Skoči na vsebino

KTM 1290 Super Duke ( R 2014 in GT 2016)


Cufa
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

mogoče se motim ampak okol 10/11 2013 nej bi začel s prodajo? 2,2 let. zato predvidevam da še niso preskeniral tiste 'parts kataloge' - ali pač.

Če imaš v pdf mi ven vzemi samo tisto/e stran s shemo luči. lahko pa tud na wetransfer pošlješ ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, UnionJack pravi:

mogoče se motim ampak okol 10/11 2013 nej bi začel s prodajo? 2,2 let. zato predvidevam da še niso preskeniral tiste 'parts kataloge' - ali pač.

Če imaš v pdf mi ven vzemi samo tisto/e stran s shemo luči. lahko pa tud na wetransfer pošlješ ?

Ne morem, je v xps formatu. tule klikni, pa ga prenesi: https://dl.dropboxusercontent.com/u/86688880/KTM%201290%20repair%20manual.xps

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, DAMI34 pravi:

No ja,  jaz mal bolj realno gledam kdo bo koga premagal. Sicer s mi gladko jebe za zmagovalca, ker zase sem si ga nabavil, ne bi pa metal še v koš XR(ki ima še nekaj bonbončkov več in tudi fantastičen agregat),  niti SXa (dobra cena, agregat)

Bolj me zanima na kk način bodo to izvedli,, kako bodo ocenjevali....in končni fazi lepo bo videt "ultimate ST mašine na kupu

Zmaga GT z lahkoto, je bila seveda šala. Sedaj pa bolj resno: z zanimanjem prebiram razne ocene in primerjalne teste. Ki pa so vedno bolj ali manj objektivni in odvisni od mnogih dejavnikov, na koncu pa vedno od ljudskega faktorja. Zato nikoli ne bom ocenjeval žensk, avtomobilov in motorjev... drugih.

GT pa je vrhunski moped, meni zelo všeč in objektivno v nobenem ocenjevanju ne more biti slabo ocenjen. 

Popravljeno . Popravil Dark
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, izbral sem ga zaradi:

-eksotičnega agregata, ki je res nekaj posebnega

-dovršene elektronike in gadgetov

-jebačkega izgleda , za vsak detajl je res dobro poskrbljeno, vključno s kovčki

-dobre ergonomije, ki mi ustreza , katera je ravno za odtenek bolj sproščujoča kot na SXu

in dobrega vzmetenja

 

Mislim, da tale stavek natančno opiše bistvo:

If you are at a point in life when you want the benefits of a sensible touring bike, but you still desire slightly insane performance when the time is right, the GT could well be what you are looking for. It has an addictive character, killer performance, and miraculous comfort

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo! zrihtano. u bistvu 2x bol simpl kot sm zamišljal. Zdej sam še na mat črno počakat :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, DAMI34 pravi:

Se strinjam, izbral sem ga zaradi:

-eksotičnega agregata, ki je res nekaj posebnega

-dovršene elektronike in gadgetov

-jebačkega izgleda , za vsak detajl je res dobro poskrbljeno, vključno s kovčki

-dobre ergonomije, ki mi ustreza , katera je ravno za odtenek bolj sproščujoča kot na SXu

in dobrega vzmetenja

Mislim, da tale stavek natančno opiše bistvo:

If you are at a point in life when you want the benefits of a sensible touring bike, but you still desire slightly insane performance when the time is right, the GT could well be what you are looking for. It has an addictive character, killer performance, and miraculous comfort

DAMI34, 10. Božja zapoved pravi: "Ne želi svojega bližnjega blaga". Kljub temu, ti GT-ja malček, zavidam..., obenem pa se veselim zate. Če bi danes, kot ti, kupoval moped, bi bil GT zanesljivo tudi moja odločitev.:D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

39 minutes ago, DAMI34 said:

Se strinjam, izbral sem ga zaradi:

-eksotičnega agregata, ki je res nekaj posebnega

-dovršene elektronike in gadgetov

-jebačkega izgleda , za vsak detajl je res dobro poskrbljeno, vključno s kovčki

-dobre ergonomije, ki mi ustreza , katera je ravno za odtenek bolj sproščujoča kot na SXu

in dobrega vzmetenja

 

Sej ne de bi se ne strinjal, ampak, kaj je posebnega na agregatu? pač bolano močn v2. Vsaj še en tak obstaja.  ostalo so bolano močni 4 valjniki. In dobra ergonomija, ki ti ustreza z interneta? stari, sej  s skor k sneč?!?!?!? mal jasnoviden! :D

 

 

ja tud mene tole obćasno sneganje spravla ob živce. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Cartman pravi:

Sej ne de bi se ne strinjal, ampak, kaj je posebnega na agregatu? pač bolano močn v2. Vsaj še en tak obstaja.  ostalo so bolano močni 4 valjniki. In dobra ergonomija, ki ti ustreza z interneta? stari, sej  s skor k sneč?!?!?!? mal jasnoviden! :D

Agregat je preiskušen in noro dober, Cartman, verjami na besedo...

