Skoči na vsebino

Dirkališče v Cerkljah


nsignific

Priporočene objave

Pravkar, HD-Dyna pravi:

Sem pa skoraj 100 % , da je bila železnica tam prej kot ti .....

Pa se železnica ne buni, da si naredu bajto zraven :blush:

Ja oni so pa meli prej letališče zraven. To pa ni bilo prehrupno?

 

Tako ali tako vem, da nebo nikoli tako, da bi vsem bilo prav. Vse kar hočem povedat je, da dirkališča niso edina stvar, ki povzročajo hrup, je marsikaj drugega neizogibnega in s tem pač živiš. Prav tako tudi dvomim, da bi bil hrup več kot 2-3 krat na teden pa še to za nekaj urc.

 

Iz ceste te pošljejo na dirkališče, ker si nevaren, iz dirkališča pa na cesto, ker si preglasen. Ampak, če živimo v državi, kjer se najde človek, ki se bo zbunil za gradnjo vetrnih elektrarn, ker bi naj ogrožale ptiče je očitno več kot normalno, da se bo našlo 100 ljudi, ki jim bo šlo na živce 5 motorjev na progi. Žalost, če se mene vpraša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hrup ni problem. Predpišeš max decibele in meriš pred vstopom na dirkališče. Ne dovoliš vstopa preglasnim, pa ni problema. Problemi so drugje... ponavadi v vakumu med ušesi in s temi povezanimi predsodki. Tega (vakuma in predsodkov) pa je v Zloveniji veliko.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, jskrablin pravi:

Hrup ni problem. Predpišeš max decibele in meriš pred vstopom na dirkališče. Ne dovoliš vstopa preglasnim, pa ni problema. Problemi so drugje... ponavadi v vakumu med ušesi in s temi povezanimi predsodki. Tega (vakuma in predsodkov) pa je v Zloveniji veliko.

Se popolnoma strinjam. Ampak pač vse kar imajo za nazaj povedat je ravno ta hrup na katerega se obesijo. To glede vakuma pa sem isto napisal par postov višje. Za zjokat.

 

Na zadnje je bilo po TV samo to, da so začeli podirat nek hangar, pa jih je ustavila vojaška policija, ker niso bila veljavna gradbena dovoljenja. Naslednji dan pa so nekaj z bagri kopali jarek za vodo, kolikor se ne motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Kmet2 pravi:

A ti se ne bi pritoževal da ti naredijo pisto pred bajto ....? 

In ja za evrčke nekako lažje prenašam hrup ....ti ne ?

naj usposobijo nazaj letališče če je za to namenjeno .. potem pa nočne vaje vzletanja in pristajanja ..čez pol leta bodo začel spraševat kolk jih košta na leto da bi imel namesto letališča dirkališče..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, jamar pravi:

Na zadnje je bilo po TV samo to, da so začeli podirat nek hangar, pa jih je ustavila vojaška policija, ker niso bila veljavna gradbena dovoljenja. Naslednji dan pa so nekaj z bagri kopali jarek za vodo, kolikor se ne motim.

.... pucal so jarek da nebi steze zalivalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letališče je v funkciji. Hvala bogu pa nimamo denarja za prave reaktivce (eni se še dobro spomnimo pristajanja orlov), je pa kljub temu tečno ob četrtkih brenčanje veliko tišjih pilatusov poslušat.

Glupo in perverzno razmišljanje je: saj že imajo letališče, itak so že navajeni hrupa, kaj sedaj še zaradi dirkališča pizdijo.

Mi je pa všeč ideja z merjenjem hrupa na vhodu v dirkališče. Na one mi grejo že drkači brez dB killerjev na cestah. Ja bi to po kratkom postupku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Zivnorc pravi:

...a si že bil kdaj na kakem dirkališču....

.... recimo Spielberg.... sredi mesta... v naselju lepo v hribčku.... sredi dirkališča cerkev, kmetije...

...Brno... ko prideš na MGP, se bolj sliši tam v mestu, kot na samem mestu zločina....

.. za primerjavo Cerklje - N. Marof. .... okoli dirkališča Marof je mesto...

