Skoči na vsebino

Kako utisati zvok izpuha ?


Dejstrum

Priporočene objave

Zdravo, imam eno vprasanje in sicer, lastim si ATV-ja na katerega je dodan izpuh od akrapovica sam je offroad. ATV je registreran zato me skrbi kaj bo na tehnicnem ker izpuh ni homologiran plus kar dobro ropota pri visjih obratih. Zdaj razmisljam da bi ta zvok nekako zadusil vsaj malo. Izpuha ne grem menjat ker mi da kar nekaj moci pa tudi za ta atv se neda dobit izpuha da bi lahko da homologiral edino original tisto je pa ******. Zdaj kaksna ideja kako bi lahko zadusil zvok ? razmisljal sem da bi na koncu naredil ozji izhod da bi bila manjsa luknja za izhot plinov sam ne poznam nobenega ki bi mi lahko to naredil iz inox-a. Hvala

 

 

Lp

Popravljeno . Popravil Dejstrum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo si poglej kako izgledajo db "killerji" . Nekaj takega rabiš. Samo homologacije s tem ne rešiš.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Hm vseeno mi mora to nekdo narest. Fi luknje je 4cm

Popravljeno . Popravil Dejstrum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh kupi naluknjan pleh in ga zvij in notr ustavi.... :)

Sam ce te dobijo brez homologacije nebo pocen... cudno da neb blo mozno homologerat drug izpuh za atv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res vsak, ki ga na atv forumu streznejo z dejstvi pride na motosvet po drugo mnenje?

 

Sicer pa hiter nakup in očitno še hitrejša montaža glede na to, da si par ur nazaj prodajalca izpuha spraševal, če bi pasal na tvoj atv.

Popravljeno . Popravil nxyz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res vsak, ki ga na atv forumu streznejo z dejstvi pride na motosvet po drugo mnenje?

 

Sicer pa hiter nakup in očitno še hitrejša montaža glede na to, da si par ur nazaj prodajalca izpuha spraševal, če bi pasal na tvoj atv.

A je treba res skos kokodakat:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

A res vsak, ki ga na atv forumu streznejo z dejstvi pride na motosvet po drugo mnenje?

 

Sicer pa hiter nakup in očitno še hitrejša montaža glede na to, da si par ur nazaj prodajalca izpuha spraševal, če bi pasal na tvoj atv.

Am gelj na atv forumu nisem dobil odgovora sploh. Ce sem pa klical tebe v wbc je moja stvar in se cisto nic ne tice te teme, ki se sploh ne navezuje na menjavo izpuha. Ce sem te pa uzalil, ker nism napisal se 5x na atv forum se pa opravicujem tam sem cakal na odgovor 5dni pa se to sem dobil odgovor cisto mim vsekan tu sem pa v 10min zvedu vse kar rabim.

Popravljeno . Popravil Dejstrum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem zakaj mores spamat ? prej bi napisal/a na atv forum odogovor pa bi bil problem resen ne da morem pomoc iskat se na drugih forumih. :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo moderatorjem se opravičujem za smetenje in me kar pobrišite.

 

 

Drugo, saj pa imaš vse odgovorjeno in legalen pač ne boš s tem rorem, ki ga še nimaš. Skrbi te kaj bo, ko ga namestiš zato pa sedaj tole sprašuješ.

O odnosu pa tudi...

 

Tukaj pa se moja debata v tej temi zaključuje, mi je žal, da je bilo sploh karkoli z moje strani napisano, včasih lahko ljudje nekaj nekomu milijonkrat povejo ali napišejo pa gre skozi eno uho noter skozi drugo pa ven. :xx:

 

