Skoči na vsebino

Dirkališče v Cerkljah


nsignific

Priporočene objave

Thumper, nekako nisi čisto dojel, kaj sem hotel povedati. Jaz sem ti predstavil samo dva primera iz mojega okolja. Sicer sem pa že zgoraj napisal, da jaz z dirkališčem v Beli krajini ne bi imel prevelikega problema.

 

Veš kaj je v naši državi še večji problem. Nekdo za neko dejavnost pridobi dovoljenja, nekaj zgradi in potem ko lahko enkrat začne obratovati, pa začne delati malo po svoje in se ti lahko gladko "jebeš" zraven, ukreniti pa ne moreš nič več, ko enkrat zadeva obratuje.

Lep primer je bila bioplinarna pri Črnomlju. Vprašaj prebivalce, kako jih je osrečilo pridobivanje "čiste energije".Saj ni bilo za živeti v Črnomlju svoj čas, tako je smrdelo! In zakaj? Ker je začel lastnik metati v fermentacijski kotel vso živo svinjarijo, ki jo je vozil iz vseh koncev Slovenije. In kako so si lahko opomagali prebivalci? Nikakor! Lahko so bili glasni ampak, opozarjali, a smradu nekako ne moreš izmeriti. Ta gnojnica se je potem lepo še po naših poljih razlivala. Aja, kaj so imeli Črnomaljci od te bioplinarne? Mogoče sto dobro dobro plačanih delovnih mest? Ne, tisoči so morali prenašati ta smrad, zato da so imeli trije (3!) slabo plačani delavci delo in so lahko sortirali gnile šunke in morebitne vilice in ostale neorganske odpadke vmes, en predstavnik lastnika in upravljalec, ter ena tajnica! Dobiček? Lastnik je bil pameten in je ustanovil še eno podjetje, ki je prodajalo to elektriko. Tisto seveda ni bilo registrirano v Črnomlju ampak v Domžalah! Epilog: Davščine od pridobljene elektrike je kasirala tvoja občina, odpadke, smrad in gnojnico smo pa pokasirali Belokranjci - seveda, saj smo na obrobju, pa itak nimamo služba, pa za nas bo to tudi malo mešanja dreka dobro....

Isto bi ti lahko povedal zgodbo, kakšni so bili naši avti, ki so bili parkirani pred Danfossom in na katere je letel livarski prah iz livarne IMP Livar. Solata v bližnji in daljnji okolici je bila bogata z železom in to dobesedno.....mah res se mi ne da več razlagati na dolgo in široko!

 

Mimogrede, problem bioplinarne se je rešil šele z zamenjavo lastnika. Ta je sedaj v Petrolovi lasti. Očitno imajo z nafto še nekaj zaslužka, pa ne rabijo vse živo metati v kotel, samo zato da bi dobili dodatni kilovat elektrike več, pa čeprav na račun vseh okoliških prebivalcev! Očitno je na koncu vedno vse odvisno le od lastnika, saj inšpekcijske službe ne pridejo v takih primerih do izraza - žal naše lastne izkušnje!

 

Thumper ne napadam tebe ali Domžalčane, ampak preprosto obstaja neka sprevržena logika v tej naši kuri, ki pravi, da bo za nas "na obrobju" vsako premetanja dreka, prah, hrup, strup...itd. dobro in da naj se ne bunimo preveč. Vse prevečkrat pa za takimi rabotami stojio ravno t.i. "ugledna imena z referencami", kot jih ti označuješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem samo napisal kako bi moralo biti.. na vse ostalo ki pa je narobe pa piše kdo ureja odstopanja od okvirov delovanja objekta / tovarne ...

če je praksa drugačna in inšpekcijske službe ne delujejo pa lahko samo rečem da se mi smilite - pač nimam takih vez da bi lahko kaj pomagal pri ukrepanju ..

kot sem zapisal - se strinjam s prihodom dirkališča v naš konec ..

letališče cerklje naj se pa usposobi za vojaške potrebe pa bo volk sit pa koza cela..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nč nau .. tko da nam ostanejo velike nagrade za:

 

GP Črni Kal

GP Kačje Ride

GP Marija Reka

GP Kočevje - Dvor

GP Rakitna

GP Idrija

pa še nekaj jih je, ki se jih ne spomnim na brzino, ker mam gužvo :P

 

:krneki:

 

GP Kočevje - Dvor je bolj že supermoto varianta...če maš kej sebe sploh pa motor rad, potem prevoziš ta GP odsek lagano "sportski" :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nč nau .. tko da nam ostanejo velike nagrade za:

 

TT Črni Kal

TT Kačje Ride

TT Marija Reka

TT Kočevje - Dvor

TT Rakitna

TT Idrija

pa še nekaj jih je, ki se jih ne spomnim na brzino, ker mam gužvo :P

 

:krneki:

 

e, ZDEJ PA JE TAKO KOT MORA BIT. 

 

@skalaprava: se opravičujem ker sem bil zaveden s strani medijev, saj se ne spomnim nobenega prispevka o  sežigalnici, pa vsaj dveh z granulatom mlete gume in prototipnimi strešniki.

