteli pobrati... Verjetno bi, če jih nebi nihče videl?!  :O:D :yes:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

civilni so tišji... vojaški pa tud ja - ene pol decibela so jih stišal ... :P

 

jaz bi jim nazaj postavil bazo za vojaška letala in helikopterje  , pa trening center za pilote in nočne lete ..pa še mal zemle bi dokupu za strelišče..

 

pa še šolski center v katerem bi prodajal proste termine tujim vojskam ... ma da bi laufal 26 ur na dan ..na en stran bi vzletal na dtugi pa že prstajal ..

 

pol pa da jih vidim kmetavzarje s traktorji kako zapirajo strelišče ..

 

za povrh bi jim pa okol vasi speljal avtocesto prot vinici..

 

Čuj, namontiraj si vse to v Domažalah, zraven svoje bajte, zakaj bi to nekomu drugemu uturil? A to pa ne bi, ne...   Bi te sosedje na kolac nabili, če bi samo z idejo prišel ven.

 

Jaz sem ZA dirkališče, mi pa grejo na živce taki, ki mislijo, da so vsi okoli njih kmetavzi samo zato, ker nimajo denarja, vez in ne vidijo nobene koristi v taki zadevi kot le dodatno obremenitev okolja, ki je že tako obremenjeno.

S takimi izjavami pa jih ziher ne boste pridobili na svojo stran.

 

In hvala bogu so minili časi, ko je lahko nek partijski aparatčik razlastninil koga v imenu višjega cilja (no in zanimivo ravno Anderlič je partijski aparatčik stare šole, pa misli, da to še vedno šplila tako)

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čuj, namontiraj si vse to v Domažalah, zraven svoje bajte, zakaj bi to nekomu drugemu uturil? A to pa ne bi, ne...   Bi te sosedje na kolac nabili, če bi samo z idejo prišel ven.

 

Jaz sem ZA dirkališče, mi pa grejo na živce taki, ki mislijo, da so vsi okoli njih kmetavzi samo zato, ker nimajo denarja, vez in ne vidijo nobene koristi v taki zadevi kot le dodatno obremenitev okolja, ki je že tako obremenjeno.

S takimi izjavami pa jih ziher ne boste pridobili na svojo stran.

 

In hvala bogu so minili časi, ko je lahko nek partijski aparatčik razlastninil koga v imenu višjega cilja (no in zanimivo ravno Anderlič je partijski aparatčik stare šole, pa misli, da to še vedno šplila tako)

jaz pa upam da so tudi minili casi, ko so vaske straze in skupnosti uspesno zbojkotirali zasebne investicije in ljudem ki so pripravljeni nekaj delat zjebali plane. Naredit vse, da se le naredi nic....Tale albin promotion ki je hotel gume mlet in iz njih delat stresno kritino(ne pa kurit na kresu) zdaj fura neke druge stvari, zaposluje cca 70ljudi in je milijonar.

Anderlica tezko prenasam. Vseeno, ocitno imajo dostop do zasebnega kapitala in hocejo investirat. Zemlja je drzavna, in taka tudi ostaja. Suster je izredno operativen clovek. Ni blefer, stvari zna spelajat. recimo as2005, zveza ki nosi vecino zaslug da je avto sport pri nas nekako prezivel, moto sport pa takega kalibra ni imel in je pod krovno organizacijo AMZS crknil.

jaz ne bom trdil da bo za okolisane meka. da se bo cedilo med in mleko. ne bo se. se bo pa dalo oddat kaksno sobo vec, v gostilnah prodat kak zrezek in litr vina vec, lokalne specarije bodo ob vecjih dogodkih spraznjene.... tudi to je nekaj. in kar se hrupa tice, piste se zaprejo okrog 17.00-18.00 in je vse galame konec. Na Brnu sem popoldan gledal rolarski krozek in kolesarske treninge

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

 

Ko smo nekaj let nazaj modrovali prav na temle forumu glede MotoGP-ja "da, če, naj bi bil, pa če bi bil itd." na enem od slovenskih programov "ste" me vsi popljuvali češ - premajhen trg, da bi se splačalo. Kdo pa ima sploh interes za nekaj mandelcev kakršni smo mi prenašati CHD, in še in še....

Kdor ne verjame, si lahko to vročo temo tudi najde Osebno pa sem menil, da "zakaj pa ne?!" No in...

 

...