...in še in še...

 

Dirkališče zarad hrupa ne bi smel biti problem.  Denferje u auspuhe, pa je 99,9% problemov rešenih. Vedno pa se najde nekdo ki pa je vselej proti.

...pa sej motor čist nič bolj ne leti, če ima odprte auspuhe... 

Dej ne pribijaj, te ki jih naštevaš in sprašuješ , če sem bil kdaj tam,  živijo že dolga leta od turizma takih dogodkov , pri nas pa lahko (bi) od tega živela samo lopovska država, ki bi vse pokradla..................ljudem , bi ostal samo hrup in trume mladih nadobudnih dirkačev , ki po motoGP tekmi izvajajo neumnosti kot romi po ogledu Brucee Lee-ja 

pred 21 urami, jamar pravi:

Tud sam živim 50m od železnice, pa vsako noč na stranskem tiru kurblajo lokomotive, minimalno vlak na uro mimo, pa se ne bunim naj zaprejo železniško progo.

Pa dvomim, da bi to zdaj naenkrat blo dirkališče, ki bi bilo skoz polno in povzročalo hrup ves teden.

Železnica je bila tam ko si ti še iz jajca v jajc skakal ......:D

pred 21 urami, jamar pravi:

Ja oni so pa meli prej letališče zraven. To pa ni bilo prehrupno?

 

Tako ali tako vem, da nebo nikoli tako, da bi vsem bilo prav. Vse kar hočem povedat je, da dirkališča niso edina stvar, ki povzročajo hrup, je marsikaj drugega neizogibnega in s tem pač živiš. Prav tako tudi dvomim, da bi bil hrup več kot 2-3 krat na teden pa še to za nekaj urc.

 

Iz ceste te pošljejo na dirkališče, ker si nevaren, iz dirkališča pa na cesto, ker si preglasen. Ampak, če živimo v državi, kjer se najde človek, ki se bo zbunil za gradnjo vetrnih elektrarn, ker bi naj ogrožale ptiče je očitno več kot normalno, da se bo našlo 100 ljudi, ki jim bo šlo na živce 5 motorjev na progi. Žalost, če se mene vpraša.

Načeloma podpiram idejo o pisti, sam razumem okoliške prebivalce, saj bodo deležni samo hrupa, zabasanih cest itd od tega pa ne bodo imeli nič , ker imamo mačehovsko biokracijo ki dela samo za svojo rit ,.......a me zdaj kaj bolj razumeš ? 

Zakaj bi nekdo dajal soglasje da mu bi bilo slabše  brez vsakokaskršnega nadomestila.........a je kaj bolj jasno , nisem proti , sem pa za fer odnos , ki ga pri nas že dolgo več ni , siromak najeb......   ostali se pa mastijo kot do zdaj !!!

pred 18 urami, jskrablin pravi:

Hrup ni problem. Predpišeš max decibele in meriš pred vstopom na dirkališče. Ne dovoliš vstopa preglasnim, pa ni problema. Problemi so drugje... ponavadi v vakumu med ušesi in s temi povezanimi predsodki. Tega (vakuma in predsodkov) pa je v Zloveniji veliko.

Gledaš na stvar kot furmanski konj!!! Kot sem že omenil...............bi dal soglasje , da se pista zgradi ob tvoji bajti oz. neposredni bližini brez da imaš zaradi poslabšanja kvalitete življenja  neko nadomestilo .....če ja , potem imaš vakum sam :P

Nekdo bo s tem polnil mošnjiček , sam pa poleg hrupa in pripadajočih motenj ne bi imel nič oz. bi zaradi tega živel slabše pa če samo 2 dni na teden !!!

pred 2 urami, thumper pravi:

naj usposobijo nazaj letališče če je za to namenjeno .. potem pa nočne vaje vzletanja in pristajanja ..čez pol leta bodo začel spraševat kolk jih košta na leto da bi imel namesto letališča dirkališče..

Citiral si mi na 2 vprašanja in podal neka imaginarna dejstva........odgovori na citirana vprašanja!