p.s. hvala za novo službo, ki si mi jo dodelil, upam, da za nakazilo plače tudi poskrbiš :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sem mi je zdel da nisi prebrala kaj sem napisal in da je blo zamesano z nekim drugim uporabnikom. Na atv forumu sem spraseval kater izpuh bi lahko dal na ta motor in ce bi bila lahko kaksna druga alternativa no dobil sem odgovor z linkom do nekega izpuha iz ebaya. V tej temi sem pa napisal kako bi lahko moj izpuh ki ga imam monteranga na motorju utisal da nebi tako ropotalo. Klical pa nisem nikamor drugam kot v wbc trgovino sploh pa mi ni jasno od kje tebi da sem danes kontaktirov kakrsnega drugega prodajalca in pa kaj ma to sploh veze z to temo mi ni pa cisto popolnoma nic jasno pa tudi kaj je narobe ce sem klical pa vprasal ce obstaja kakrsen koli izuh za moj motor ki bi se ga dalo homologirat prosim razlozi mi kaj je tu tako kreminalnega ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje pišeš,da ga že imaš,drugje sprašuješ,če bi omenjeni akrapo pasal na tvoj atv,drugje sprašuješ kje bi dobil športni izpuh za tvoj atv. Povsod dobiš odgovore a žal ti noben ne zadostuje. Močno močno dvomim,da sta lahko na enem forumu dva uporabnika z enakim nickom :O

P.s. Še narisana skica notranjosti lonca.

Ta zarečen kruh..ups.

Popravljeno . Popravil nxyz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Napisan v tej temi:

http://shrani.si/f/33/WT/1nl3MBW5/sdsds.png

 

ATV forum:

http://shrani.si/f/2T/6S/4ZsonvH7/zajeta-slika.png

 

 

Ustvarjene so bile 2 temi tu in na atv forumu.

 

Jast ti tu ne znam vec pomagati nevem kaj si kar nekaj smislujes a ti sploh znas brat ?. Ne zastopim zakaj si zacela spamat po tej temi.

 

P.s. Še narisana skica notranjosti lonca. ?????? Kaj

Popravljeno . Popravil Dejstrum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si resno motena oseba. Res hvala ti da si pospamala mojo temo do konca upam da admini ukrepajo glede tega. Ce se ze spravis v nekaj prilozi dokaze o tem kar si se lagala do zdaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je pajkica napisala :) o tišanju izpuha res še nikjer ni bilo nič napisanega, namreč izpuh atvja je zgleda znanost proti tistim na motorjih :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si resno motena oseba. Res hvala ti da si pospamala mojo temo do konca upam da admini ukrepajo glede tega. Ce se ze spravis v nekaj prilozi dokaze o tem kar si se lagala do zdaj.

 

Sicer se nimam navade spuščati na tako raven ampak lahko, če me že nekdo obtoži, da lažem :)

post-21512-0-70038100-1433402437_thumb.jpg

 

Pa hitro na en krog dokler vreme zdrži in čepke v ušesa :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Ja in kaj zdej ce sem se zanimal za izpuh ki ga nekdo prodaja kaj je to kaj takega da je blo vredno spamat v to temo in s tem dokazom al karkoli je tole zate se nisi skopala z lazmi ki si jih natrosila zgoraj pa daj prilimi se kaksno sliko iz nekega drugega foruma na katerem sem se zanimal za 1000l cisterno za nafto pa jo povezi z tem vprasanjem ker obvladas. Polek tega se tema na forumu motosvet navezuje na cisto drugo temo in se ne navezuje na menjavo izpuha sm ze 10x napisal pa ocitn se ni dovolj pocasi dojemas zalostno. Kot sem napisal ustvarjeni sta bili 2 temi, 1 menjava izpuha ( v kateri sem iskal izpuh ki bi ustrezal mojemu motorju zato sem spraseval tistega uporabnika ki prodaja izpuh in ker je menjava izpuha predraga zadeva zame sem se odlocu ustvariti seeno temo ki se navezuje beri naprej), 2 kako zadusiti zvok izpuha. Sploh pa nevem kaj je to vazno kaj tebe to tako srbi pa kaj kurca to tebe briga kaj jast sprasujem pa kje sprasujem. Ce bi odgovor dobil v prejsni temi nebi ustvarjal se ene teme na drugem forumu se ti ne zdi logicno ce ves kaj ta beseda pomen.

 

Pajkica

Ja to bi moral nabit v usesa mojstrom na tehnicnem pregledu.  :)

Popravljeno . Popravil Dejstrum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matr sem že mislil za kakega hudega quada se gre Akrapo ovo ono...pol pa Adly.  :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...
On 4. 6. 2015 at 4:59 PM, Ciko86 said:

Pogrevam staro temo.
Ali obstajajo kakšna priporočila kako narediti db killer.
Zanima me kako vpliva dolžina, premer in luknje (oblika) na glasnost izpuha?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!