Skoči na vsebino

Ustavimo rekreativne bicikliste


Priporočene objave

Karkoli se je že zgodilo, da je prišlo do nesreče, je nedopustno, da je kolesar odpeljal naprej, ko je videl, da se je avto zvrnil v jarek.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem jaz dobro prebral, se je to dogajalo na makadamski cesti (po možnosti še po klancu navzdol) . V tem primeru kolesar pač ni "nenadoma zavil v levo" ampak je "iskal idealno linijo" med luknjami in "šodrom" . In če avto pri "kolesarski hitrosti" ni zmožen ustaviti, je nekaj hudo narobe in niti ni rečeno, da je kolesar sploh videl kaj je počel za njim.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malo, pa bodo vzvratna ogledala obvezna oprema na kolesih.

pred 2 urami, Alla pravi:

Karkoli se je že zgodilo, da je prišlo do nesreče, je nedopustno, da je kolesar odpeljal naprej, ko je videl, da se je avto zvrnil v jarek.

...če ni imel vzvratnega ogledala ni videl :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Alla pravi:

Karkoli se je že zgodilo, da je prišlo do nesreče, je nedopustno, da je kolesar odpeljal naprej, ko je videl, da se je avto zvrnil v jarek.

če je videl. Namreč ogledal načeloma nimajo.

ops so me že prehiteli..

neobvladovanje velike škatle na 4ih kolesih je res hudo neznanje in sploh izgovor, da ga je piciklist izrinil s ceste.

Mam kar nekaj iskušenj pri vožnji s 4 kolami, velikokrat tudi s tovorom zadaj in ti čisto pošteno povem, da se kolesarja prehiti samo in zgolj ko je varno, ter ko lahko greš čisto na drug pas. Vse drugo je raje: počakaj, da vidiš prosto. In vsak izgovor, da ga je nekdo "sploh na piciklu" izrinil s ceste se mi zdi hudo smešen. In jqa,  na kurac mi grejo piciklisti, vendar jih v tem primeru branim, ker mi je vse skupaj hudo sumljivo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, ampak dobro tono težka stvar se verjetno ne zvali neslišno v jarek, a ne?
Če pa tako zelo ne spremlja prometa okoli sebe, potem pa sploh ni za na katerokoli prevozno sredstvo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Alla pravi:

OK, ampak dobro tono težka stvar se verjetno ne zvali neslišno v jarek, a ne?
Če pa tako zelo ne spremlja prometa okoli sebe, potem pa sploh ni za na katerokoli prevozno sredstvo.

Verjetno ne, al pa ja, če je samo zdrsnil. Nadalje, poznam 2 prijatelja, ki sta dolgo zatrjevala, da ju je izrinil avto s ceste, ko ju je oslepil z lučmi. Na koncu, po naši "skeptiki" smo pa le ugotovili, da ni bilo nobenega avtomobila, ampak sta bila samo dobro nakresana.

Teoretično in tudi z vidika zavarovalnice (moj osebni primer ko je kamion kamion izrinil) je pa cela jeba dokazovat izrinjenje, ker zavarovalnica enostavno ni verjela, ampak so hoteli dokaz. Le ta je bil samo ena črtica na tovornem delu hladilnika. K sreči je tisti, ki je naš kamion izrinil, prišel kot priča in potrdil situacijo.

Kaj hočem povedati, da picikl od 100kg, fizično ne more izriniti nekoga v 1200kg ali več. Obstajati mora kontakt, ali pa je vse plod rekla kazala in malce nespretnega manevriranja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Alla pravi:

OK, ampak dobro tono težka stvar se verjetno ne zvali neslišno v jarek, a ne?
Če pa tako zelo ne spremlja prometa okoli sebe, potem pa sploh ni za na katerokoli prevozno sredstvo.

