Skoči na vsebino

Maribor - Rusija, Mongolija


Dr.SPEED

Priporočene objave

Uživaj in pazi, da te kakšna medvedka ne naskoči. :l_01:  :P Vse dobro in lepo!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav iz Magadana.

Zaenkrat vse kolko tolko po načrtih-vse pač nemore štimat,posebaj če si sam.

BAM imam v načrtu,ko se vračam nazaj domov,bones prevozo,z poletno pa ni bilo sreče-bolj so problem še vedno previsoke reke in preveč medvedov-polovico sem prevozo dalje pa ni šlo-domačini odsvetovali-brez puške nikamor pravijo,pa sem raje odnehal.Dnevno poslušam zgodbe o medvedih....preveč me je strah,voziš počasi,reko prečkaš kar se da hitro,stem pa tvegaš motor in vse ostalo.Je eden junak iz Rusije malo pretirava in mu je motor odneslo,sedaj pa stoji na eni pumpi in čaka pomoč-meni ni do tega.

Sedaj malo počitka,potem do Tynde-menjam gume in kaj bo pač potrebno in hop na BAM...

Čaooo

Glede na brzino se nisi veliko ustavljal. Summer ROB solo je huda. Porocaj kako bo sel zahodni BAM. Tam okoli Koinde bo zoprno. Pa ako sliko z mostu preko Vitima prlimaj! Srecno naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@dr. Speed, ko sem prebial Walterja je bilo receno, da v Tomtorju navadno vsem svetujejo za obrnit , ker ni prevozno naprej. Solo tam je prevec risky, ekipno delo 3-4 se pa da premostit tezave. Medvedi se navadno izogibajo ljudi. Treba je samo s hrano previdno. Ne tolazi se, da bo zahodni BAM kaj lazji. Preko Koinde bos rabil dobro pogajanje. Skoraj zraven je pa znameniti most preko Vitima. Uzivaj, jest imam tudi to ruto v planu. Samo v grupi za summer ROB in zahodni BAM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Da pa se na takšno pot podaš sam pa res moreš met jajca, da jih komaj na motor nabašeš ... vsaka ti čast CARE!!!  :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot rečemo v našem eku; Čuj, pa kaj ti si čisto nor.  :eek:  :kva1:   Pje, totemu se je čisto ftrgalo.  :slap::kva2: Resnično vsaka čast za takšen trip  :OK:   :worship:

Kako kaj se drži motorin takšnih naporov? Kolikor vem je Afrika z nekaj predelavami (predvsem vzmetenje),resnično najbolj prikladna za takšno ftrgano pot.  :hooray:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakon! podpiram.. upam da gre vse super... 

 

ne skužim pa gesla in uporabniškega imena za sledenje

 

pet

pet

 

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, da si se dr. Speed odločil za težke odseke na poti nazaj. Ko prideš do Taksima, si iz najhujšega ven. Želim ti tudi uspešno barantanje "mostnine" preko Koinde. Je pa potrebno biti pazljiv pri prečkanju železnice, mislim da 2x in pa vožnjo po železniških mostovih (6-8x ?), da te ne povozi vlak iz Vladivostoka. Običajno vozijo zahodni BAM okoli 10 dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker vsporedno teče "Sibirska" debata še na Horizons Unlimited, sem prilimal dr. Speed podvige tja gori. Mislim, da mu en Švicar prihaja nasproti.

 

Še nekaj besed o tem britanca Walterja Colebatcha:

 

avatar14949_1.gif

Registered Users
Veteran HUBBer

 

Join Date: Nov 2004
Location: London / Moscow
Posts: 1,772
 
By doing the OSR and BAM in July he is getting the best weather. Nice to see an Africa twin there. Havent seen an Africa Twin do either the OSR or Western BAM before. I suspect he is the first AT on those roads, and first Slovene I can think of too.
 

__________________
__________________________________________________ ________________
"Do NOT go wherever the path may lead. Go instead where there is no path, and leave a trail"

sigpic14949_1.gif

Sibirsky Extreme - Adventure Motorcycling Guide to Siberia and Mongolia - on Facebook

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler se "doktor brzina" ne vrne si lahko tule ogledate kaj ga še čaka.

 

Globok :notworthy: :worship: "JEZDECU" in "KONJU".

 

ja ene par luštnih fotk žensk v bikiniju se pa najde ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dr. Speed je že 15 km pred znamenitim mostom preko reke Vitim. Prepeljal se je tudi že preko reke Kuanda. Tole je bilo super hitro - 3 dnevi. Jutri bo že mimo 80-90 km oddaljenega Taksima in s tem bodo za njim vse velike težave z zahodnega BAM. Neverjetno, Colebatch je leta nazaj za ta del porabil en mesec. Sedaj fantje glede na vremenske razmere vozijo west BAM med 10 do 14 dni. Kapo dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Speed, čuj ti si pa res speed ali pa si na speedu. :P   :whistle:  Čuj, kaj si šmarnico hcoj pelo.  :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Dr. Speed

 

V glavnem najtežji del west BAM je za tabo! Od Taksima naprej do Bajkala je samo še nekih 400 km. Precej več naselij, boljše ceste, mogoče samo še en ali dva podrta mosta. Skratka največje izzive si že prevozil. Poleg tega si prvi slovenec kateri je prevozil zahodni BAM in OSR, verjetno prvi nasploh z Africa Twin in obenem še eden izmed hitrejših. Mogoče je temu pripomogel timing in ralativno mala količina padavin z zelo nizkim vodostajem. Rekord preko mostu na reki Vitim ima en Španec - precej manj kot minuto. Merila sta dva Angleža in trije Norvežani kateri so bili slučajno takrat tam. Zato, ker je pozabil vključit GoPro ga je prevozil 3x :kva2:

 

p.s. Na sliki pri mostu na reki Vitim se vidi zelo nizek vodostaj. Kakšna 2 dni pred tabo, 200 km južno od Sevorobaikalska, je Švicar Mark na BMW G-650 gs in še dva motorista na Suzukijih DRZ-400. Nasproti se ti pelje Švicar.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo zelooooo! :kva2:  Me pa zanima, kako veš, kdaj prečkati železniški most, da ob prehodu ne pride do srečanja z vlakom?  :blush:

 

Srečno še naprej!!!!  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!