Podobni argumenti so bili okoli Stožic. Profita, da glava peče.

 

Ti plačam pir, šnicl in še sladico na prvi tekmi GPja v Sloveniji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čuj, namontiraj si vse to v Domažalah, zraven svoje bajte, zakaj bi to nekomu drugemu uturil? A to pa ne bi, ne...   Bi te sosedje na kolac nabili, če bi samo z idejo prišel ven.

 

Jaz sem ZA dirkališče, mi pa grejo na živce taki, ki mislijo, da so vsi okoli njih kmetavzi samo zato, ker nimajo denarja, vez in ne vidijo nobene koristi v taki zadevi kot le dodatno obremenitev okolja, ki je že tako obremenjeno.

S takimi izjavami pa jih ziher ne boste pridobili na svojo stran.

 

In hvala bogu so minili časi, ko je lahko nek partijski aparatčik razlastninil koga v imenu višjega cilja (no in zanimivo ravno Anderlič je partijski aparatčik stare šole, pa misli, da to še vedno šplila tako)

ok pa bom ..sam zončija pokličem da nej se neha zajebavat pa dnar ke v neke dolenske vukojebine razmetavat ..

 

glih zravn bajte ne vem če bi mi ratal ker že za kliniko en ni hotel zemlje prodat pa je pol projekt zamrl ..

bom pa mal povprašal če je še kej državne al pa občinsle zemlje proste pa bomo postavl ta poligonček ane ...

 

sam potem boš pa spet tulil v tri krasne kako ves kapital ostaja v centru slovenije pa kako nikogar ne briga za nerazvita območja , ki zaostajajo z napredkom prav zaradi tega !!

 

jaz imam lušne sosede ... kar se pa "kolac-ev" tiče so pa na moji strani ograje... 

pr men se ve - če je piknik pol morjo tam nekje do 2.00 razni akrapoviči in ostali enosledniki lepo odpeljat domov ..

 

kar se pa hrupa tiče ti pa lahko povem , da sem zgleda na ravno pravi oddaljenosti od avtoceste in prireditvenega prostora in imam ponoči včasih občutek kot da mi bo šlepar zapeljal skozi spalnico ,,

to da se mi od bas tonov potresavajo kozarci pa itak .. 

sam kaj nej zaprem avtocesto ali okno ???

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa upam da so tudi minili casi, ko so vaske straze in skupnosti uspesno zbojkotirali zasebne investicije in ljudem ki so pripravljeni nekaj delat zjebali plane. Naredit vse, da se le naredi nic....Tale albin promotion ki je hotel gume mlet in iz njih delat stresno kritino(ne pa kurit na kresu) zdaj fura neke druge stvari, zaposluje cca 70ljudi in je milijonar.

 

Da ne bo pomote...v našem Belokranjskem primeru ni bilo govora o nikakršnjem mletju gum za strešno kritino, ampak konkretno sežiganju gum - investitor to niti ni preveč zanikal. Namen bi bil prodobivanje črnega ogljika in še nekaj stranskih produktov (katran, ...itd.), polovice potrebne energije za proizvodni proces bi prodobili direktno s sežiganjem gum, zato da bi iz ostale polovice gum dobili pač neke produkte!

Ko smo preverjali po kakši tehnologiji bi se to izvajalo, je bila v igri kao neka nova "supa dupa top secret" kitajska tehnologija, skratka prav nobenih pametnih in transparentnih informacij. Če je že kdo bil na kitajskem, lahko potrdi, da je v industrijskih območjih in mestih bolj malo modrega neba videti, tako da nekako pojem kitajska in ekološke metode razgradnje gum nekako ne gredo skupaj. Nadalje, ta skrivnosti investitor, ki je tu pač plačal ene tri mandeljce, da so mu skušali pripraviti teren, je bilo neko offshore podjetje, registrirano na nekem karibskem otoku, ki je imelo spet nekega tretjega lastnika iz nekega poštnega nabiralnika v ZDA....., trije blokirani računi...itd., skratka zaupanje vreden investitar, ni kaj :ninja:

Poizkusili so kar v dveh različnih belokranjskih občinah. V prvi je bil del predstavitve še visok dimnik. Ko so tam pogoreli, so prišli v našo občino. Recimo samo, da je v treh tednih visoki dimnik iz prvotne predstavitve že izginil! Očitno se je v tem kratkem času tehnologoja še dodatno spremenila...ja, my ass! Ko so uvideli, da iz te moke ne bo kruha, so užaljeno dejali, da gredo zdaj pa to postaviti v Austrijo, kjer jih že z odprtimi rokami čakajo! :eek: ..........hahahahahahahahaha!

