Skoči na vsebino

Supermoto Slovensko prvenstvo 2015


Ukija36

Priporočene objave

Evo, prva dirka je za vogalom (Pula, 10.5.).

 

Na izbiro so 3 glavne kategorije: Državno prvenstvo, Amaterji (AMATERJI, ne profiji, ki bi radi prišli pobirat lahke pokale :D) in Bigfoot

 

Proga je super, offroad je nezahteven...

 

Prijavnico imate na naslednji strani, proti dnu: http://sport.amzs.si/si/347/Pravilniki.aspx

 

 

Da vidmo zdaj kolko vas bo prišlo! GetLow Racing bomo tam z vsemi 4 vozniki.

Slovenski supermoto je zdaj v vaših rokah, če hočete imet treninge, proge, dirke pri nas itd. itd. bo treba prit vozit. Noben ne bo namreč organiziral dirke, če bo na prejšnji videl 5 voznikov ...podobno velja za treninge in proge.

Pa da ne bo potem jamranja, da ni pri nas nič :grrr  ....vsak nosi svoj delček odgovornosti!

 

Ajde gas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, večina nas je starejših in imamo za seboj podmladek, ki je odvisen od nas in vozimo za svoje veselje in se ne rabimo nikomur dokazovati. Pri madlih pa je problem denar in dvomim, da se vas bo nabralo več kot si napisal da vas je. Žal ... če pa se motim pa toliko boljše, ker bo tudi za nas "stare" boljše :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, večina nas je starejših in imamo za seboj podmladek, ki je odvisen od nas in vozimo za svoje veselje in se ne rabimo nikomur dokazovati. Pri madlih pa je problem denar in dvomim, da se vas bo nabralo več kot si napisal da vas je. Žal ... če pa se motim pa toliko boljše, ker bo tudi za nas "stare" boljše :).

 

Saj dirke so tudi za veselje, tukaj se lahko kaj naučimo od italijanov, kjer je v prvenstvih večina dejansko starejših, veliko nad 40. Dirkajo pač za zabavo.

Denarja noben nima, potem gre pa zlahka 600€ za nov mobi hehe. Vem iz lastnih izkušenj, da se da z malo denarja vozit, ne moreš bit evropski prvak, ampak bistvo je tako ali drugače zabava, pa nekje je treba začet.

Vem tudi, da so bile leta 2006 4 SM kategorije polne voznikov :). Kot je tudi cross country dirka imela 400 tekmovalcev, ko so vsi govorili, da je kriza in da ta segment umira. Upam na dobro!

 

Moramo malo spremenit to splošno mišljenje, da je dirkanje za profesionalce. Dirka je lahko nedeljska zabava za amaterje, kakor je za nekoga izlet (kakor so to uspešno tudi vpeljali v cross country). Če se ti ne počutiš ni problema, bi samo rad apeliral na druge, da se ne ustrašijo in poskusijo, ker res ni nč kej tacga ;)

Popravljeno . Popravil Ukija36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te popolnoma podpiram in upam, da se kaj na tem področju kaj premakne v pozitivno smer. Že to, da bi bilo malo več prog bi bilo super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moramo malo spremenit to splošno mišljenje, da je dirkanje za profesionalce. Dirka je lahko nedeljska zabava za amaterje, kakor je za nekoga izlet (kakor so to uspešno tudi vpeljali v cross country). Če se ti ne počutiš ni problema, bi samo rad apeliral na druge, da se ne ustrašijo in poskusijo, ker res ni nč kej tacga ;)

 

Živjo! Popolnoma se strinjam s tvojim mišljenjem, problem pa je, da ko je prišel Supermoto na sceno slo motošporta je bilo govora, da je to poceni dirkanje. Ne rečem da ni. Ampak problem je, ker se vedno najde nekaj posameznikov, ki dirkanje vzamejo zelo profesionalno, nabavijo hude motorje, vložijo v svoje dirkanje ogromno denarja (kar je sicer povsem njihova stvar) in potem ostali nimajo niti za kvas, kaj šele za kaj drugega in nekatere potem mine vse veselje. Vem kako je, sem bil v tej sceni. Daleč od tega, da bi v supermotu hotel kakorkoli kaj zmagovati in podobno, vozil sem se za svoj veselje (bolj mi je ležal chd od koder sem prišel), videl pa sem sotekmovalce, ki so trenirali, se trudili po najboljših močeh, vendar pa najboljšim takrat nihče ni prišel blizu, zato je vse skupaj tudi upadlo. Dam primer Nastrana, voznik svetovnega supermoto kova, ki je vozil DP in vse premagoval kot petletne otroke. Ja veš, da človk zgubi voljo, ko se že naprej ve, kdo bo zmagal. Res pa je, da ne vem, kakšna je scena danes v supermoto. Svoje mnenje podajam na videnje, kot sem ga doživel jaz, skoraj  10 let nazaj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! Popolnoma se strinjam s tvojim mišljenjem, problem pa je, da ko je prišel Supermoto na sceno slo motošporta je bilo govora, da je to poceni dirkanje. Ne rečem da ni. Ampak problem je, ker se vedno najde nekaj posameznikov, ki dirkanje vzamejo zelo profesionalno, nabavijo hude motorje, vložijo v svoje dirkanje ogromno denarja (kar je sicer povsem njihova stvar) in potem ostali nimajo niti za kvas, kaj šele za kaj drugega in nekatere potem mine vse veselje. Vem kako je, sem bil v tej sceni. Daleč od tega, da bi v supermotu hotel kakorkoli kaj zmagovati in podobno, vozil sem se za svoj veselje (bolj mi je ležal chd od koder sem prišel), videl pa sem sotekmovalce, ki so trenirali, se trudili po najboljših močeh, vendar pa najboljšim takrat nihče ni prišel blizu, zato je vse skupaj tudi upadlo. Dam primer Nastrana, voznik svetovnega supermoto kova, ki je vozil DP in vse premagoval kot petletne otroke. Ja veš, da človk zgubi voljo, ko se že naprej ve, kdo bo zmagal. Res pa je, da ne vem, kakšna je scena danes v supermoto. Svoje mnenje podajam na videnje, kot sem ga doživel jaz, skoraj  10 let nazaj :)

