Skoči na vsebino

Sodelujte pri testiranje sistema za avtomatski izklop smernikov na mot


Rok - STS

Priporočene objave

Pozdravljeni,

 

v podjetju ABCS sistem d.o.o. iščemo motoriste za sodelovanje pri testiranju inovativnega sistema za avtomatski izklop smernikov na motornih kolesih. Vse motoristične navdušence, ki jih zanimajo tehnične novosti in motoristični dodatki vabimo, da si ogledajo dokument v prilogi in nas kontaktirajo. Trenutno so za namestitev najbolj primerni vsi tipi motorjev znamke BMW narejeni po letu 2008, v sodelovanju z uporabniki pa želimo pripraviti tudi verzije za več drugih znamk in tipov motorjev.

 

Gre za edinstveno izkušnjo preizkusa pred-produkcijske verzije sistema STS, ki kot prvi sistem na svetu zanesljivo izklaplja smernike po končanem zavoju.

Za vsa vprašanja in pojasnila bomo na voljo na tem forumu in preko v prilogi navedenih kontaktnih podatkov.

 

Vljudno vabljeni, da se nam pridružite in prispevate svoje izkušnje za nadaljnji razvoj.

 

Rok

Vabilo - test sistema STS.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In v čem vaš sistem bolje deluje od na BMW-jih že serisko (vsaj na mojem R1200R, l.2011) vgrajenega sistema, ki sam izključi smernike po (se mi zdi) 30 skundah in 400 prevoženih metrih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je treba usako slovensko inovativno stvar spljuvati? Fantje se trudijo, da naredijo sistem, ki avtomatsko izklopi smernik pa koncanem zavoju in ne po dolocenih metrih.

Fantje, ce bote rabili kaksne testne motorje za yamaho/aprilijo mi kar posljite pvt in se ne pustite motit takim negativnim komentarjem!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za vprašanja.

 

Bistvena težava pri obstoječih sistem je, kot ste že omenili, da izklopijo smernike po vnaprej določenih parametrih (pretečeni čas, prevoženi metri ali celo kombinacija). Tako se pogosto zgodi, da se motorist po končanem zavoju pelje še čez eno ali dva križišča s prižganim smernikom (dokler ne poteče čas ali se prevozi določena pot). To je precej moteče saj smernik še kar utripa čeprav voznik nima namena zavijati in pogosto pride do nevarnih situacij (naprimer: nasproti vozeče avto zavija levo in te izsili, ker misli, da boš zavijal). 

Sistem STS dejansko zanesljivo izklopi smernike, ko voznik zaključi zavoj, podobno kot v avtomobilu oz. celo bolj zanesljivo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Rok - STS: na kakšen način pa sistem dela? Pri avtomobilu deluje po principu obračanja volana(koliko si obrnil volan). Ali deluje vaš sistem na podoben način, samo da je vezano na krmilo? Ali deluje na način kjer uravnava/preverja ravnotežje ter koliko je motor nagnjen? Mogoče v kombinaciji obojega? Težava pri motorju je, da ti za določen zavoj ni potrebno toliko obrnit krmilo, če imaš malo višjo hitrost, kot če štartaš že iz sredine križišča.

 

Upam da sem napisal razumljivo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlična ideja!

Vendar moje mnenje, da z vsemi temi "pomagali" ostane voznik samo še statist namesto, da skrbi za svojo in tujo varnost v prometu. Ko bi le bilo mogoče vgraditi avtomatiko za nakazovanje smeri pravočasno in v zadostni razdalji (tudi v avtih) saj je čedajle več voznikov, ki tega ne počnejo.

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rok, hvala za pojasnilo.

Če zadeva deluje na kakšen senzor nagiba, bi znala res biti boljša, kot ta serijska BMW-jeva, ki je jaz pravzaprav ne uporabljam.

Vedno sam ročno izključim smernik. Sploh v mestu se v 400 metrih lahko prevozi že nekaj križišč in bi s čakanjem na avtomatski izklop prihajalo do "nerodnih" situacij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej kot sem prebral je primerno za vozila po 2008, torej uporablja tudi senzorje motorja? No če bo kdaj test tudi za ne BMWjaže z popolnoma analognimi motorji z veseljem sodelujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Majhno vezje s procesojem in čipom ki vsebuje pospeškometer. Treba je "samo" še obdelat podatke pospeškometra in veš kdaj izklopiti. Škoda da se nisem tega spomnil sam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda da se nisem tega spomnil sam...

to sem jst rekel tud za newtonove zakone ... 

