Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

Sam imam precej žepov na jakni in hlačah ampak, ker niso v vidnem polju na motorju ter s čelado na glavi, sem že izgubil osebno izkaznico. Tank torbo rabim samo za osebno izkaznico, nič drugega ni nujno, zato mora biti čim manjša in z žepkom ob strani, da kartico lepo primeš in vstaviš z rokavico na roki...imam MT 505 pa bi raje imel manjšo, 3 litrska Givi pa nima žepka ob strani...ko sem imel kovimski tank sem imel res eno pripravno magnetno.

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4/7/2019 at 11:12 PM, XTR said:

Zakaj v dvoje ni wooblal? Ne vem o katerem letniku pišeš. 2003 je tudi meni rahlo potresala z nameščenim kovčkom. Samo to je bilo daleč od kakšnega resnega opletanja. Sem doživel že hujše.. Nisem pa nikjer trdil, da ni možno.

 

Jez nism mel druge razlage, kot da je med soferjem in kufrim ratal vrtinec, ki je stresal kovcek. Hornet je 2002, cudili pa smo se natanko 13 let nazaj. Dec se je za prvomajske odpravljal na giro v Makedonijo, in je montiral monorack.....

 

na tanku mam pa tole. 

https://sw-motech.com/en/products/luggage/tank+bags/EVO+tank+bag/4052572042748.htm

 

podobno kot @vandrovec, sem navajen met denar in osebno v pokoncnem zepku, na boku torbe. Zdi se mi manjsa od deklariranih 11-15l. Imam plasticn ring, ne kovinskega. Vsecna zadeva. Odlicno opravlja svoj siht. Vedno not zmecem vse, kar bi mel po zepih, in ko sva v dvoje, pogoltne tud njeno “tamalo” torbico. Tako je na kratkih furah top case prazn, in not pokneva celadi. Ja. Topcase je vedno gor, da se gospa  pocuti varno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, KARMEN1 pravi:

Za tako majhne stvari imam torbico na nogi ali pa okoli pasu.

Poleg velikih in številnih žepov tega ne rabim, podobno pripravno za nerodno vtikanje in še moteče se mi zdi...nikoli nisem maral teh pripetih torbic, ker se mi zdi, da sem kot en cigo s temi okraski :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta je kompaktna, nepremočljiva, ima dva žepka in komot jo odpiraš in zapiraš tudi z debelimi zimskimi rokavicami.

 

type.jpeg.jpg

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Zok pravi:

Tole mene zanima. V kufru pise max 8 kg in max 120 km/h ali nekaj podobnega. Ima pa naslon za sopotnika, kar obremenitev na plato drasticno poveca. Kako je s tem?

Tank lock zadevscine pa tudi jaz gledam, in me zelo, zelo mikajo... :blush:

Neki varnostni predpisi morajo biti. In te številke so "varne". Da pa folk 3x prekorači težo, na vrh kufra nabije še roll bag itd...pa ne bom pisal. V večini primerov se izide. Tut meni. 30 kg v kovčku pa še roll bag na vrhu. Vsak štart malo bolj oster pa dvigne moped na zadnjo :D

Tanck lock Givi 5l pa imam že zelo dolgo in mi pride prav, pa še pušča ne. Prej sem uporabljal manjše magnetne torbice, ampak ko mi je eno burja snela z rezervarja, sem raje šel na lock verzijo :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne obstaja manjša od MT505 tanklock torbica z žepkom za kartice, bom verjetno 3 litrsko od givija kupil ter eno manjšo na pas okoli privežem, ker ta 5 litrska me moti bolj kot vsi trije kovčki zadaj...kot bi imel drug motor, ker stalno gledaš tisto visoko bulo pred očmi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, vandrovec pravi:

Če ne obstaja manjša od MT505 tanklock torbica z žepkom za kartice, bom verjetno 3 litrsko od givija kupil ter eno manjšo na pas okoli privežem, ker ta 5 litrska me moti bolj kot vsi trije kovčki zadaj...kot bi imel drug motor, ker stalno gledaš tisto visoko bulo pred očmi...

men pa na poti kr paše tanktorba na podkuco ... 15 L ... se naslonim in mal oddremam ... mi ni treba skoz na kliponih viset .. pa še takratko flaško šnopca mam lahko not .. za kakšn žluk med potjo  :P 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, vandrovec pravi:

Če ne obstaja manjša od MT505 tanklock torbica z žepkom za kartice, bom verjetno 3 litrsko od givija kupil ter eno manjšo na pas okoli privežem, ker ta 5 litrska me moti bolj kot vsi trije kovčki zadaj...kot bi imel drug motor, ker stalno gledaš tisto visoko bulo pred očmi...

5 litrov, popolnoma nemoteče

 

10341687_733612476708307_8224103758673291107_n.jpg

10420067_827987170604170_5657757338829026471_n.jpg

14364774_1148190438583840_3546542961050926162_n.jpg

51661710_2165942176808656_7409645817776046080_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, KARMEN1 pravi:

Jaz še vedno vztrajam z nahrbtnikom.

