Skoči na vsebino

Ustavimo rekreativne bicikliste


Priporočene objave

Hahahaha :D dobro jutro:D ja, če se hočjo furat, nej se furajo...sam kolkor kretenizma vidiš na biciklih, pa.....se peljesta po 2 ali 3 v štric in boli njih k...če pa kej rečeš, pa dobiš pljunec, sredinec itd...ni da ni.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To me pizdi tudi mene,da vozojo v štric in se ne in ne umaknejo...  :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

103. a člen

(1) Ne glede na drugi odstavek prejšnjega člena smejo kolesarji, ki imajo licenco Kolesarske zveze Slovenije ali ustrezne druge mednarodne kolesarske organizacije, za nastope na organiziranih kolesarskih tekmovanjih pri izvedbi treninga na javni cesti voziti tudi po dva vzporedno. Kolesarjem ni dovoljeno voziti vzporedno, kadar je zmanjšana vidljivost in ponoči. Pri vzporedni vožnji se lahko uporablja le skrajni desni prometni pas.

(2) Trening iz prejšnjega odstavka lahko poteka na vozišču tistih cest, ki nimajo kolesarskega pasu oziroma kolesarske poti.

(3) Organizirana kolona kolesarjev, ki vozijo vzporedno, ne sme šteti manj kot štiri kolesarje (2 para). Organizirano kolono kolesarjev spredaj ali zadaj spremlja vozilo, označeno z rumeno utripajočo lučjo.

(4) Ko kolesarji trenirajo v skladu s prejšnjim odstavkom, smejo uporabljati na javnih voznih površinah tudi tekmovalna kolesa. Kolesarji morajo obvezno uporabljati kolesarsko čelado.

(5) Kolesarji morajo imeti v času, ko vozijo po določilih tega člena, pri sebi ustrezno potrdilo o tem, da imajo licenco, ki jo je izdala Kolesarska zveza Slovenije ali ustrezna druga mednarodna kolesarska organizacija. Navedeno potrdilo morajo kolesarji predložiti pri nadzoru na vpogled.

(6) Kolesar, ki vozi v nasprotju s tem členom, se kaznuje z globo 100 eurov.".

______________

Sicer pa se tudi sam strinjam, da si prevec kolesarjev "prilasca" cesto za svojo.

Kot povsod drugje je po mojem mnenju vedno vec takih izjem...

Zal tako kot vedno "nastradajo/mo" tisti, kateri se vedemo obzirno se do vseh ostalih udelezencev v prometu

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 sedaj razmišljam o nakupu hitrega traktorja in pluga.

MATER VAM JEBEM KOLESARSKO!!!!

 

Tipo tako? 

Macchina_che_investe_ciclisti.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma tej bičikletarji.. a imajo kak zakon da morajo vozit vštric al kaj. če je eden, ok. ma če sta dva, obvezno zasest cel pas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še najraj jih mam ko vozijo po cesti zraven pa imajo kolesarsko za katero je šlo ???€. A tuki ni pa nobene akcije da bi policija mal reda nardila?!?! Včas so na Celovški pri Tivoliju za kioskom čakal nasprotivozeče pa jim kasiral. Bi mogl tkole izven naselja kjer je znano da serjejo tut mal čelade prevert pa kako kej vozjo po 4je v štric pa brez spremstva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se tud zdi, da so po novem kolesarji to, kar so bli včasih večinoma motoristi. Nekulturni objestneži. 

 

z avtom prletet do njih, pa hudo na žlajf stopt. Al poskačejo s ceste ko zajci....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako Lokos. 
To kar se dogaja so kršitve v prav vseh točkah, ki jih je citiral Gradbenik.

To da na križišču policaji kasirajo nasproti vozeče, ponavadi še tam, kjer so kolesarske steze kretensko speljane, je pičkin dim!

Na relaciji Dobrova - Šentjošt in na dovozih iz Ljubljane do Dobrove, bi lahko policija pokasirala nekaj tisočakov dnevno. Pa naj se spravijo tja v civilu, da bodo v živo doživeli še vse preseravanje in pizdakanje, ki ga izvajajo nad ostalimi. 
Zadnjič se v Horjulu ni dalo peljati nekaj minut čez križišče, ker je BANDA kolesarjev krožila po njem in se dogovarjala na katero stran bodo šli. Ko so avtomobilisti začeli trobiti, naj se umaknejo so začeli nazaj mahati in groziti. Tako obnašanje priporočam še vnaprej, definitivno jih bodo prej ko slej dobili krepko po pički. In to take krepke kmečke batine!
Včeraj je na isti način center Dobrove zabila banda pizd v rožnatih majčkah. 