Letališča ni več!!!! Zakaj bi si ljudje nakopali nekaj kar jih je včasih motilo nazaj .......? Sej niso debili , vas je pa več tukaj , saj se postavljate samo na stran ki vam paše, postavite se še na stran ljudi , ki tam živijo in prištejte še sebe, ne biti sebični in razmišljat samo o svoji riti !

Če bi tisti , ki jim je v interesu dirkališče pristopili k bližnježivečim ljudem z pametno poslovno potezo v katero bi bili lahko vključeni tudi bližnježiveči , bi bila zadeva lažje izpeljive , če ne celo realizirana! 

P.S. ti bi naredil oz. podprl nekaj kar na tebe ne bi imelo vpliva , predvsem ne negativnega , tako jaz podprem vse projekte, ki se mi zdijo smiselno uporabni!! 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Kmet2 pravi:

Gledaš na stvar kot furmanski konj!!! Kot sem že omenil...............bi dal soglasje , da se pista zgradi ob tvoji bajti oz. neposredni bližini brez da imaš zaradi poslabšanja kvalitete življenja  neko nadomestilo .....če ja , potem imaš vakum sam :P

Nekdo bo s tem polnil mošnjiček , sam pa poleg hrupa in pripadajočih motenj ne bi imel nič oz. bi zaradi tega živel slabše pa če samo 2 dni na teden !!!

Dajmo se vzdržat raznih pridevnikov, prosim. Hrup je problem, se strinjam. Zato obstajajo predpisi o max dovoljenem hrupu, ki jih je treba upoštevati. Resna dirkališča v tujini delajo točno to. Da se marsikaj narediti tudi s protihrupnimi ograjami. Ali pa z nasaditvijo hoste. Sam ne protihrupnih ograj dati DARS-u gradit, ko oni nimajo pojma. Kar se pa tiče dirkališča pred mojo bajto - ja, bi ga dovolil zgraditi. Pa ne bi od tega pričakoval milijona za 0, kot ga večina države. Konec koncev živim takoj za cesto. Par sto metrov naprej je avtocesta/obvoznica. Najbolj obremenjena v državi. In edini problem kar se hrupa tiče so idioti s prevrtanimi auspuhi na 'športnih' avtih pa oni na motorjih brez dbkillerjev. Vse ostalo ni problem. Kar drži je pa, da se je potrebno z okolico ukvarjati. PR je pomemben. Usklajevanja so potrebna. More pa na obeh straneh obstajati neka osnova volja po sodelovanju. Tu... se pa zna grdo zalomiti, ker je za Slovenijo zelo značilno preganjanje zgolj lastnega interesa. Na vseh nivojih, od navadnih Janezov Prostakov navzgor.

Trditev da okolica ne bi imela nič od delujočega večnamenskega objekta (dirkalna steza je samo del projekta) je pa ... nerealna. Potemtakem se res ne splača ničesar delat kjerkoli, ker itak 'nekdo' vedno pobere 110% koristi, 'nekdo drug' pa ima sam minus od tega. Ne deluje ekonomija tako. Problem v Sloveniji je, da je folk de facto proti, ker pač je proti, ker kaj več od možgani ne prebavijo. Been there, done that. Folku dobesedno narisal, kje in zakaj se motijo. Po sekundi tišine, kot papige naprej. V takem okolju pozabi, da boš karkoli dosegel. Če so oni sosedje tam taki, je boljše pustit, da vse skup do konca propade.

Tu pa tam se celo znajo zmenit. MX proga, na kateri sem nazadnje treniral je v celoti legalizirana. Za to rabiš soglasja sosedov, ki jih je ene par. Sam kaj bi o tem, ane? Je lažje papigo igrat.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sem se mi zdi, že pisal o tem, ko smo imeli težave s  civilo iniciativo na modelarskem letališču. Ni ne konca...ne kraja. Če se nekdo odloči biti proti....je proti. Ga ne zmakneš. Streljajo z vsem orožjem proti tebi.... vsakič ti pošljejo kakega drugega inšpektorja za vsakič kaj drugega... samo, da se zavlačuje...in zavlačuje.... meseci letijo...leta minejo.... dokler te ne mine do vsega....in popustiš.