Se kdaj pelješ s kolesom? Sam se izogibam prometnim cestam, vozim se večinoma po stranski cesti v klanec. Pri spustu zaradi vetra ne slišim vozila za sabo, vidim ga tudi ne...sicer se peljem okrog 50 do 60 km/h in če me kdo prehiteva ga opazim šele ob sebi, ko pride v vidno polje očesa. Večinoma s tako hitrostjo tam vozijo tudi avtomobilisti, se pa najdejo hitrejši, predvsem motoristi, zato imam že dlje časa namen montirat vzvratno ogledalo. Je pa to na odseku ceste, kjer je hitrost omejena na 40 km/h...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, vandrovec said:

...sicer se peljem okrog 50 do 60 km/h .... Je pa to na odseku ceste, kjer je hitrost omejena na 40 km/h...:)

@Borutt, a ga bos? :whistle:

 

:lol1:

Ravno danes sem povijal raztrgano nogo mopedustu - vozniku 25 km/h skuterja (torej skoraj kolesarja), ki ga je avto ob prehitevanju zaradi zmanjsane bocne varnostne razdalje zrinil na bankino, kjer mu je spodneslo zadnje kolo, in je sel v maline - kasneje pa na sivanje. Kolesarja se prehiteva z minimalno razdaljo enega metra, torej vsaj dva metra od roba vozisca, to je vec kot je sirina osebnega avtomobila. Torej se lahko prehiteva le tam, kjer je sirine dovolj tudi za prehitevanje avtomobila, ki vozi ob robu asfalta. Kjer ni vsaj toliko siroko, se ne prehiteva. Pika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voznik osebnega vozila je vozil neposredno za kolesarjem, ki ga je nato začel prehitevati. Med prehitevanjem je kolesar, ne da bi nakazal spremembo smeri vožnje, zavil levo pred voznika osebnega vozila.

 

kako lahko kolesar začne prehitevat osebno vozilo , ki vozi za njim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Zok pravi:

@Borutt, a ga bos? :whistle:

Moram popravit, priporočena hitrost je 40 :wallbash:

Ashampoo_Snap_2019_07.01_23h04m20s_001_.png.bd423903ceaa3b77b0b32184708e3f9d.png

pred 1 minuto, thumper pravi:

kako lahko kolesar začne prehitevat osebno vozilo , ki vozi za njim?

...nepismeni novinarji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Kdo bi si mislu, da bom letos tok becikl gonu in veselo pozdravljal kolesarje. Res narobe svet. :huh:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

oooo neeee, sezona se je začela letos bidel še nekaj bolj groznega od kolesarjev kid ela kolono, elektroskiroisti, al kako se jim reče, in to ne tisti ki norijo po pločnikih in ogrožajo pešce, ampak taki že rahlo sivi ki se vozijo po regionalni cesti cca 10km/h in se vidi da niso najbolj vešči, ko ne veš al se bo držal ob robu cestišča al ga bo skipalo na sredino ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

še zdaj sem pod vplivom presenečenja... 

dva na specialkah pred rondojem duplica-kamnik.. pogledala nazaj , me videla , počakala da se odpeljem mimo , pogledala nazaj in videla , da je moja zmanjšala in jima dala prostor , z roko nakazala spremembo smeri na levi pas in z roko nakazala izhod iz rondoja,,vozila en za drugim..

šokiran sm..še zmer.. upam , da sta plodna..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, thumper pravi:

še zdaj sem pod vplivom presenečenja... 

dva na specialkah pred rondojem duplica-kamnik.. pogledala nazaj , me videla , počakala da se odpeljem mimo , pogledala nazaj in videla , da je moja zmanjšala in jima dala prostor , z roko nakazala spremembo smeri na levi pas in z roko nakazala izhod iz rondoja,,vozila en za drugim..

šokiran sm..še zmer.. upam , da sta plodna..

pa si ziher da nisi sanjal? :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, ligenjček pravi:

pa si ziher da nisi sanjal? :huh:

sem..ker se je moja še iz čelade  v kamniku , ko sva se ustavila drla: "AS VIDUUUUU ????" ...... ja sm.. :D

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 6/28/2020 at 10:21 AM, thumper said:

sem..ker se je moja še iz čelade  v kamniku , ko sva se ustavila drla: "AS VIDUUUUU ????" ...... ja sm.. :D

Še je upanje... :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Bemusunce. Skupina kolesarjev, z licenco, s spremljevalnim avtom in motorist orng po njihovem pasu nasproti, potem jih je pa še ozmirjal. ? No, niso mu ostali dolžni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎27‎. ‎07‎. ‎2020 ob 16:49, J.a.m.e.s pravi:

116132764_2852779804949933_8096111852811847530_n.jpg.28d0c312da4e9e60b4e35d406a715d06.jpg

Tole mi je res polepšalo jutro, smeh do :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!