 

Aha, mene sicer to ne zelo žuli. Potem ne bi bilo nobenga v MX DP zaradi Gajserja, nobenga v MX2 zaradi Herlingsa, zadnja leta velik upad v motoGP zaradi Marqueza :D ...Če se je Nastran odločil vozit doma, bi morala konkurenca izkoristit priložnost, da se izboljšajo zaradi tekmovanja proti svetovnemu kalibru, težko dobiš tak trening tako poceni.

Res je, da so postajali amaterji vedno bolj smešni, ampak po mojem menju zato, ker se ni prvih treh prisililo it v DP ali ostat doma, potem se pa vedno isti obrazi vrtijo. Sam nisem nikoli izgubljal spanja glede tega, nekateri radi pobirajo lahke lovorike, taki bojo sami plačali s tem, da ne bodo napredovali, drugim bo pa toliko slajše, ko jih dohitijo.

Denar in možnosti, kaj se čmo jokat :D ?  ...da ne bo izpadlo to kot "lahko tebi" ....vsa zgodnja leta sem se komajda prebijal skozi, prvič vozil motor pri poznih 16ih, v svoji prvi tekmi suvereno zadnje mesto, potem brez podpore staršev (ker pač niso mogli), veliko dirk brez ene nove gume, malo treningov, nekonkurenčen motor ....visoko zvenečih rezultatov seveda ni bilo. Potem so se pa zadeve začele obračat na bolje in tukaj smo sedaj. Daleč od tega, kar bi moralo bit, časa itak malo, denarja odvisno od obdobja. Ampak če ne bi začel, ne bi prišel do priložnosti, do katerih sem. Sploh raketa ali ne, vsak meter s kanto od motorja sem užival :D ...Dirke so nekaj več, adrenalin, vzdušje, napetost pred štartom ...instant zasvojenost, ko enkrat probaš....

Nekaterim je pač vse dano, drugi se moramo borit. Ampak premagovanje problemov da veliko spretnosti, ki jih taprvi niso bili prisiljeni razvit in to je prednost, ko bodo nekega dne iste karte na mizi. Neuspeh je zagotovljen samo za tiste, ki ne poiskusijo :)

Malo smo skrenili, pridte dirkat za gušt, svetovni prvaki ne boste postali, jebiga :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitke vsem dirkačem ob prvi dirki SLO državnega prvenstva!

 

Get Low pa so več al manj imeli stopničke zase ;)

 

post-12955-0-67310200-1431323771_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil _luke_
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitke vsem dirkačem ob prvi dirki SLO državnega prvenstva!

 

Get Low pa so več al manj imeli stopničke zase ;)

 

 

Čestitke ekipi GetLow!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala in hvala vsem, ki ste prišli gledat dirko in nas s tem podpirat!!

Pa ste videli, da je povprečje med amaterji res zelo amatersko ;). Čestitke tudi Jernejšku, ki je bil 3. med supermoti z bigfootom in sploh za pogum, da se je brez predhodnih voženj kar na dirko odpravil.

Kar veliko publike se je nabralo, bravo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Naslednji vikend, 23.8., bo druga dirka za DP Slovenije v centru varne vožnje Vransko.

 

To bo letos edina dirka v Sloveniji, zato vabim vse, da izkoristite priložnost in pridete pogledat, vstop bo menda gratis!

 

Če bi kdo rad vozil, so klase brez licence na voljo; amater in bigfoot (probat supermoto s skupnim stroškom 120€ za gume, obvezne MX/enduro feltne). Cajt za prijavo je načeloma do 15.8.

