Skoči na vsebino

Ameriška zveza potrošnikov o zanesljivosti motorjev


baddad

Priporočene objave

BMW na zadnjem mestu ali kako se sesuva mit o nemški kvaliteti.  

Reliablity by brand

Brand Percent failed

 

Yamaha/Star 11%

Suzuki 12 %

Honda 12 %

Kawasaki 15 %

Victory 17% 

Harley-Davidson 26 %

Triumph 29 %

Ducati 33 %

BMW 40%

 

Več na: 

http://www.consumerreports.org/cro/news/2015/04/who-makes-the-most-reliable-motorcycle/index.htm

Popravljeno . Popravil baddad
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW na zadnjem mestu ali kako se sesuva mit o nemški kvaliteti.  

Reliablity by brand

Brand Percent failed

 

Yamaha/Star 11%

Suzuki 12 %

Honda 12 %

Kawasaki 15 %

Victory 17% 

Harley-Davidson 26 %

Triumph 29 %

Ducati 33 %

BMW 40%

 

Več na: 

http://www.consumerreports.org/cro/news/2015/04/who-makes-the-most-reliable-motorcycle/index.htm

 

Pozabil si pa dodati tisto anketo, ko so potem vprašali te iste lastnike, če bo njihov naslednji motor ponovno iste znamke....guess what - lastniki najbolj pokvarljive robe so hkrati tudi najbolj zvesta kliantela ( z izjemo Honde) in temu se reče delati business! 

Kaj pomaga Yamahi, da je zanesljiva, če bo pa njen kupec ob prvi priliki kupil motor druge znamke! Tukaj so pa pri BMW, HD in Ducatiju svetovni prvaki....

 

http://www.consumerreports.org/cro/news/2015/04/which-motorcycle-brand-has-the-highest-owner-satisfaction/index.htm

 

Jaz vozim bavarsko kanto, čeprav statistično gledano ni najbolj zanesljiv in če bo vse po sreči, bo naslednji spet bavarska kanta........torej, kot je videti, pri Yamahi, Kawasakiju in Suzukiju kljub njihovi "nepokvarljivoti" najbrž ne bodo videli mojih novcev,......in eto, ves njihov trud za "đabe"   :kva1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te "renomirane" znamke imajo visoklo stopnjo lojalnosti kupcev oziroma lastnikov zato, ker le-ti niti pod razno ne bodo priznali, da pravzaprav vozijo kanto za veliko denarja.

In zato ponosno vztrajajo na svoji znamki kante.

:)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te "renomirane" znamke imajo visoklo stopnjo lojalnosti kupcev oziroma lastnikov zato, ker le-ti niti pod razno ne bodo priznali, da pravzaprav vozijo kanto za veliko denarja.

In zato ponosno vztrajajo na svoji znamki kante.

:)

 

Morda imaš celo prav, ampak verjemi da bi Kawasaki imel rade volje bolj pokvarljive motorje, če bi imel zato več in bolj zvestih kupcev. Dami34 je seveda izjema ki potrjuje pravilo, ker on ima že zakupljen abonma pri Kawasakiju do leta 2050, ko bo kupil že svojega 15. SX-a :kva1:  :grim

 

Sicer pa resno....glede na to, da je avtor že v prvem postu povedal, kam pes taco moli, mu sporočam da taka tema že dolgo obstajat, imenuje pa se "Zakaj ne bi ime BMW......", tako da predlagam da tam naprej nabijamo, ker naslov te teme je zavajujoč :grrr

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jaz nisem mislil eksplicitno glih samo na bmw.

Kar pravim se dogaja pri skoraj vseh renomiranih znamkah - tudi pri avtih.

Govorim iz dolgoletne prakse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

, tako da predlagam da tam naprej nabijamo, ker naslov te teme je zavajujoč :grrr

 

Naslov teme ni zavajujoč ampak izhaja iz rezultatov ankete.

Nimam nobene potrebe po nabijanju. 

Skratka, nič osebnega. Če si zaradi tega prizadet, je to tvoj problem. 

Rezultati so pač taki, da je BMW najbolj pokvarljiva moto znamka v ZDA. 

Zanesljivost oz. pokvarljivost je izmerljiva, tehnična kategorija in nekaj kar  očitno nima zveze s zvestobo, ki sodi bolj v psihološke, marketinške sfere. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te "renomirane" znamke imajo visoklo stopnjo lojalnosti kupcev oziroma lastnikov zato, ker le-ti niti pod razno ne bodo priznali, da pravzaprav vozijo kanto za veliko denarja.

In zato ponosno vztrajajo na svoji znamki kante.

