Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

Zraven svojega motorčka sem dobil tudi zadnji kovinski nosilec Kappa za top-case, brez nosilne plošče.

Vprašanje: Ali se nosilne plošče dobijo v kompletu s kovčkom ali jih je potrebno posebej dokupiti?

Ali so nosilne plošče univerzalne ali pa so specifične glede na znamko kovčka in nosilca?

Nasplošno vaše izkušnje in mnenje glede kovčkov - kakšen kovček priporočate za sport touring motor (velikost, znamka)?

Ali je STOP luč vgrajena v zadnji del kovčka 'koristen' dodatek?

Hvala in lep pozdrav!

Speedo

Popravil/a - Ice on 04/03/2002 13:41:55

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omenil si znamko....hočeš maso ali kvaliteto in nekoliko ekskluzive, ki pa seveda tudi nekoliko več stane?

Ozri se po firmi Hepco&Becker oz. www.hepco-becker.de

Po testu revije Motorrad najboljši sistem.

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kappa in Givi sta sesterski firmi. Vse kombinacije njunih torb in nosilcev pašejo skupaj, tako da v tvojem primeru lahko izbiraš med kovčki Kappa in Givi.

Absolutno se ti splača kupiti kovček za dve čeladi (od 45 litrov naprej...) in bodi malo pazljiv na trdnost materialov. Nekateri kovčki so dokaj mehki (zvijanje, ukrivljanje...).

Sam imam Givi ploščo in Kappa kovček (48 litrov) in sem zelo zadovoljen.

Lp, Pjotr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kappa in Givi nista zmerej kompatibilna, ampak če praviš, da maš nosilce Kappa (brez plate), bi ti pa res skorej morala tudi Givi plata pasat.Jest sm imu Kappo 24 l, pa 45 l(plastična plata), ki sta mele isto plato, pa ni noben Givi šu gor, zej mam pa Givijovo Maxijo (letnik 2000) z alu plato, gre pa tud ta nova Kappa gor, ta stara Maxija pa ne!(pa se ofnej, če se moreš). Drgač pa osebno poznam zastopnika za Kappo (Aures d.o.o.), pa ti lahko tud kej konkretno pomagam, če boš rabu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kappo ne poznam,predvidevam pa ,da ima enako kot givi plastično ploščo.Sam sem se zaradi tega raje odločil za Shad,ki ima kovinsko ploščo.....pa še cenejši je.Trdota plastike pa enaka.

V vsakem primeru pa naj bo top case vsaj za dve čeladi.

Klimbra.....saj le najmehkejši je dovolj nežen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plate za Givi in Kappa so za velike kovčke enake. Če želiš namestiti Monorack-nosilec kovčka, moreš dokupiti M3 ploščo. Priporočam ti, da se za strokovni nasvet obrneš na zastopnika GIVI-TC MOTOSHOP-ki ti bo svetoval, kaj fiksirat na tvoj motor. Pri izbiri kovčkov bi se sigurno raje odločil za Givi kot za Kappo, saj je več izbire. Kappa kovčki se končajo pri litraži 45l, pri Giviju pa lahko od tega ranga izbiraš še 50lit. kovček ali pa celo 52 lit., kamor z lahkoto pospraviš 2 čeladi in se zračnika čelad ne drgneta med seboj.

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot Klimbra imam tudi jaz top-case Shad 48; in moram reči da imajo nosilno ploščo precej elegantno rešeno pa tudi v kovček glede na to da je 48 litrski brez problema spraviš 2 čeladi (Schuberth Concept ki sta nekoliko večji) pa še nekaj drobnarij gre zraven: ledvični pas, rokavice... Mogoče končna obdelava ni tako "picikato" kot pri Givi-ju ampak kar gre; dobiš tudi dostni dodatne opreme zanj: stop luč, dodatna poz. luč, naslon za sopotnico,.... pa še cena je zelo ugodna!!! Uvozmik ja TC motoshop kjr si ga lahko ogledaš.

LP Kasti

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Pri izbiri kovčkov bi se sigurno raje odločil za Givi kot za Kappo, saj je več izbire. Kappa kovčki se končajo pri litraži 45l, pri Giviju pa lahko od tega ranga izbiraš še 50lit

Napaka, moja Kappa ima 48l !

Lojzi ma vas rad

Ja pa Givi se konča pri 52 litrih, jaz imam Maxio l. 2001, pa dobim noter svojo komplet opremo (čelada, hlače, jakna, rokavice, ledvični pas). Moram reči, da sem kar zadovoljna, je pa res, da sem z njo naredila šele par 10 kilometrov. Se pa da za silo preživet eno krajše potovanje tudi s 45 litrskim kovčkom. Aja, plata je pa plastična od Givija.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Jaz bi pa rabu kak kovček za 2 čeladi in da paše na originalni BMWjev nosilec za F650GS ?

pri BMW-zastopniku bos sigurno kaj nasel.drugace pa,kolikor vem,rabis adapter-plosco.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: Btw se mi je porodilo se eno vprasanje: do kaksne hitrosti so deklarirani omenjeni kovcki?

