Skoči na vsebino

Na trip v Afriko zdaj v maju 2015


matjaz505

Priporočene objave

Zdravo! Rad potujem in sem videl ze veliko sveta, ampak rajsi s sopotnikom, kot sam. Tokrat bi prvic sel na trip kjer bi se premikal z motorjem. Ker pa znam vozit samo skuter (motorja se nimam) in ker ne poznam nobene pametne punce ki bi bla za blato pa avanturo, sem pomislil, da bi se tule gor nasla kaka taka, ki bi sla recimo po Afriki, ne komplicira, je na easy, gres kamor te pot zanese, itd. Aja, pa da vozi motor oz. bi ga izmenicno, lahko pa tudi vsak svoj motor. Lahko nas je tudi vec, odhod kar zdaj v maju 2015, recimo 14-20 dni malo avanture. Je kdo za?
 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem star fejst čez šestdeset, ampak tako, tolk na easy, še do danes nisem najdu, da ti nebi komplicirala, da bi ti bila v oporo v blatu, slabemu vremenu, pa da bi te še podpirala, ko boš slabe volje pa še kaj... :O

Mrbit jo boš pa ti? :hmm::?

Želim ti srečno roko!! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

505, saj so skor use take kot ti iščeš :grrr . (al pa ne bojo več čist take, ko jim boš omenu, da si ti idejni vodja in naj zato pametna punca še tebe malo sfinancira)   :eek:

Brez težav boš dobu, kar hočeš. Pasoš boš tud rabu  :headbang: ,............., da se boš lahko prijavu u kakšnem pensionu. Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj nisem rekel da sovrazim motorje, rekel sem da sem do zdaj vozil samo skuter, si pa zelim motorcka! :-) hvala semering in builder. v mislih nisem imel nobene "finte", saj sem napisal da nas lahko gre vec. pa kaj vas je pol motoristov nekih paranoikov? pol, ker dva sta celo normalno odgovorila! semering, pa pejd zravn, sej se bo pa ja se kdo nasel pa bo zakon. boste pa ucili "skuterasa" furat z motorji po blatu in luzah pa bomo vsi srecni. no da vidim kolk vas je v hlacah, skala prava vabim tebe prvega! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Matjaž ... verjemi na besedo ... :)

... za "nabijanje" ostani na tem portalu... :)

... za kaj drugega, poskušaj na katerem drugem .... :) :) :)

... srečno ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čak.. motorja še nimaš in ga ne znaš vozt, v Afriko bi šel z motorjem..

...a izpit si pa kupu?

ma sj bi šu s skuterjem

 

nasvet: .. pejt sam, mir boš meu, pa še kje boš lahko kako kresnu, če te pa njen dobi, te bo pa on kresnu :kva2:

 

 

aja .. po Afriki bolj mau ćewlajo .. z boso nogo je mau mim ćewlat :jezik:

 

:krneki:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Scarlet, brez zamere taka znanost pa to tudi ni. ce sem se na skuter vsedel in cez 20 sekund vozil 14 dni 5 ur na dan pa v vietnamu na motorcek (sicer res kot nasa stirka) bi se pa z "motorjem" tudi peljal, saj nisem lesen. verjamem, da bo zdaj to koga bolelo, ko si je mislil, da samo stari macki znajo, ampak to je motor, ni letalo ali podmornica.  ce se po pol ure ne znam peljati s tvojim motorjem, ti dam jurja na roko takoj.

 

tako da, ostanimo pri temi. hvala vsem za nasvete, take in drugacne :)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm spraševala, če misliš it brez izpita z motorjem v Afriko. Ali tudi če greš do Afrike z avionom, in se po Afriki vozit z rentanim motorjem, kako ga misliš rentat, če nimaš izpita. Motor vozit ni znanost, sam za posodit mi daš 2500 na roko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda brez izpita. ce si za bila v afriki ali aziji, ne rabis nobenega izpita... pokazes potni list, te zapise in to je to. ce pa te zanima kako je, ko te ustavi policaj, ti pa tudi lahko povem iz prve roke... malo lazji si in se odpeljes naprej. to ni evropa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm že kokice nabavu ... upam, da bo pisal potopis in slikce sproti lepu ...