Zgodba se tu ni končala, saj se je spremljalo, če bo to res kje v AUT postavljeno in lahko uganete......tam ni o temu ne duha ne sluha! Sedaj pa mene zanima, kdo bi takim "mutibaričem" dovolil postavitev in izvajanje "sumljivih" dejavnosti v svojem okolju, po možnosti v bližini naselji?

 

Da gremo na aktualno zgodbo:

Se mi zdi, da je tu vsaj malo podobnosti: Ne ve se kdo je pravi investitor (Šuster in Anderlič sta očitno le posrednika, razen če imata kakih 30 mio.€ viška v žepu), kaj točno nameravajo zgraditi in izvajati (ena majhna power point predstavitev, kjer so gor narisane tri formulice to pač ni to), kako so prišli do zemlje, ki je v bistvu državna, če se ne motim, itd.

Izjava g. Šusterja, ki grmi: "MI BOMO TO ZGRADILI IN PIKA!" najbrž ni reakcija v pravi smeri. Pa nisem iz tistih okolji, da ne bo pomote!

 

Ko je prišel v Belo krajino Akrapović, se ni nobeden bunil, ker je bilo vse transparentno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Da gremo na aktualno zgodbo:

Se mi zdi, da je tu vsaj malo podobnosti: Ne ve se kdo je pravi investitor (Šuster in Anderlič sta očitno le posrednika, razen če imata kakih 30 mio.€ viška v žepu), kaj točno nameravajo zgraditi in izvajati (ena majhna power point predstavitev, kjer so gor narisane tri formulice to pač ni to), kako so prišli do zemlje, ki je v bistvu državna, če se ne motim, itd.

Izjava g. Šusterja, ki grmi: "MI BOMO TO ZGRADILI IN PIKA!" najbrž ni reakcija v pravi smeri. Pa nisem iz tistih okolji, da ne bo pomote!

 

Ko je prišel v Belo krajino Akrapović, se ni nobeden bunil, ker je bilo vse transparentno!

 

anderlič ima za sabo kar nekaj uspelih poslov v gradbeništvu ... vsekakor bolj uspešnih od zokijevih stožic..

šuster mi načeloma ni prav nek poseben simpatikus a mu priznam uspešnost pri poslu - ga obvlada z dobrimi končnimi rezultati..

 

med "je v bistvu državna "  in   " je državna zemlja "!! je veliiiikaaa razlika se ti ne zdi?

država ima vso pravico in če pogledamo dejansko stanje dolžnost tržiti svojo lastnino ! več koncesij več priteče denarja.. sploh za lastnino , ki se načeloma ne uporablja torej je mrtev kapital ali celo predstavlja strošek za državo ..

 

sama transparentnost posla in koncesije pa je stvar , ki jo urejajo (ali pač ne samo tukaj se ne mislim prerekati o tem kaj piše in kaj se dejansko zgodi) točno določene institucije ..

če šuster "grmi" potem se mi zdi , da ima nekaj v roki in ne v oblakih .. torej po vsej verjetnosti vsaj predpogodbo o sklenitvi koncesije če ne kaj več...

če pa nima potem bo kaj hitro izgubil svojo težko pridobljeno kredibilnost...

 

sama izvedba projekta pa mora seveda odgovarjati veljavnim predpisom za gradnjo in delovanje.. isti k***c je pri vseh gradnjah...

 

pri vseh stvareh je dobro pogledati obe strani... in vsaka slaba stvar je tudi za nekaj dobra .. le treba se je osredotočiti na to kaj se da dobrega potegniti ven...

 

kar se akrapoviča tiče je pa zaposlil veliko delavcev , ki so ob umiku dunfos-a ostali brez dela kajne ?

torej je dejansko odprl zaprta delovna mesta - po številu - ki so predstavljala kar velik problem državi...

 

pri odpiranju novih pa se verjetno malce zatika saj državi in okolju v katerem naj bi se odprla ni v tako velikem interesu če ravno tam brezposelnost ne predstavlja hudega socialnega problema..

 

eh...res najbolš da najdejo kje okol domžal plac pa da grem na dirkališče delat se bom lohk na šihtu z motorjem vozil ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!