Skoči na vsebino

Oprijem pnevmatike


netopir91

Priporočene objave

Živjo!!

 

-prosil bi za pojasnilo oz.razložitev oprijema pnevmatik...zanima me katera guma ima boljši oprijem na suhem in katera na mokrem  ožja ali širša, če primerjamo npr.potovalne endure pa sport turing če mi zna kdo razložit ,in katera zdrži večje nagibe 

 

Najlepša hvala  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne samo, da nimaš pojma o gumah, tudi o pravilni uporabi foruma ga nimaš! Kot prvo si postavil temo o gumah k motorjem, drugo pa tema o gumah že obstaja. Zaradi takšnih biserov je motosvet postal nepregleden in neurejen!

In še prava tema za vas gospod nevednež:

http://www.motosvet.com/tabla/topic/64-gume-pnevmatike/

Popravljeno . Popravil lukabogo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!!

 

-prosil bi za pojasnilo oz.razložitev oprijema pnevmatik...zanima me katera guma ima boljši oprijem na suhem in katera na mokrem  ožja ali širša, če primerjamo npr.potovalne endure pa sport turing če mi zna kdo razložit ,in katera zdrži večje nagibe 

 

Najlepša hvala  :OK:

Toliko kot imaš jajc toliko jo nagneš......za primer Hajdenau (kramp) na KTM 990 ADV sem vozil po kolenu in to 21 col......nekateri pa z SS pnevmatiko 17 col ne ....sam tok,ostalo ti je povedal Lukabogo 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ludiluka pravi da najbols so slajk gume... une z kanali so u pizdi in sam za u dez :D

Če že poveš povej vse kar rečem in ne samo dela sam če si smotan ti ne morem pomagat ;) 

 

Ludiluka pravi da je profil na gumah samo zato da odvaja vodo. Če nebi bilo dežja (vode) in snega bi lahko mirne duše vozili slick gume v vsakodnevnem prometu .

 

Zdej če pa ti ne znaš vozit in za vse kriviš gumo predlagam da nabaviš crocse in hodiš peš boš manj nevaren drugim udeležencem v prometu  

 

Jah sej vem je jeba priznat lastno zmoto 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Netopir91 je izgleda frišen v motorizmu in zato se ni treba iz njega delat' norca, če je postavil malo "čudno" vprašanje.

V bistvu pa vprašanje sploh ni čudno!

Obnašate se tako, kot bi bili svetovni prvaki v CHD ali vsaj preizkusni vozniki tovarniških pnevmatik.

Če mu nimate kaj pametnega svetovati, pejte raje "testirati" svoje gume in glejte, da se ne najdemo na urgenci.

P.S.

Pa še nekaj. S pnevmatikami je tako, kot s konji...

Eden je za v brazdo, drugi za prepreke, tretji pa šprinter... S pnevmatikami je enako!   :O  :yes:

 

Netopir91, ti pa zalaufaj raje splet, najdi teste pnevmatik, ki ti bodo vse povedale.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takšni odzivi so običajni, kadar se avtorju teme ne da pobrskat po forumu oz. prebrati forumska navodila. Tem o gumah je dovolj, podatkov v njih pa še preveč.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni cudn,da nekdo odpre novo temo....ce mora pa 400 strani sranja prebrat,da najde za eno stran bistva. Iskalnik pac ne najde kar isces....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, če bo pa 400 tem s tremi odgovorji in naslovom "gume", bo pa lažje?

Se pa strinjam, da iskalnik ni idealen.

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oprijem je, dokler je .. ko ga pa ni več, ga pa ni ... ajnfok :krneki:

 

še kakšno vprašanje :?

 

:smoke:

 

:krneki:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!!

 

-prosil bi za pojasnilo oz.razložitev oprijema pnevmatik...zanima me katera guma ima boljši oprijem na suhem in katera na mokrem  ožja ali širša, če primerjamo npr.potovalne endure pa sport turing če mi zna kdo razložit ,in katera zdrži večje nagibe 

 

Najlepša hvala  :OK:

 

Na mokrem je vsekakor bolje, če je ožja (manj šans, da splava), ampak kaj ti to pomaga, saj nisi Vale, da bi v primeru dežja skočil na drug motor z drugimi gumami. Na motor daš takšno dimenzijo, kot je predpisana.

 

Kar se tiče nagibov, ni omejitev guma ampak voznik - vsaka gre na suhem do roba.

 

Kot je rekel motorider, teste si preberi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, če bo pa 400 tem s tremi odgovorji in naslovom "gume", bo pa lažje?

Se pa strinjam, da iskalnik ni idealen.

Ne, sam nehat mormo srat po vsaki temi, tko k zjle.... :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

din zakaj uporabljaš iskalnik na MS? napiši kar te zanima v google in nakoncu dodaj motosvet... bo najdl vse.... tko js delam :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, sam nehat mormo srat po vsaki temi, tko k zjle.... :D

Ti si cvet urejenosti in discipline  :OK:  :notworthy:  :notworthy:  :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, tako kot ti kmet ki si pa cvet nereda in nediscipline haha

Brigej se zase pa ne smet  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebeš teste jaz z nobeno ne pridem do roba  :kva1:

Jp ti si bolj po sredini  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!