Ne prebavljam avtomobilistov, ki kolesarje prehitevajo na silo. A to kar sedaj počno kolesarji, zahteva ukrepe. Bolj kot ga bodo srali in manj kot bo ukrepala policija, bolj bo narod popizdeval in prej ko slej se bo nekomu utrgalo in nekdo ali več njih bodo krvavo gor plačali.

Vemo, da na policiji to berejo,
Me prav zanima ali se bodo kaj zmigali. Denar leži na cesti, le poberejo naj ga, tokrat celo bi šlo tudi za varnost in ne le za inkasantstvo!

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolesarji v Tosemjaz-ovem linku so vzorni. Takih bi si jaz želel in ne bi imel kaj pripomniti. Tisto zadimljnaje tam je izraz kretenizma. 
Pri nas pa bi bilo tako zadimljanje malenkosten odziv na kolesarski kretenizem.

Torej, kako se taka dimna zavesa naredi? Je možno tudi na bencinarju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čedalje več nestrpnosti je na teh cestah. :glare:

@I30, so mogoče včasih moteči, ampak tvoj način izražanja ni nič drugačen od tistega antimotorističnega, ki ga vsi tukaj še kako spodbijamo.

 

@Lokos, kolesarske? Kje si ti videl kolesarske v naši državi? Z večjega so kolesarske razširjeni ali drugače označeni (čisto navadni) pločniki, ki peljejo skozi nešteto uvozov (graben) ali skozi najbolj prometno peš cono, kjer nihšče ne upošteva kolesarske poti. Se mi zdi, da so narejene za BMX-e, kjer ne moreš razviti večje hitrosti od 10km/h, lahko pa skačeš. So tudi dobri odseki, a teh je malo. Za info, kolesarji imajo povprečno hitrost krepko čez 30km/h, kar pa niti ne sodi na kolesarsko stezo saj bi šli krepko čez omejitev.

 

Če smo pri 30km/h, pa se lahko lotim vseh tistih voznikov, ki se s to hitrostjo vozijo tam kjer je omejitev 50km/h ali 60km/h tam kjer je omejitev 90km/h, pa mi dvigajo krvni tlak v višave. Da ne bi o drugih debilnostih, ki jih vsakodnevno srečamo na cesi.

 

Skratka če napišem bistvo, ne motoristi in ne kolesarji nimajo pogojev (steze, dirkališča, .. ), da bi varno razvili svojo potencialno hitrost na svojih turah. In kot pravim, so ljudje ki bi radi s cest zrinili kolesarje, tisti ki bi radi zrinili motoriste in tisti ki bi zrinili sanjače in prekškarje. Ampak malo kdaj se zavedamo, da si ob tem pljuvamo tudi v lastno skledo.

Pa STRPNO na cesti! ^_^

Popravljeno . Popravil MP3500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Pri nas pa bi bilo tako zadimljanje malenkosten odziv na kolesarski kretenizem.

Torej, kako se taka dimna zavesa naredi? Je možno tudi na bencinarju?

Pozdravljen, tole je overfueling oz. preveč bogata mešanica nafte z zrakom...kot je videti na posnetku-ko prime turbina, ne kadi več, ker doda več zraka. Prej pa pač.... :D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

 

se čist strinjam z i30, kar je preveč, je preveč - in prav lepo je povedal, točno tko kot je!!