 

Akrapovičev primer pa morda ni čisto primerljiv, saj če se ne motim, je naselil bivžo danfosovo fabriko? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nč nau .. tko da nam ostanejo velike nagrade za:

 

GP Črni Kal

GP Kačje Ride

GP Marija Reka

GP Kočevje - Dvor

GP Rakitna

GP Idrija

pa še nekaj jih je, ki se jih ne spomnim na brzino, ker mam gužvo :P

 

:krneki:

 

 

Žal je ta seznam realnost in verjetno bo še naprej tako. Žal pa na ta račun marsikoga vzame na drug svet....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je ta seznam realnost in verjetno bo še naprej tako. Žal pa na ta račun marsikoga vzame na drug svet....

do smrt bomo vsi žvel pa noben ne bo prej umrl...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GP Kočevje - Dvor je bolj že supermoto varianta...če maš kej sebe sploh pa motor rad, potem prevoziš ta GP odsek lagano "sportski" :D

Gp oz TT Marija se še mi nekakor najbolj vidi! :P..kdaj bomo spet odpeljal?? :D..jutri če bo vreme smo gor..upam da nebo tko kot danes -.-..če ne pa takoj ko pač bo..

Popravljeno . Popravil NinjaRider04
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.siol.net/avtomoto/zanimivosti/reportaze/2015/05/dirkalisce_as2005_raceland.aspx

 

pa to bi že prejšnji teden lahko zaključili s projektom če bo kdo od investitorjev bral ms ..aja saj nima veze z motorizmom fantje - za avto dirke je namenjen ..

tako da dolenjski motoristi ne samo da se bodo odrekli hrupu temveč se bodo odrekli tudi možnosti bojkota steze ..  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sem prebral, da ima Anderlič & co. 5letno pogodbo o najemu zemljišča v roki. Kaj pa potem? Nesejo maketo na drugo lokacijo?

Trenutno računajo na 10 miljonov € EU subvencij, denarja od loterije za športne dejavnosti in podobno.

Še vedno je v luftu okoli 15 miljonov €, ki naj bi jih pokrili zasebni investitorji. Kakšen interesent?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Celodnevni najem za osebni avtomobil stane 50 evrov. Najem na bližnjem italijanskem dirkališču Adria, s katerim se Raceland sicer ne more povsem primerjati, je sto evrov za eno uro. Naše cene so vsekakor dostopne. Glede na gospodarstvo in slovensko kupno moč je Raceland z načrtovanim podaljškom projekt, ki lahko samega sebe preživlja in državi ni v breme.

 

:grrr

To pa je izjava..... tvoj "Ringelšpil" se lahko primerja z Marofom ne pa Adrio (ki je gostila tudi DTM) pa še Marof je veliko bolj primeren za treninge z motorji, avti in tudi za to kar je bil narjen gokarte.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

anderlič ima za sabo kar nekaj uspelih poslov v gradbeništvu ... vsekakor bolj uspešnih od zokijevih stožic..

šuster mi načeloma ni prav nek poseben simpatikus a mu priznam uspešnost pri poslu - ga obvlada z dobrimi končnimi rezultati..

 

 

Tule gre za dve različni osebi Tone je diplomant kumrovške šole, celo življenje se napaja na državnih jaslih. O njegovi podjetniški žilici močno dvomim.

Jože Anderlič je pa "uspešen" gradbenik v Ljubljani (poznan po rušenju Koloseja), lastnik kar nekaj garažnih hiš v okolici UKC-ja.

 

 

Bojim se, da bo to enaka zgodba kot z projektom dirkališče pri Smledniku.  Veliko dima in na koncu NIČ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Dolenc'?? Zbudi se že vendar!! Bog ti ponuja tisto, kar ti od Titeja sem...

 

 

 

Evo evo sem pokonc.. zdej dejte pa mer :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nč nau .. tko da nam ostanejo velike nagrade za:

 

GP Črni Kal

GP Kačje Ride

GP Marija Reka

GP Kočevje - Dvor

GP Rakitna

GP Idrija

pa še nekaj jih je, ki se jih ne spomnim na brzino, ker mam gužvo :P

 

:krneki:

Maus, imam eno prošnjo. Bi mi lahko ti ali nekdo drugi lepo prosim pokazali oz. oznacili na zemljevidu od kje do kje so tele trase za odfurat. Kačje ride in pa kal poznam. Ostalo mi je pa bolj tako tako poznano. Hvala. LP :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maus, imam eno prošnjo. Bi mi lahko ti ali nekdo drugi lepo prosim pokazali oz. oznacili na zemljevidu od kje do kje so tele trase za odfurat. Kačje ride in pa kal poznam. Ostalo mi je pa bolj tako tako poznano. Hvala. LP :D

brez-naslovawwww.jpg

 

 

GP Marija Reka

GP Kočevje - Dvor

GP Rakitna

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gorenjci pa GP Zatrnik in GP Jezersko.

Zatrnik je danes zaradi peska enemu skrajšal sezono.

Popravljeno . Popravil motom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej je še neki lokacij sam bi spet rabl investitorja ,da položijo nov asfalt(al pa hrvate vprašat kako to delajo) :kva2:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gorenjci pa GP Zatrnik in GP Jezersko.

Zatrnik je danes zaradi peska enemu skrajšal sezono.

Kje pa najdem tale Zatrnik?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam dva dni me ni pa ste že zakluč s pisto v cerkljah ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!