:)

Popolnoma enako je z lastniki golfa... Je pa zanimivo, da na vasi ponavadi pri vsaki hiši pred katero stoji golf, na prekratki verigi trpi nemški ovčar!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, on ima Golfa na Viagri! :smoke:

 

(p.s.: počasi postajam pravi MotoSvetovec,...znam novo temo pomagat že v štartu zjeb*t :OK: )

Popravljeno . Popravil Motocaster
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena brezvezna tema za nabijanje postov, lajkov in predvsem ega.

 

iDq6Tet.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.......kmetje pa po navadi niso butasti ljudje! :grrr

...kakor kakšen. Očitno so med njimi bolj in  manj pametni, saj drugače ne bi prišlo do pregovora, ki povezuje kmečko pamet in debelino krompirja...

Golfov takrat še ni bilo, da bi naredili korelacijo še s tem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že enkrat v podobni temi napisal. Največ težav pri vseh motorjih sem imel s Hondo, najmanj z BMWjem. Niso vse Honde enako nepokvarljive in vsi BMWji enako pokvarljivi. Do zdaj sem imel dva BMWja in osem Hond. Samo ena od teh Hond se je kvarila, ampak ta za vse ostale. Če bi šlo za BMW, bi najverjetneje naredili vpoklic in brezplačno porihtali, pri Hondi so tovarniško napako prevalili v finančno breme kupca. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah take razizkave so čisto relativne,sej britanci so delali podobno za avte pa so bli mercedez, bmw... Bol na dnu pa tut noben ne bo priznal da se mu je na vw kdaj kej pokvarlo. Če so težave je dosti odvisno od servisa oz. prodajalne, kaj ni tle na forumu en na dolgo pravu kolko so ga zezali z Can-am po tej raziskavi je pa kao zlo fajn bit njihova stranka.

Vsak svojo malho hvali, jst bom še naprej trdil da je fiat bolši od bmw,vw...

Za motorje ne bom še govoru sm jih dau premalo skozi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popolnoma enako je z lastniki golfa... Je pa zanimivo, da na vasi ponavadi pri vsaki hiši pred katero stoji golf, na prekratki verigi trpi nemški ovčar!

 

 

Pes in avto morata biti nemška! (Da o motorju ne govorim... :grim )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda imaš celo prav, ampak verjemi da bi Kawasaki imel rade volje bolj pokvarljive motorje, če bi imel zato več in bolj zvestih kupcev. Dami34 je seveda izjema ki potrjuje pravilo, ker on ima že zakupljen abonma pri Kawasakiju do leta 2050, ko bo kupil že svojega 15. SX-a :kva1:  :grim

 

Sicer pa resno....glede na to, da je avtor že v prvem postu povedal, kam pes taco moli, mu sporočam da taka tema že dolgo obstajat, imenuje pa se "Zakaj ne bi ime BMW......", tako da predlagam da tam naprej nabijamo, ker naslov te teme je zavajujoč :grrr

Dami je z đamahe presedlal na SXa. Iskal je spodoben sport turer in ga našel, pol je pa sam malce dodal in vzel ta nov model. Čeb bavarci nardili malce prej XRa bi le tistega vzel (r1000r žal ni za dve persone)...ampak ga ni... :P men znamka ne igra posebne vloge. Mi je pa od sport turerjev najbolj všeč K1300S, ki je pa zame malce velko tveganje, ker ga opuščajo. Raje prodajajo pregrešno drage kante in kozolce starim stricem. :P

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami je z đamahe presedlal na SXa. Iskal je spodoben sport turer in ga našel, pol je pa sam malce dodal in vzel ta nov model. Čeb bavarci nardili malce prej XRa bi le tistega vzel (r1000r žal ni za dve persone)...ampak ga ni... :P men znamka ne igra posebne vloge. Mi je pa od sport turerjev najbolj všeč K1300S, ki je pa zame malce velko tveganje, ker ga opuščajo. Raje prodajajo pregrešno drage kante in kozolce starim stricem. :P

 

"Starim Stricem": je izdavil s cmockom v grlu in po golem nakljucju ostal ziv.   :smoke:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Starim Stricem": je izdavil s cmockom v grlu in po golem nakljucju ostal ziv.   :smoke:

dej pust mal veselja mulcu ..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že enkrat v podobni temi napisal. Največ težav pri vseh motorjih sem imel s Hondo, najmanj z BMWjem. Niso vse Honde enako nepokvarljive in vsi BMWji enako pokvarljivi. Do zdaj sem imel dva BMWja in osem Hond. Samo ena od teh Hond se je kvarila, ampak ta za vse ostale. Če bi šlo za BMW, bi najverjetneje naredili vpoklic in brezplačno porihtali, pri Hondi so tovarniško napako prevalili v finančno breme kupca. 

Itak je  brez veze, prepričevati prepričane....tema pa se že razvija spet v pravo smer :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!