Skoči na vsebino

Ustavimo rekreativne bicikliste


Priporočene objave

pred 9 minutami, BlackDoc pravi:

A ni prepoved za vsa neregistrirana motorna vozila že sedaj? Razen za cigote :)

glavne ceste so bivše magistralke ;)

neki tazga .. ne vem kateri predpis je zadnji

(1) Državne ceste se kategorizirajo na:

-        avtoceste, s skrajšano oznako AC, ki so namenjene daljinskemu prometu motornih vozil in so sestavni del avtocestnih povezav s sosednjimi državami; njihov sestavni del so tudi posebej zgrajeni priključki nanje;

-        hitre ceste, s skrajšano oznako HC, ki so rezervirane za promet motornih vozil in s svojimi prometnotehničnimi elementi omogočajo hitro odvijanje daljinskega prometa med najpomembnejšimi središči regionalnega pomena; navezujejo se na avtoceste v državi in na cestne sisteme sosednjih držav; njihov sestavni del so tudi posebej zgrajeni priključki nanje;

-        glavne ceste I. reda, s skrajšano oznako G1, ki so namenjene prometnemu povezovanju med pomembnejšimi središči regionalnega pomena; navezujejo se na ceste enake ali višje kategorije v državi in na cestne sisteme sosednjih držav; njihov sestavni del so tudi posebni priključki nanje, če so zgrajeni;

-        glavne ceste II. reda, s skrajšano oznako G2, ki so namenjene prometnemu povezovanju med središči regionalnega pomena in navezovanju prometa na državne ceste enake ali višje kategorije; njihov sestavni del so tudi posebni priključki nanje, če so zgrajeni;

-        regionalne ceste I. reda, s skrajšano oznako R1, ki so namenjene prometnemu povezovanju pomembnejših središč lokalnih skupnosti in navezovanju prometa na državne ceste enake ali višje kategorije; njihov sestavni del so tudi posebni priključki nanjo, če so zgrajeni;

-        regionalne ceste II. reda, s skrajšano oznako R2, ki so namenjene prometnemu povezovanju središč lokalnih skupnosti in navezovanju prometa na državne ceste enake ali višje kategorije;

-        regionalne ceste III. reda, s skrajšano oznako R3, ki so namenjene prometnemu povezovanju središč lokalnih skupnosti, za državo pomembnih turističnih (turistične ceste, s skrajšano oznako RT) in obmejnih območij ter mejnih prehodov z državnimi cestami enake ali višje kategorije, kadar po predpisanih merilih za kategorizacijo ne dosežejo višje kategorije.

(2) Državne kolesarske poti se kategorizirajo na:

-        daljinske kolesarske poti, s skrajšano oznako KD, namenjene navezovanju prometa kolesarjev na evropsko omrežje kolesarskih poti;

-        glavne kolesarske poti, s skrajšano oznako KG, namenjene prometu kolesarjev do središč regionalnega pomena;

-        regionalne kolesarske poti, s skrajšano oznako KR, namenjene prometu kolesarjev do pomembnejših središč lokalnega pomena, do pomembnih turističnih območij ali središč ter do območij izjemnih naravnih znamenitosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

glavne ceste so bivše magistralke ;)

neki tazga .. ne vem kateri predpis je zadnji

(1) Državne ceste se kategorizirajo na:

-        avtoceste, s skrajšano oznako AC, ki so namenjene daljinskemu prometu motornih vozil in so sestavni del avtocestnih povezav s sosednjimi državami; njihov sestavni del so tudi posebej zgrajeni priključki nanje;

-        hitre ceste, s skrajšano oznako HC, ki so rezervirane za promet motornih vozil in s svojimi prometnotehničnimi elementi omogočajo hitro odvijanje daljinskega prometa med najpomembnejšimi središči regionalnega pomena; navezujejo se na avtoceste v državi in na cestne sisteme sosednjih držav; njihov sestavni del so tudi posebej zgrajeni priključki nanje;

-        glavne ceste I. reda, s skrajšano oznako G1, ki so namenjene prometnemu povezovanju med pomembnejšimi središči regionalnega pomena; navezujejo se na ceste enake ali višje kategorije v državi in na cestne sisteme sosednjih držav; njihov sestavni del so tudi posebni priključki nanje, če so zgrajeni;