ONtopic: če rabte še koga sm zravn (moped - DL 1000)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo delovalo, kot je rekel Rok, je treba zadevo pozdraviti.

 

Motorji kakor po pravilu tega "avtomata" nimajo, kar me je vedno zelo motilo (in me še!) pa sem imel že vrsto različnih motociklov, tako da...

Ja, zadeva se mi zdi smiselna, če bo delovalo kakor treba! :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

v podjetju ABCS sistem d.o.o. iščemo motoriste za sodelovanje pri testiranju inovativnega sistema za avtomatski izklop smernikov na motornih kolesih. Vse motoristične navdušence, ki jih zanimajo tehnične novosti in motoristični dodatki vabimo, da si ogledajo dokument v prilogi in nas kontaktirajo. Trenutno so za namestitev najbolj primerni vsi tipi motorjev znamke BMW narejeni po letu 2008, v sodelovanju z uporabniki pa želimo pripraviti tudi verzije za več drugih znamk in tipov motorjev.

 

Gre za edinstveno izkušnjo preizkusa pred-produkcijske verzije sistema STS, ki kot prvi sistem na svetu zanesljivo izklaplja smernike po končanem zavoju.

Za vsa vprašanja in pojasnila bomo na voljo na tem forumu in preko v prilogi navedenih kontaktnih podatkov.

 

Vljudno vabljeni, da se nam pridružite in prispevate svoje izkušnje za nadaljnji razvoj.

 

Rok

Zivjo. Ne vem, ce vam lahko kako pomagam, saj moj Goldwing ze ima eno od resitev. Ce pa vam pride moj moped kaj prav, bom z veseljem sodeloval

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HD vsaj electra glide ima to vsaj od leta 2005 naprej.Žmigavec izklopi po koncu ovinka le pri prehitevanju po AC rabi tistih 400m.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj Goldwing je letnik 1984 pa ma to serijsko že not in dela super.  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za komentarje in vprašanja.

Podrobnosti sistema žal na javnem forumu ne morem opisovati, saj bi šlo za podrobnosti patentne prijave, ki zaenkrat še ni objavljena, vsi, ki ga bodo preizkusili pa bodo lahko bolj natančno opisali svoje izkušnje tudi na tem forumu.

Po dosedanjih testiranjih naprava dejansko deluje zelo zanesljivo, celo dosti bolje kot v avtomobilu.

Napravo je možno vgraditi tako na motorje z elektronskim krmiljenjem ko tudi na motorjih, ki imajo vgrajen tako imenovan "flasher", več o podrobnostih montaže pa se bomo dogovorili preko elektronskih sporočil.

Kontaktiralo nas je res lepo število motoristov in z vsemi bomo v kratkem vzpostavili kontakt. Žal ne bo mogoče takoj pripraviti verzij za vse prijavljene zaradi različnih načinov vgradnje, se bomo pa potrudili, da vsi v najkrajšem možnem času dobijo svojo testno verzijo.

 

Še enkrat vabimo vse zainteresirane, da se nam javijo za sodelovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za komentarje in vprašanja.

Podrobnosti sistema žal na javnem forumu ne morem opisovati, saj bi šlo za podrobnosti patentne prijave, ki zaenkrat še ni objavljena, vsi, ki ga bodo preizkusili pa bodo lahko bolj natančno opisali svoje izkušnje tudi na tem forumu.

Po dosedanjih testiranjih naprava dejansko deluje zelo zanesljivo, celo dosti bolje kot v avtomobilu.

Napravo je možno vgraditi tako na motorje z elektronskim krmiljenjem ko tudi na motorjih, ki imajo vgrajen tako imenovan "flasher", več o podrobnostih montaže pa se bomo dogovorili preko elektronskih sporočil.

Kontaktiralo nas je res lepo število motoristov in z vsemi bomo v kratkem vzpostavili kontakt. Žal ne bo mogoče takoj pripraviti verzij za vse prijavljene zaradi različnih načinov vgradnje, se bomo pa potrudili, da vsi v najkrajšem možnem času dobijo svojo testno verzijo.

 

Še enkrat vabimo vse zainteresirane, da se nam javijo za sodelovanje.

KTM duke, ce rabite kako se obnese na mopedu k se trese k zmesan... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!