Skoči na vsebino

Ustavimo rekreativne bicikliste


Priporočene objave

pred 1 uro, RobiRoberto pravi:

Kje ste bili danes, da bi me zaustavili?   :hmm:

:OK:

IMG_5021.JPG.59f9229cd5443f4b8dc505e7a44c8882.JPG

:OK:

IMG_5023.JPG.32967d47f64861ed6f6010cae966d981.JPG

:OK:

IMG_5033.JPG.0e42496908361baf3776e8e21fcc1ec1.JPG

Nič osebnega, ampak mislim, da ne spadaš v skupino osovraženih kolesarjev... tu gre bolj za nekulturne idiote, ki se med tednom, med 2-5 uro popoldan, spravijo na glavno cesto, vzporedno katere teče kolesarska steza, vozijo po sredi ceste in naredijo kolono od murske pa do kopra, ko pa se kljub oviranju prometa peljejo mimo primernega mesta, kjer bi lahko spustili kolono mimo, pa ga na to opozoriš s hupo pa ti pljune na šipo... če bi vsi kolesarji imeli malo čuta za sočloveka in malo manj egoizma, ne bi motili nikogar ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 7. 2020 ob 7:06, Bmflar pravi:

KOLESAR.jpg

..spomni se, ko se bodo tvoji otroci, ali pa vnuki naučili vozit kolo, na kar boš, si bil, kot vsak starš ponosen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahaha...res si model...da ne bi o IQ sploh, niti me srečal nisi, niti se vozil z mano s kolesom; no, jaz se s tabo niti ne bi, ker spoštujem vse udeležence v prometu...zame nihče ni manjvreden niti “močnejši” v prometu...

ajd naj ti bo užitek karkoli delaš na cesti oz. kjerkoli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, franc pravi:

Dejansko me zanima kaj bi rad dokazal (pokazal) s to sliko?

lp

(Ugibam) da je na desni z črto zarisana kolesarska steza. Biciklista pa tipično ob kolesarski po cesti

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Shillien pravi:

(Ugibam) da je na desni z črto zarisana kolesarska steza. Biciklista pa tipično ob kolesarski po cesti

Kaj je enosmerna? Ker slika verjetno ni iz avstralije?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, franc pravi:

Kaj je enosmerna? Ker slika verjetno ni iz avstralije?

lp

To bo pa avtor slike mogo odgovorit, sej sem napisal da samo ugibam oziroma sklepam po izkušnjah z biciklisti na našem koncu v čem bi lahko bil problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kolesarji so adijo pamet. Ze ce jim pohupas, da jih opozoris, so vsi besni pa mahajo kljib temu, da so oni tisti, ki serjejo po cesti.... Za nalomt res. ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Bmflar pravi:

Tudi sam sem kolesar ... ampak ne egoističen manijak kot 99 % primerkov !!!!

Tudi otroke sem učil, da se v prometu obnašajo tako kot veleva zakon in da se obnašajo temu primerno, ko so na kolesu in da uporabljajo kolesarske steze, upoštevajo prometne predpise in vertikalno ter horizontalno signalizacijo na svoji poti s kolesom in ne vozijo vštric... Ampak to je za pussije, mar ne ?

Zato bom vedno pomislil na te egoistične idiote, ki vozijo vštric in niti slučajno ne pomislijo, da bi se umaknili, čeprav je cesta široka komaj za en avto, na tiste, ki priletijo na prehod za pešce s hitrostjo 30 in več ter ti mahajo, .... Ker ne znajo spoštovati zakone, ker mislijo da so nad vsemi...

... in prepričan sem, da si se že našel med njimi, pa bi lahko še našteval !

Eto, še eden tvoje baže - ego višji od Triglava, jebe se njemu, kakšni predpisi neki, IQ sobne temperature....

Kapo dol vsem kolesarjem, ki vozijo skladno s predpisi - uživajte v vožnji, srečno in varno na vaši poti !

Razumevanje ironije je tudi povezano s človekovim IQjem.

Tole je bilo v sobot - nope, umakniti pa ne, jaz sem kolesar in imam svoje pravice, potem te bom pa tožil s svojim zloglasnim odvetnikom.... Škoda, ker kamera je vedno prižgana.

Pedalogonci.jpg

Stari podpišem pod tole...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za ignorantske kolesarje , ki se na ozkih cestah vozijo vštric jaz uporabljam na motorju lepo glasno hupo ob trenutku , ko še ne sliši mojega tihega motorja... z avtom je pa ročna zavora na 20 m zadaj prava "fato čistilica".. 

sem se pa sposoben vozit za kulturnim kolesarjem skoraj v nedogled 25 na uro , če vozi večinsko po pravilih in ga ne morem za njegovo varnost lepo prehitet.. ja čudn sm - tega tud moja ne šteka k jo uhe bolijo k se derem na biciklkretene.. me je prav enkrat resno vprašala če se tolk dobro počutim , da lahko še vozim..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem motorist, ampak ne egoističen maniak kot 99% ostalih (sarkazem off).