-        glavne ceste II. reda, s skrajšano oznako G2, ki so namenjene prometnemu povezovanju med središči regionalnega pomena in navezovanju prometa na državne ceste enake ali višje kategorije; njihov sestavni del so tudi posebni priključki nanje, če so zgrajeni;

-        regionalne ceste I. reda, s skrajšano oznako R1, ki so namenjene prometnemu povezovanju pomembnejših središč lokalnih skupnosti in navezovanju prometa na državne ceste enake ali višje kategorije; njihov sestavni del so tudi posebni priključki nanjo, če so zgrajeni;

-        regionalne ceste II. reda, s skrajšano oznako R2, ki so namenjene prometnemu povezovanju središč lokalnih skupnosti in navezovanju prometa na državne ceste enake ali višje kategorije;

-        regionalne ceste III. reda, s skrajšano oznako R3, ki so namenjene prometnemu povezovanju središč lokalnih skupnosti, za državo pomembnih turističnih (turistične ceste, s skrajšano oznako RT) in obmejnih območij ter mejnih prehodov z državnimi cestami enake ali višje kategorije, kadar po predpisanih merilih za kategorizacijo ne dosežejo višje kategorije.

(2) Državne kolesarske poti se kategorizirajo na:

-        daljinske kolesarske poti, s skrajšano oznako KD, namenjene navezovanju prometa kolesarjev na evropsko omrežje kolesarskih poti;

-        glavne kolesarske poti, s skrajšano oznako KG, namenjene prometu kolesarjev do središč regionalnega pomena;

-        regionalne kolesarske poti, s skrajšano oznako KR, namenjene prometu kolesarjev do pomembnejših središč lokalnega pomena, do pomembnih turističnih območij ali središč ter do območij izjemnih naravnih znamenitosti.

Point tistega citata je bil NEREGISTRIRANA MOTORNA VOZILA?. In za njih kot je rekel prepoved velja že zdaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BlackDoc pravi:

Kaj pa ustavimo rekreativne rolarje (a se prav reče tako)?

Slika je nastala tule: https://www.google.si/maps/@45.9959338,13.6400913,3a,75y,327.82h,92.27t/data=!3m6!1e1!3m4!1sLZ-6zSAL2qsmvePn-TyaMA!2e0!7i13312!8i6656

Izgledala sta mi kot dva italijana, ki gresta na burger na dolgo njivo...

Verjetno sem ravno ta dva prehitel en dan prejšnji teden, morda petek, bila sta že blizu Plavam. Držala sta se za skale ob cesti, ko so ju prehitevala vozila, potem sta se verjetno pognala cik cak naprej po cesti.

 

pred 34 minutami, BlackDoc pravi:

A ni prepoved za vsa neregistrirana motorna vozila že sedaj? Razen za cigote :)

Kolesarji se tudi vozijo tam po tisti cesti...sicer so jih že kar nekaj povozili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Shillien pravi:

Point tistega citata je bil NEREGISTRIRANA MOTORNA VOZILA?. In za njih kot je rekel prepoved velja že zdaj

sem spregledal ... ker včasih so bila neregistrirana motorna vozila ... razni tomosi - 4-ke, pony expresi, avtoma6tiki ... ... ampak ok .. zdaj tega ni več ... sicer ne vem pod kaj spadajo neregistrirana električna vozila ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, vandrovec pravi:

Kolesarji se tudi vozijo tam po tisti cesti...sicer so jih že kar nekaj povozili.

Tudi jaz grem s kolesom po soški... ampak samo pred peto zjutraj, milina, max 10 vozil do Kanala. To, kar delajo nekateri ob treh popoldan, je pa samomor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BlackDoc pravi:

Tudi jaz grem s kolesom po soški... ampak samo pred peto zjutraj, milina, max 10 vozil do Kanala. To, kar delajo nekateri ob treh popoldan, je pa samomor.