In propade leta in leta tvojih živcev, truda, angažiranja, odrekanja...in denarja.

Za vse to je kriva država, ki vse to pusti.

Obstajajo predpisi, zakonodaje....katere je treba spoštovati, se naredi plan, osnovna (gradbena) papirologija, obvesti sosede, zgradi objekt...ali kar pač se hoče tam storiti...in to je to.

...ne pa spraševati , če bi...pa če nebi... pa naša birokracija, ki se prehranjuje samo s tem, kar se dogaja zdaj... samo, da se vrtijo papirji, tožbe.... bla, bla, bla... samo da lahko živijo birokrati, ki jih je za mnogokratnik preveč v naši ljubi deželi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa bog ne daj, da je tam slučajno kdo opazil kakega metuljčka. Pol vletijo še uradni in neuradni treehuggerji, pa je itak konec zgodbe.

Pa resno me zanima kakega pacienta moti modelarsko letališče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jskrablin pravi:

Dajmo se vzdržat raznih pridevnikov, prosim. Hrup je problem, se strinjam. Zato obstajajo predpisi o max dovoljenem hrupu, ki jih je treba upoštevati. Resna dirkališča v tujini delajo točno to. Da se marsikaj narediti tudi s protihrupnimi ograjami. Ali pa z nasaditvijo hoste. Sam ne protihrupnih ograj dati DARS-u gradit, ko oni nimajo pojma. Kar se pa tiče dirkališča pred mojo bajto - ja, bi ga dovolil zgraditi. Pa ne bi od tega pričakoval milijona za 0, kot ga večina države. Konec koncev živim takoj za cesto. Par sto metrov naprej je avtocesta/obvoznica. Najbolj obremenjena v državi. In edini problem kar se hrupa tiče so idioti s prevrtanimi auspuhi na 'športnih' avtih pa oni na motorjih brez dbkillerjev. Vse ostalo ni problem. Kar drži je pa, da se je potrebno z okolico ukvarjati. PR je pomemben. Usklajevanja so potrebna. More pa na obeh straneh obstajati neka osnova volja po sodelovanju. Tu... se pa zna grdo zalomiti, ker je za Slovenijo zelo značilno preganjanje zgolj lastnega interesa. Na vseh nivojih, od navadnih Janezov Prostakov navzgor.

Tu pa tam se celo znajo zmenit. MX proga, na kateri sem nazadnje treniral je v celoti legalizirana. Za to rabiš soglasja sosedov, ki jih je ene par. Sam kaj bi o tem, ane? Je lažje papigo igrat.

Se strinjam okrog pridevnikov , samo si indirektno z njimi začel sam "vakum pa to" in v tem postu nadaljuješ s "papigo"  :D

Tudi sam živim ob eni bolj prometnih cest, v bistvu koloni vozil in bolj kot hrup me moti smog! 

Skratka jaz si ne bi pustil poslabšat življenskih pogojev brez nadomestila , ki ni nujno da je denar , namreč dosti mi bi bilo da se lahko enkrat na 14 dni zastonj peljem po pisti !

Ti si pripravljen žrtvovati več , super in prav .Ampak  smo potem ostalo misleči ki se ne strinjamo s tabo pohvaljeni z "pridevnikom" a ne .......

JSkrablina za predsednika ....:010:010

pred 10 minutami, jskrablin pravi:

Pa bog ne daj, da je tam slučajno kdo opazil kakega metuljčka. Pol vletijo še uradni in neuradni treehuggerji, pa je itak konec zgodbe.

Pa resno me zanima kakega pacienta moti modelarsko letališče.

Po moje takšnega , ki ga motijo tudi kamikaze na Dolomitskega odreda, samo da je tu ta pacient bolj dvoličen .....ups "dvoličen" a je to pridevnik :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi Jankovič dobil kaj v žep, bi bilo že zgrajeno :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kmet2 pravi:

Po moje takšnega , ki ga motijo tudi kamikaze na Dolomitskega odreda, samo da je tu ta pacient bolj dvoličen .....ups "dvoličen" a je to pridevnik :P

Kamikaza, ki pade 100 km/h+ mimo hiš v naselju je čisto drug problem kot nekdo, ki se preganja po dirkališču. Bi si mislil, da si sposoben ločiti med javno cesto in dirkališčem. Se opravičujem, če pričakujem preveč.