Zanimivo mi je, da ena skupina udeležencev v prometu, ki je precej osovražena pri drugih udeležencih (ker prehitevajo preko polne črte, divjajo kot snete sekire, se vrivajo na začetek kolone, na mejnih prehodih se vozijo mimo vrste), tako sovraži tretjo skupino, ki se ne drži prometnih predpisov.

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Darko3g pravi:

Zanimivo mi je, da ena skupina udeležencev v prometu, ki je precej osovražena pri drugih udeležencih (ker prehitevajo preko polne črte, divjajo kot snete sekire, se vrivajo na začetek kolone, na mejnih prehodih se vozijo mimo vrste), tako sovraži tretjo skupino, ki se ne drži prometnih predpisov.

mogoče zato , ker zaradi njihove varnosti ne moreš prehiteti stoječe kolone v pasji vročini ker se peljejo nasproti po prometnem pasu 2 ali celo 3-je vštric na njihovi desni pa kolesarska steza?

mogoče zato , ker v coni vozijo laganički zjutraj po desnem prometnem pasu čeprav je dvopasovna/dvosmerna kolesarska steza na levi in prek rondoja ne nakažejo spremembe smeri? enkrat je en taj zbil feltno - ga prehitim varno prek prekinjene črte pred rondojem , zapeljem v rondo in drugi izvoz z desnim smerokazom ven iz rondoja vendar pešec prečka cesto in ustavim..ker je med robnikom in avtom zmanjkalo prostora je moral kolesar zapeljati med dvema stebroma na pločnik..

neprilagojena hitrost, nepravilna varnostna razdalja , nenakazovanje spremembe smeri vožnje , vožnja po cesti čeprav je zraven kolesarska steza..

že kaj moghoce?sirov burek?

burek je samo mesni..vse ostalo so pite...

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Darko3g pravi:

Tudi sam sem motorist, ampak ne egoističen maniak kot 99% ostalih (sarkazem off).

Zanimivo mi je, da ena skupina udeležencev v prometu, ki je precej osovražena pri drugih udeležencih (ker prehitevajo preko polne črte, divjajo kot snete sekire, se vrivajo na začetek kolone, na mejnih prehodih se vozijo mimo vrste), tako sovraži tretjo skupino, ki se ne drži prometnih predpisov.

Prehitevam preko polne tudi z avtom ne samo z motorjem (seveda kjer je pregledno in varno narediti to)

Divjajo kot snete sekire, jah to je zelo subjektivno, vprašaj kakšnega starčka ko ti bo povedal da danes VSI brez izjeme divjajo in prehitevajo.

Vožnja mimo kolone je pa problem samo za tiste ki jih zaradi tega boli ego, zakonsko je dovoljena. 

Biciklisti so popolnoma drug problem, ovirajo promet ko se vozijo po cesti 2m od njih pa kolesarska steza, izgovor: peljem več kot pa je na kolesarski omejitev. Ja mogoče, redki, NOBEDEN pa ne pelje 90 kot je omejitev na cesti ampak krepko pod. Umaknejo se samo izjeme, več je takih idijotov ki se vozijo po 2 v štric. Najhuje pa je da je to postalo hudo popularno, vsak ki ima 10 min preveč časa in se odloči rekreirati nabavi specialko (ali pa še to ne) in pajkice ter jebe krizo PO CESTI. Sam sem bil na kolesu res ogromno, več ur na dan pa se NIKOLI, NITI 1X nisem peljal po cesti ob kolesarski stezi, večkrat ob cesti po pločniku če je bil prost in ni bilo kolesarske po cesti pa samo če ni bilo druge izbire. Da ne govorim o tistih ki dejansko malo bol resno (skoraj vsi med njimi amatersko) gonijo pa so kar na enkrat vsi rogliči in so cpp za njih popolna španska vas, prav tako vsak bonton na cesti.

Absolutno drži da se izjeme najdejo med vozniki vseh vozil, ampak pri biciklistih so na žalost postali izjeme tisti ki ne ovirajo ostalega prometa največ pa je tistih "profijev" na specialkah ki vozijo 30kmh na kolesarski pa je omejitev 25kmh in se obnašajo kot da so sami na svetu ne samo na cesti.

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, thumper pravi:

za ignorantske kolesarje , ki se na ozkih cestah vozijo vštric jaz uporabljam na motorju lepo glasno hupo ob trenutku , ko še ne sliši mojega tihega motorja... z avtom je pa ročna zavora na 20 m zadaj prava "fato čistilica".. 

sem se pa sposoben vozit za kulturnim kolesarjem skoraj v nedogled 25 na uro , če vozi večinsko po pravilih in ga ne morem za njegovo varnost lepo prehitet.. ja čudn sm - tega tud moja ne šteka k jo uhe bolijo k se derem na biciklkretene.. me je prav enkrat resno vprašala če se tolk dobro počutim , da lahko še vozim..