 

:smoke:

 

:krneki:

 

jaz mu iz srca privoščim ... tko da .. mau se hecam ampak .. če hoče it, nj gre ... pa 3 sopotnice mu prvošm :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........ hvala semering in builder. v mislih nisem imel nobene "finte", saj sem napisal da nas lahko gre vec. pa kaj vas je pol motoristov nekih  .......................... semering, pa pejd zravn, sej se bo pa ja se kdo nasel pa bo zakon. boste pa ucili "skuterasa" furat z motorji po blatu in luzah pa bomo vsi srecni. no da vidim kolk vas je v hlacah, skala prava vabim tebe prvega! :P

 

matjaz505!

Saj ne maram biti žaljiv, ampak podobnih "izpadov" je bilo na temle forumu že nekaj. Zato te vsak "polije z mrzlo vodo" da se malo ohladiš. Čisto razumem, kako je v tako mladih letih. Realizacija pa je čisto nekaj drugega. Ampak kljub temu, kakšnemu rata. Morda bo tudi tebi? Bregar(ju)07 bo. To je zagotovo! Zakaj pa naj bi bil edini? Morda si ravno ti naslednji?! Zato korajžno!

Z iskanjem "boljših polovic" na spletu se pa ponavadi konča s totalno katastrofo. Še tisto, ki dobro poznaš, ti zna narediti celo štalo, ko se ulije dež, pa mraz, ali pa človeku pasja vročina skisa pamet itd... Ali pa zatajiš sam in te ravno ONA zvleče z dreka.

Potovanja so preizkus karakterja, notranje moči in spoznanja, ali si taprav, ali pa pokveka. Pa ne zameri prosim, ker je tule polno življenskih resnic, ki jih neizkušen mladec še ni izkusil. pa v tem ni nič slabega. Življenje te prekali. Ali pa uniči. Upam, da si močen.

Jaz ne grem, ker povsod pa res ne morem biti zraven...

Tisti, ki se ti rogajo zaradi skuteraštva pa sledeče;

Mi smo se na dveh kolesih naučili "pod štango" (če veš, kaj to pomeni?) Potem pa s sfukanimi mopedi itd. Zato naj ti ne bo nerodno, če slučajno voziš skuter. Pred trabo je še vse življenje. Zato korajžno v veter, da ne bo potem tisto;

"Veter v laseh in revma v kosteh!"

Želim ti lepo realizacijo tvojega projekta!

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Zdravo! Rad potujem in sem videl ze veliko sveta, ampak rajsi s sopotnikom, kot sam. Tokrat bi prvic sel na trip kjer bi se premikal z motorjem. Ker pa znam vozit samo skuter (motorja se nimam) in ker ne poznam nobene pametne punce ki bi bla za blato pa avanturo, sem pomislil, da bi se tule gor nasla kaka taka, ki bi sla recimo po Afriki, ne komplicira, je na easy, gres kamor te pot zanese, itd. Aja, pa da vozi motor oz. bi ga izmenicno, lahko pa tudi vsak svoj motor. Lahko nas je tudi vec, odhod kar zdaj v maju 2015, recimo 14-20 dni malo avanture. Je kdo za?

 

 

Glej Matjaž, res lepo da si tak entuziast in da se razumeva, jaz ti privoščim da greš! Ampak dajva še enkrat razčleniti tvoje pisanje:

 

Smo v 21. stoletju in ženske so sedaj precej emancipirane, če nisi opazil. Z drugimi besedami, verjemi da je ni ženske na tem forumu, ki bi s tabo delila svoj motor, še manj da bi jo ti brez vozniških izkušenj prevažal na motorju po afriških brezpotjih! Še manj verjetno pa, da bi ona tebe zadaj na motorju vozila. IT`S NOT GONNA HAPPEN

 

Ko si omenjal malo avanture po afriki, sem jaz iz tvojega pisanja to razumel kot potepanje južno od sahare. Za potovanja v podsaharsko afriko je za nekatere države obvezno opravljeno cepljenje proti rumeni mrzlici, kar moraš dokazati tudi s cepilno knjižico, cepiti pa se moraš vsaj 10 dni pred odhodom. Da ne omenjam ostala cepljenja....