Na drugi strani Soče imaš kolesarsko pot iz Solkana do Plavi. Samo pazi se  italijanskih upokojencev, ki brezbrižno hodiji po sredini in ugotavljajo che bella, un spettacolo je Soška dolina. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, maus pravi:

sem spregledal ... ker včasih so bila neregistrirana motorna vozila ... razni tomosi - 4-ke, pony expresi, avtoma6tiki ... ... ampak ok .. zdaj tega ni več ... sicer ne vem pod kaj spadajo neregistrirana električna vozila ;)

Pod Shit 2

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, LunaticFringe pravi:

Na drugi strani Soče imaš kolesarsko pot iz Solkana do Plavi. Samo pazi se  italijanskih upokojencev, ki brezbrižno hodiji po sredini in ugotavljajo che bella, un spettacolo je Soška dolina. 

Ja, čez dan grem tam, ponoči ne več, sem že dva obroča počil ko sem kamen povozil, skrit med listjem :( Drugače je super kolesarska, do Doblarja se tudi lahko izogneš glavni, potem pa (razen z gorcem) ni druge kot po glavni do Tolmina. Mi pa ni jasno kako se popotniki an kolesih znajdejo na soški, saj so table za kolesarsko, pa tudi razni spletni načrtovalci poti te peljejo po njej (npr. komoot.com). Se nič ne pozanimajo prej?

Popravljeno . Popravil BlackDoc
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
22 hours ago, Spasku said:

 

daily_picdump_3493_640_02.jpg

Se moram oglasit na Downvote gled kolesarjev,skirašev,rolkarjev in pešcev v saj 70% so nesramni ,pomankljivo opremljeni brez odsevnikov,luči v črno oblečeni da ne govorim da za njih ne obstajajo pravila na cesti :chase:kao jaz sem kolesar imam prednost in povsod prav:twak: in potem se čudijo da jih na cesti podirajo kot keglje z avti.tako da ravno vsi ne spadate na odpat in namakalni  kanal.Najbolj žalostno je da starši ne poštimajo koles mulariji da bi bila kolesa izpravna vsaj svetlobno z kitajskimi ledicami za 2 Dolarja:angryrant1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred eno uro, MARE 65 pravi:

Ma jaz jih bom začel strelat zaradi jnihovega "preletavanja" čez prehod za pešce, včeraj spet skoraj enega snel :twak:

Ja sej, problem je k odgovarjaš isto kot za človeka :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Bmflar pravi:

Ja sej, problem je k odgovarjaš isto kot za človeka :naughty:

v bistvu so kazni višje ker so "ogrožena vrsta" .. pa kako ogrožena če so se pa naplodili kot podgane..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, thumper pravi:

v bistvu so kazni višje ker so "ogrožena vrsta" .. pa kako ogrožena če so se pa naplodili kot podgane..

A pol jih samo nabunkam in pokličem v zavetišče za divje živali da jih pridejo pobrat...:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, MARE 65 pravi:

A pol jih samo nabunkam in pokličem v zavetišče za divje živali da jih pridejo pobrat...:whistle:

Podgan ne pobirajo :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Bmflar said:

včeraj spet skoraj enega snel 

Jaz unga na električnem skiroju ne vidim več skozi okno firme zadnjih mesec dni :hmm:,se bom pozanimal če ga je kdo snel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No še ene bom začeu bunkat (mater zdaj sem pa postal že malo agresiven :slap:), v glavnem začel bom bunkat specialkarje, če bi tipi danes ustavili bi bili že na vrsti.

Gremo danes na sprehod, vnukinja s kolesom midva peš. Mali je dopizdila čelada in mi jo da v roke. Gremo po pločniku in meni pade čelada na tla ob pločnik na rob ceste. Sklonim se, da jo poberem, kar naenkrat pridivjajo trije na top specialkah (novodobni spet, ta stari biciklisti se ne obnašajo tako) in eden mi zavpije marš u pičku materinu.  Bil sem ko razjarjeni bik :angryrant1: , u momentu mi je dvignu pritisk do plafona žal sam samo še uspel zavpit za njim kaj mu ni jasno, on je pa še nekaj zabenti nazaj.

Žena začne z onim kaj je s tem folkom, pa daj naj dam mir k so trije. Sem jo samo malo srepo pogledal je bila takoj tiho :whistle: in ji razložil, da verjetno bi na koncu dobu batine ampak vsaj ena specialka bi bila pa polomljena.