Nisi čuden, ampak normalen - čudna je večina EGOkolesarjev !

pred 8 urami, Darko3g pravi:

Tudi sam sem motorist, ampak ne egoističen maniak kot 99% ostalih (sarkazem off).

Zanimivo mi je, da ena skupina udeležencev v prometu, ki je precej osovražena pri drugih udeležencih (ker prehitevajo preko polne črte, divjajo kot snete sekire, se vrivajo na začetek kolone, na mejnih prehodih se vozijo mimo vrste), tako sovraži tretjo skupino, ki se ne drži prometnih predpisov.

To me sploh ne moti, dokler s tem ne ogrožaš mene in drugih udeležencev... Samo ti - naravna selekcija deluje ?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, GeeSXer pravi:

Ko sem avtomobilist, me motijo kolesarji,

ko sem kolesar me motijo avtomobilisti,

ko sem pa motorist me motijo oboji.

Ko sem v kavču, me ne moti nihče ?

.... Ne, saj ni tako hudo, ampak kolesarji so mi pa spili živc do amena, jebem jim ego jim jebem :angryrant1:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Bmflar pravi:

Nisi čuden, ampak normalen - čudna je večina EGOkolesarjev !

komu ti normaln a ????? :twak: :angryrant2: :angryrant1: 

 

 

 

 

:D

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, thumper pravi:

komu ti normaln a ????? :twak: :angryrant2: :angryrant1:

:D

Pa sej nisem tko mislu, no .... :lol1:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med vožnjo s kolesom me je strah vseh vozil katera me prehiteveja :blush: , in tudi motoristov, ki v mojem levem, oziroma njiihovem desnem ovinku vozijo v smeri proti meni, ker nikoli ne vem, ali jim bo uspelo zvoziti ovinek ali ne, in bojo zaradi tega "pristali v meni" ...

Dokler sem še lahko, sem vozil kolo, moped in avto.  :inlove:

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Darko3g pravi:

Tudi sam sem motorist, ampak ne egoističen maniak kot 99% ostalih (sarkazem off).

Zanimivo mi je, da ena skupina udeležencev v prometu, ki je precej osovražena pri drugih udeležencih (ker prehitevajo preko polne črte, divjajo kot snete sekire, se vrivajo na začetek kolone, na mejnih prehodih se vozijo mimo vrste), tako sovraži tretjo skupino, ki se ne drži prometnih predpisov.

lej, 90% svojga sem voznik 4 kola. Torej, zadevo tudi tako gledam. Prepotentnež, ki gre na mopedu na pole pozišn, ali kolisar, ki gre po desni do rdeče na semaforju, oba nista element tveganja. Simpl. Tudi mulc, ki me nažge pri polni črti čez ovinek, me boli đoka zanj, če je to storil brez da je kdo (jaz ali nasproti vozeči) moral kaj reagirati.

Vsekakor me pa moti, počasna vožnja turist ali pa prifi kolesarjev, kjer jih zagledaš kot goske razvrščene po celem vozišču, ko prideš čez ovinek. Ali se jim jebe za lajf? Potrobiš, ne reagirajo.

Itak da se ne mislim stiskati mimo v stilu, ako bog da...grem raje kak meter ali več na nasprotni pas. Zavirati pa tudi nočem na mrtvo.

Kdo me je večkrat ogrozil v lajfu, pa mam kam 1ali 2 miljona km v riti? Piciklisti. Motoristi bolj malo, skoraj 0.

Moj smrtni in največji prometni strah, je še vedno, da ne bom opazil wosla na biciklu ali wosla, ki peš kolovrati po cesti ni se mu ne bom uspel izogniti. Da ne govorim o picikl nočno/večernih cvetkah.

Motoristi smo pussiji napram njim, mah qurac, pusuji smo že napram planincem v sandaličkah :P

ps. sem včasih redno vsak dan bicikliral. od 30-50km na hribolascu...vem o čem govorim, tut v kanal me je kamion ruknil.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh bi bilo prepovedano za vsa neregistrirana motorna vozila na avtocestah, hitrih cestah in glavnih cestah (glavne ceste nad 50 ccm), razen ko glavna cesta gre preko naselja ... v tem naselju bi bil promet z neregistriranimi vozili, dovoljen)

pač .. to je moje mnenje 

pa ne zdaj men... sem se tudi včasih s kolesom vozu ... cca 4-5000 km/leto in se da po regionalnih cestah povsod pridet ;) 

:huh: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, maus pravi:

Sploh bi bilo prepovedano za vsa neregistrirana motorna vozila na avtocestah, hitrih cestah in glavnih cestah (glavne ceste nad 50 ccm), razen ko glavna cesta gre preko naselja ... v tem naselju bi bil promet z neregistriranimi vozili, dovoljen)

A ni prepoved za vsa neregistrirana motorna vozila že sedaj? Razen za cigote :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!