 

@mp3500: 30km/h?? po zakonu je največja dovoljena hitrost kolesarja na kolesarski stezi 25km/h, v peš conah pa 5km/h; prav tako je zakon jasen kdaj lahko vozijo vštric!! in komur preveč trese ritko na kolesarski stezi ki gre gor in dol po pločnikih, nej se ne vozi po naseljih ali izbere drug prevoz, samo ne mi razlagat da ni treba spoštovat nobenga zakona ker mi pač ni dovolj udoben!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

@Lokos, kolesarske? Kje si ti videl kolesarske v naši državi? Z večjega so kolesarske razširjeni ali drugače označeni (čisto navadni) pločniki, ki peljejo skozi nešteto uvozov (graben) ali skozi najbolj prometno peš cono, kjer nihšče ne upošteva kolesarske poti. Se mi zdi, da so narejene za BMX-e, kjer ne moreš razviti večje hitrosti od 10km/h, lahko pa skačeš. So tudi dobri odseki, a teh je malo. Za info, kolesarji imajo povprečno hitrost krepko čez 30km/h, kar pa niti ne sodi na kolesarsko stezo saj bi šli krepko čez omejitev.

 

Večino kolesarske steze je na relaciji LJ - Vrhnika že narejene le na odseku Brezovica - Lukovica in Dragomer - Log je še ni pa tudi ta odseka sta zelo kratka. Kolesarska steza je izredno lepa in po njej ni neka umetnost kolesarit. Če ne verjameš probaj. Točno na omenjeni relaciji LJ - Vrhnika pa je tudi ogromno samooklicanih profijev ki bi jim krona padla z glave če bi vozili po kolesarski. Drugače pa nebi imel niti prav veliko proti samim kolesarjem če bi se postavl v vrsto in ne čez cel pas in klepetali. Bemti boga pejte pol na per pa klepetejte tercjalke kolesarske po cesti pa vozte kot se spodob. Aja pa še za info na relaciji LJ- Vrhnika je omejitev na mnogo odsekih 70 in tudi 90 km/h in zato se vozi po kolesarski ker če priletim v ovinek 90 in srečam 3 kologonije na sredi ovinka čez cel pas z 25 km/h klepetat in se hvalisat kdo ma lažji bicikl, pol bremzam ker nimam namena nobenemu vzet življenje ampak trobm pa k keten da letijo ob rob ceste k zmešane kure. Ene 2× sem že to naredil in še bom dokler se ne spravjo na kolesarsko ali v vrsto. Verjemi za njih je tako bolše.

 

ČEUL V KOLESARJA IN PALCO V ŠPICE NEPRILAGOJENIM IZRODKOM KOLOGONJENJA (pa niso vsi taki da ne bo pomote)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sem biciklist (čisti amater - bicikliram za boljše zdravje in počutje in ker mi je to všeč).... vendar sem solorajder...  :D ... če pa že grem s kom, mu rečem, da zaradi varnosti raje pejva drug za drugim... po cesti seveda.

... tudi če grem po kakih makadamih ali gozdnih poteh, te pa lahka nabaše drugi biciklist, ko tišči dol...pa ga jasno da ne slišiš, ker nima odprtih akrapotov gor.... 

..mi je pa muka se vozit po cestah... zato sem se raje preselil na makadame. Mnooogo lepše... mir.

Recimo na Rakitno grem vedno iz Iške ...in NIKOLI iz Podpeči, ker ni prijetno, ko cigaš gor tistih 15km/h, pa ti mimo na ravnini useka motorist 250 mimo tebe.... Zato tudi sam, ko grem gor z motorjem, grem mimo kolesarja z močno zmanjšano hitrostjo in brez gasa, ki ga dodam čez nekaj 10 metrov. Če pa gresta dva ali več vštric čez cel pas... jim pa malo navijem gas, ko ju prehitevam.... pa samo upam, da sta štekala zakaj....

Kot kolesar vem, da če gresta dva vštric v klanec in klepetata, sta amaterja, če se imata za pogovarjat imata čisto premalo srčnega utripa...   :P

 

DImno zaveso se naredi tako, kot se to dela na akrobatskih letalih:

 

..diza v krivino od auspuha (cca 0,8-1mm) ....črpalka za gorivo ...in brizgaš not parafinsko olje (za v vinske ode) ali pa navaden dizel. Za še boljši efekt bi namotal tanko bakreno cevko okoli auspuha in povil s keramičnim pletenim trakom, skozi katero bi se olje segrelo, preden se ga vbrizga v izpuh.

... samo bi moral verjetno to vgraditi za katalizatorjem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čedalje več nestrpnosti je na teh cestah. :glare:

@I30, so mogoče včasih moteči, ampak tvoj način izražanja ni nič drugačen od tistega antimotorističnega, ki ga vsi tukaj še kako spodbijamo.

