Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

Na r-ja lahko daš gor original kufer, je pa iz mehkega materiala in je ful majhen. Je iski kot za K1200RS, saj sta nosilca ista. Za vrečo na katero ti misliš nisem prepričan da gre gor, ker nimaš le kam pritrdit. Vreča je namenjena RT-ju. Če vzameš tol kufer, je nosilec pod kotom in jo s priloženimi traki lahko zvežeš.

Nosilec na R-ju je pa iz "margarine". Ne gor nič vezat z elastikami iz pumpe, ker ga poškodujejo. Na žalost je ta nosilec samo lepotnega pomena.

LP, Sax

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Mene tako kot ze nekaj strani prej Stroma, zanima, kaksne so cene stranskih torb(ne kufrov!) v Italiji. Tu predvsem mislim na Trst in Gorico. Ali so te torbe univerzalne, pasejo na vsak motor?

Hvala,

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mehke torbe Givi T411, v Trstu cena 120-130 €. Zagotovo pašejo na monstra in SV650, delujejo precej univerzalno. Zasedejo sopotnikov prostor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mehke torbe Givi T411, v Trstu cena 120-130 €. Zagotovo pašejo na monstra in SV650, delujejo precej univerzalno. Zasedejo sopotnikov prostor.

Sem pogledal na internetni strani od givija te torbe(T411). Naj bi bile stranske. Ni mi jasno, kako zasedejo sopotnikov prostor. Prosim razlozi.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol: alora je več k`snu, na bike-expo v Padovi so jih fantje nabauli po 20 EUR--cordura W-proof :cry: kr solidne

:arrow: Obesiš jih čez sopotnikov sedež, vendar sopotnik lahko sedi, če ni izvedenka torb z gornjo transportno torbo :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mehke torbe Givi T411, v Trstu cena 120-130 €. Zagotovo pašejo na monstra in SV650, delujejo precej univerzalno. Zasedejo sopotnikov prostor.

Sem pogledal na internetni strani od givija te torbe(T411). Naj bi bile stranske. Ni mi jasno, kako zasedejo sopotnikov prostor. Prosim razlozi.

Razlagam:

S_109-0958_IMG.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabiš dve žički. Eno rdečo in eno modro, pogojno lahko tudi črno.

Nato iz teh dveh žičk narediš štiri žičke. Enostavno. Prerežeš. Ali pa tudi ni enostavno, če ima kovček dve luči. Potem moraš pričarati šest (6) žičk. Eno polovico žičk ali pa dve tretjini, odvisno od konfiguracije kovčka, razpelješ po kovčku, od svetilnega telesa, ali dveh, do dna kovčka. Kovčki, organizirani za nošnjo luči imajo nekje na dnu nekaj malega pripravljenega za namestitev stičnega mesta.

Drugo polovičko, ali pa tretjino, seveda, razpelješ po tvojem motorciklinu. Ker je vrhnji kovček običajno nameščen nekje zadaj, je najbolj enostavno odpreti zadnjo zavorno luč in tam ukrasti elektriko iz elektroenergetskega sistema. Poskusi zadeti žički za zavorno luč. Od tam spelji žički tja nekam pod prtljažnik. In seveda, primerno organizirane kovčke spremlja tudi primerno organizirana nosilna plošča, ki ima na primernem mestu nekaj malega pripravljenega za stik.

Stik je lahko poglavje zase. Lahko je samodejni, daš kovček gor in stik je vzpostavljen, lahko pa je ročni, da ne rečem manualni, moraš pa žičke sam spojiti, če hočeš, da potem kaj sveti.

Sicer pa, če kovčka in plošče nisi ukradel, temveč kupil, potem dobiš poleg tudi navodila za delo, da ne rečem priklop luči, ki je običajno v tujih jezikih, vendar je ponavadi zraven tudi sličica, te pa razumemo od iznajdbe hieroglifov dalje.