S teorijo se ne obremenjujem preveč, ker ne poznam nikogar, ki bi se mu kovček s plate snel zaradi hitrosti (se mi je pa osebno zgodilo, da se mi je od vibracij odlomil kompleten prtljažnik s plato in kufrom vred), sem se pa kot sovoznik peljal kakih 220, zadaj pa še 45l Kappa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kappa in Givi ne spadata zmeraj skup(Vsaj pri meni ne)!

Sem pa imel 40l Givi v katerega se je dalo spravt 2 normalni čeladi!

Sevede brez vsega druzga razen rokavic ki so šle v čeladi!Čeladi so pa ble poleženi na boku in se z spodnjim delom držali skup!

Zdej ko imam nolan n100 pa NO WAY da dam dve not!!

Thundercat

"Ne pustite se povoziti"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Btw se mi je porodilo se eno vprasanje: do kaksne hitrosti so deklarirani omenjeni kovcki?

kolikor vem je vecina kovckov deklarirana do 120 km/h z 10 kg prtljage v kovcku.za vec ne dajejo _garancij_.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Rad bi vas opozoril na dejstvo, da GIVI top-casei niso neumni. Morda se bo to komu zdelo nepomembno, pa ni. Npr jest sem predlani sel na zbor v Lendavo (to je tisti butasti zbor motoristov, kjer je spica vecera osem al kolko nagih bab k skace po odru gor in dol, sem in tja, ven in not). Malo pred Celjem sem opazil (med rednim "tipanjem"), da je zadaj le se sotor in nekaj krame, 50l MAXIA pa je (pametno) izstopila nekje med 100 in 120 kph. Kljub temu, da sem se takoj obrnil in jo sel iskat, je ni bilo nikjer vec. Ker nisem glih zelenec vem, da sem jo dobro pripel (pa se nova je bila), torej... pametni top-casei so hudic, vam povem... Vam zelim vec srece!!!

LP suzuki

Popravil/a - suzuki dne 13/02/2002 ob 10:35:51

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Btw se mi je porodilo se eno vprasanje: do kaksne hitrosti so deklarirani omenjeni kovcki?

LP

Speedo

Hola!

Moja MAXIA je bila deklarirana za do 5 kg prtljage in hitrost do 130 kph. Tako tudi vecina ostalih.

LP suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Meni uspelo izvesti imenitno kozlarijo. Na Gilerco namestil zgornji kovček Kappa, potem pa založil/izgubil oba ključa.

Tako, da s preobremenitvijo kovčka nimam težav. Se kar prazen vozi za menoj.

Ali zna kdo fino vlomiti vanj?

Brrrm

Hahahaaaaa.....nisi edini,samo z razliko,da se je to meni dogodilo pri montani(kufr za smuči).Potem sem pa lepo pogledal enga k kluče dela,pa mi ga je odprl,pa kluč naredu........in jaz sem sedaj vesel.........

Aja.....dodatnega kluča pe še do danes nimam.....morm koj letet saj se dopust bliža......tam pa jaz najraje kaj izgubim!!!!!!!

Klimbra.....saj le najmehkejši je dovolj nežen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: 50l MAXIA pa je (pametno) izstopila nekje med 100 in 120 kph

Če si jo sigurno dobro zapel, je edina šansa da je bil pokvarjen zatič, ki priklene kovček na ploščo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj so sam Kappa in Givi proizvajalci kufrov ?

Ni nobenega drugega kvalitetnega kufra (za ugodno ceno) pri nas ?

DDV in baterije ze vkljuceni v ceno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor vem je vecina kovckov deklarirana do 120 km/h z 10 kg prtljage v kovcku.za vec ne dajejo _garancij_.

Deluje pa tudi 160/20!Več pa tko al tko ne gre!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pero,kolk sem ze jaz noter nabil in se sponal po AC bi mi mogl ze zdavni odpast,kufri namrec.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

RUDOLFO

Hello

S kakšnimi kovčki imate najboljše izkušnje? Kupujem neki za 650 GSa, pa ne bi rad, da mi ravno na prvem rukarju dol pade. Original je pa drag ko svinja. Kam bi ga lahko dal prebarvat?

Lp

Rudolfo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KLIMBRA

Prijateljski nasvet......

KUPI SHAD....najcenejši,solidna kvaliteta.....predvsem pa kovinska plošča za pritrditev.

Klimbra.....saj le najmehkejši je dovolj nežen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebarvat kovček? Vsak avtoličar, saj imajo premaze za plastiko, da se barva ne lušči. Jaz sem ga dal Baniču v Zbiljah, pa še kakšen konc motorja za barvo prineseš, da je ista kot na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

KLIMBRA

Prijateljski nasvet......

KUPI SHAD....najcenejši,solidna kvaliteta.....predvsem pa kovinska plošča za pritrditev.

Klimbra.....saj le najmehkejši je dovolj nežen

Kjer je pa zastopnik za tole stvar?

Lp

Rudolfo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Givi in Kappa imata sigurno kompatibilne plošče. Ima pa Givi dva modela. Eden je kovinski in eden plastičen, predvsem pa ne vem, od kod nekaterim ideja da Givi nima kovinske plošče saj je večina kovinskih, le redko vidim plastično... Aja sej res! ER5 s kovčkom Givi maxia, tank torbo in mojo malenkostjo (90 kg) se je lansko leto po števcu peljal 190 km/h...

Jebeš mir bez rata!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • Quest
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!