Skoči na vsebino

Tresenje prednjega kolesa


jezek007

Priporočene objave

Rabimnasvet.

 

Ko spustim krmilo z obema rokama pri cca 60-100 km/h mi zacne trest oziroma zmetava prednje kolo postopoma in vse bolj, če ne zagrabim bi me verjetno odfu.. :), kakšen nasve zakaj se to dogaja oziroma kako odpraviti.

 

Hvala LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabimnasvet.

 

Ko spustim krmilo z obema rokama pri cca 60-100 km/h mi zacne trest oziroma zmetava prednje kolo postopoma in vse bolj, če ne zagrabim bi me verjetno odfu.. :), kakšen nasve zakaj se to dogaja oziroma kako odpraviti.

 

Hvala LP

zamenjaj sprednjo gumo ;)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guma je kriva. Men je prejsnja skos tresla, pa je nekam presenetljivo hitr tud sla....7 jurjev pa kanta, pred tem recimo Z8....14.000km. Pa sem ze sumil tudi diske pri zaviranju, da so ze zanic, pa z novo gumo velik leps bremzam. Tko da....ocitno niso vse gume kul. Ene so pac za v kanto, skor takoj. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guma je kriva. Men je prejsnja skos tresla, pa je nekam presenetljivo hitr tud sla....7 jurjev pa kanta, pred tem recimo Z8....14.000km. Pa sem ze sumil tudi diske pri zaviranju, da so ze zanic, pa z novo gumo velik leps bremzam. Tko da....ocitno niso vse gume kul. Ene so pac za v kanto, skor takoj. :D

Jao zamenjana lansko leto letnik je 2012 , me je vulkanizer mal našponu. ima pa cca 1600-2000 prevoženih, tko da mi jo je mal škoda u kanto zabrisat a vseeno ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če imaš zadnji kovček (top case), se probaj peljat brez njega. takšno tresenje lahko povzročijo tudi turbolence okrog kovčka.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem sicer, zakaj se nekateri tolk obremenjujete s tem, ce trese ko krmilo spustis? A to skos delate eni? Gumo zvozis pa je.....sej mors skos gas tisat al pa bremzo, sklopko, neki....se prav si skos na krmilu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem sicer, zakaj se nekateri tolk obremenjujete s tem, ce trese ko krmilo spustis? A to skos delate eni? Gumo zvozis pa je.....sej mors skos gas tisat al pa bremzo, sklopko, neki....se prav si skos na krmilu.

 itak skoz držiš, problem je ko hočeš rokavico popravt, al kaj drugega pa spustiš balanco za par sekund , motor te pa zmeče. drugač ni panike itak se na polno nič ne pozna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prednja guma ne sme trest..pa ce drzis krmilo ali ne!

 

Naj jo proba vulkanizer se enkrat scentrirat. Ce se jo ne bo dalo je škart. Meni se jo to zgodilo 2x. Pa jo je vulkanizer pomikal po platiscu levo desno in zopet centriral. Na centrirki je po dodanih utezeh kazalo nulo, vendar je med voznjo se vedno tresla. Ko jo je zamenjal z novo gumo, isti brend, isti tip je bilo OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je nazadnje rumeni oznacil kje in koliko je dal gor utezi..ker na obcutek niso prijele. No zdaj drzijo in ne trese..

Tko da najprej preverit ce je res scentrirana..pol pa gumo menjat. Katero gumo mas gor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabimnasvet.

 

Ko spustim krmilo z obema rokama pri cca 60-100 km/h mi zacne trest oziroma zmetava prednje kolo postopoma in vse bolj, če ne zagrabim bi me verjetno odfu.. :), kakšen nasve zakaj se to dogaja oziroma kako odpraviti.

 

Hvala LP

Preizkusi brez kovčka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK Jutri na novo scentriramo pa na probo, če nebo OK u kanto. itak imam slab filing skoz ovinke, sicer drži ,  je pa  3 leta stara guma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK Jutri na novo scentriramo pa na probo, če nebo OK u kanto. itak imam slab filing skoz ovinke, sicer drži ,  je pa  3 leta stara guma.

Dunlop Roadsmart 2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da je stara 3 leta nima nobene veze, ce je bila pravilno skladiscena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Mogoce si pa srsena nagazil, k je kr komad.....pa zdej stalo dela, k lezi hrbtno na feltni. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drgac pa itak, guma ne sme trest. Posebi, k si cik przigam med voznjo, mi gre kr na jetra, ce kej trese. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Mogoce si pa srsena nagazil, k je kr komad.....pa zdej stalo dela, k lezi hrbtno na feltni. :)

:) tale sršen bo dobil račun za adrenalinske užitke če je gor.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj je to problem? Ker je lahko zelo nevarno in ni rečeno da je napaka samo na gumah. Se mi je dogajalo na enem motorju podobno, nazadnje sem ugotovil da je rahlo zvito zadnje platišče, pa motor je tudi malenkost vlekel v eno stran. Gume pa scentrirane v nulo. Zato sem bil pri drugem motorju še posebej pozoren na to. Je tudi rahlo potresal, ker je imel zaležane gume. Po menjavi gum je tresenje popolnoma izginilo, do montaže kovčka, sem pa vsaj vedel zakaj trese...   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je tresla prva guma za znoret, predvsem pri 55-60km/h, že od novega naprej

 

V garanciji so mi zato menjali prednjo feltno, pa diske, pa vse lezaje.

 

Nazadnje sem sam ugotovil (jebemti vse pooblaščene PodAlpske strokovnjake na pooblaščenih servisih), da je problem v ZADNJIH kolesnih ležajih, ter sem jih na svoje stroške in sam zamenjal - strošek 12e!!!!

 

Od takrat je zadeva BP-100%OK.

Gre se pa za superduper BMW, 2014 model

 

lp, andrej

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od motorja tud...kawasaki er5 je tresu ce si spustu belanco za ubit... samo prijel si jo z eno roko in se je takoj umirila... pa nc ni blo narobe z gumo al motorjem.. pac tak so naredl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... probi se peljat po tazadnjem... in spusti krmilo... pa boš videl, če še trese....

... če ne trese več... je definitivno prednja guma...   :P

 

malo heca...  :P

 

... meni tudi trese, ko spustim.

in to mi ne trese ne prva ne zadnja guma (beri po zaporedju vgradnje) ... verjetno.  Ko je nova, je bilo nekak v redu... ko se pa obrablja... se pa samo še potencira.

Statično uravnoteženje kolesa nima tu vpliva. Malenkostne spremembe (nepravilnosti) na obodu pnevmatike vplivajo na to. Po moje...zato se pa to dogaja samo pri določeni hitrosti (nižja hitrost). Ko se pelješ hitreje, ta motnja z gume ne more vplivati več na ostale dele (vilice..krmilo), ker se enostavno podrejo pogoji, da pride vse skupaj v resonanco.

 

Zdravilo. Ne spuščaj iz rok krmila.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... da ne bo nesporazumov....

... tresle so mi tudi recimo GP-Racer.

Prejšnja Mitas mi ni. Sedanja mi trese. Kar precej. Ampak samo pri določeni (nižji ) hitrosti. Ne vem na pamet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!