Skoči na vsebino

KTM 1290 Super Duke ( R 2014 in GT 2016)


Cufa
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

pred 13 urami, Yamaha 09 pravi:

jany pol misliš v kratkem menjat motor ? :)

Konec leta 2016 bo Tracer imel že okoli 30.000km torej bo treba novega če bo šlo po planu. :)

 

 

V Milanu okoli KTMa toliko gužve da ne moreš niti slikat :/ 

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20 Nov 2015 09:33:02, Dark pravi:

VVaauu! Ponovno super izdelek KTM-a. Tudi meni ni posebej všeč sprednja luč, kot pri nobenem KTM-u. Vendar, kot je napisal nekdo na forumu: kaj ga vozil od spredaj? Kar pa se oblike tiče: filozofija tovarne je drugačna in pozornost posvečajo 'tehniki', 'designu' pa veliko manj. Če je soditi po voznih lastnostih SD 1290 R, bo tudi vožnja z SD 1290 GT fantastična. 

Jemljem nazaj:  SD 1290 GT dobro izgleda tudi s sprednje strani. Njegov namen pa je točno takšen, kot je napisal DAMI34. Da napišem malček drugače: s kovčki se dokaj spodobno pripeljemo do neke željene destinacije (npr. Golica), kovčke snamemo in gggaaasssaaa. Moped ni prav nikakršna potovalna endura in niti približno ni namenjen za vožnjo po makedomu ali celo brezpotjih...  Mislim, da ima pravšnjo oznako: GT (Gran Turismo). 

Ta segment bo zagotovo pritegnil marsikoga: tudi mene...

Popravljeno . Popravil Dark
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še o dizajnu bi par stvari rekel, glede na to, da nekateri pravite, da ni posrečen. Sploh če naredim primerjavo z letošnjimi nadmočnimi mašinami, ki so prišle na trg. Mislim, da je zadeva v stilu KTMa, stilsko dovršena (spomnite se RC8 (kar ni nujno vsem všeč), kjer pač furajo svoj dizajn naprej. Vendar je moped uravnotežen, lep na pogled, nič ne štrli ven (kot ror pri XRu npr,), prav tako so linije skladne, agresivne, moped je nabildan kot red bull in nikjer mu nič ne manjka, v bistvu je ravno prav zapolnjen, da deluje agresivno.

1290SuperDukeGT_3.jpg 

11012087_10153502791488855_1896303323254

Prav tako po obliki in barvi deluje skladno, stabilno, špartansko, jebačko :D

Edina zadeva ki deluje rahlo šlampasto, deluje spodnji hladilnik (verjetno za olje), da se vprašam, kaj je to? Mislim pa, da se bo hitro dobilo kak aftermarket kos, ki bo zadevo malce zgladil, zakamufliral in spravil v kontekst podobe, ki jo GT ima.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni deluje nekam preširoko.Vsaj zame je čar dvovaljnika da je ozek,nekako vitek brez nepotrebnega lezenja s s plastiko v širino....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, UnionJack pravi:

u bistvu sta oba huda!

za moj okus ga pač R mal premaga.

 

SD 1290 R je tudi  zame brez vsakega dvoma lepši motocikel, kot SD 1290 GT. Sam sem ga imel priložnost preiskusiti in brez vsakega pretiravanja lahko zapišem, da bolj všečnega motocikla še nisem vozil. Nisem nikakršen 'raicer' in tudi 4.000 km ne prevozim na teden. Imam pa različne mopede že veliko časa in zelo dobro vem, kaj mi je všeč in kaj ne. In vožnja s SD 1290 R mi je bila bolj všeč, kot s katerim koli motociklom do sedaj. Kljub izjemno zmogljivim agregatom je lahko vodljiv in odpušča marikatero napako. 

Zakaj si SD 1290 R nisem kupil? Ker sem motocikle takšnega segmenta že imel in je zame vsaka daljša vožnja pravo trpljenje... Na kratkih vožnjah pa: vvvaaauuu. Novi model SD 1290 GT pa odpravlja to 'pomankljivost' "starejšega brata nagca" in je bolj vsestranski. Če je ta nova odlika tudi malček na račun 'designa' pa: "nobody is perfect".

Popravljeno . Popravil Dark
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Morda ta fotografija ne sodi v nit o novem SD 1290 GT, pa vendar: vožnja s SD 1290 R mi je bila tako všeč, da imam to fotografijo še danes na namizju. In SD 1290 GT je zame samo nadgradnja starejšega 'slečenega' brata.