 

pred 3 urami, Kmet2 pravi:

Se strinjam okrog pridevnikov , samo si indirektno z njimi začel sam "vakum pa to" in v tem postu nadaljuješ s "papigo"  :D

Če se v tem prepoznaš, to ni moja krivda. Jaz pa (na žalost) poznam ljudi, ki jim je tak pridevnik še skor pohvala. Pa delal sem ene parkrat s podobnimi. Tako da mi je kr jasno, o čem pišem. Eno situacijo ti je opisal Zivnorc.

 

Zdaj pa zaključujem s to temo. Ker se mi res ne da prepucavati na tak način. Nabijalci pa nabijajte še naprej.

 

Popravljeno . Popravil jskrablin
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimam kej delat pa morm mal podrekat......

.... vojaška policija jih je ustavla zarad sosedov, kao gradbeno še ni polnomočno in smo uletel, pa zmagal. Čez 14 dni bo legalno in pol bo, jah zdej pa ne mormo nič.

prou je da bo steza!! klinc pa par sosedou. tud Trnovo je blo predmestje s par vozovi in cestami...itd

tist okol vetrnic je bil loby energetikou. kdo bi pa še kej računal. zdej ne morjo več tolk prtiskat zarad eu pa tud ptiči niso beč problem.

bazne postaje npr. zakon jim dovoljuje na 12m od parcele fizikalca. praktično jih maš lahko nad hišo. zaenkrat so vsi tih.

mel smo ena stanovanja... na podstrešnem sosed ni dovolu nekih predelav pred prodajo. ok. mal pod ceno prodal makedoncu. še dons ma po 25 spalcev na pariški salami pa pol štruce dnevno. sosed je pomirjen :) 

...da vrnem na progo. faking usi bi loh mel kej od tega u okolici.

To je tko k u Bohinju. Tam kej kupt pa nardit u ekonomske namene je jebeno nemogoče. modeli nebi nč nardil, niti nobenga sprejel k seb. kasiral bi pa usi od turizma.

tko da FUCK OFF pa slabši pogoji. raj nej TISO blokirajo pa prodajo Kostel arabcom. Seljaci!

...evo slaven ovink u aziji.

pa zdaj vračaj razvoj samo za 20 let.

image.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Kmet2 pravi:

Citiral si mi na 2 vprašanja in podal neka imaginarna dejstva........odgovori na citirana vprašanja!

Letališča ni več!!!! Zakaj bi si ljudje nakopali nekaj kar jih je včasih motilo nazaj .......? Sej niso debili , vas je pa več tukaj , saj se postavljate samo na stran ki vam paše, postavite se še na stran ljudi , ki tam živijo in prištejte še sebe, ne biti sebični in razmišljat samo o svoji riti !

Če bi tisti , ki jim je v interesu dirkališče pristopili k bližnježivečim ljudem z pametno poslovno potezo v katero bi bili lahko vključeni tudi bližnježiveči , bi bila zadeva lažje izpeljive , če ne celo realizirana! 

P.S. ti bi naredil oz. podprl nekaj kar na tebe ne bi imelo vpliva , predvsem ne negativnega , tako jaz podprem vse projekte, ki se mi zdijo smiselno uporabni!! 

 

odgovor na prvo vprašanje - mene ni noben vprašal če si želim poleti imeti zaprta okna zarad avtoceste ..en motor al pa avto z glasnim auspuhom je mimo v 10s ...kamion ki pa tuli kot puhalo za seno pa se vleče 1minuto mimo .. 

odgovor na drugo vprašanje -  za ta hrup  ne prejemam nobenih evrčkov..

podal sem rešitev .. če pristajajo vojaški pilatusi potem je letališče še..

pa prav dol mi visi za dirkališče .. če greš po poti nekih spodobnih odnosov in upoštevanja drugih si pušnil na celi črti.. pri nas je bolje , če štartaš na najbolj grdo finto pa potem olajšaš - pol te majo pa vsi radi ..

