Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

iščem neko predvsem poceni varijanto stranskih kovčkov + nosilca za F850GS Adventure. Kaj si umisliti? nebi rad nekaj zapravljal za zadevo, katero rabim na leto le nekaj krat. Kaj predlagate? načeloma bi pogojno prišle v poštev tudi mehke stranske torbe, ni pogoj, da so kovčki.

Recimo Shad se mi zdi dokaj poceni, vendar še ni uspel izdelat nosilca za moj motor.

ajaa... če kdo prodaja kakšne rabljene kovčke, tudi to pride v poštev. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, dkee46 pravi:

iščem neko predvsem poceni varijanto stranskih kovčkov + nosilca za F850GS Adventure. Kaj si umisliti? nebi rad nekaj zapravljal za zadevo, katero rabim na leto le nekaj krat. Kaj predlagate? načeloma bi pogojno prišle v poštev tudi mehke stranske torbe, ni pogoj, da so kovčki.

Recimo Shad se mi zdi dokaj poceni, vendar še ni uspel izdelat nosilca za moj motor.

ajaa... če kdo prodaja kakšne rabljene kovčke, tudi to pride v poštev. :)

govoriš o 3P sistemu. Res ugodna cena 300€ skupaj z nosilci. Nekateri kupijo kar enx nosilec pa predelajo vpetje.

@osa rider recimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34 3P ja... samo ne vem če je ravno cena 300€ za kovčka + nosilec. Mislim, da je bolj 500€... kar se mi pa zdi še dokaj OK.. nevem če ima kdo kako alternativo, da bi bila cenejša, ali pač?

Je vse odvisno, koliko bodo hoteli imeti za nosilce kovčkov, upam, da ne ravno 300€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Taljani majo kdaj res poceni givi sete. Ceprav so za tvoj motor manj poceni, kot za druge. Vecina se prodaja okrog 250€ 

https://www.ebay.it/itm/BMW-F-850-GS-2018-2019-GIVI-KIT-VALIGIE-LATERALI-E22N-STAFFE-PLR5127/323812269127?hash=item4b64b71c47:g:0noAAOSwmYZc4mgV

znanec jih ima, in IMO jim nic ne manjka. Kufr pac. Men so vsec, ker se odprejo z vrha, ker so ozki, in na mojem motorju bi bli visje kot original. 

Btw:do kufrov sem prisel lani. Do lani sm mel torbe. Kufri so (mi) nerodni. Morda grem celo nazaj na soft torbe. 

 

 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, dkee46 pravi:

F850GS Adventure.

Alu Alpos je poceni in vreden €. (menda jih ni več za dobit) poglej na Bolhi.

Sicer pa na motor za 16+K€ paše kaj bolj "otmljenega" :P

pred 24 minutami, Kugelschreiber pravi:

znanec jih ima

Moj kolega tudi, plastične 22 literske "škatlice"...

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, dkee46 pravi:

@DAMI34 3P ja... samo ne vem če je ravno cena 300€ za kovčka + nosilec. Mislim, da je bolj 500€... kar se mi pa zdi še dokaj OK.. nevem če ima kdo kako alternativo, da bi bila cenejša, ali pač?

Je vse odvisno, koliko bodo hoteli imeti za nosilce kovčkov, upam, da ne ravno 300€.

Mal poguglaj, tudi pri nas se da kupiti, celo pod 300 skupaj z nosilci in sh23, oziroma okrog 300 za večje sh30 in nosilci. Vsaj za tri osebe vem, da smo jih kupili.

@tomaz69 vem, da jih tudi ima

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Mal poguglaj, tudi pri nas se da kupiti, celo pod 300 skupaj z nosilci in sh23, oziroma okrog 300 za večje sh30 in nosilci. Vsaj za tri osebe vem, da smo jih kupili.

@tomaz69 vem, da jih tudi ima

Ima in zelo zadovoljen, čeprav so tu omenjali, da izgledajo kot "pizza delivery" :). dodatno torbe...v kovček gre brez problema integralna čelada....

Kupil pri Saplex, in jih moram pohvalit glede komunikacije, prijaznosti in dobre cene!

Popravljeno . Popravil tomaz69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, tomaz69 pravi:

Kupil pri Saplex, in jih moram pohvalit glede komunikacije, prijaznosti in dobre cene!

Res je, se potrudijo za stranko! Tudi jaz sem pri njih vzel stranske kovčke SH36. 

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

48L za 59€.....jaz sem vec, kot zadovoljen. Tudi plastika je trpezna. Gresta pa notri 2 celadi in se nekaj krame ob straneh....

5D09CD90-17B7-4131-833B-0249627ED501.jpeg

687DCD64-70F1-4B4E-BB17-E8B481CD5186.jpeg

4A435018-8A5C-4C34-90FD-AEBD1B6BC38C.jpeg

D2F7FB5F-338A-4B46-9F74-520380FCCFA2.jpeg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ima kdo izkusnje z "enduro" torbami v obliki podkve? Vsec mi je, ker jih lahko das na vse motorje. Recimo jaz bi jih dal na nakeda, potem pa, ce kupim kdaj endurota ali pa ADVja nimam stroskov z nakupom novih torb.