Na Zju imam nožno torbico. Ni tok komot kot tank. In edino kar me moti na tanku je tale ring za pritrditev. Ampak v primeru nesreče brez bojazni, jajca ostanejo cela, saj prej zmečkaš tank in te nato odbije čez. Preverjeno. :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

5 litrov, popolnoma nemoteče

Včasih je tudi 3 litre v napoto. Odvisno od pozicije pritrdišča na rezervoarju. Priporočam testiranje pred nakupom.   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, vandrovec pravi:

...nima žepka za kartico

za eno osebo je celo velika. Po drugi strani pa foun denarnica dokumenti in zgornji del dežjaka lahko stlačiš noter.

Pravkar, XTR pravi:

Včasih je tudi 3 litre v napoto. Odvisno od pozicije pritrdišča na rezervoarju. Priporočam testiranje pred nakupom.   

Vsekakor, če je moč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

v primeru nesreče brez bojazni, jajca ostanejo cela, saj prej zmečkaš tank in te nato odbije čez. Preverjeno. :dry:

Tolk vijolicne, modre, lila, roza in vse ostale mavricne barve kot so bila moja jajca, je verjetno imel malokdo.:dry:

Ce ze v kategoriji dolzine nisem konkurencen. :blush:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

In edino kar me moti na tanku je tale ring za pritrditev. Ampak v primeru nesreče brez bojazni, jajca ostanejo cela, saj prej zmečkaš tank in te nato odbije čez. Preverjeno. :dry:

Hvala, ker si se potrudu in nardeu test za nas, da ne bi vsak posebi to probaval ... ? 

js sm naredu test tanktorbice s podkuco ... zdrži 250 + km/h ... 

stransk torbe blaze od SW motecha, tut držijo 250 + km/h ...

p.s.

ne probavat, verjemite na pisano besedo, ker to za vas naredijo drugi kreteni :P 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam torbico za na nogo, za okoli pasu in nahrbtnik.

Tista za okoli pasu je tudi fajnq, ampak, ko imaš čelado na glavi, si kot en slepec, ker ne moreš toliko prepogniti vrat ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, maus said:

men pa na poti kr paše tanktorba na podkuco ... 15 L ... se naslonim in mal oddremam ... mi ni treba skoz na kliponih viset .. pa še takratko flaško šnopca mam lahko not .. za kakšn žluk med potjo  :P 

15L? Pa to jo še za dežjaka lahko porabiš, se skriješ not v primeru hudega naliva .. :jezik:;)

 

A se je ta podkev komu kdaj kaj poškodovala/zlomila/počila? Ali je to "večna" zadeva?

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Tex pravi:

15L? Pa to jo še za dežjaka lahko porabiš, se skriješ not v primeru hudega naliva .. :jezik:;)

 

A se je ta podkev komu kdaj kaj poškodovala/zlomila? Ali je to "večna" zadeva?

15L uporabim, če ne najdem prenočišča :ras:

večno je, če imaš isti motor oziroma, če imajo enake luknje na tanku... načeloma se ne zlomi, vsaj jaz ne poznam primera ... to potkuco imam od leta 2012 in sem jo imel na vseh ninđah in jo imam tudi na RR-ki ;) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, vandrovec pravi:

Če ne obstaja manjša od MT505 tanklock torbica z žepkom za kartice, bom verjetno 3 litrsko od givija kupil ter eno manjšo na pas okoli privežem, ker ta 5 litrska me moti bolj kot vsi trije kovčki zadaj...kot bi imel drug motor, ker stalno gledaš tisto visoko bulo pred očmi...

Lani sem seb in frendu kupo podobno Monster tobo ko je ta...

Moja super...njegova poletela pri cca 250 in potrgalo trake...tak,da @maus zate to ni...

20190409_150401.jpg

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 1
  • Šokiran 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, KARMEN1 said:

Jaz še vedno vztrajam z nahrbtnikom.

Jaz tudi nahrbtnik je zakon.Drugače pa ob nakupu tank torbe je potrebno pazit da se lepo uleže na rezervar ne da štrči v zrak kot od DAMI34?

givi.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Spasku pravi:

Drugače pa ob nakupu tank torbe je potrebno pazit da se lepo uleže na rezervar

Lepo se uleže le magnetna ali pa velika, katera precej prekrije podkvico

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, vandrovec said:

Lepo se uleže le magnetna ali pa velika, katera precej prekrije podkvico

Tista moja Givi se uleže na tisto gumo rezervarja da ga ne drsa in se lepo prilega tudi pri večjih hitrostih je stabilna.različen motor različna torba ima pa 18L ni velika mogoče na sliki izgleda večja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Spasku pravi:

Jaz tudi nahrbtnik je zakon.Drugače pa ob nakupu tank torbe je potrebno pazit da se lepo uleže na rezervar ne da štrči v zrak kot od DAMI34?

givi.jpg

mam tut tako. :P

Niti števca ne vidim čez. V glavnem dokler štrči ne drsa po rezervarju :D

Meni se je najbolj dopadla magnetna podolgovata, s kar nekaj predalčki, a slabost, da lahko zdrsne dol, da se spodaj nabira lahko usran dež, pa da prime samo na kovinski rezervar so potem prevagali, da sem jo zamenjal.

Evo, tale ne štrči :D

žal nimam boljše fotke

1013231_521678667901690_91645659_n.jpg.11223ba7bf3dd800ed0ef1de776384c8.jpg

zdej sem jo pa predelal in dodal 2 elastična traka, da jo lahko vržem čez zadnji sedež

39515108_1914049901997886_4747314943831834624_n.jpg.11b5dbb964fd18f8967416c2de0a4667.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!