če je vse narejeno po veljavnih predpisih in je hrup v mejah predpisanega se nima nihče za pritoževat..tko kot jaz dobim zmeraj pod nos tako vračam - če komu veljavni predpisi ali zakoni niso všeč naj naredi nekaj , da se bodo spremenili ..al pa naj upošteva te ki so v veljavi in naj bo tiho ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, thumper pravi:

odgovor na prvo vprašanje - mene ni noben vprašal če si želim poleti imeti zaprta okna zarad avtoceste ..en motor al pa avto z glasnim auspuhom je mimo v 10s ...kamion ki pa tuli kot puhalo za seno pa se vleče 1minuto mimo .. 

odgovor na drugo vprašanje -  za ta hrup  ne prejemam nobenih evrčkov..

podal sem rešitev .. če pristajajo vojaški pilatusi potem je letališče še..

pa prav dol mi visi za dirkališče .. če greš po poti nekih spodobnih odnosov in upoštevanja drugih si pušnil na celi črti.. pri nas je bolje , če štartaš na najbolj grdo finto pa potem olajšaš - pol te majo pa vsi radi ..

če je vse narejeno po veljavnih predpisih in je hrup v mejah predpisanega se nima nihče za pritoževat..tko kot jaz dobim zmeraj pod nos tako vračam - če komu veljavni predpisi ali zakoni niso všeč naj naredi nekaj , da se bodo spremenili ..al pa naj upošteva te ki so v veljavi in naj bo tiho ..

Se podpišem pod tole. Dandanes igrat na karto poštenosti in hoteti nekaj ustvarit je misija nemogoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato pa pravim da naj vzpostavijo nazaj aktivno letališče pa jih bodo čez pol leta na kolenih prosil če jim lahko dirkališče naredijo ..se pa strinjam s tem , da potem obratuje v skladu z veljavnimi predpisi in standardi ki naj bi veljali za dirkališča .. 

baje je tam okoli kar nekaj kmetov.. 24h tomosa naj naredijo pa bi si upal trditi , da prodajo klobas in solate za 3 mesece naprej..uf pa cvičeka .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, thumper pravi:

odgovor na prvo vprašanje - mene ni noben vprašal če si želim poleti imeti zaprta okna zarad avtoceste ..en motor al pa avto z glasnim auspuhom je mimo v 10s ...kamion ki pa tuli kot puhalo za seno pa se vleče 1minuto mimo .. 

odgovor na drugo vprašanje -  za ta hrup  ne prejemam nobenih evrčkov..

podal sem rešitev .. če pristajajo vojaški pilatusi potem je letališče še..

pa prav dol mi visi za dirkališče .. če greš po poti nekih spodobnih odnosov in upoštevanja drugih si pušnil na celi črti.. pri nas je bolje , če štartaš na najbolj grdo finto pa potem olajšaš - pol te majo pa vsi radi ..

če je vse narejeno po veljavnih predpisih in je hrup v mejah predpisanega se nima nihče za pritoževat..tko kot jaz dobim zmeraj pod nos tako vračam - če komu veljavni predpisi ali zakoni niso všeč naj naredi nekaj , da se bodo spremenili ..al pa naj upošteva te ki so v veljavi in naj bo tiho ..

A zdej pa nasvete deliš......:OK: Kaj si pa naredil? Namreč v eni drugi temi ti zelo ne dišijo predpisi in zakoni ker so večkrat neumni in pisani državi in ne ljudem na kožo! 

Drugega ti sploh ne bom komentira, ker osebno sem takoj za dirkališče, podal pa sem samo mnenje , da razumem okoliške ljudi , ki so proti !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Kmet2 pravi:

A zdej pa nasvete deliš......:OK: Kaj si pa naredil? Namreč v eni drugi temi ti zelo ne dišijo predpisi in zakoni ker so večkrat neumni in pisani državi in ne ljudem na kožo! 

Drugega ti sploh ne bom komentira, ker osebno sem takoj za dirkališče, podal pa sem samo mnenje , da razumem okoliške ljudi , ki so proti !