 

t3x-117824.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to je v Sloveniji večen problem, ker država nikoli nima posluha za mlade. Strmet bi morala država k temu, da čimveč malih ljudi spravimo ven, vstran od računalnikov ... itd.

 

Vedno slišimo ena in isto zgodbo, da za razne poligone, dirkališča nikoli NI DENARJA ... za metadonske terapije pa je denar.

 

Zato pa podpiram tiste, ki se kakor koli trudi kaj narest v tej smeri, da se zadeva premakne iz mrtve točke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A za BigFoot Amater kategorijo je potrebno imet tudi zdravniški pregled?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A za BigFoot Amater kategorijo je potrebno imet tudi zdravniški pregled?

 

Oprosti za pozen odgovor, nisem veliko aktiven tukaj. Treba ga je imet ja, v vsakem primeru. Pri našemu zdravniku na obali je stal 30€.

 

Za se prijavit ni še prepozno (tud če na prijavnici piše do 15.8.). Za Bigfoot imamo tud pri GetLow Racing akcijo, do dirke je komplet 100€ (če rabiš kliči 040 554 276).

 

@breitner se strinjam 100%, je pa tud na nas, da pokažemo interes, ko so možnosti. Upam na čim več voznikov in predvsem čim več gledalcev, to je bistvo za razvoj tega športa!

Popravljeno . Popravil Ukija36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motosvetu, športni motociklizem....šola supermoto, nekaj takšnega. Na amzsjevem koledarju so za danes tam na koledarju tudi oldtimerji,tko da mogoče le ni tako malo samo nobene reklame nikjer kot po navadi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sam  nobenga konkretnga članka o prireditvi pa rečte kar čte... v slo se dogaja pa vse v anglešćini...

vsi sprašujejo kdaj točno bo, kako bo z parkiriščem... it itd... vse zanima ponavad  eno in isto preproste koristne informacije..  in bi lahko kaj več napisal, al je tolk težko par stavkou skupi spravit.... pol se pa čudjo k nobenga ni...

Popravljeno . Popravil Rogerg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rogerg pridi in glej,supermoto,oldtimerji, sesalci,minimoto.

Xtr,par let nazaj ene 2 če se ne mitim je bila na vranskem vstopnina, v supermoto so tekmovali celi štirje tekmovalci. Danes jih je več, obiskovalcev praktično nič. Takeat si pa komaj prostor našel ob zgradbi in je bila vstopnina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Minimoto je porazno malo tekmovalcev, leta nazaj ko je bilo "amatersko" prvenstvo jih je bilo za  2 skupine.

 

Oldtimerjev je bilo kar nekaj tega ne moreš pričakovati ne vem kaj.

 

Scooterji tudi neka normalna cifra za komaj  skupino...

 

Supermoto spet tistih nekaj tekmovalcev.

 

Opažam da povečini tu primorci držijo gor vseskupaj ker vozijo več ali manj po Italiji kjer imaš nekaj konkurence ter par krat več tekmovalcev in je bolj zanimivo, in potem pač pridejo na te 2-3 državne dirke.

 

 

Motosport je drag ali pač ne, me zanima kako se bo odvijalo naprej... takoglasna skupina big foot ko na motocross motor natakneš cestne gume in voziš supermoto je tekmovala danes samo 1 punca in še to Italjanka ki drugače motocross vozi.

 

Porazno je pri nas v temu, mogoče bi z kakim poligonom dodatnim kej povečali tekmovalnost, ali pa začet prej spodbujat mlade ne pa jih samo strašit da je to nevarno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje bi bilo ze boljse in to dosti ce bi bila kako tipska pista za supermoto vec..js sem kupil husqvarno cakal da bojo odprli pisto v kopru in nista :glare: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem jaz sicer imam crf250r lahko bi probal v big footu samo za te 2-3 dirke ki so za državno mi se ne splača niti preobuvat in menjavat prenosov.

 

Premalo se pri nas dogaja. Itak niti se nima kje. Še me čudi da niso danes dali na vranskem prepoved več kot 60 km/h kot je bilo za avte  :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

A lahko nekdo tako mal okvirno napiše kolk približno ta hec od SM košta tko na leto. Recimo motor dobiš tam nekje za 2500 € koliko je pa potem še stoškov pri neki rekreativni vožnji?

Sicer mal razmišljam tudi o kakšnem motokros motorju, ker mi je proga za motokros bližje domu kot pa sm :)

Je pa res da za sm bi imel lahko opremo, ki jo imam za na trenuten motor edino čelado bi moral kupit :)

Popravljeno . Popravil deyo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko nekdo tako mal okvirno napiše kolk približno ta hec od SM košta tko na leto. Recimo motor dobiš tam nekje za 2500 € koliko je pa potem še stoškov pri neki rekreativni vožnji?

Sicer mal razmišljam tudi o kakšnem motokros motorju, ker mi je proga za motokros bližje domu kot pa sm :)

 

Isto kot kros. Za 2500 dobiš dobre gare.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!