 

@Lokos, kolesarske? Kje si ti videl kolesarske v naši državi? Z večjega so kolesarske razširjeni ali drugače označeni (čisto navadni) pločniki, ki peljejo skozi nešteto uvozov (graben) ali skozi najbolj prometno peš cono, kjer nihšče ne upošteva kolesarske poti. Se mi zdi, da so narejene za BMX-e, kjer ne moreš razviti večje hitrosti od 10km/h, lahko pa skačeš. So tudi dobri odseki, a teh je malo. Za info, kolesarji imajo povprečno hitrost krepko čez 30km/h, kar pa niti ne sodi na kolesarsko stezo saj bi šli krepko čez omejitev.

 

Če smo pri 30km/h, pa se lahko lotim vseh tistih voznikov, ki se s to hitrostjo vozijo tam kjer je omejitev 50km/h ali 60km/h tam kjer je omejitev 90km/h, pa mi dvigajo krvni tlak v višave. Da ne bi o drugih debilnostih, ki jih vsakodnevno srečamo na cesi.

 

Skratka če napišem bistvo, ne motoristi in ne kolesarji nimajo pogojev (steze, dirkališča, .. ), da bi varno razvili svojo potencialno hitrost na svojih turah. In kot pravim, so ljudje ki bi radi s cest zrinili kolesarje, tisti ki bi radi zrinili motoriste in tisti ki bi zrinili sanjače in prekškarje. Ampak malo kdaj se zavedamo, da si ob tem pljuvamo tudi v lastno skledo.

Pa STRPNO na cesti! ^_^

JEBITE SE IN KOLESARJI IN MOTORISTI s svojimi potencialnimi hitrostmi!! Ali mislite, da je javna cesta za sproščanje vaših rekreativnih nagonov???!!! 

Za to si naredite piste! 

Javna cesta je za javni promet, za varno odvijanje le tega. Ve se kdo ga financira in kolesarji ga ne! S tem ne pravim, da je potrebno spucati kolesarje s cest, a s takim obnašanjem, kot ga REKREATIVNI kolesarji izkazujejo, bo to še edina opcija!

 

 

Te moti moj način izražanja? Kar naj te!

Mogoče bo po tvojem bolje, ko bodo tisti, ki jim gre tako obnašanje na jetra tukaj tiho, pa bodo jezo sprostili na cesti?!

 

In NE BLUZI o prekoračitvi hitrosti na kolesarski stezi. Omejena je le hitrost kvazi koles (mopedi), ki ne smejo preseči 25km/h. Na kolesu te nihče ne meri. In če na kolesarski ne moreš hitreje ali zaradi vozne površine ali prisotnosti drugih, to pomeni, da se ne prilagajaš situaciji v prometu.

Potem pa greš na vozišču, ki ti ne pripada izsiljevati druge, da se prilagajajo tebi. Takim se reče PIZDE!

 

In sploh nimaš kaj pizdakat!

 

 

Držite se zakona, pa bo vse v redu!

Če pa misliš, da moramo podpirati tvoje kršenje predpisov, malo morgen!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem včeraj vidu tistih 20 roza ritk, sem jim prletu za rit pa so se lepo umaknile, da mi še pasu ni blo treba menjat pri prehitevanju. Pa naj še kdo reče da odprti avspuhi ne pomagajo pri varnosti v prometu.

 

Ampak z motorjem tega ni problem prehitet, problem je z avtom ki ima manj kot 100 KM, rabiš kr ravnino da prehitiš dva avtobusa ki peljeta 35km/h.

 

Sicer pa bolj kot vožnja vštric me moti pri njih NEUPOŠTEVANJE PREDNOSTI. Se mi je že parkrat zgodilo da so se vključevali iz stranske ceste in ko enkrat prvi zapelje na glavno cesto, jih gre vseh 30 za njim pa ni važno kaj pripelje po prednostni cesti. Ali se obravnava skupina kolesarjev kot 1(en) udeleženec v prometu!?!?