Tko, zdaj sem se mal pohvalu kaki mačo sem...:lol1:.................................ampak če bi tip ustavu :fight1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, MARE 65 pravi:

No še ene bom začeu bunkat (mater zdaj sem pa postal že malo agresiven :slap:), v glavnem začel bom bunkat specialkarje, če bi tipi danes ustavili bi bili že na vrsti.

Gremo danes na sprehod, vnukinja s kolesom midva peš. Mali je dopizdila čelada in mi jo da v roke. Gremo po pločniku in meni pade čelada na tla ob pločnik na rob ceste. Sklonim se, da jo poberem, kar naenkrat pridivjajo trije na top specialkah (novodobni spet, ta stari biciklisti se ne obnašajo tako) in eden mi zavpije marš u pičku materinu.  Bil sem ko razjarjeni bik :angryrant1: , u momentu mi je dvignu pritisk do plafona žal sam samo še uspel zavpit za njim kaj mu ni jasno, on je pa še nekaj zabenti nazaj.

Žena začne z onim kaj je s tem folkom, pa daj naj dam mir k so trije. Sem jo samo malo srepo pogledal je bila takoj tiho :whistle: in ji razložil, da verjetno bi na koncu dobu batine ampak vsaj ena specialka bi bila pa polomljena.

Tko, zdaj sem se mal pohvalu kaki mačo sem...:lol1:.................................ampak če bi tip ustavu :fight1:

sej tti specialkarji so itaq najhujsi. za 99.99% kolesarska ne obstaja in obnašajo se kot da so vse ceste njihove.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jes sem tanajhujsi specijalkar ze ene 40 let, pa mototurist sem tud ze en cajt,na kolesu in na mopedu veckrat in zavestno krsim predpise,v bistvu precej veckrat na mopedu ce povem po pravici,in ene dva avtobilista se tudi ze okol uhov vsekal k sta se upala ustavt pa hotla tepst z glupim klesarjem,a je kaj narobe z mano?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, MARE 65 pravi:

No še ene bom začeu bunkat (mater zdaj sem pa postal že malo agresiven :slap:), v glavnem začel bom bunkat specialkarje, če bi tipi danes ustavili bi bili že na vrsti.

Gremo danes na sprehod, vnukinja s kolesom midva peš. Mali je dopizdila čelada in mi jo da v roke. Gremo po pločniku in meni pade čelada na tla ob pločnik na rob ceste. Sklonim se, da jo poberem, kar naenkrat pridivjajo trije na top specialkah (novodobni spet, ta stari biciklisti se ne obnašajo tako) in eden mi zavpije marš u pičku materinu.  Bil sem ko razjarjeni bik :angryrant1: , u momentu mi je dvignu pritisk do plafona žal sam samo še uspel zavpit za njim kaj mu ni jasno, on je pa še nekaj zabenti nazaj.

Žena začne z onim kaj je s tem folkom, pa daj naj dam mir k so trije. Sem jo samo malo srepo pogledal je bila takoj tiho :whistle: in ji razložil, da verjetno bi na koncu dobu batine ampak vsaj ena specialka bi bila pa polomljena.

Tko, zdaj sem se mal pohvalu kaki mačo sem...:lol1:.................................ampak če bi tip ustavu :fight1:

ena dobra stran - v spečialnih čeulih težko tečejo..tko da preden se pridružita še dva imaš dovolj časa za italjanski boks - udari pa spizdi..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

38 minutes ago, thumper said:

preden se pridružita še dva imaš dovolj časa za italjanski boks - udari pa spizdi..

In se zeno je imel sabo sicer ne vem koliko je huda:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Spasku pravi:

In se zeno je imel sabo sicer ne vem koliko je huda:lol1:

Mislit si ne moreš :whistle:

pred eno uro, luxsa pravi:

No jes sem tanajhujsi specijalkar ze ene 40 let, pa mototurist sem tud ze en cajt,na kolesu in na mopedu veckrat in zavestno krsim predpise,v bistvu precej veckrat na mopedu ce povem po pravici,in ene dva avtobilista se tudi ze okol uhov vsekal k sta se upala ustavt pa hotla tepst z glupim klesarjem,a je kaj narobe z mano?

Ne, če nisi prepričan, da si sam in edini na tem svetu...

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!