To je to. Če česa ne razumeš, razmisli o motorističnem življenju brez torbe na lučko. :wink: :D :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne rumena, ampak rumeno-zelena je za ozemljitev. To ti pa na psihiatriji vstavijo, če si potreben ozemljitve. :wink: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no vidiš pa si našel tapravo žičko, rumeno-zeleno, ta mi je najbolj všeč, nikoli je ne odklopim :D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brrrm hvala lepa za poučno predavanje, zadeva je taka: kupil sem rabljen motor, ki ima kovček z štop lampo, katera pa ni zvezana, mislim da bom vse skupaj odpeljal do električarja pa naj se on jeb*, kajti TESLA lih nisem, hvala vseeno!

Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mehke torbe Givi T411, v Trstu cena 120-130 €. Zagotovo pašejo na monstra in SV650, delujejo precej univerzalno. Zasedejo sopotnikov prostor.

Sem pogledal na internetni strani od givija te torbe(T411). Naj bi bile stranske. Ni mi jasno, kako zasedejo sopotnikov prostor. Prosim razlozi.

Razlagam:

...

Desmo, hvala za razlago. Khm, so pa kar ogromne tele tvoje torbice(al pa se vsaj men zdijo). Jz rabm se zadaj plac za sopotnico, tko da bo treba ene take poiskat, k bojo to omogocale. :? :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prejsnji teden pri Pilkotu v Lj na Viču kupil stranski mehki torbi Wintex. 2x20l. :D

Se montirajo pod sedež, tak da teoretično ostane prostor za sopotnika, samo je mala težava v tem, da torbi onemogočata uporabo tačk za sopotnikove noge... :huh:

Drugače ful zadovoljen, saj stranskih kovčkov niti v sanjah nebi montiral na ER5. Slaba stran pa je, da se jih ne da zaklenit (uporabnozaumazanegate!)

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Vprašanje-nasvet!

Zanima me kolko litrski kovček(top-case) mi svetujete za na yam XJ600N Diversion...

Popravljeno . Popravil demons_eye
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje-nasvet!

Zanima me kolko litrski kovček(top-case) mi svetujete za na yam XJ600N Diversion...

cim manjsi zaradi aerodinamike in voznih lastnosti in cim vecji zaradi prostora. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam GIVIja z plastično nosilno ploščo. V soboto sem zavil malo na makadam h kolegu in sem potem po enih 6 km pri njem butasto gledal :ph34r: , ker kovčka ni bilo več gor. Peljal sem se nazaj in ga našel praktično nepoškodovanega kar kmalu po začetku makadama. (hvala neznancu, ki ga je dal na rob ceste :rolleyes: )

Pri temeljitem pregledu priklopnega mehanizma in nosilne plošče nisem našel nobene poškodbe. Zdaj se pa sprašujem, kako je lahko kar tako dol letel. (No, res je kar rukalo, ampak da je dol padel???)

Ne rumena, ampak rumeno-zelena je za ozemljitev. To ti pa na psihiatriji vstavijo, če si potreben ozemljitve.

Rumeno zelen zaščitni vodnik na motorju?!

OK! Ne bom rekel, da ni možen, ampak čemu naj bi služil? Saj je vendar kovinski del ohišja in motor priklopljen na minus pol. In potem je to ja neke vrste PEN.

Popravljeno . Popravil tango
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možno je, da takrat, ko si zadnjič namestil kovček ni dobro reklo klik in je jeziček obstal le nekje na polovici. Potem pa je zadevo malo pretreslo in je odskočila v jarek. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima sledeče :

Kako odpreš kufr, če se ti v ključavnici zlomi ključ in

1.) ga ne morš ven potegnt sploh

2.) tudi če bi ga lahko, ti nič ne pomaga, ker maš rezervnega doma in si zelo daleč od doma

3.) v kufru maš nujne (ženske) zadeve

Pa ne me vprašat, kje in zakaj se mi je to zgodilo, prosim. :unsure: :blink: :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se zdaj jeziš? :o

Se ti zdi da je na forumu profesor Baltazar prijavljen, da bi ti lahko za tak primer kakšen pameten nasvet dal? :unsure: ;) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!