Tudi o ergonomskem oblikovanju mopeda glede sploh ne dvomim...

Zanima pa me še udobnost...

Tudi sam sem se začel spogledovati z  GT-jem, vendar prestavil odločitev o morebitnem nakupu po testni vožnji.

 

Popravljeno . Popravil Dark
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Cartman pravi:

Sej ne de bi se ne strinjal, ampak, kaj je posebnega na agregatu? pač bolano močn v2. Vsaj še en tak obstaja.  ostalo so bolano močni 4 valjniki. In dobra ergonomija, ki ti ustreza z interneta? stari, sej  s skor k sneč?!?!?!? mal jasnoviden! :D

 

 

ja tud mene tole obćasno sneganje spravla ob živce. 

ja vidim da te ubija.

Greva po vrsti:

zame je 2V 173 konjev, predvsem pa 144nm (114 že pri 3200obratih) eksotika, hkrati pa dobro ukročena in polikana z elektroniko. Meni vsekakor zanimivo, če sem že prej vozil zverinico, ki ni ravno počasna z max 111nm. Ne obstaja pa tak, ampak malce drugačen če govoriva o SD.

Ergonomija: motiš se, dobro sem jo preštudiral in je bila definitivno velik pogoj za nakup. Sicer res nisem sedel na njem, je pa Luksa, ki je tudi že vozil SXa in mi je potrdil točno to kar trdim. Sicer je pa kr veliko o gabaritih GTja opisanega, in si znam zelo dobro predstavljati, kako bo. Lej, večerjo plačam, če ne bom s sedenjem zadovoljen!!!! :P

Poleg tega, je krmilo nastavljivo, ročice nastavljive, višina vizirja nastavljiva, vse se da nastavit. Višina sedeža mopeda je 1,5cm več kot pri SXu, širina samega sedeža tudi ni napačna (namreč ne maram debelih in širokih sedežev) 

Razdaje do stopalk skoraj 3cm več kot pri SXu. Oblika rezervoarja, zelo podobna SXU, tako da noge spodaj stisneš, kar dobro ščiti pred vetrom, hkrati pa motor lahko s stegni zategneš.

Nism tok na blef kupil kot si misliš. Poleg tega pa imam en "talent" da mi predstava dela izredno dobro in sem se redkokdaj zmotil, vsaj kar se mer, dimenzij, razmerij in pa kaj je dobro za uč. Zdej, če temu rečeš jasnovidnost prav, jaz pravim pa da sem tak začutil in sem prepričan, da tako tudi je.

BDW........SX je bil kupljen in naročen po telefonu. Nikoli prej ga v živo nisem videl ne šlatal. Ampak, da mi bodo dimenzije odgovarjale sem pa že vnaprej vedel.

Zato sem pri moji odločitvi o nakupu novega mopeda (žal je vzrok za nakup totalka, ne pa afnanje) bolj bal:

Kawasaki GTR....super potovalnik, zanesljiv vendar a bom z njim ride klofal, a bom makedam ružil?

BMW XR...nobene večje pripombe, vendar, enduro drža, do sedaj se na pokončni drži nisem našel. Pa vizuelno mi nekaj manjka, ror mi ni všeč, pa BMW je :P

Skratka, zbral sem tisto, kar bi Maus napisal čustva, jaz pa "stopil mi je" ko sm GTja prvič videl.

Tak, potrudil sem se za odgovor, če te pa še kaj zanima, kar povej :D

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Dark said:

Agregat je preiskušen in noro dober, Cartman, verjami na besedo...

Tudi o ergonomskem oblikovanju mopeda glede sploh ne dvomim...

Zanima pa me še udobnost...

Tudi sam sem se začel spogledovati z  GT-jem, vendar prestavil odločitev o morebitnem nakupu po testni vožnji.

 

ma Wajduca mal prcam... nervozn sm hehe. Verjamem da je dober, vseeno pa je samo motor, a ne?

 

GT je po moje overkill. in kot tak, super zadeva. Me pa en malo čudi, da nihče ne ponuja GTja za 12-14K€ Supernakeda ali "budget" SUV se dobi. Tel sm rečt, GS in ADV imajo nekaj cenejše, dostopnejše konkurence. GT je nima. V2, 120 konj ABS, solidn grušt in dobri fedri...tega ni. Imaš SV650 al pa ktm gt

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, UnionJack pravi:

evo! zrihtano. u bistvu 2x bol simpl kot sm zamišljal. Zdej sam še na mat črno počakat :) 

Brez slik, ne vela :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1 Feb 2016 at 21:52, gretzky pravi:

 

 

 

UnionJack, KTM 1290 SD R vozi brez elektronike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Dark pravi:

UnionJack, KTM 1290 SD R vozi brez elektronike...