..tko kot jaz dobim zmeraj pod nos tako vračam - če komu veljavni predpisi ali zakoni niso všeč naj naredi nekaj , da se bodo spremenili ..al pa naj upošteva te ki so v veljavi in naj bo tiho ..

kar se tiče druge teme - jaz zadnjih 20 let hodim na volitve ker je to moja dolžnost in pravica .. v tem času nisem dal svojega glasu nobeni stranki , ki bi imela najmanjšo teoretično možnost za vstop v parlament.. torej izkoriščam osnovno demokratično možnost , da se ne strinjam s politiko že več kot zadnjih 20 let a vseeno oddam veljavno glasovnico... torej Imam vso pravico , da se ne strinjam z veljavno zakonodajo in predpisi - vseeno pa sem jih prisiljen upoštevati..  isto velja - naj bi veljalo - tudi za vse ostale .

ostalo pa - saj vsi razumemo in tiste tam okoli letališča in ostale kje drugje .. ampak vsaka slaba stvar je tudi za kaj dobra - sploh v tem primeru... dirkalšče bi lahko ponudilo ob primernem razvoju : dodatna delovna mesta  , dodaten zaslužek s prodajo kmetijskih pridelkov , zaslužek z oddajanjem prenočišč , lokalni vulkanizer bi imel lahko nekaj dodatnega dela , lokalni obrtniki bi že sedaj lahko pridobili kak posel pa še kaj..

namesto , da so vsi takoj apriori proti , bi lahko svoje argumente proti zamenjali za dolgoročno simbiozo z dirkališčem - z lepo in pametno besedo bi se sigurno našla neka skupna pot z lokalno skupnostjo...

takega , ki pa že v štartu 100% nasprotuje kakršnemukoli razvoju lokalne skupnosti in vlaganju kapitala pa je treba pokazat zobe takoj na začetku in ga stisniti v kot ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://siol.net/novice/gospodarstvo/13-podjetij-ki-davkariji-dolgujejo-milijone-415453

  • Sepire , nepremičninsko podjetje: lastnik Jože Anderlič;  

"Sepire, ki je ves čas brez zaposlenih, je imel leta 2013 1,4 milijona evrov prihodkov in deset milijonov evrov izgube, leto pozneje pa 1.442 evrov prihodkov in 150 tisoč evrov čiste izgube. Od predlani je davčni neplačnik, dolg presega milijon evrov.V začetku leta 2013 je Dnevnik poročal o blokadah na računu Anderličevih podjetij zaradi ugotovljene dvomilijonske davčne obveznosti. Ta naj bi nastala, ker bi moral pri prenosu premoženja s KID na Sepire obračunati in plačati davek na dodano vrednost (DDV), je tedaj pisal Dnevnik.Ali se dolg nanaša na to obveznost, Anderlič ni želel povedati. "Nimam kaj komentirati, za ta dolg je kriva davčna uprava," nam je dejal v kratkem pogovoru in z besedami, da ne bo ničesar pojasnjeval, končal pogovor. Dodajmo, da Anderlič osebno davkariji dolguje še 400 tisoč evrov zaradi lanske obsodbe – lani nam je zatrdil, da je kazen plačal , a s sodišča sporočajo, da to ne drži."

:slap::slap::slap::slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda, da nekateri že dolgo niste bili v naših koncih. Letališče je in bo še nekaj časa. letajo pilatusi, civilni del letališča je odprt, občasno sprehodijo falcona, pa občasno kaki natovci priletijo. nazadnje so bili čehi z albatrosi na skupni vaji usmerjevalcev ognja. Nato so za nas obiskovalce odprtih vrat vojašnice še nekaj preletov naredili. Ta tretjega albatrosa smo si pa lahko ogledali, deca v kokpitu sedeli. Pilotka je bla pa taka, da takoj ženo 2 avta pa motor prodam. Tam 182 cm, ravno prave joške, blond suha. Grrr, čehinja pač. 