2014-08-28 19.07.51.jpg

Popravljeno . Popravil Dark
Pomota
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

Pa še o dizajnu bi par stvari rekel, glede na to, da nekateri pravite, da ni posrečen. Sploh če naredim primerjavo z letošnjimi nadmočnimi mašinami, ki so prišle na trg. Mislim, da je zadeva v stilu KTMa, stilsko dovršena (spomnite se RC8 (kar ni nujno vsem všeč), kjer pač furajo svoj dizajn naprej. Vendar je moped uravnotežen, lep na pogled, nič ne štrli ven (kot ror pri XRu npr,), prav tako so linije skladne, agresivne, moped je nabildan kot red bull in nikjer mu nič ne manjka, v bistvu je ravno prav zapolnjen, da deluje agresivno.

1290SuperDukeGT_3.jpg 

11012087_10153502791488855_1896303323254

Prav tako po obliki in barvi deluje skladno, stabilno, špartansko, jebačko :D

Edina zadeva ki deluje rahlo šlampasto, deluje spodnji hladilnik (verjetno za olje), da se vprašam, kaj je to? Mislim pa, da se bo hitro dobilo kak aftermarket kos, ki bo zadevo malce zgladil, zakamufliral in spravil v kontekst podobe, ki jo GT ima.

Ni hladilnik, je samo del karterja, kateremu so dodali nekakšen " usmerjevalnik zraka".

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

Pa še o dizajnu bi par stvari rekel, glede na to, da nekateri pravite, da ni posrečen. Sploh če naredim primerjavo z letošnjimi nadmočnimi mašinami, ki so prišle na trg. Mislim, da je zadeva v stilu KTMa, stilsko dovršena (spomnite se RC8 (kar ni nujno vsem všeč), kjer pač furajo svoj dizajn naprej. Vendar je moped uravnotežen, lep na pogled, nič ne štrli ven (kot ror pri XRu npr,), prav tako so linije skladne, agresivne, moped je nabildan kot red bull in nikjer mu nič ne manjka, v bistvu je ravno prav zapolnjen, da deluje agresivno.

1290SuperDukeGT_3.jpg 

11012087_10153502791488855_1896303323254

Prav tako po obliki in barvi deluje skladno, stabilno, špartansko, jebačko :D

Edina zadeva ki deluje rahlo šlampasto, deluje spodnji hladilnik (verjetno za olje), da se vprašam, kaj je to? Mislim pa, da se bo hitro dobilo kak aftermarket kos, ki bo zadevo malce zgladil, zakamufliral in spravil v kontekst podobe, ki jo GT ima.

Ni hladilnik, je samo del karterja, kateremu so dodali nekakšen " usmerjevalnik zraka".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Vezalka pravi:

 

Ni hladilnik, je samo del karterja, kateremu so dodali nekakšen " usmerjevalnik zraka".

V bistvu, če tisto pločevino pri strani opbarvaš v črno, ali nabiješ kak karbon kos gor, se zlije s celoto in ni več moteče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Vezalka pravi:

Odviješ in postaviš v kot, zakaj bi si človek delal nepotrebne stroške B).

ena od opcij, ja, ampak men je tam kar všeč, da je nekaj, sam malce stila dodat, pa je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zmoti tale štrleča luč. Mislim, da je preveč izbočena in lahko hitro pride do razbitja v kakšni garaži... Oziroma v primeru lažjega naleta se razbije takoj. Bogsigavedi kok stane nova.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalar36 pravi:

Mene pa zmoti tale štrleča luč. Mislim, da je preveč izbočena in lahko hitro pride do razbitja v kakšni garaži... Oziroma v primeru lažjega naleta se razbije takoj. Bogsigavedi kok stane nova.

Mene pa "štrleča luč" prav nič nič ne moti. Veliko bolj od njene "izbočenosti" me moti dejstvo, da luči v garaži ali v primeru naleta sploh ne bom mogel zlomiti. Ker novega SD 1290 GT v moji garaži - žal - ne bo...:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
pred 49 minutami, vandrovec pravi:

eden za gledat, drugi za vozit...ni slabo:hmm:

Kaj si pa zdej ti pameten  ko še očistiš ne motorja:P z vsemi tremi sem naredil letos kar nekaj km ,toda po soli in kamnih pridejo v račun cenejši motorji letos pač Versys ,drugo leto .......bomo vidli ....

P.S. aja kje si pa tretjega izpustil ...ok naj te popravim 2 za gledat in tretji za vozit ,evo tako je trenutno 

 

Sem pa ravnokatr govoril z Damijem 34 ......v igri je KTM1290 GT:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Baje bodo prvi primerki na policah marca 2016. Js sm že čisto napaljen!!!:ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, DinDiin pravi:

Ti ga extra privoscim po vsem tem sranju!

 

Trenutno ga "krvavo" služim :dry:

Drgač pa že zbiram, barvno usklajene zaščitne artikle

hjc-rpha-st-rugal-orange.jpg.68f6a32d287

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še kombinezon usnjen mi manjka....

Help?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!