Iz vsega napisanega je tvoj plan razumeti nekako takole:

 

Danes se ti tu na motosvetu javi neka Helga, ki je celo pripravljena iti na pot s teboj. V Ponedeljek  04.05.2015 sta že vsak s svojim nahrbtnikom na Brniku z letalsko vozovnico za Burundi v žepu. Tam skočita ven iz avijona, in ker se pač nista cepila, "usput" podplačata vse živo od carinikov, policistov in ostalih uradnikov, ter že veselo korakata po glavni ulici, kjer je v vsaki drugi hiši izposojevalnica najrazličnejših motornih koles. Kakšna sreča za vaju :OK:. Že veselo skočita na en manjši rentan motocikel in prvo za krmilo sede Helga, ki je izkušena motoristka. Ker te je prvih nekaj kilometrov vožnje na zadnjem sedežu strah, ima Helga na srečo dva dovolj velika oprijemka (beri joške), za katere se lahko varno in čvrsto primeš. V tistem trenutku te mine ves strah (tudi mene bi, verjemi :smoke: ) in evo že sta takole sprijeta na poti skozi Ruando v Ugando. Za to pot porabita ravno tistih načrtovanih 20 dni, če se držita bolj glavnih cest (seveda, če vaju v Ruandi Hutujci ne skrajšajo za eno glavo) in že sta vsa blatna in vesela na "easy" prispela na cilj v Ugandi, kje vrneta sposojen motocikl, saj imajo tam servis vračanja rent a bik-ov zelo urejen. Od tam še skok na prvi avijon za evropo in avantura je po dvajsetih dneh končana in 25.maja že na jadranu namakaš "papke" v slano vodo......  :kva1: 

 

Če je to tvoj plan, potem "go for it"! Jaz te podpiram :ninja: 

 

P.S.

 

Semering, primerjava med Bregar07 in tem vabilom v afriko žal ni primerna! Žan se je lotil zadeve precej bolj študiozno in tudi že uresnicuje zastavljene korake. In ravno tu je glavna razlika: Bregar07 ima načrt, Matjaž505 pa ima samo dve točki v svojem načrtu - da bo bo vse podpkupil, pa da bo vse na "easy"

 

Evo, s tem bom jaz tudi končal komentiranje v tej precej zabavni temi, moram priznati :grim 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pffff, nehi tok filozoferat. Vec prida bo ce ob sredah pozno popoldan ksno zgodbico otrokom na Semiskem trgu preberes!

Oba poba bosta izvedla zadevo. Razlika je da je 505 vodilni kader kjer rabs samo cilj pa koga vmes kej poplacat. cim manj ce gre :)

07 pa je garac katerga si z veseljem uzames za direktorja ker bo splaniral cel proces....

Pa dejstvo je da se dons 18+ preganjajo za mladci! Problem, kot sm ze nekje navedu, je, da so mladci bol pomehkuzeni kot ucasih.

Verjem mi da se marsikera Helga mal spoti ob misli na takle izlet kjer bi jo po vectedenski susi 20 dni rihtou 505!

Ce pa isces sopotnico za dlje, pa itak nimas jaja za takle kratek izletni izpad in si samski po defaultu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav Jack....grem jaz pravljice brat :book: . Kaj to potem pomeni, da na Internautici ne dobim kofeta, ker sem filozofiral? :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ha ha ha kake pisete :)))) najprej hvala da ste me pomladili, "zal" sem ze 40+, res pa da dobro zgledam. kot drugo, proti rumeni mrzlici sem cepljen, sem se pred potovanjem po afriki, da ne bo kdo mislil, da krozim samo po istri, tako kot vecina "motoristov". razen redkih izjem zgoraj (ki imate samopodobo, vidim pa da je veliko kolegov nima) se vam vidi, da ste faus in vas bo razneslo. privoscite, da ne bi nasel nobene. no pa vam povem, da jo bom in obljubim, da boste dobili potopis, prav za tale forum in vse tiste, ki upate, da model ki je vozil samo skuter ne najde kaj lepega. vedite - nic ni nemogoce in vse se da, samo upat si moras in vztrajnost je potrebna, tako kot vcasih na motorju, a ne?

 

pricakujem plaz napadov, ampak cilj misije ostaja nespremenjen, ne glede na to, kako bodo srapneli brneli okrog uses in motili. fokus ostaja  :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!