 

Zaenkrat sem nasel tele modele:

Pri GiantLoopu hvalijo predvsem dry bage, ker imajo ventil za sproscanje zraka

https://www.rally-motor.nl/epages/83531796.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/83531796/Products/GLCS001

Podoben Giant Loopu ampak z nekaj izboljsavami (zepki)

https://www.altrider.com/altrider-hemisphere-saddlebag/pid/1467

Najdrazji, najtezji, najvec zepkov in pasov. Molle sistem. Najbolj odporen ampak zaradi tega tudi tezji in drazji. Manjsi od ostalih, ceprav je 40 litrov.

https://moskomoto.eu/products/reckless-40l-system

 

Nagibam se k Altriderju, ker je 300 eur in enaka zasnova kot giant loop z nekaj vec zepki. Upam, da bo tudi enaka kvaliteta. Iscem pa se kaksne dodatne predloge ali mnenja.

Popravljeno . Popravil Ragezor
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo za razmislek: vsaka zadrga ali odprtina je potencialna možnost za pronicanje vode v notranjost. Sistemi vrec z zapiranjem kjer naviješ odprti konec je sicer precej zanesljiv in trpežen, ce ga seveda izvedes pravilno. Imas vodo nepropustne zadrge, ki se nekoliko težje zapirajo od običajnih, prav tako se s časom (v kombinaciji s peskom) izrabi kovinski del ki jih zapira.

Zepki so v osnovi sicer fajn, vendar se lahko hitro spremenijo v breme. Jaz osebno bi izbral čimbolj enostavno tubo, oni sistem od Molle se mi zdi cisti overkill.

p.s.: nisem uporabnik tube, pac pa Kriega soft bags ampak koncept je podoben

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Če so samo porisani ali podrajsani, da niso počeni, ali drugače poškodovani .... pa če ti smrdi ličarsko delo... ali pa ne bi rad dajal denarja ličarju..... 

... Si mogoče pomislil na 3D samolepilno folijo? 

... Drugače pa bi to moral narediti vsak avtoličar. Popravilo je Identično popravilu plastičnega odbijača... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Tex pravi:

A pozna kdo koga, ki bi porisane/poškodovane plastične kovče spravil nazaj v gledljivo stanje?

Sem pred časom zasledil na hr forumu enega tipa, ki se oglašuje v smislu izdelave raznoraznih nalepk, samolepilnih grafik... Če ti je tudi to opcija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Tex pravi:

A pozna kdo koga, ki bi porisane/poškodovane plastične kovče spravil nazaj v gledljivo stanje?

ko sem izvajal na jadranki moto GP in jokal ko Lorenco potem...

sem podrsan kufer pobrusil in pobarval s črnim mat akril sprejem, zgleda ok, kot nov že 2 leti.

IMG_20171020_163657.jpg.51f99a1869fb0329b61113a69e46048c.thumb.jpg.b1a1cf05dfad578fc8d7eaf24e26412f.jpg

Medtem ko drugi kovček , ki je bil pa tudi počen in zmečkan sem pa pogrel z grelcem, da se je izravnal, pa sem se potem igral z brušenjem, pa tekočo plastiko in na koncu popizdil, ter odkartal 300€ za novega.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O nalepkah/faljah nisem razmišljal, ampak ja, bi tudi bila rešitev .. grem prvo do ličarja, pa da vidim kaj in kako ..

Thnx za ideje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so praske samo površinske jih lahko pogreješ s "fenom za vroči zrak" (za odstranjevanje barve) . Samo je to precej riskantno (rabiš prakso) , da ne narediš luknje.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, franc pravi:

Če so praske samo površinske jih lahko pogreješ s "fenom za vroči zrak" (za odstranjevanje barve) . Samo je to precej riskantno (rabiš prakso) , da ne narediš luknje.

lp

pa nikol ne veš kako se bo sama plastika začela zvijat. Običajno gre na svoje mesto, drugače ji pa mal pomagaš, ampak moraš res previdno celo površino čimbolj enakomerno segrevati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

pa nikol ne veš kako se bo sama plastika začela zvijat. Običajno gre na svoje mesto, drugače ji pa mal pomagaš, ampak moraš res previdno celo površino čimbolj enakomerno segrevati.

A, ne. Samo površinsko (zelo na hitro in zelo vroče, da segreje samo "površino" ) . V principu da stopi praske (kar je tanko) samo moraš imeti res občutek (nisem počel tega, sem pa enkrat videl "lepšanje" nebarvanega plastičnega odbijača in je bil rezultat presenetljivo dober) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, franc pravi:

A, ne. Samo površinsko (zelo na hitro in zelo vroče, da segreje samo "površino" ) . V principu da stopi praske (kar je tanko) samo moraš imeti res občutek (nisem počel tega, sem pa enkrat videl "lepšanje" nebarvanega plastičnega odbijača in je bil rezultat presenetljivo dober) .

lp

razumem, jaz sem opisoval bolj deformacije, takrat lahko hitro zamehuriš površino, če si pregrob.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 8 minutami, motozajebant pravi:

Prodaja kdo stranske kovčke? :) 

Shadove dej, univerzalni 3P sistem, pa 3 vrste kufrov paše na nosilec. Tudi cena je sprejemljiva cca 300€ odvisno od kovčkov.

http://www.shad.es/en/shad-world/products/fittings/honda/nc750x/c12mar1mod605/

 

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Shadove dej, univerzalni 3P sistem, pa 3 vrste kufrov paše na nosilec. Tudi cena je sprejemljiva cca 300€ odvisno od kovčkov.

http://www.shad.es/en/shad-world/products/fittings/honda/nc750x/c12mar1mod605/

 

samo v vednost, nekje sem zasledil, da bi naj v kratkem shad ponudil ALU kovčke, recimo nekaj podobnega kot ima Givi Trekker varijatno, če koga zanima :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!