V glavnem tam ko bi moralo biti dirkališče so bili v času JNA pomožni objekti. hangarji za orle in galebe. in pot od tam do piste je sekala tudi javna cesta. na cesti so bile take rampe kot na železnici in ko je zelen traktor torpedo orla na pisto vlekel, so jih zaprli in ko si čakal, je avion šel kakih 5 metrov od tebe. V glavnem od osamosvojitve popolnoma neuporabljani objekti. Včasih je un Porsche šofer Tomlje /24 ur le mansa/, neke dirke notr prirejal, nikoli ni bilo dovoljenja in sami križi in težave. Jest sem pesimist in po moje z tega ne bo nič. Andrelič si je lepo drevje posekal in vse skupaj prodal v ITA. V 5 letih profit ne pokrije papirjev, kaj pa potem, kdo bo letno na miljone plačeval za najem zemljišča. Bi si želel solidno dirkališče, ampak kolikor poznam razmere z te moke ne bo kruha. Morda kaka stvar v omejenem obsegu. Po drugi strani bo pa preko Save Staut začel širit dirkališče (no naj bi bilo manjše kot to) in vprašanje je o smiselnosti 2 dirkališč na tako malem prostoru. 

Za lažjo predstavo, to je tukaj

https://www.google.si/maps/@45.8885402,15.5002238,1992m/data=!3m1!1e3?hl=sl

Popravljeno . Popravil map
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oni tvoj prvi del

Da te žena čuje,    si ga oplel z dirkališčem vred  :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, thumper pravi:

..tko kot jaz dobim zmeraj pod nos tako vračam - če komu veljavni predpisi ali zakoni niso všeč naj naredi nekaj , da se bodo spremenili ..al pa naj upošteva te ki so v veljavi in naj bo tiho ..

kar se tiče druge teme - jaz zadnjih 20 let hodim na volitve ker je to moja dolžnost in pravica .. v tem času nisem dal svojega glasu nobeni stranki , ki bi imela najmanjšo teoretično možnost za vstop v parlament.. torej izkoriščam osnovno demokratično možnost , da se ne strinjam s politiko že več kot zadnjih 20 let a vseeno oddam veljavno glasovnico... torej Imam vso pravico , da se ne strinjam z veljavno zakonodajo in predpisi - vseeno pa sem jih prisiljen upoštevati..  isto velja - naj bi veljalo - tudi za vse ostale .

ostalo pa - saj vsi razumemo in tiste tam okoli letališča in ostale kje drugje .. ampak vsaka slaba stvar je tudi za kaj dobra - sploh v tem primeru... dirkalšče bi lahko ponudilo ob primernem razvoju : dodatna delovna mesta  , dodaten zaslužek s prodajo kmetijskih pridelkov , zaslužek z oddajanjem prenočišč , lokalni vulkanizer bi imel lahko nekaj dodatnega dela , lokalni obrtniki bi že sedaj lahko pridobili kak posel pa še kaj..

namesto , da so vsi takoj apriori proti , bi lahko svoje argumente proti zamenjali za dolgoročno simbiozo z dirkališčem - z lepo in pametno besedo bi se sigurno našla neka skupna pot z lokalno skupnostjo...

takega , ki pa že v štartu 100% nasprotuje kakršnemukoli razvoju lokalne skupnosti in vlaganju kapitala pa je treba pokazat zobe takoj na začetku in ga stisniti v kot ..

Prou.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem takoj za dirkališče, da me ne bo kdo narobe zastopil, ampak v tej naši ljubi SLO ni nič tako enostavno, kot zgleda na prvi pogled. En kup birokracije, želje po hitrih zaslužkih, metanja polen pod noge, civilnih inciativ "za soseda Toneta, ker ima težave z prostato", itd.  Menim pa, da se hrup da enostavno rešit z kvalitetnimi zvočnimi paneli(ne tisti od DARSA). hebemti 50 in več let nazaj so na luno letel, pa da danes nebi nekaj za hrup rešli. Vsekakor bi bila dobrodošla zadeva. Ponavadi je pa tako da večina tamkajšnjih prebivalcev niti nima nekega trdnega stališča o tem. Bolj kot ne so podvrženi lokalnih hujskačem, ki nabirajo politične točke in smetijo za vsako stvar. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!