 

Nimam nič proti kolesarjem ki se lepo peljejo ob robu ceste imam pa veliko proti objestnim kolesarjem ki mislijo da je cesta njihova. Sicer so jih pa v horjulski dolini že parkrat fasali, očitno (še) ne pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa bolj kot vožnja vštric me moti pri njih NEUPOŠTEVANJE PREDNOSTI. Se mi je že parkrat zgodilo da so se vključevali iz stranske ceste in ko enkrat prvi zapelje na glavno cesto, jih gre vseh 30 za njim pa ni važno kaj pripelje po prednostni cesti. Ali se obravnava skupina kolesarjev kot 1(en) udeleženec v prometu!?!?

 

Nimam nič proti kolesarjem ki se lepo peljejo ob robu ceste imam pa veliko proti objestnim kolesarjem ki mislijo da je cesta njihova. Sicer so jih pa v horjulski dolini že parkrat fasali, očitno (še) ne pomaga.

Pomoje da se obravnavajo kot eden samo v primeru da imajo spremljevalno vozilo (vozilo z rumenimi lučmi), drugače pa je vsak posameznik. A pol v LJ v centru vsi ki pripeljejo na semafor lahko sledijo prvemu ki je šel čez zeleno kljub temu da gredo čez rdečo? Mislim da tole ne zdrži vode?!?! Ali pač??

 

Aja pa pridite z doline še mal na Tržaško ...  :bum:  :P

Popravljeno . Popravil Lokos
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje da se obravnavajo kot eden samo v primeru da imajo spremljevalno vozilo (vozilo z rumenimi lučmi), drugače pa je vsak posameznik. A pol v LJ v centru vsi ki pripeljejo na semafor lahko sledijo prvemu ki je šel čez zeleno kljub temu da gredo čez rdečo? Mislim da tole ne zdrži vode?!?! Ali pač??

 

Aja pa pridite z doline še mal na Tržaško ...  :bum:  :P

 

To da veljajo kot en je blo bolj mišljeno kot sarkazem...sicer pa kaj lahko naredimo?

 

- Če zapelješ vanje...mislim da je poskus uboja še vedno večji zločin kot izsiljevanje prednosti

- Če jih slikaš...jih itak ne moreš identificirat ker nimajo tablic

- To da so se tepli...vsi smo lahko pametni, realnost sta pa vsaj dva primera na sodišču

-  Policaji pa tud ne bojo en teden tam stali da ujemejo tistih par kolesarčkov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To da veljajo kot en je blo bolj mišljeno kot sarkazem...sicer pa kaj lahko naredimo?

 

- Če zapelješ vanje...mislim da je poskus uboja še vedno večji zločin kot izsiljevanje prednosti

- Če jih slikaš...jih itak ne moreš identificirat ker nimajo tablic

- To da so se tepli...vsi smo lahko pametni, realnost sta pa vsaj dva primera na sodišču

-  Policaji pa tud ne bojo en teden tam stali da ujemejo tistih par kolesarčkov

- saj jih želiš samo malo prestrašit (tako je tud eden na Dobu rekel, da ga je sam mal z enim trhlim polenčkom pobožal)  :whistle:

- zato pa mislijo, da lahko delajo pizdarije. So tudi že s pumpami po plehu tolkli, ko je dec ustavu pa ko čreda steklih koštrunov nanj.

- So bile že od nekdaj veselice pa nobenga sodišča. Tist, ki gre na sodišče jokat, jo je premal fasal, zato pa si še upa. ČebovanjeIberAlesPress.

- Policaji bi tam sedaj lepo na sončku ali senčki na avtobusnih postajah krepko kasirali. Druga zgodba so tudi občinski redarji, ki ne znajo drugega kot mozolje na riti stiskat, ko leži na zidcu ob radarju. Če lahko na Dobrovi in Horjulu talajo kazni zaradi parkiranja in merijo z radarjem, naj pa še to delajo!

Nekajkrat akcija in nekaj deset če ne sto položnic, pa bi veliko za varnost tu naredili!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

-  Policaji pa tud ne bojo en teden tam stali da ujemejo tistih par kolesarčkov

Na Brezovici pri OMVju je kolesarska. Samooklicani profiji tam striktno vozijo med pločnikom in otokom po cesti kjer je tako osko da tudi če vozi čisto ob robu ne moreš mimo razen če imaš smarta (govorim o avomobilih in ne motorjih). Če se policaj nalima na konec pumpe in takele štrafa jih bo v eni uri nabral za polhen koš poljubčkov njegovega šefa ...

Popravljeno . Popravil Lokos
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!