A ti to resno praviš? 172 konj na V2 mašini? Sicer sem bolj ljubitelj motorjev, kjer ni varnostnih pomagal (kot npr TC,...), razen ABS se mi zdi ok. Ampak tale zverina brez elektronike se mi zdi petarda. Samo čakaš kdaj jo bo razneslo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam so detaljčki v nulo ......če greš pogledat primerljive znamke Ducati,BMW je vse bolj tako tako zloženo skupaj .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje vi vidite detailčke iz teh mikro slik...mate učke ko sokol, nevem zakaj se z rendgenom ne ukvarjate :D ,v tele detaile jaz prov nič ne verjamem, dok ne vidim pa primem v roke :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, HyperJack pravi:

Kje vi vidite detailčke iz teh mikro slik...mate učke ko sokol, nevem zakaj se z rendgenom ne ukvarjate :D ,v tele detaile jaz prov nič ne verjamem, dok ne vidim pa primem v roke :P

Kaj te že bmf sindrom nažiga .........Snecer novega pacienta imamo ....:P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

Kaj te že bmf sindrom nažiga .........Snecer novega pacienta imamo ....:P

BMF? Kaj je to? BMW? Kaj je to tudi nevem, tak sam šraufam...vozim se nič...jebemti kaj dodatkov je treba dodat :P

Pa ne ti men o sindromu...iz BMW.ja spet na BMW.ja... pazi kaj govoriš.. :D

Uuuu lajki lajki...

2016-ktm-1290-super-duke.jpg

Dej kmet v hribe poglej če bo kdaj kak potres v bližnji prihodnosti.

Popravljeno . Popravil HyperJack
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, HyperJack pravi:

BMF? Kaj je to? BMW? Kaj je to tudi nevem, tak sam šraufam...vozim se nič...jebemti kaj dodatkov je treba dodat :P

Pa ne ti men o sindromu...iz BMW.ja spet na BMW.ja... pazi kaj govoriš.. :D

Uuuu lajki lajki...

2016-ktm-1290-super-duke.jpg

Dej kmet v hribe poglej če bo kdaj kak potres v bližnji prihodnosti.

 

12647163_10207671645381682_7826019326852742776_n.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kmet2 pravi:

 

12647163_10207671645381682_7826019326852742776_n.jpg

Jao kaj si se zajebal...bolj glupe slike nisi mogu zbrat...stay real? A ti bi ostal real na takem motorju s tako balanco? Da ti še tisto malo krvi sploh ne steče v roke... jao Kmetič..stvarno te malo pajtla že tale zima...ko mene...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, HyperJack pravi:

Kje vi vidite detailčke iz teh mikro slik...mate učke ko sokol, nevem zakaj se z rendgenom ne ukvarjate :D ,v tele detaile jaz prov nič ne verjamem, dok ne vidim pa primem v roke :P

nč ne boš tacal po mopetku....detajlčki pa so, sm vidu, vse, večkrat :P

lej vpetje kufrov, pa stock sedež:

1000x1000_128559_ktm-1290-super-duke-gt-

namesto nalepk, je 3D napis KTM

ktm-1290-super-duke-gt-fuel-tank-view.jp

glej zadnjo nihajko pa verižnik, pa primirjaj s tvojo štango od kardana :P

KTM-1290-Superduke-GT-Swingarm-2.jpg

glej zaden konec z lučko-popolnost :D

ktm-gt-5-Foto-17-11-15-14-30-06-380x253.

sej bi še našteval, pa je preveč....drgač pa lahko parkiramo GTja pa Kozolec enga zravn drucga, pa nardimo mal raziskave...če bo kdo sploh opazil kozolec. :P

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, DAMI34 pravi:

nč ne boš tacal po mopetku....detajlčki pa so, sm vidu, vse, večkrat :P

lej vpetje kufrov, pa stock sedež:

namesto nalepk, je 3D napis KTM

glej zadnjo nihajko pa verižnik, pa primirjaj s tvojo štango od kardana :P

glej zaden konec z lučko-popolnost :D

sej bi še našteval, pa je preveč....drgač pa lahko parkiramo GTja pa Kozolec enga zravn drucga, pa nardimo mal raziskave...če bo kdo sploh opazil kozolec. :P

 

Valda po tvojem ne bom tacal, tudi nisem mel namena, tak da ne se nič bat.

Vse lepo in prav sam zadnji ročaj mi izgleda kot da mora bit tam, če ti nekdo pomaga rinit motor...drugače je bolj spojler kot ročaj. Pa 3D nalepke me tudi ne navdušujejo predvsem zaradi tega, ker ko brišeš moped z mehko cunjo, se vse potem zatika pod logo...pikolovski sem, sej vem. Sej drgač sploh nism mel nobenih pripomb, nevem kaj se toliko kurita...mal sta napeta z kmetom vidim, en brez kolena drug pa brez mopeda...vem...cela jeba..

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!